Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

gaby0205
11. sep 2009

Uankab, velmi krasne gratulujeme k magdalenke...som rada ze ste v poriadku/ Tak uz len sa mi recover a prajeme tebe a celej tvojeje rodine vela zdravia,stastia a lasky 😉
este mi napis prosim ta v ktorej nemocnici si rodila a ci to bolo private. ma niekto skusenosti s private? a rodil niekto v Chelsea & westminster hospital-London, babulky dajte mi vediet. rada by som si vypocula vase nazory. Pekny den

Ahoj saza 😉 ako sa citis? uz sa ti to blizi, no ja konecne dnes sa citim asi najlepsie. uz mi aj jest chuti konecne. uz som v 15tt boze ako to rychlo uteka 😉

domi123
13. sep 2009

ahoj prajem pekny den!

tak uz som sa konecne zbalila.tak som zvedava co som zabudla.

domi123
13. sep 2009

chcem sa este opytat na antikoncepciu po porode/ako ste to vyriesili baby?????

uankab
13. sep 2009

ahojte, tak sa zasa hlasim.... pridam nejake fotecky bambulky... zatial vsetko ok, ja som uz dobrala antibiotika, citim sa lepsie... tak ako mi povedali v nemocnici, mliecko prislo trosku neskor a mam ho vela, neviem co s nim... odsavat velmi nechcem, aby sa mi netvorilo viac ale zasa nechcem dostat ani zapal :(.. viete poradit co je taka rozumna miera? vcera som si prvy krat vecer po kojeni odsala, 80ml s tym, ze som nesla az do prazdna... teraz mi zasa tecu, malinka spinka...

gaby, neviem ci sa porody daju robit sukromne, skor nie ako an... teda my mame private insurance, ale to sa ti na tehotenstvo ani porod nevztahuje, pokial ide vsetko v poriadku... ja som rodila v Haywards Heaths hospital, odporucam, fakt super porodnica....

newyorkgirl
13. sep 2009

uankab veru odsavaj odsavaj lebo zapal nebude nic moc, malicka sa nauci papat a potom sa ti tvorba upravi, mozes si mliecko aj mrazit na horsie casy ked tak 😀

zmrzka1
13. sep 2009

DAKUJEM PEKNE ZA RADY velmi ste mi pomohli tak isto vela stastia skoro maminkam a vsetkym novym babatinkam vela zdravicka a sily a maminkam tiez hlavne tym ktore sa moc teraz nevyspia,ale POZOR vsetka ta namaha stoji za to a porod tiez ked sa malinka teraz na mna usmieva ja omdlievam kazdy den je to najkrajsie stastie na svete mat babatinko aj napriek vsetkemu!!!! DRZIM PALCE 🙂

mihouk
13. sep 2009

uankab aj ja som mala a este mam dost mliecka, ale nam hovorili ze prve 3 tyzdne su o dopyte a tvorbe, taze by sme si nemali odsavat, lebo sa ti bude stale tvorit vela mlieka a mala ho nebude tolko potrebovat. Ja som mala niekedy prsia tak naliate, ze som od bolesti skoro plakala a maly si kludne spinkal v postielke. Iba som isla do kupelky a dala si masaz a trosku rucne odstiekala, len aby som uvolnila ten tlak. Inak ak by sa nahodou prsia zapalili, tak si priloz trochu naklepany kapustovy list, vraj to velmi pomaha, ja som ho nastastie nepotrebovala, ale kapusta je pripravena v chladnicke stale.

domi123
14. sep 2009

uankab - magdalenka je krasne babatko.

babenky konecne sa mozem venovat sama seba a chystat na baby.dnes posledny den a uz sa neviem dockat maleho uz mame lem 4tyzdne.hura.

drzim palceky vsetkym maminam a tehulam ktore bude rodit kazdy chvilu.

domi123
14. sep 2009

ahoj baby mozte mi napisat nazvi tych benefitou co sa daju ziadat?vdaka

domi123
14. sep 2009

saza007 - GRATULUJEM!!!!!!!!!!
TERAZ POZERAM ZE PAR DNI DO ZADU SI MALA NAPISANE ZE SI V 40tt a dnes pozeram ze uz mas 3 dnove babo!!!!zelam vela stastia a radosti

mzuzka
14. sep 2009

ahojte,tak sa k vam pridam uz na trvalo, rozhodli sme sa ze budem rodit tu v UK. nechcela by som pripravit manzela o prve dni s miminkami. ked ste to zvladli mnohe z vas vratane cerstvej maminky, tak to zvladneme aj my. 😉

hathor1231
14. sep 2009

babeny,dostanem sa az po 29tom,dlhsie cakame na net 😝 tak sa majte a opatrujte 😀

gaby0205
15. sep 2009

coze? saza-zuzi uz to mas za sebou? 😕 no jedaaa a ja ze az v novembri..tak to moc moc gratulujeme..a urcite sa ozvy ako sa mas, pocity a aky bol porod zlatko //kissses 😉

uankab
15. sep 2009

ahojte, pridala som nove fotecky 😉 ... inak vsetko ok, dnes sme mali heath visitorku, uz mame 53cm a 3860g 😵 ...

slniecko77
15. sep 2009

Zuzi, neviem ci si ma pamatas este z Mojej Svadby 🙂 par krat sme si pisali do IP
..v obdobi ked si mala tesne pred porodom boli sme na SVK kazdy den som na teba myslela ako sa vam dari 😵
..chcela by som ti dodatocne pogratulovat ku krasnej a zdravej dcerke 😵 prajem Ti nech sa vam dari a nech ste vsetci zdravi
..stastne maminkovanie 😉

uankab
15. sep 2009

dakujem slniecko 😵

mzuzka
15. sep 2009

uankab nadherne babatko a aj meno. a na tyzdnove babatko prekrasne miery 😅

gaby ahoj,vidim ze sa aj tu budeme stretavat.

kvietocek7
15. sep 2009

ahojte
mihouk tak ako, este mate koliky?nase su stale na dennom poriadku, ale prisla som na pricinu -mam nadmernu tvorbu mliecka no a to sposobuje trable mne aj malinkemu.
Tiez ste sa tu aj s uankab zmienovali o tom tak ak chcete veeeeelmi dobra web co som nasla

http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/po...

total opisuje nas problem.Je to dobre rozpisane a aj rady co s tym
uankab tiez si to mozes mrknut,je tam tiez pisane ked mliecko tecie.

saza007
16. sep 2009

Ahojte babulky,

Domi a Gaby - veru uz to mame za sebou, maly sa narodil v piatok 11/09.

Porod bol lepsie nez som ocakavala, od zaciatku kontrakcii az do konca trval asi 10-11 hodin. Maly bol v posterior position, takze dal trosku zabrat, ale zvladli sme to bez akejkolvek painrelief. Maly mal 3.9 kg. ziadny nastrih ani nadtrhnutie.

😅 Co sa tyka nemocnice - labour ward - 100% spokojnost. Mali sme jednu midwife, ktora bola stale s nami, do nicoho nas nenutila ani neodhovarala, starala sa aj o manzela 😅 😀 jej pristup bol uzasny. kazdemu prajem taky dobry personal v nemocnici.

mihouk
16. sep 2009

kvietocek super clanok, maly ma skoro vsetky priznaky, ale aj ked som skusala skoro vsetko co je v tom clanku, tak stale mame koliky. no neviem ako vy, ale nemame ich stale, jedine co som spozorovala je, ze ich ma vzdy den po tom ako som jedla tesco spagety, ine cestoviny fajn, tesco nie. je to divne, lebo ani india mu nic neurobila iba tie spagety, takze som ich vyradila a cakame co sa bude diat. momentalne mame zase bolesti, lebo na tie spagety som prisla az teraz, ale priebeh to ma vzdy ten isty, zjem, druhy den zacne plakat a na treti sa to zacne upravovat, nastastie sme v tom tretom dnes, tak dufam ze uz bude v pohode. ale je dinve, lebo o tom ze mam vela mlieka som hovorila aj HV a este aj GP (vcera sme mali 6tyzdnovu prehliadku) a nik sa nad tym ani nepozastavil, vsetci hovoria ake super mlieko mam, lebo maly uz ma 6kg ( a velkeho tatina, takze to ma az tak netrapi ). vy ste akona tom, mate tie koliky stale, alebo tak ako my?? a inak HV mi povedala ze z toho vyrastie a vec vyriesena....

wild.horses
16. sep 2009

ahojte,
mihouk, to je zvlastne s tymi tesco spagetami 🙂
nas maval koliky, trvalo to par mesiacov a potom sa z toho sam dostal, traviacka aj nervovka zmocneli a vie pekne potlacit 😉

kvietocek7
16. sep 2009

saza BLAHOZELAM 🙂 A ZELAM MALINKEMU VSETKO DOBRE 🙂 a ako sa vola?
ja som to tiez chvala Bohu zvladla bez nastrihov a paint relief. Hoci sa vsetci cudovali a v slabych chvilkach ponukali ze to pomoze aj napriek tomu som velmi rada,ze sa to dalo zvladnut aj bez toho.Len som sa bala,ze by to mohlo mat opacny ucinok-hlavne na maleho.

mihouk no u nas je to jasne,ze ani tak co zjem ale to ze mam nadprodukciu to je problem.
A tiez po tom co si zazivam nechcem a ani asi nemozem len tak cakat na treti mesiac lebo tie koliky ma potom asi znicia.
Teda GP ani HV mi nepomozu pokial mi nevedia poradt ci uz spravnu techniku dojcenia alebo sposob ako treba jednotlivo pristupovat. Predtym ako som nasla tento clanok ma k spravnej diagnoooozee 😀 nasmerovala annag.Ona je vo fore dakujeme annag pri babatkach.Som jej velmi vdacna lebo to fakt nechcem nechavat iba na vyrok 'ved to prejde a vyrastie'.Urcite sa da preto nieco urobit-aspon to zmiernit a to chcem.A kedze sa mi podarilo zistit pricinu koliky tak to skusim, lebo u nas je to dost sustavne -ide o nadprodukciu MM.
Aj Adamko pekne pribera ale mna stvu tie koliky a jeho nepokojny spanok ked ho grabnu tie otrasne krce.Ved si predsta,ze som len tak sledovala v akom inervale to prichadza a vysledok? otras, za pol hodku 4x! a to ked spinkal. Minuly tyzden sme tiez boli u GP lebo manzelik sa uz nemohol pozerat ako chuda place a kolko sa puci,mrvi stahuje pocas spanku a GP mi povedala asi tolko co Vam.No a este mi pre zmenu vytlacila z netu tri stranky beznej info o kolike.Teda co na to povedat??Clovek asi musi sam najlepsie vediet a nie vela cakat od GP.
Mozno trosku viac by mala vediet HV kedze sa na to specializuje.

wild.horses
16. sep 2009

Nuz, HV mi povedala to iste 😎 Pomohlo nam polohovanie a aj fitlopticka.My sme mali do toho aj ine problemiky, ktore vsetko este zhorsovali.... no ale uz je to nastastie prec.

uankab
16. sep 2009

saza, blahozelam 😵 ... som rada, ze si mala taky porod, to je super... dufam, ze moj dalsi bude taky 😉 ... ja pomaly prestavam uzivat lieky, dnes sa citim ako mechom prastena cely den, uuplna katastrofa... a dost ma bolia tie stichy, vraj sa to bude hojit niekolko mesiacov .. 😖 . zelezo musim uzivat minimalne najblizsie 3 mesiace, aby sa mi obnovila krv...

kvietocek, vyborny clanok... ako keby som sa v nom videla, kojenie 5-10 minut, striekanie mliecka, hltave papanie... musim ale povedat, ze nie vzdy to je tak, musim to odpozorovat, mame zopar papani cez den uuplne ukazkovych. dnes vecer bola velmi nepokojna, nechcela zaspinkat... mne midwife poradila, aby som si prilozila teply uterak na prsia a nechala odtekat volne mliecko, vraj sa tym tvorit znovu nebude... skusala som aj salviovy cajik, zatial som si dala len 1x a myslim ze sa to malinko zlepsilo...

mihouk
16. sep 2009

Kvietocek mne este HV hovorila, ze ked kaka 1x denne, tak vsetko je v poriadku, tak som jej hovorila ze keby kakal 1x za dva dni a je stasny, tak je to ok, ale ked vidis ako sa ti babo trapi a neustale sa snazi tlacit, hlavne ked place, tak mi trha srdce. My sme dokonca zacali s dudlikom (co som bola velmi proti) a by ste neverili ako ho cuckanie ukludnuje.
Wild fitloptu sme este neskusali, ale zistili sme ze ked sedi na manzelovych nohach (na moje je uz moc velky), tak tam sa mu vzdy ulavi a pokaka sa. Je mi vlastne jedno preco a ako, ucel svati prostriedky...

Dnes sme mali celkom dobry den a myslim, ze mu to prechadza, tak dufam, lebo v piatok cestujeme domov autom, tak dam vediet ako to zvladol. Mal by byt v phode, ak bude mat dobry den, ak nie........
Ozaj chcem sa spytat, davate babulka spavat na brusko, nemyslim v noci, ale cez den ked ich mozete sledovat. HV skoro vyskocila z koze, ked som jej to povedala, ale ono ho to nenormalne ukludni a spi aj niekolko hodin. A moja mama hovorila, ze ja som spavala na bruchu stale.

uankab
16. sep 2009

Mihouk, my zasa mame nalozenu kazdu jednu plienocku a je to dost vodnate, tiez neviem ci je to prave najlepsie 😖 ... a posledne dnicky sa mi dost puci pocas kazdeho kojenia...
co sa tyka spinkania na brusku, tak aj nasa malicka sa tak ukludni ale nenechavam ju tak spinkat... ak tak zaspinka, tak ju po chvilke pretocim na chrbatik... clanky co som citala hovoria, ze babatko mozeme davat na brusko ale len vtedy, ked sme pri tom, lebo podla vyskumu to moze zapricinit novorodenecku smrt.. ja som mala malinku na brusku ked nas bola midwife pozriet a nepovedala na to ani slovo... tak si vyber... 😲 ... a tiez ked som bola babo, tak som vraj spavala na brusku, inak som nevedela spinkat.

mihouk
16. sep 2009

Unakab, nas maly ked bol este funglac, tak tiez mal nalozenu skoro kazdu plienku, ale po par tyzdnoch to prestalo, ma jedno hovinko denne, ale ako sa nan natrapi. Maly ked je na brusku, tak som stale pri nom, moja HV je trosku divna, stale ma posiela na breastfeeding group a ked som mala prvy pohovor s nou tak som jej hovorila ze niekedy s nami spava v posteli a ona na to ze to nie je dobre, lebo ze si nemozem mdat drik a ja ze ano ved mam pohar vody stale pri sebe, mna ani vo sne nenapadlo ze ona mysli alkohol, no tak si urob nazor...
A neviem ako vy, ale nas krpec zacne vzdy tlacit okolo piatej rano, kazdy den.

kvietocek7
16. sep 2009

uankab - nic nedas za to ked sa poradis s annag, je to fakt super zienka.Ona je ako som spominala vo fore babatka. Jednoducho jej opis tvoje dojcenie a to co sa ti nevidi -ze sa ti napr. malinka puci pri papani a pod.
Myslim tym ze individualne ta bude vediet nasmerovat (napr skusit ine polohovanie pri dojceni)a cim skor tym lepsie pre vas obe.

mihouk - a este stale beriete ten infacol?a ako casto? lebo mne sa Adamko aj z toho dobre pototo... a ked idete domov urcite si pozri v lekarni uz spominany emspumisan L mne sa vidi lepsi lebo malinky je pokojnesi ako z infacol... ale kazdemu zabera asi nieco ine. Inac skus sa aj ty spytat annag mozno ti bude vediet osobne viac vediet poradit.
Ta tvoja HV je asi dost teoreticka ako praktik 😀

podla mna to spanie na brusku je ok pokial je dietatko pod dohladom. Aj nas maly si pekne odgrgne a poprdka a je spokojnucky 😀 takiez ho necham pospinkat ved je to pre jeho pohodlie tak preco nie?

kvietocek7
16. sep 2009

inac s tymi obkladmi sa mi prave stalo pred dvomi dnami ked sa mi v noci nalial jeden prsnik. Oooj taaa bolest az ma zimotriaska chytila, tak som zobrala paralen a prilozila som si teply elektricky vankus a fakt zabralo.Inac neviem 😝
inac ked vidim ze je zas a zas vela mliecka a strieka kade tade tak podlozim plienku,aby samovolne prestalo a potom pokracujeme v papkani 🙂

magisa
16. sep 2009

ahoj maminy, tak jsme se vratili z dovolene z CR

neco malo jsem si precetla, mocka GRATULUJU vsem novym maminam a miminkum, hodne zdravicka a stesticka preju

Willik roste jako z vody, nestacim se divit, jak se ze dne na den meni. stava se z neho maly blondacek, a to pri narozeni mel uplne cerne vlasky 🙂

Poprve jsme leteli ve trech do CR, byla jsem mile prekvapena, jak to prcek dobre zvladnul. Vubec v letadle neplakal. Pri vzletu jsem ho nakojila a pak se porad rozhlizel kolem sebe, nic si nechtel nechat ujit...Na vsechny kolem dokola se jen smal...
Deda a cela moje rodina se nad nim jen rozplyvala a ja samozrejme taky 😝 , jako pysna maminka na sveho synacka...
Mimochodem koho by zajimalo jak se vyrizuje cesky rodny list, tak jsem byla na matrice a tam mi rekli, ze budu potrebovat :
anglicky RL Williamka a RL meho pritele opatrit apostilou tady v UK, pak oba dva RL nechat prelozit do ceskeho jazyka, musi prelozit samozrejme i tu apostilu a pak vsechno zanest na matriku nebo na konzulat do LND a oni ty RL poslou nejdriv do Prahy, aby maly dostal ceske obcanstvi a pak je poslou do Brna na specialni matriku, pry to vyrizeni trva az 4 mesice
/takze kdyz jsem si to tak spocetla, tak me vyrizeni ceskeho RL bude stat kolem 4 tisic Kc, coz je teda mazec/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre