Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

janka196
29. sep 2007

Inak priatel mi hovori ze to by si mala mat ten home office pretoze ked ho nemas to robis ako na cierno. Ze vraj to je v tvojom pripade chyba zamestnavatela, ale naisto to nevieme tak to ber iba ako nase dohady 😉

leni3
29. sep 2007

Jani co je to ten working tax kredit,je to nejaka ulava na dani co ti potom vracaju? Jeee,to mas s malou radost,ja sa hlavne obavam toho vstavania v noci,manzel je sofer z povolania a pred cestou sa vzdy musi dobre vyspat,tak uvazujem ze ho asi poslem spat do obyvacky ☹

janka196
29. sep 2007

To dostava 74 libier tyzdenne ku vyplate. To je ako statny prispevok ked jeden z paru nepracuje. Oni to vypocitaju podla rocneho prijmu.

janka196
29. sep 2007

No Leni tie zaciatky budu tazke. My sme prve dva tyzdne vstavali kazde dve hodiny ☹ . Ale to mozno aj preto lebo mala koliky

maruskach
29. sep 2007

no asi bude najlepsie ak zavolam na home office. Ja mam NIN, aj chodim k lekarovi, aj mam trvaly pracovny pomer, aj manzel. Moje kolegyne z rakuska a nemecka tu studovali 3 roky a neboli prihlasene na home office. ani to od nich nikto neziadal, no mozno maju iny pristup k novych krajinam EU. Preto neviem, co si mam o tom vsetkom mysliet.

maruskach
29. sep 2007

Inak narok na matersku mam, no ale aj to je nic moc. 90 % dostavas iba 6 tyzdnov. Takze dajme tomu posledny mesiac pred porodom a 2 tyzdne potom a potom uz nastupuju klasicka materska 112 na tyzden. A k tomu by mali byt este pridavky, nie? Alebo to je ten tax credit?
Diky za info

leni3
29. sep 2007

Maruskach mne to nejde do hlavy,ze ty uz mas NIN anie si zaregistrovana v home office,mne to doslo az ked som sa tam zaregistrovala,skus sa opytat tvojho zamestnavatela ci to neurobil za teba

janka196
29. sep 2007

Urcite bude najlepsie ak tam zavolas aspon budes vediet na com si. Ze vraj to je zakonom dane ze to musis mat, teda odkedy sme v EU. My sme tu prvy krat prisli v roku 2005 a hned ako sme zacali pracovat tak sme si to vyplatili. Vtedy to stalo 50 libier

janka196
29. sep 2007

Inak na pridavky este stale cakame. povedali ze cudzincov vybavuju poslednych, ze vraj do oktobra mame este cakat. Oni to sice vyplatia spatne ale predsa, mala sa narodila v juni

maruskach
29. sep 2007

ved to je zvlastne, ze nam dali v praci trvale zmluvy a nikdy neziadali Home Office. U mna to iba raz povedali, ale aj to sa mi zda, ze kvoli tomu, ze si mysleli ze nie sme v EU. Raz som doniesla papier z marodky z sk a nechceli to na osobnom preplatit, lebo vraj nie sme v EU. 🙂 Tak im sef vysvetlil, ze sme v EU od maja . . a uz som mala marodku preplatenu 🙂
Ozaj neviem

maruskach
29. sep 2007

a ake vysoke su pridavky a kde sa vybavuju? K tymto info som sa este nedostala 🙂

janka196
29. sep 2007

Baby mi sme to urobili tak. isli sme na job center, zobrali sme vsetky mozne aplikacne formy a vsetky sme poslali. oni nam potom odpovedali ze na co mame narok a na co nie 😉

janka196
29. sep 2007

inak kocky ten child benefit je iba 20 libier na tyzden. teda vyplacaju to asi mesacne. No a na to cakame uz 3 mesiace 😖

maruskach
29. sep 2007

ja som sa docitala v info od Midwife, ze ked nemas narok na matersku, tak sa treba obratit na Job Centrum. Co v mojom pripade neplati. Ale s tymi pridavkami. Ako sa to vlastne vola po anglicky? A neviem, kto to vyplaca?
🙂

maruskach
29. sep 2007

ok, uz si odpovedala 🙂

maruskach
29. sep 2007

a kde vlastne byvate? my sme v East Midlands, Leicester

janka196
29. sep 2007

My byvame v mestecku Hull 🙂

leni3
29. sep 2007

Moj PC poriadne blbne,snazim sa pripojit do vasho chatu a ono my to nechce vobec odoslat.Moja midwife mi dala knizku The pregnancy book,v kt.je vsetko napisane o pridavkoch ci materskej na ktore mas narok je fakt dobra,vypytaj si ju Maruskach

leni3
29. sep 2007

Tu je napisane,ze doklady na child benefit a vsetko ostatne davaju uz na porodnici a mozes si to tam poziadat.Dokonca som nasla nieco aj o tom child tax credit....je to fakt super knizka 🙂

janka196
29. sep 2007

No a na ten child benefit potrebujes home office

leni3
29. sep 2007

My byvame v Bournemoth uplne na juhu.

leni3
29. sep 2007

sorry Bournemouth

leni3
29. sep 2007

Janka to ze vybavuje cudzincov poslednych to som dobre z toho vyvalena,vsak tu pracujeme a platime dane ako kazdi ini Anglican

janka196
29. sep 2007

No a ten child tax credit dostanes iba ked poberas working tax credit. No ciste kocurkovo 😀

maruskach
29. sep 2007

diky moc, no ja som uz od midwife dostala tiez vsetko mozne, ale o tom child benefit som este asi necitala. no asi pojdem ten home office vybavit 🙂
odkladali sme to, ze to urobime po svadbe, aby som nemusela menit meno este aj tam no a zatial sme sa k tomu uz rok nedostali

janka196
29. sep 2007

Maruskach urcite si to vybav 🙂

maruskach
29. sep 2007

pozeram, ze obe byvate blizko pri mori, to mam strasne zavidim

maruskach
29. sep 2007

Vy ste tu na trvalo? My sa chystame v maji na stalo domov 🙂

leni3
29. sep 2007

Nam lanlord povedal,ze sa musime prestahovat ,lebo predava dom.Tak sme sa zacali pomaly pozerat po novom a v niektorych agenturach nas odkopli,ze je nam luto(na to ze som tehotna),no pets!,no children!,to aka je diskriminacia. ☹

maruskach
29. sep 2007

odmlcim sa, musim ist do sprchy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre