Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

domi123
3. sep 2009

ahoj baby neviete nieco o uankab ma uz magdalenku alebo este stale kinderko.
konecne sa blizi vikend a ja mam este tyzden a odchadzam na maternity leave uz sa neviem dockat uz potrebujem spanok ved vstavat kazdy den o 5tej je dost narocne.

neviete poradit ako sa vola ta kozusinka do kociarika co sme tu uz spominala a kde sa da kupit???vdaka

uankab
3. sep 2009

ahojte, magdalenke sa na svet vooobec nechce... tak to vyzera, ze si veru pocka az do soboty, vtedy ideme do nemocnice na vyvolavacku 😖 ... to uz bude 12 dni po termine, tak nemozme dlhsie cakat... no a velmi ruzovo to veru nevidim, ze by to zvladla dovtedy... ☹

wild.horses
3. sep 2009

domi... sheep skin liner. da sa kupit hocikde, v M@P, mothercare, cez ebay, v garden centrach, v TK maxx...
A chces tu v celosti alebo tu s dierkami na popruhy?
uankab... drzime palce.
hmm, mne nik neodpoveda ☹ asi tu maju vsetci vysoko spolocenske deticky len ja nie 😉 No pytala som sa inde a vraj je to normalne, ze je clever boy ze uz rozoznava zmeny atd... uvidime... 😕

hathor1231
3. sep 2009

zuzi,drzim palce 😉 bude to rychlovka. mne ozajstny porod trval 1,45hod a tlacenie 15min 😉 s vyvolavackou to ide rychloveckovo expresne 😀 ak chces epi,tak pytaj aby ta pozerali castejsie zospodu... mne povedali za hodku a o hodku bola mala uz par minut na svete 😵

a novinka 😅 niki is teething!!! takze predsa 😅 brutus... dajte rady,gely mi zatrhli,je mala...

babeny,uzivajte si dovolenkuuu 😵

wild.horses
4. sep 2009

skus ten teether. malemu som nedavala nic, ked ho to chytilo prvy raz pred par mesiacmi.

ano, vyvolavacka je rychlo, ale treba mat na to dobre zily. Mne sa infuzku pokusali dat 6 hodin!!!!!Na 13-ty raz sa im to konecne podarilo, ale bolelo to viac, nez kontrakcie 😔 Na konci sa uz ani nenamahali davt lokalku 😕

hathor1231
4. sep 2009

wild, vydavalo to funny zvuky,ked odsavala krv 😅 aspon pre mna,ja som mala na prvykrat... pocula som, vyvolany porod je pre zensku horsi na roztrhanie 😕 vrajh kvoli tym tlakom 😕 ja som materniciu citila v celom bruchu-brutus mi to tlacilo na rebra 😖

mame teether, chladime ho,uvidime.... len je oaz od 4plus. mensie ee 😕

eviska83
5. sep 2009

Halooo kde ste vsetci?????
Zuzi - no dufam ze to uz mas za sebou 😉
hathor- ja som nasim tiez nic nedavala - a Adamovi vysli tie prve dva ani neviem ako- sice slintal a kusal ale dalo sa to vydrzat.
To Ti mala ale zacala teda riadne skoro 😝

wladka
5. sep 2009

uankina magdalenka prisla na svet vcera 😉 .. Zuzka vam potom viac napise..

eviska83
5. sep 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tak gratulujem a prajem hlavne vela zdravicka 🙂 🙂 🙂

domi123
5. sep 2009

uankab - GRATULUJEM !!!!!!!!!!!!
no vidis ze si sa dockala.

hathor1231
5. sep 2009

evis, super 😀 je celkom oky. klop klop 😉 aj tak viacej okusuje moj prst ako kusatko 😅 snad mi neokusne cicik 😅 😲

uz mame kluciky od noveho 😵 pomali stahujeme...
dneska ma tak drahy na...l,ze to nebolo normalne,skoro som ho nakopala 😠 och jo 😅

zuziiiiiiiii, konecne 😀 tesime sa a uz nech si tu s infoskami 😵

wild.horses
5. sep 2009

gratulujeme aj my. 🙂
vela zdravicka.
pa.

hathor1231
5. sep 2009

akurat kukam sudnu sien z piatku 😠 ked vidim taketo pripady,tak by som vrazdila tie 'mamicky' 😠

adoracion
5. sep 2009

zuzana blahozelammmmmm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
hathor hm aj ja to pozeravam stale hm si myslim ze ona ho zabila zo soku a strachu pred matkou to ju ale neospravedlnuje ale....inak moja hani mala prvy zubok den pred 11 mesiacmi a doteraz dalsi ziadny a tvoja uz peknje zacinna uz aj cely chrup bude mat do roka 🙂
dievcata jak sa mate na dovolenke..???

domi123
5. sep 2009

hathor1231 - no to mas pravdu tiez som to pozerala a iba som sa rozculila vcera.jak mozu byt take maminy a este aj rodicia ci stary rodicia.ciste psycho!

domi123
5. sep 2009

baby kedy ste boli prichystane do nemocky?este stacim alebo radsej sa uz chystat????
mam z toho vsetkeho trosku strach ze ako to zvladnem.

peppapig
5. sep 2009

Ahoj babulky, jeste jsem vas nedocetla, ale to nejdulezitejsi jsem se hnedka docetla 🙂 Zuzko gratulujeme k male princeznicce, at jste obe zdrave 🙂 tesime se az sem zase zavitas 🙂

My jsme stastne doletely do Brna...ikdyz kvuli zacpe okolo Londyna nam to malem uletelo, fakt nezertuju, uz zacinaly odsunovat schody uf, ale jsme tu. Pocasi jsem asi dovezla z UK, trosku chladno, vcera prselo, ale i tak se mame krasne. Mia je nadsena, porad beha okolo babi a dedy a je stredem vesmiru pro celou rodinu a kamarady 🙂 A zacina klabosit cesky, konecne, vsechno opakuje a rozumi uz snad vsechno. Zato me vsichni rikaj, jaka je moje cestina hrozna, nekdy si i ja rikam, co to ze me leze 😅

Preji krasnou nedeli vsem xx

kvietocek7
5. sep 2009

zuzkaaa GRATULUJEMEEE 🙂 🙂 🙂 VITAJ MAGDALENKA 🙂 🙂
zelame vela zdravia stasticka lasky a ostatne nech pride samo 🙂 🙂 🙂

slovakia13
5. sep 2009

uankab
tak si sa dockala 😉 Gratulujem 😵 😵 😵
pep
kolko si nebola doma?rodinka musi byt z malej nadsena 🙂 😵
domi
tak ja uz som zbalena 😀

akurat som dokukala tu sudnu sien 😖 a musim povedat ,ze ja som chodila na katolicky gympel v ZA (vydrzala som tam az 2 roky 😀 )a uz v prvom rocniku nam robili osvetu ,co sa tyka sexu ,nasledky sexu a potrat.....aby 26rocna baba netusila ,ze je tehu 🙄 😠 neviem......

slovakia13
5. sep 2009

hathor
vauuu 😀 vy uz budete mat zubky 😵 to moze byt tak skoro? 😕

domi123
6. sep 2009

ahoj baby
tak zas jeden den za nami,pocasie v londyne na prd.dnes len oddych
slovakia13 - dakujem si sikula ja som nejake leniva uz si hovorim viac ako dva tyzdne ze uz uz a este stale nie som.
ty do kedy este pracujes?ci uz si na maternity leave?????ja mam last week takze uz konecna,pobolievaju ma krize ale co uz.este 6weeks a uz budeme traja neviem sa dockat.
baby to aj vy ste na tom tak?????
peknu nedelu prajem

slovakia13
6. sep 2009

domi
ja koncim 2,5 tyzdna pred terminom 😒 ,ale aspon budem doma s malou dlhsie 🙂 este 7 tyzdnov v robote a potom uz iba ja a mala 😵 v podstate mam zbalenu tasku iba pre seba a malej som prihodila iba 2 dupky pre tiny baby.....keby nahodou zacnem znova krvacat az som ready 😝 ,molu pobalim na komplet neskor......
ked som bola v nemocke zobrali ma priamo z roboty a citila som sa jak blbec v pracovnom tricku a teplakoch-este nasledujuci den som v tom behala po vysetreniach 😠 teraz sa uz z toho smejem......
tk ty si uz budes uzivat domova 😉 😵 super aspon si odychnes

wild.horses
6. sep 2009

no...musim priznat, ze som tu sudnu sien ani nedopozerala. Akosi mi to nerobi dobre. Nerozumiem ludom, ktori dokazu vziat zivot. Viera neviera... Bohuzial, je vela ludi, ktori si nevedia vazit, co im zivot dava... 😔

domi123
6. sep 2009

slovakia13 - ahoj tak to si riadne trufas.
ja v podstate mam last week ale na matersku vlastne idem az od 28.9 zhruba tri tyzdne pred terminom len som si nevybrala holiday tak to budem cerpat a az tak maternity.
a stym balenim sa uz musim pohnut lebo obcas mam take krce ze neviem ci to iba maly kope alebo sa uz nieco deje.
slovakia a teba vobec nebolia krize????ja idem zomriet hlavne ked si lahnem a uvolnim cele telo,aj dnes som na to vstala.
ked sa mozem opytat co ty vlastne robis ze az tak dlho si trufas.ja som cleaner a mam celkom dobru pracu takze aj som si dala az od 28.9
ja ta len obdivujem lebo si krvacala a trufas si tak dlho pracovat - KLOBUK DOLU PRED TEBOU!!!!!
drzim palce a pekny zvysok dna.

slovakia13
6. sep 2009

domi
factory worker....v podstate teraz iba sedim a nieco kontrolujem-nuda,vsetci davaju pozor aby som nic nedvihala,su zlati 😉 nic mi nedovolia robit 😀
mna zas strasne boli panva 😝 hlavne ked lezim a sa zdvihnem a v poslednej dobe sa mala naucila smerovat svoje kopanceky priamo do mechura 🙄 uz aby mala nozicky hore 😀
tebe sa kedy mala otocila?
dievcata kedy sa vam otocili?

slovakia13
6. sep 2009

domi kukam ze to bude chlapcek 🙂

domi123
6. sep 2009

takze nas kristianko je uz otoceny ked sme boli v 32t tak uz midwife hovorila ze uz je otoceny.tak to ti nezavidim mna maly nekopal len teraz sa tlaci lebo nema uz miesto a hrozne mi napina brusko a to boli,inak sa nemam na co stazovat.tak a v praci to mam rovnake len sedim a nudim sa do 3tej,tiez dava sefka na mna pozor.hlavne aby oni ako firma nemali problemy vies ked bude pruser a treba platit tak to sa im uz menej paci.

saza007
8. sep 2009

ahojte zienky, ste vsetky ok? Nejako ste stichli 😅
Uanka - gratulujem, tesim sa, ze to uz mate za sebou a verim, ze Magdalenka vam robi radost.

newyorkgirl
8. sep 2009

ahojte babulky 🙂

ZUZKA gratulujem k malickej, vela mliecka zelam a nech krasne rastie a robi vam radost 😉

tak my sme sa vratili z vychodu od svokrovcov troska som si oddychla len som mala strasne stresy... 2 dni pred odletom som v Uk nasla // na testiku tak som robila dalsi iny a aj ten mi ukazal, tak ja happy pojdem rovno na gyn. tuna doma... doktor spravil sono a nic tam nebolo vidno tak mi vzal krv, vysledky vraj vysoko pozitivne uz ma zalarmoval do ordinacie co najskor na druhe sono ze je podozrenie na mimomaternicove, tak dnes rano uz pripravena ze mozno zajtra idem na operacku a na UZV krasna mala fazulka 😵 a tam kde ma byt 😵 este vcera vecer som brusku dohovarala ze nech je vsetko OK ale stresy to boli poriadne... babule ako na to pridu v UK ked tam sa ide k lekarovi tak neskoro, ved ked to praskne tak hrozi aj smrt 😒 som rada ze sme oki tak este tyzden a ideme do UK a v maji dufam budeme 4ria 🙂

saza007
8. sep 2009

NYgirl - gratulujem!!!!!!!!!!!! 😵 😵
Mimomaternicove tehotenstvo je vacsinou sprevadzane bolestami a krvacanim (ale inym, ako menstruacia), takze v UK ak mas podozrenie tak treba bezat hned do nemocnice na early pregnancy scan.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre