Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

rimmel
6. nov 2009

coucil neber..lokalita sa ti zda pekna ale budu tam byvat sami working class..a byty su zvacsa v zlom stave.

s agenturou nic nenarobis..najdi si ine byvanie, nic ine ti nezostava ☹

rimmel
6. nov 2009

ono by si na nich mohla pockat inspekciu ale to sa ti fakt neoplati..len co ti to nervy spravi! ver mi 😵

newyorkgirl
6. nov 2009

rimmel zas nie je council ako council podla mna

toto su vyvysene byty s terasami a garazami a vacsinou kedze to je suitable len pre dochodcov alebo families s 1 dietatom a to anglicania veru nemavaju, oni maju vzdy deti viac a uz su v domoch, tie sme boli pozerat tiez a to bol des, to by sme isto nebrali.. isto si to pojdeme omrknut viackrat nielen znutra ale aj zvonku... ale uz sme jeden taky odmietli pred polrokom a doteraz to lutujeme 😖

rimmel
6. nov 2009

newyork neviem ja mam taketo skusenosti (manzelov znamy takto byva s rodinou plus je anglican a vie ocom hovori :D )

wild.horses
6. nov 2009

peppapig...no... nie je. predpokladala som, ze nebude cas, ale kto chce ten si najde 😉

ako to vobec s tymi council houses funguje? To vam ho daju alebo akoze do podnajmu? a potom sa da odkupit? akosi nerozumiem.
kupili sme malu cottage a doteraz nelutujeme.

slovakia13
6. nov 2009

rimmeljavascript:addEmoticon('😠','vBody')
ja mam council house z housing association a ja mam aj super lokalitu a dom je perfektny,byvam tu 1 mesiac a doteraz som nenasla chybu 😉 sice platim o trosku viac ako v klasickych council ,ale da sa 🙂
dokonca mame uja ,ktory sa nam stara o travniky a cistotu ....ja si ho odkupit nemozem
ked bude mala na svete hodim foto-naaranzujem malu a dom 😀 ,teraz by mi adminky asi zmazali

u mna to na porod stale nevyzera

slovakia13
6. nov 2009

tak ten prvy smailik mal ist uuuuplne na koniec 😀

peppapig
6. nov 2009

caute,
wild...tak to me mrzi, ja myslela, ze nekam odjizdis nebo neco podobneho. Drzim pesti, at se problem k lepsimu obrati. Jak se vam dari na navstevach skolky, malemu se libi? Je to fajn, ze se takhle da trosku pripravit a zvyknout si na prostredi.

Ja jsem rada, dneska me dosel dopis, ze nam budou platit skolku, kdyz mam college day, tak jsem rada, vubec jsem s tim nepocitala 🙂

lenka, ja uz jsem zminovala, ze jsme byli v podobne situaci driv...converted 2 bed flat in period house, vsechny spotrbice stare, boiler na dve veci, ucty extremne vysoke, agentura neschopna a landlady kamoska od managera agentury. Mrzli jsme prave v tuto dobu, od cca October az na pres Novy rok, porad jsem tam volala, landlady se nas snazila utesovat ulhanyma kecama. Proste jsme topili, teplo nebylo a penize utikaly. Nakonec po neustalych dohadach jsme to vzdali a dali notice. Proste z nich tak ci tak nic nevytriskas a jen si znicis nervy. Nevim zkus citizen advice bureau, mozna to trosku poradi.

My jsme vcera byli kuknout small cottage na rent pres kamaradku, uzasny domecek jak pro panenky, krasna zahradka, uzasny, ale stare spotrebice (kamna, fridge i boiler). Takze uz z minule zkusenosti je to ne, ale mrzi me to. Pak jsem vam mrkla web nebo vedle byla ta sama cottage na prodej, tak jsem nechala muzika at nad tim duma 😅

Rimmel a ty jsi nikdy nepracovala nebo zijes ve stredoveku, kdy se spolecnost delila na tridy 😠 I moje znama ma council property a je to uzasna zenska. Dokonce i muj muz je podle tvych tabulek 'working class' ale rozhodne ho to nedela spatnym clovem 😉

adoracion
6. nov 2009

m y mame council house a je to parada nemenila by som za nic, ved mas pravo si vybrat prv si ho pozries a potom sa rozhodnes ci ho beries alebo nie

uankab
6. nov 2009

new, tak to vam veru nezavidim... my sme mali s agenturou prave naopak, velmi dobru skusenost... ked nam nefungoval kotol, tak na druhy den prisli a opravili ho, podobne nam vymenili zlomenu klucku na okne (ktoru sme ani nenahlasili, lebo sme to okno nepouzivali, ale pocas kontroly - chodili kazde 3 mesiace kontrolovat byt, si to vsimli a dali nam to vymenit..)... taktiez nam tiekla voda v kupelni, bola prasknuta nejaka rurka od umyvadla, a tiez to prisli relativne rychlo opravit, cele to vysusili a dali dokopy.. akruat sme to mali este par tyzdnov odokryte, aby nam to tam neplesnelo...

Magdalenka mala vcera vecer teplotu, dnes je na tom uz lepsie, ale stale je dost uplackana, teraz nastastie spinka v kociariku, bola som s nou nachvilku von tak snad potiahne este aspon hodinu...

loki01
6. nov 2009

jasne, neni council house jako council house. Rimmel ty asi myslis chavs tou working class ze?
newyorkgirl: zkus jim jeste zavolat a pohroz ze pujdes na enviromental health office ( to by melo byt nekde na mestskem urade).
No a jestli se ti zda area dobra tak jdi so toho, muze byt i hezky council co by ne. Mozna si zkus pojistit jako auto na tu adresu aspon uvidis kolik je crime v te area podle pojistky, jestli to skoci moc nahoru nebo tak.

rimmel
6. nov 2009

baby vacsinou to ale byva tak ze tieto council houses su v lokalitach kde aj working class byva..resp opacne..working class co si nemozu dovolit platit norm.najom sa idu ubytovat do counsil houses.....ak vam nevadi koho mate za suseda tak v poho :D ale ako toto neberte zle ale napr tu u nas kde byvame..teraz zrusili, zburali par council houses nedaleko a vsetkcy prestahovali sem k nam oroti a odvtedy mame tu total bordel..hlavne tie decka..anito do skoly nechodi fakt hruuuza 🙄

domi123
6. nov 2009

slovakia13 - ty si este 2in1 ako to vyzera u teba?ziadne naznaky porodu???drzim palce a myslim na vas

sorry babenky dlhsiu dobu som tu nebola.
maly zacina akosi chrcat asi chytil nieco od ocina tak som ztoho happy.
stale len placka a nechce spinkat zajtra asi budem musiet ist do nemocnice.

vcera sme oslavili prvy mesiac sme sikulkovia rastieme a tesime sa jeden z druheho.
uz drzime hlavicku a papame 150ml na jeden krat.
mliecko som uz stratila uplne,je mi to luto ale co uz.

zase sa pytam nejake maminy canada water alebo na usmernite kam sa mam kuknut.

domi123
6. nov 2009

kuk nase new pictures 🙂

newyorkgirl
6. nov 2009

babule veru nie je council house ako council house, my po nich chodime uz tristvrte roka a ako vravim raz sme jeden prepasli lebo moj siel na dovolenku domov s autom a nechcelo sa mu predtym stahovat, ale nadavame doteraz bolo to skoro v centre mesta pekne tiche byvanie...
dnes sme boli omrknut, zvonka to vyzera fajn, uvidime este co zvnutra...
rimmel my mame cez realitku teraz a je to skor neworking class ti nasi susedia, flaka sa to s pivom ruke po pred barakom alebo vzadu, otrasne, ale nevedeli sme kedze sme tu nebyvali nikdy no a dom sme mali od znamych 😒 minuly rok vsetko OK, ale ako sa pokazil bojler, uz to ide dolu vodou, odchadzaju radiatory, strecha nam zatekala rovno do postele hej a tato realitka je proste otrasna, im urobim taku antireklamu ze uvidia 😖
tak uz si len drzime palce na ten council...
niektora ste sa pytali na tie domy, co ja viem, po par rokoch sa mozu tusim aj odkupit, aspon tuna v nasom okoli, no je pravda, ze tie lokality su 99% nelakave, takze by to bola hlupost, ale najom mame polovicny ako oproti realitke a to co usetrime radsej vrazime do kobercov a premalovania na zaciatok, kedze sa tam isto zdrzime dlhsiu dobu 🙂

wild.horses
6. nov 2009

moja skusenost s CH:pred tym ako sme sa pristahovali sem, kde sme kupili dom sme prenajimali v stvrti, kde boli council houses. Susedka vela zlata, ale zvysok horor. Vecere a noci hulakali na ulici s pivom v ruke ako pise NYG. V dedinke kde teraz bvame su byvale CH cez 2 ulice a je to uplne v pohode.
Tak uz teda chapem, ako to je s tym odkupovanim a pod.
domi... malinky rastie paradne. podarene babatenko
peppapig... drzim palce s tou cottage. My mame taku staru, ale je to fajn.

wild.horses
6. nov 2009

... a o tej skolke som napisala do tej temy o nursery v uk, co zalozila kvietocek. Ale celkovo zatial OK.
zelam pekny vikend

slovakia13
6. nov 2009

domi
maly poriadny vlasac 😀
mojej malej sa vobec nechce von .....

naozaj su rozne CH aj lokality v ktorych su 😉

newyorkgirl
7. nov 2009

bree ranko... tak my mame zatial slnieckovo, konecne mame auto cez vikendik po dlhsej dobe tak sup huraaa do ASDY na nakupy... zajtra mame 3 rocky a este mi chybaju nejake suroviny na torticku, furt netusim co dam navrch, mam jej oblubeny obrazok JEDLY z ebaya, ale cosi biele pod to, neviem ci krem ci cokoladu, uvidim 😀 jaj ale nam to letiii 🙂
slovakia pockaj ked za rok takto budes uz aj ty oslavu chystat 😀 😀 😀

slovakia13
7. nov 2009

ahoj
tak my stale 2v1 😉
moja segra ma termin dnes ,ale akurat sme dovolali a je na tom tak jak ja-mozno porodime naraz 😀
mame strasne pocasie 😝

slovakia13
7. nov 2009

vsetko naj Nikolke 🙂

newyorkgirl
7. nov 2009

slovakia dakujeme, mam ja ale stastie kazdy rok ako peciem tortu tak v strede sa mi prepadne 😀 ale nakoniec to zrezem a vyzera to dobre no, zajtra ju musim este dokoncit, uvarila som aj obrovsky hrniec slepacej so zeleninou pre tatinka a pre nas upiekla rybu, takze dnes som taka vyvarovna bola, vobec mi nebude vadit ked 2 dni sporak neuvidim 😀

slovakia13
7. nov 2009

ja nikdy nezabudnem aku tortu mi moje segry urobili na 16. narodky 😀 nejak sa im korpus pri peceni zlial na jednu stranu ,tak ju podopreli stuplom od piva 😀 😀 😀 to bola ta najkrajsia torta aku som kedy dostala 😀 😵

newyorkgirl
7. nov 2009

tak to by nikolka asi moc neocenila 😀 som zvedava ako sa narveme na fotenie do tej jej pidi izbicky lebo v obyvke mame kosu tam nechcem byt... 😒 manzelik bude zajtra aj tak unaveny z roboty takze asi to odlozime na pondelok no ktovie 😖

mirka007
7. nov 2009

Ahojky 🙂

Prosim vas viete mi poradit?Zijem 4 roky v anglicku,manzel je slovak.
Som tehotna len v 1 mesiaci....chcem sa spytat..ak by som sla rodit domov na slovensko mam pravo potom poberat matrenity pay a child benefit tu v londyne?Po porode sa samozrejme vratim spet sem do londyna...dakujem za radu 🙂

slovakia13
8. nov 2009

baby nieco sa zacina diat 😀 😵 ,len sa bojim ,aby to nepracovala iba psychika......normalne tvrdne brusko aj trosku menzesovo pobolieva ,na wc sme uz tiez boli 2X,tak neviem 😵
baby ten yal gel ,kedy si ho mam asi dat?
mozno plany poplach .....

rimmel
8. nov 2009

mirka asi nie...jedine working fam.tax credit asi dostanete ak samozrejme budete mat narok a inak si myslim ze nie..maternity pay dostanes ak si si odpracovala urcitu dobu od porodu..tusim rok. inak nemas narok

ja napr nepoberam mater.pay pretoze som v UK rok pred porodom nepracovala ale cestovala :D

newyorkgirl
8. nov 2009

mirka neviem ak pracujes teda ci ma miesto porodu vplyv na to ci tu budes nieco poberat... ja co som zistovala tak minimalne 20tyzdnov pred porodom tusim musis pracovat aspon 16h tyzdenne, aby si mala narok aspon na to minimum... ale mna sa to tiez netyka, nikdy som v UK nepracovala... preco nechces rodit tuna?

slovakia tak sa drzkaj a informuj, ja ti s yalom neporadim,tiez som ho mala nachystany, no nepouzila som ho, ale asi az ked mas normalne pravidelne kontrakcie 🙂

wild.horses
8. nov 2009

ach jo, mna varenie este len caka a straasne sa mi nechce 😅
slovakia, ten yal mozno ani nebudes potrebovat, casto sa stava, ze to pekne vyjde popri kazdej kontrakcii 😉

slovakia13
8. nov 2009

tie krce su strasne slabe a asi kazdych 10 min ,myslim ,ze su to iba poslickovia,vobec to nie je silnejsie ako rano 😒
baby uz mi z toho sibe ,ked ja vobec netusim co mam cakat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre