Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

cathryn
31. okt 2009

slovakia...no ja este stale kinderko... 🙂 asi to boli len poslickovia...uvidime ako dlho vydrzime...heh...

slovakia13
31. okt 2009

mihouk
ja sa az tak neponahlam 🙂 malej bude zatial stacit aj britske obcianstvo,len potom koli doktorom chcem aj SK rodny list 😉 inak to si dali pekne nacas s tym vasim RD 😝
cathryn
u nas to tiez este na porod vobec nevyzera,sice mala uz je pekne dole,ale to je tak vsetko.....

dnes som si konecne urobila poriadok v papieroch(neznasam papierovacky 😠 ) a zistila som,ze moja materska je iba 6tyzdnov 90% z platu 😒 ja som bola cely cas v tom ,ze to bude 6mesiacov 😨 a potom klasika tych 123libier.....musim poriesit benefity,dost ma to odrovnalo ☹

eviska83
31. okt 2009

slovakia- a nemas potom dalsie tyzdne half pay+SMP?
Ja to mam takto: 8 weeks- full pay
18 weeks- half pay+SMP
13 weeks- SMP
13 weeks -unpaid
My sme sa prave vratili z belfastu z ohnostroja- naaadhera 🙂

newyorkgirl
1. nov 2009

jaj babule budte rady aj za cosi, moj manzelik chudak bude tahat sam no 😅 hoci slovakia, viem ake to mas, ale myslim, ze v pohode vyjdes, neboj, isto mas narok na priplatky nejake a tak 🙂

u nas prsi fuka, chcela som piect nejake kolaciky, ale na nakup som chcela ist az dnes, no nevyzera, navarene mame, tak idem pracovat na projekte do skoly dnes konecne...

slovakia13
1. nov 2009

baby povodne to bolo 90% 6 mesiacov 3 mesiace 50% a dalsie 3 neplatene,ale vcera ma strasne prekvapilo ,ze od aprila tohto roku to zmenili,tak ako to je 😠kriza!!!
ale vidim ako to bude s benefitmi,teraz mi ich dufam priznaju,no co uz ,zit sa musi....
inak tu tiez strasne fuka ,dotoho prsi ,des

loki01
1. nov 2009

slovakia: a tatik nic jako platit nebude??

slovakia13
1. nov 2009

loki
tak to netusim,ale dufam ,ze bude 😖
ked som sa stahovala ,pytala som si iba na veci pre malu a povedal,ze ma tiez financne problemy,on co zaraba 4x viac ako ja 🙄 🤐 ale nakoniec poslal 100libier-tiez nic moc
no,doteraz som moc money neriesila,vzdy som akosi mala dost,tak teraz budem musiet......krizovy rezim 😝

slovakia13
1. nov 2009

budem jak Emil s Jankou z Panelaku 😀 😀 😀

kvietocek7
1. nov 2009

zdravim vas babenky 🙂 a uz tu mame november -zima,chlad brrr
new no presne nie je to easy byt na jednom plate,my sme tiez tak boli pri pvom dietatku manzelik vsetko tahal, hoci som predtym pracovala tu v uk skoro 3r ale potom som sa stahovala a uz som pracu nenasla ved kto zamestna tehu 😝 Clovek sa nauci zo skromnosti este mensej skromnosti 😒

slovakia no veru zit sa musi a niekedy asi aj prezit ... velmi dobre poznam... ale ako ta tu z casu na cas citam musis byt dobrodruzna dusa-teda myslim,ze mnohe musis tahat sama
a ako sa dnes citis? tvoje babenko bude novembrove ako nase prve 🙂 no ale ona bude mat teraz 9 uz dva rocky.Je to akoby predvcerom cas strasne preletel, ale spomienky na porod mam naozaj mile.Drzim palceky nech dorazite spolu s dcerkou do dobreho konca

inac sa asi nad celymi ostrovmi UK certi zenia fakt mizerne pocasie 😝

mihouk uz ste v UK ci sa len chystate?

slovakia13
1. nov 2009

kvietocek
nic ine mi nezostava na SK sa urcite vratit nechcem 😝 ,tam by to bolo este horsie....
a mala si hovie v brusku,musi jej tam byt strasne dobre ,vobec sa na porod necitim,ja by som tak rada 😀

newyorkgirl
1. nov 2009

kvietocek, ono sa to hovori ked ja uz budem mat druhu matersku nezaplatenu, prvu som otehotnela v USA a ked sme prisli domov, nemala som na nic narok, teraz je to to iste 😖 co uz zvladneme 🙂 inak nasa bude mat 8meho teraz 3 rocky boze tak to leti strasne 😕

loki01
2. nov 2009

slovakia:to mu budou brat rovnou z vyplaty ne? aspon kolega to tak ma

wild.horses
2. nov 2009

ideme o chvilku na 7 months check up. To som zvedava, co nam povedia a kolko bude malinky vazit 😉
Tu, u nas vykuklo slniecko, zelam vam pekny den 😉

slovakia13
2. nov 2009

wild
tak iba same dobre spravy a peknu vahu 😉

aj my tu mame slniecko podvoch uraganovych dnoch 🙂

baby celu noc som mala otrasne tvrdnutie bruska ,ale ziadna bolest ani kontrakcie, myslite ,ze uz je to predzvest bliziaceho porodu?
este musim ist upratavat jeden dom,asi si zoberem vlozku a nahradne gate ,keby praskla plodovka 😀

loki
viem ,ze mozu mu poberat rovno z vyplaty ,len netusim ci musim ja kontaktovat prislusny urad ,alebo to pojde automaticky.zatial to nechavam tak a riesit budem az ked sa mala narodi...nechcem ho este zbytocne stresovat asi to tiez nema lahke 😒 uvidim ako sa k celej veci postavy

gaby0205
2. nov 2009

caute kocky, ja len tak na rychlo.
Slovakia drz sa tebe sa to uz blizi, myslim na teba.

Holky ano je to tazke a treba zit skromnejsie, ale ja si tak vravim ked nase mamicky zvladly a mali viac deti tak aj mi tu zvladneme. drzim palce kazdej aby sa darilo 😉 pekny den

mihouk
2. nov 2009

Kvietocek, este stale sme na slovensku, ale mozno uz tento piatok, najneskor ten buduci a budeme doma. A co vy, dufam ze koliky uz mame za sebou, my nastastie tuk tuk je to dobre, stale nejedavam cestoviny pre istotu, ale inak zlate dieta. Zaspavanie nam trosku robi problemy, ale vcera zaspal o 8.30 a 1x sa zobudil az o 5 a potom az o 8mej. Kukala som na hodinky aj 3x kym som uverila, to asi preto ze vecer bol hladny a vycuckal oba ceciky. A je nenormalne vnimavy, uz si aj chyti do ruciciek a ked prejavis zaujem tak sa bude smiat aj cele hodiny. Hrozny posun vpred, lebo brat ma o 3tyzdne maldsieho a ten rozdiel je obrovsky. A ako ste na tom s kilami my 8,3, potes nas nech nemam depky, ze mam obra... pekny dnik.

wild.horses
2. nov 2009

bohuzial, mame zle spravy. ja uz vazne nevladzem. Ked sa uz zda, ze uz je konecne aspon tyzden pokoj, tak sa znova nieco pos..ie. Zajtra idem k GP.
asi sa dlhsie neozvem, nemam chut uz na nic.
Tak drzim vsetkym buducim mamminkam palce. Majte sa krasnucko 😉

newyorkgirl
2. nov 2009

teda wild coze sa stalo? znie to vazne.. 😕

slovakia, vsak tvrdnutie mas slabe kontrakcie, tak to je dobre, uz sa ti to rozbehne 😉 ja som toto tvrdnutie nikdy nemala pri Nikolke a potom ten vyvolavany porod...

tak ideme sa my vyvencit, mliecko nam treba kupit a projekt do skoly nemaaaam stale, lidi ale ked sa 3ja musime skoordinovat na jednu prezentaciu, tak hruza, zvlast ked jeden clen skupiny nespolupracuje a povie ze on musi ist hrat biliard 😀

mihouk
2. nov 2009

wild, znie to vazne a tak dufame ze to dobre vsetko dopadne a coskoro sa nam ozves. Drzime palceky a myslime na teba nech uz je s tebou cokolvek.

rimmel
2. nov 2009

no ja som tiez rodila v UK aj tu zijeme a dobru skusenost nemam....ale nemyslim si zeje to tym ze to bolo v UK..bohvie ako by som dopadlna na sr..neviem porovnat....len z toco co pocuvam

a tiez sa planujeme odstahovat na slovensko..moj muz je anglican a on sam mi to navrhol nakolko ako tu jedna baba spominala ide to tu dolu vodou..a hlavne tu nechceme vychovavat syna....uz len koli statistikam a ano skolstvo je fakt onicom......az na vysoke skoly.

ono kazda krajina ma svojeplusy a minusy...ide o to, co konkretna osoba, rodina potrebuje a vyzaduje...niekto koli fin.sit ostava v Uk, niekto koli pocasiu a kvality zivota odchadza spat na sr 😉

eviska83
2. nov 2009

Ahojte
Wild- drzim palceky a myslime na Teba
Mihouk- tak my sme boli na vazenie pred 2 tyzdnami a Adam ma 9.1 a evca 8.2 😉
Slovakia - drz sa 🙂

peppapig
2. nov 2009

Caute baby, tak ja tu brouzdam na koni misto, aby otevrela knihy 😒 , i moje milacky jsem vypravila ven, sli do pristavu ocumovat lode, dnes by k nam mela doplout jenvetsi cruise ship na svete Oasis of the seas. Ale ja jsem dneska hrozne mrzuta a lina.

lenka, prezentace v group jsou nocni mura co, par jsem jich zazila, good luck!

slovakia, me prijde, ze se to s tou materskou stale nejak meni, ach jo, preju ti aby ti vse vyslo bez stresu. Je mi lito, ze tvoje mala (uz jsi se definitivne rozhodla na jmene 😉 ) bude vyrustat bez tatinka,a le ty to zvladnes. Myslis, ze si ji bude bravat na nejake dny nebo nedej boze se bude chtit soudne natahovat? Pokud bude na rodnem liste urcite by ti mel platit, to si urcite 'vydupej'. Hele jak pises o tom tvem dome, ani se nenadejes a budes tam mit krasne 😉

Holky, prave kvuli te materske stale ase snazeni se o druhe mimi oddalujeme. Kdybych ted otehotnela, taky bychom asi nic nedostali a nevim, jak by to muzik utahl, ale na druhe strane si nemyslim, ze druhe detatko by nam nejak vyrazne zkomplikovalo financni situaci.

mihouk, je to radost, kdyz detatka delaji pokroky ze? 🙂 Krasne pribirate, jen tak dal.

wild.horses, tvuj prispevek zni velmi dramaticky, doufam, ze budete/budes/bude v poradku!! Good luck a pevne nervy!!

rimmel, maly se ti narodil o dost driv, cim to bylo pokud se muzu zeptat? Mrzi me, ze jsi mela nedobry porod, kde jsi rodila? mas pravdu, ze kazda zeme ma sve mouchy, klady a zapory. Stale si vsak myslim, ze kdyz to tak nejak shrneme, v UK je kvalita zivota stale o hodne lepsi nez v CR ci na Slovensku. Je tady hrooozne moc moznosti, kde v CR ty moznosti jsou jen v Praze a to jeste pod vedenim blaznive vlady a prezidenta vola. Tot muj nazor.

rimmel
2. nov 2009

peppapig ano mas pravdu ..po fin.stranke je to vseobecne lepsie i ked u nas v tom problem nebude nakolko nasa profesia sa vzdyuplatni na sr...ale mne osobne chyba to pocasie, hory, sneh, a muz vyslovene nechce v UK zit...sa mu zacina krajina hnusit....ale to je zase osobny nazor :D inak chystame sa do BA, odtial aj pochadzam a moznosti tam mame kopu takze toho sa nebojim..

no rodila som predcasne ani neviem preco! po porode zistli ze kusok placenty mi odumrel..zobrali ju na vysetrenie ale este sme sa nic nedozvedeli..co mi pripomina ze musime znova tam zavoat! 😕
rodila som 4 dni..prisla som vecer s bolestami(nevedela som ze kontrakcie lebo sak prvykrat rodim haha) a doktorka na pohotovosti povedala ze pelvic bone disfunkcion !! tak ideme domov..v noci spat v nemocnici a iny lekar ma prezrela ze 4cm otvorena ze asi budeme rodit...no tak oddalovali porod 4dni koli malemu a stereodom atd..4 dni som kontraktovala..nadopovana liekmi od boelsti..morfin atd..horor...v noci placem od boelsti ,chcem silnesi liek, midwife trepne ze mi netreba ze nemam dostacujuce bolesti !! muz jej nato co ty vies?? ty rodis?? tak ze posle po doc.nech ma prezre...cakala som 2hod na doctorku!! ze busy...noc...whatever...a prezrela ma a ze idem rodit ze sa zase otvaram uz som bola tusim 6 ci 8cm neviem..tak ma presunuli a na druhy den naobed som porodila s pomocou kliesti a EPI nakolko som uz od vycerpania odpadavala do mikrospanku a halucinovala..4dni som skoro nic nenaspala...nevladala som tlacit ci vobec kukat..po porode som osedela, obledla a odpala..zobudila som sa a nevedela som co kde preco ako....tiez ma rezali..to som ale necitila koli epi nastastie..epi mi dali az ked som bola 10cm ..tesne pred porodom

ono ja vravim ze tie bolesti pri porode su v pohode...ale 4dni ?! 😀

rimmel
2. nov 2009

ale inak vsetci mili a tak ale stacilo mi haha

slovakia13
2. nov 2009

wild
dufam ,ze budete ok ,myslim na vas....
rimmel
moja kamoska ma manzela anglicana a ziju uz 8.rok na SK,s tym ,ze on je fotograf a ked ma objednavku na fotenie ide na par tyzdnov do UK a potom z toho ziju na SK,zatial si pochvaluju 😉
pepp
kukala som ti album a mala naozaj kocka 😀,dufam ,ze aj moja bude 😉 😵

tak nam tu opat zacalo pocasie dess a rano to vyzeralo tak pekne 😝

rimmel
2. nov 2009

slovakia no s tym pocasim presne aj u nas! preto som aj chytro von vybehla lebo som vedela ze poobede uz moze byt otrasne :D

mihouk
2. nov 2009

evi, pekne priberate, ale nas krpec ma dnes 3 mesiace, no je to valibuk, kukla som ten graf v cervenej knizke a je tesne pod hornou hranicou, ved uvidime co nam povedia ked navstivime HV, no ale ved nic nerobim iba kojim, tak uvidim, dufam ze namam super vyzivne mlieko...???

peppapig
2. nov 2009

rimmel, no tak to sis opravdu vytrpela bolestivy porod. Hlavne, ze se vse podarilo a mate kloucka doma 🙂 Musim rict, ze pristup nic moc. Jeste napis nazev porodnice, trebas se to bude jednou nejake tehulce hodit.

Ja to s tema moznostma nemysle jen financne, spis jsem mela namysli vzdelavaci instituce a rozmanitost se uplatnit nejen s vysokoskolskym titulem PhD. To pocasi me taky pbcas chybi, poradna snehova nadilka a krasne leto, ikdyz to doprovazi i tajici se srajda a bordylek na cestach, znicena auta i silnice a v lete tropicka vedra na odpadnuti 😀 Ja jsem si tady na jihu zvykla, letos je lepsich dni vic nez tech uprsenych 😉 Jedine s cim se tady nikdy nesmirim je zdravotnictvi, des a hruza.

slovakia, vid ze je krasotinka 🙂 , moje mala certice, ale rika si princezna. Vsechny deti jsou krasne i tvoje bude, mas se na co tesit 🙂 (i ja uz se tesim na foto)

newyorkgirl
2. nov 2009

evi, veru mate krasne miery wow 🙂

rimmel tak to teda myslim, ze na SK by sa lepsie postarali, ale mozno zalezi od mesta zasa u nas v TN isto a nechapem inak preco nespravili sekciu ale to takto natahovali 😖 a ze epi pri 10cm tak no comment uz uplne 🤐 ja tiez dufam ze po mojom sice "len" 23h porode dlhom, bolestivom, bude ten druhy malina a EPI si davam isto do zalohy 🙂

ako riesite to byvanie ze kde, my stale nevieme, kde sa usadime... byt mame novy na SK, dali sme do podnajmu, mna domov moc netaha, ale mojho muzika hej, nasa dcera je strasna sikulka tak tazko odhadnut, ale tu asi by mala lepsie moznosti, co sa tyka vyssieho vzdelania a uplatnenia potom, keby bola native speaker a ziadna diskriminacia u nej, tak asi by mala lepsi zivot tuna, doma ma clovek vysku a zaraba o par eur viac ako stredoskolak s praxou 😒

rimmel
2. nov 2009

ja som epi nechcela..povodne a potom som si to rozmyslela na posl.chvilu

bolo to v edinburghu, royal infimary hospital...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre