Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

rimmel
2. nov 2009

newyorkgirl ja to s vyskou riesim tak, ze si ju robim tu a potom s UK diplomom pojdeme domov a problem so zamestnanim nebude 🙂 a byvanie..tu prenajimame a doma uz nas caka byt ktory sa preda a polka pojde mne a z toho splatime cast hypo ktoru si chceme zobrat na nejaky domcek so zahradkou 🙂 moj muz tiez na svk by utekal haha jemu slovensko velmi ucarovalo ale musime pockat az po skole

loki01
2. nov 2009

holky a byli jste testovane na streptokoka? Delal va nekdo vyter? U nas je to normalni postup, ale tady asi ne...Zitra jdu k midwife (po 5 tydnech- asi me castej videt nepotrebuji) tak snad to vydupu.

newyorkgirl
2. nov 2009

rimmel a co studujes ak sa mozem spytat? ja som teraz zacala vysku prvy rocnik, ale oproti nasej doma mi to pride teda dost slaby odvar 😀

loki, neviem ci uankab si nekupovala nejaky test na nete na to, asi to tu standardne nerobia, neviem este nie som v tom stadiu tak som nezistovala ale tiez som sa chcela spytat 😖

uankab
2. nov 2009

wild, dufam ze si v poriadku... znelo to doost zle... drzkam palceky...

loki, ja som si ten test objednavala na webe, stoji to 32 libier... poslu ti to postou, spravis si vyter a do tyzdna mas odpoved, posielaju to aj sms-kou... mas najvyssi cas, aby si si to dala spravit. ja som sa tiez rozhodla na poslednu chvilu, robi sa to len tusim do 37tt.

tu najdes infosky o tom:
http://www.gbss.org.uk/?gclid=CPSU79OW7Z0CFcts4...

slovakia13
2. nov 2009

mne streptokoka testovali v 29tt ked som bola v nemocke ani som nevedela len minule som sa spytala midwaife

konecne som si zapojila TV,obliekla basket pre malu,pozehlila este nejake vecicky malej a este raz pretriedila tasku do nemocky 😵 😀
zajtra som naplanovala vydrhnut podlahu v living room a dufam ,ze uz budu aj nejake kontrakcie 😀
ja sa strasne nudim doma,des

rimmel
3. nov 2009

newyorkgirl haha tak to si ma potesila ze slaby odvar 🙂 ja som mala zacat tento sept ale som si to prelozila koli malemu co nebol problem tak som bola rada 🙂 english literature budem studovat.

cathryn
3. nov 2009

slovakia...ty si tu tasku tusim triedis kazdu chvilku ako ja...raz sa mi zda,ze mam toho vela,inokedy,ze mi kopec veci chyba... 🙂
kolko plienociek si beries?a co vlozky pre teba?ja ked som zabalila cele balenie plienok(27) a dvojbalenie vloziek(20)
tak ma manzelik vysmial,ci som normalna 😒
ja sa dnes tiez chystam drhnut podlahy,respektive cely bytik na novo...uz neviem,co zo sebou 😝
celu noc som zasa nespala...tvrdlo mi brusko,ked som spala na boku...a ked som konecne zaspala na chrbte,drahy ma potriasol,ze chrapem ako drevorubac... 😀
inac tiez ste mavali sny,ze uz sa porod zacina...ja takych snov mavam v poslednej dobe vela...a neviem,ci je to sen,ci skutocnost,tak chytam brusko,svietim,ci mi nahodou neodtiekla voda a take blaznovstva...heh...uz mi riadne sibka...tak chcem mat drobca pri sebe...

mihouk
3. nov 2009

Baby neblaznite, hlavne slovakia a cathryn, ja viem ze vam to brusko uz zavadzia a najradsej by ste mali drobcov uz pri sebe, ale este mate cas, musite babuskov poriadne dopiec, aby sa im darilo a rastli a robili vam iba radost. Viem ze to znie otrepane, ani ja som o tom nechcela pocut a to som rodila prave v tych najvacsich horucavach, tak sa ukludninte, nevyhanajte ich z domcekov a budte trpezlive, oplati sa cakat. Ked budete mat po tom, pokecame......

cathryn
3. nov 2009

mihouk...ja viem,ze je lepsie,ked maly dojdu vtedy ked maju,ale ked ja sa uz citim ako velryba 😀
a neviem sa taaaak velmi dockat...ale aj tak to nezalezi na nas...maly dojde,ked sam bude pripraveny a ja sa mozem aj na hlavu postavit... 😉
ale aj tak dakujem,ze sa staras... 🙂

mihouk
3. nov 2009

Cathryn, presne viem ako sa citis, aj som ku koncu uz nenavidela svoje telo, priberala som 1kg za den, toklo vody som mala, doslova som sa nezmestila do koze a k tomu pridruzene komplikacie, lebo som si necitila prsty na rukach (voda mi stalcala slachy), uz som iba lezala pri ventilatore a jedla icelollys. Mate stastie ze je chladno, ale viem ze trpis aj ty, po takej dlhej dobe uz chces koniec. Mne vzdy pripadalo ze vsetkym mojim tehotnym koamoskam to ide rychlejsie a len ja som tehotna 2 roky. Takze drzime palceky a ved uz na konci tohto mesiaca uz budete spolu-oddelene...

slovakia13
3. nov 2009

ahoj
mne sa tiez zda ,ze teraz ku koncu rapidne priberam,minuly tyzden som mala iba +9 a teraz rano +12 za tyzden 3kg 😝
chcela som drhnut dlazky ,ale lenivost ma premohla a tak sedim a kukam Jak utopit DR.Mracka 😀 😀 😀 nostalgia.....
cathryn
presne jak ty raz sa mi zda ,ze mam malo a stres co ak nieco bude chybat 😝 a potom ,ze boze naco mi to vsetko bude a urcite potrebovat nebudem 😉
Ja mam 2 balenia vloziek z mothercare 24ks a jedno balenie plienok 27ks ,dufam,ak budeme potrebovat viac ,tak daju...normalne uz aj tvrdnutie bruska prestalo 😠 a to od soboty tvrdlo v jednom kuse 😖
najnovsie mam stres ,co ak porodim maleho macka a vsetko jej bude male 😕 😝 😀 😵

newyorkgirl
3. nov 2009

slovakia ja som tiez najviac pribrala posledny mesiac potom to zo mna neslo dolu ☹ mi pripominas mna, ja som tiez drhla veci, kuchynsku linku 3x denne z nudy na konci, jaj kde su tie casy, teraz to nestiham 😀

rimmel
3. nov 2009

slovakia ja som do nemocnice sla bez nicoho.nic som pripravene nemala len seba som v noci zobrala a daju ti tam vsetko...normlane vyhodene peniaze na vlozky..tych tam budes mat kopec k dispozicii 😉

newyorkgirl
3. nov 2009

mihouk aj mne pripadalo ze vsetkym tehu ubieha, len mne to trva 😀 baby a to este mozte aj prenasat 😅 ked ste spominali tu vybavu do porodnice, daju sa v UK kupit aj take tie porodnicke vlozky a jednorazove nohavicky? bo neviem ci to mam nechat mamu zhanat alebo to tu maju, isto nechcem vlozky co lepia to si pamatam ze bola hruuuza 😀 jedine hrubaky bunicinove nelepive mi sadli vtedy 😖
ked uz hovorite o tych porodoch mne sa neviem preco snivalo dnes teda, ze som extra rychlo bezbolestne porodila, ale sranda bola ze dievcatko a nemali sme pre neho meno, moja mamina mi dala 3 navrhy, ze Jolana / ta sa mi sniva asi lebo robime s polskou kolegynou prezentaciou ze jo/ druhe neviem a posledne bolo Keila / to ani neviem napisat/ a to sme nakoniec drobcovi dali, no pomoooc lidi 😀

rimmel
3. nov 2009

newyouk girl mne muz nohavicky musel kupovat v nemocnici :D ale dlho som ich aj tak nenosila..vela a dlho som nekrvacala.

slovakia13
3. nov 2009

newyorkgirl
nohavicky sa daju kupit, ja mam z mothercare je ich tam 5ks ,ale aj v boots som videla
zive sny mavam aj ja teraz ku koncu 😀

ale dnes ma vyhnal z postele sok ,otvorim oci a prve co uvidim cudzi chlap za oknom 😨 spalna na poschodi,trosku mi trvalo kym som si uvedomila,ze uz prisiel rad na moj dom a natieraju tie ramy z vonku a boky-v dome zima ,ale nejak to necitim ,lebo sme s malou fetnute z tych vyparov z farieb 🤐

newyorkgirl
3. nov 2009

rimmel, tak ja som bola ako krizikova vysivka hej, takze mne padli tie nohavicky super 😀 tak ty si mala ist do prveho rocnika? mne tiez odporucali english a literature studovat ale dala som sa zatial na Human Resources Management and Business, hentoho som sa nejako bala ze to zaberie vela casu samostudium aj, ale tiez dufam ze diplom odtialto zavazi na SK, no uvidime 😀

rimmel
3. nov 2009

odporucali? a kto ti odporucal? 🙂 ja som si tento odbor vybrala nakolko chcem ucit anglinu a vsetobecne ma bavi anglina a literatura takze tato kombinacia spadla ako z neba :D a ja osobne radsej samostudium doma ako tam chodit......viac by mi to vyhovovalo 🙂

dadulka2000
3. nov 2009

caute kocky
newyokgirl, az teraz som si vsimla ze uz aj ty tehulkujes - tak dodatocne blahozelam,.... 🙂

inak vcera ma tak vytocila GP ze az no.... bola som za nou si po Fit to Fly papier - (lebo midwife mi ho minuly utorok nevystavila koli tomu ze musi byt max 5 dni stary ten travel dokument). takze GP ani nevedela co chcem a ked sa nakoniec dohovorila s nejakym kolegom tak prisla s oznamom ze za to sa plati 18£,.... co???
hned sa mi zdvihol tlak, tak som jej povedala ze jej za to odmietam zaplatit (lebo uz jeden taky papier som mala ked sme leteli na majorku pred par tyzdnami - a bol zadara od midwife)
takze dnes musim opat zdrhat skor z prace aby som zastihla midwife v poradni do 16.00 a vypytala si ten papier od nej,.....
no uznajte,.... teraz ked je zadara aj recept na lieky tak chcu peniaze za 1.5 vety na A4 papiery,....
ufff a je to zo mna von 😀

pekny den vsetkym,....
😎

mihouk
3. nov 2009

newyorkgirl, tie nohavicky sa daju kupit aj v tescu, ja som ich mala, ale vyuzila som ich len 2ks, najlepsie co mi midwife poradila bolo, kupit si o 2cisla vacsie bavlnene nohavicky, take babkovske a tie nosit. Vizera to hroooozne sexy, ale nic pohodlnejsie som nenasla, teda okrem levanduloveho oleja vo vani (oplati ta to zadovazit este pred).
Inak zaujimave vas sledovat, ako hniezdite, ja som to vobec nemala, az som sa obavala, jedine co ma stvalo boli stresne okna, ale manzel mi odmietol kupit rebrik, lebo vedel ze by som tam liezla. V den porodu, ked prisli kontrakcie som ja lezala na sedacke a manzel hniezdil, behal s vysavacom a utierkou, no zabava sledovat....

slovakia13
3. nov 2009

mihouk
mas super manzela 😉

ja sa dnes citim vynimocne dobre,ako keby ani tehu nie som 😕 az mam z toho strach 😝

newyorkgirl
3. nov 2009

dadulka tak to mas pravdu, akoze ja zas nechapem na co mi je ten predpis zadara ked vitaminy si kupujem sama to je tiez interesting, sa ma pytali ci cosi beriem a hotovka nic mi nedali tie midwifky tak ich pekne zdrbkam nabuduce 😀 v usa som vyfasovala vitaminy zadara na cele tehu aj zelezo hned na zaciatku 😖
ja idem zajtra k GP s uchom bolavym tak som zvedava co mi macher povie, az mi na to nic neda tak ma porazi, lebo ucho ma neboli ze boli ale svrbi ma v nom strasne uz tyzden a zacina boliet a mam ho opuchnute bolave - zvukovod, tak uz ho vidim ked nemam teplotu ze nic nevyfasujem 😖
mihouk ja som mala nohavicky take sietkovane a oni sa fajn natahovali dali sa preprat v ruke a rychlo vyschli, kedze to bola sietka iba a nie cele, niekde do kelu aj budu u nasich doma na SK v spacebagoch ale tie boli super, bombardaky ja zadovazujem uz teraz no take sortkace na zimu nech mi neni zimka, bo ja som taka zimomrava 😀 a tie vlozky ste pouzivali normalne nejake ci su speci do porodnice tuna?

rimmel no profaci na induction hovorili ze mam super english a ze by mi to odporucali studovat, ale ja som sa fakt bala ze to bude tazke teraz pri dvoch detoch si to neviem predstavit, ledva toto zvladam, a neviem kolko dni v tyzdni by to bolo, toto mam len 1x a takych kurzov ci ako to nazvat je malo, no tiez sa mi nepaci ze najskor nic nerobis a potom ti vsetky predmety naraz navalia skusky, testy, prezentacie.. to je tiez troska na hlavu 😖

rimmel
3. nov 2009

no to mas pravdu..ja tiez neviem ci by som pri dvoch detoch zvladala...ja budem chodit 3 az 4krat do tyzdna do skoly na 3-4 hodin max takze to sa mi zda celkom fajn 🙂

newyorkgirl
3. nov 2009

tak hej, len ja som bola limitovana aj manzelovou pracou on robi 4 dni smeny sa mu vselijako menia a este ma aj povinne nadcasy a chceme aby bol vzdy ktosi s detmi z nas vies 😒 ja chodim raz do tyzdna na 6,5hodky

mihouk
3. nov 2009

Newyorkgirl, vlozky som pouzivala najprv maternity z tesca, ale kedze mi vypadol jeden steh a chcelo to vzduch, tak som po tyzdni zacala pouzivat normalne menstruacne a vzdy vecer po kupeli som hodinku bola len tak na taliana(neviem preco to tak volame) pred telkou a zahojila som sa v pohode. Tie z tesca boli prvy tyzden super, lebo vsetko ma bolelo a oni su makke. Treba skusit co ti najviac bude vzhovovat. Tie sietove nohavicky by sa mali dat normalne kupit v potrebach pre starych ludi, alebo v lekarni su to Tena nets, robim v care house, tak tam take mame, ale velke bombardaky mi uplne stacili.

rimmel
3. nov 2009

newyork no sak hej.....ja budem malehodavat asi do skolky v muzovej praci (robi v skole) takze kdyby neco moze na neho dohliadnut..pripadne neviem ci maju nursery aj v mojej skole. ...popripade nejaku pestunku ..uvidim co bude najlepsie 🙂 resp co sa malemu bude pacit....

dadulka2000
3. nov 2009

ozaj rimmel, mozem sa ta opytat,.... ak bol tvoj drobcek narodeny skor o 7 tyzdnou, bola mu tu venovna najaka specialna starostlivost?? napr cvicite s nim tu vojtovu metodu?? (ci je to len "specialita" sr/ cr opatery)

rimmel
3. nov 2009

dadulka ja som o tej votovej metode v zivote nepocula..tu to vobec nefici 😉 a ziadna speci starstlivost mu neni venovana..az na castejsie kontroly z nemocnice ci je vsetko ok a ci sa ok vyvija...ale zase zalezi na dietati..moj mal porodnu vahu 2.165kg a v inkubatore bol iba den, silny chlap to a bez problemov ci komplikacii.

rimmel
3. nov 2009

dokonca pre zaujimavost tiez tu nefici balenie na siroko 🙂

dadulka2000
3. nov 2009

o tom baleni nasiroko viem,... tiez som bola prekvapena,....ale uz na slovensku sa od toho upusta - pokial to pediater nanariadi
no toto,... vojtovka na sr fici v plnom prude - cvicia spec. cviky s detmi,....vraj dost tazke 🙂
som rada ze maly je riadny chlap a je v poriadku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre