Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

rimmel
13. nov 2009

dadulka no ano pouzivas slovo ziadat..ja to skor berem tak ze ja o nic neziadam, len im posielam udaje mojej banky aby to tam poslali..ked ziadam to znamena ze su tam nejake podmienky..ale v ch.b.podmienky niesu.. 🙂

dadulka2000
13. nov 2009

rimmel, no ved sa o to ziada,.... claim your ch.b. a su tam aj podmienky- ved vsetko to je na HM Revenue. ale to je predsa pase - ved to dostane skoro kazda mamicka pokial nie je pod "imigracnou kontrolou", jedine ze zaroven s UK detskymi pridavkami sa nedaju poberat aj slovenske 😀

mircek
13. nov 2009

Ano,tych 500£ sa vola Sure start a ten papier je treba na Sk preukazat,aby sme dostali prispevok (25000 sk).
Ale pozor,moze sa o to poziadat iba do pol roka po narodeni.

dadulka2000
13. nov 2009

mircek dik za info. na to treba aj slovensky rodny list dietata, vsak??

peppapig
13. nov 2009

Domi, ja jsem na fb ve skupince KOUTEK, je to skupoina cz sk rodicu v Londyne a okoli. Dneska prisla pozvanka na Mikulasskou se vsim vsudy, jidlo piti zabava pohadka cert i andel atd. Bude to ve Woking 6.12. v nedeli okolo 2pm. Poradaji akce podle cz kalendare (vanoce velikonoce atd) a vzdy to zni uzasne, holky si to vychvaluji. My se s par kamoskama z Hampshire chystame na 100%. Vstupne je treba zaplatit dopredu (£2 dospeli, £1 dite) coz jde jen pokud jste clenem skupinky na FB.

My jedeme pristi tyden na ambasadu, vyrizovat papiry na cz rodny list pro M, aby mohla byt v CR pojistena u zdravotni a tedy mela bezplatnou peci, kdyz jsme v CR. NHS uz neverim. Zadne ceske socialni davky ani pas vyrizovat nebudu, nemam nervy na ceske uredniky a ani cas. Naladu me urcite pokazi jen urednice na neochotne cz ambasade, takze tak. Good luck vsem, kteri to vybavujete.

Child trust found, myslim dostane kazde ditko, uz je na rodicich jak s tim nalozi. Je to £250 vklad, staci zajit do banky, zalozit detatku ucet a pridavat penizky dle moznosti. Nase M v 18ti letech asi nebude milionarka, ale neco tam snad bude mit. Davame kazdy mesic malou splatku.

mircek
13. nov 2009

dadulka asi iba slovensky.Jedno este viem isto,ze o to za vas moze poziadat aj tretia osoba(v mojom pripade maminka),ak predlozi tvoj obciansky.

dadulka2000
13. nov 2009

mircek,... no to neviem,... posli maminku na prieskum 🙂, ale rychlo, lebo tvoj drobcek ma za chvilku 6 mesiacov

mircek
13. nov 2009

Ja uz to viem na isto,lebo som volala s tou pani,co ma ma na starosti na urade 😎
Teraz som domov poslala obciansky,rodny a popodpisovane doklady,maminka je uz pripravena vystartovat 😀
Este dufam,ze nam peniazky pridu do vianoc,kupime si za ne postel,na ktorej zamiesime na noveho slovenskeho obcana 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 (ale az neskor)

dadulka2000
13. nov 2009

😀 😀
no super,... tak good luck. v oboch pripadoch
mircek a ty si kde?? ak sa smiem opytat?? isto ste to uz preberali, len mi to uslo.....
a co slovakia uz rodi? ze sa este neozvala

dadulka2000
13. nov 2009

este jedna otazocka mircek,... ked si davala gp podpisat papier, ze sa tvoj Lukasko dozil 28 dni - chceli od teba za to potvrdenie nejake peniaze???

mircek
13. nov 2009

som 30 km od New Castle.
V piatok odo mna pytali 20£ a ja ze to si radsej zavolam mojej detskej doktorke na sk ci mi to potvrdenie "nemoze" dat.Nemohla.A ked som tam isla v pondelok,dali mi to potvrdenie zadara...Tak co k tomu dodat?... 😀

dadulka2000
13. nov 2009

ved to,... ja som sla za gp ohladom potvrdenia na "fit to fly" a prekvapila ma ze za to sa plati 18£, a to mi take iste potvrdenie predtym davala midwife zadara. tak som sla na dalsi den za nou a bolo to hned a bez platenia,... presne ako vravis,.... co dodat 😀

uankab
13. nov 2009

rimmel, na to aby si dostala ch.b. musis vyplnit tlacivo, ktore ti daju v porodnici a to poslat, automaticky to nedostanes... a tiez na to musis splnit nejake podmienky, ako napr. byt rezidentom tu... my sme to posielali a este ich nemame, poslali nam nejake dodatocne tlacivo ze ako dlho sme tu a kolko sme boli mimo UK za posledne roky (neviem uz kolko), kedy sme sa sem nastahovali, a pod. a odvtedy sa neohlasili... asi im tam musim zavolat a prezistit to, lebo child tax credit nam uz schvalili...
500 sure maternity grant musite ziadat najneskor do 3 mesiacov od narodenia babatka...

a co sa tyka tych benefitov doma, tak tie priplatky a prispevky pri narodeni dietata sa musia ziadat do 6 mesiacov po narodeni... a rodicovsky prispevok az po skonceni materskej tu, ale podmienka je ze nepracujes, staras sa o babatko a dieta je slovak... teraz to inak menili, pretoze ak pracujes iba na ciastocny uvazok (doma to je na dohodu) a zaroven sa o babo stara manzel, tak by si na to mala mat narok (tam ide o to, aby dieta nebolo v skolke alebo v inej opatere)... a nemyslim ze v UK mame na nieco narok, ak sa nevratime do prace... tazko, pokial nie sme socialne pripady...

slovakia13
13. nov 2009

ahoj
my stale 2v1, zajtra budu robit ten sweep 😝
ja tiez teraz riesim benefity a uz som z toho unavena.....nenavidim papierovacky 😖 ,este ze su tu mili uradnici 🙂

mihouk
13. nov 2009

uankab, to o tej opatere u niekoho ineho, myslis ze child minder je klasifikovany ako skolka, keby som isla do roboty iba na 16h tyzdenne? nemyslim ze sa nam podari zosuladit nase roboty s manzelom, no urcite nie vzdy. Uz si rozmyslala co urobis po materskej?

mihouk
13. nov 2009

Slovakia, tak na teba zajtra myslime a drzime palceky, uz musis byt riadne unavena.

uankab
13. nov 2009

slovakia, neboj sa toho sweep... je to neprijemne, ale da sa to prezit.. a mozno ti to pomoze 😉
mihouk, child minder je kvalifikovany ako skolka ☹ ... ale na druhej strane, ako na to doma pridu ze sa o Maxima nestara manzel? skus tam podla mna zavolat a spytat sa, ze ci na to mate narok aj ked pracujes a manzel je vtedy pri malickom a striedate sa... uvidis co ti povedia, oni to totiz len teraz nedavno zmenili... tou novelou zakona, zdvihli ten prispevok ale zaroven tam zakomponovali takuto habaduru...
u nas to bude jednoduche, kedze sme sa prestahovali tak ja sa do akej prace nemam vratit.. a osobne by som sa asi ani nevratila, pretoze ten cas pri dietatku mi nezaplati nic... a jaslicky su take drahe, ze to co zarobis rovno zaplatis niekomu inemu, tak sa to vobec neoplati...

rimmel
13. nov 2009

baby sorry ale toto nikdy nepochopim ☹ ist do prace na 16 hod tyzdenne a dieta dat do skolky...skolka ci child minder neni lacna zalezitost a vlasstne pojdete do prace a to co zarobite aj tak date na skolu cca..tak naco? ☹ ja som pracovala vo viacerych nursery a niektore mamicky a oteckovia tam dvojrocne deti davali na 6 dni v yzdni od rana od 6-7 do vecere do 6-7 ..vzdy ked si po nich prisli som ich vrazdila pohladom 😠 😀 nemohla som si pomoct i ked som ich fin.situaciu nepoznala..a bolo mi to jedno.......ak si v takej sit.ze dieta das vychovavat dakomu inemu, radsej si ho nerob......nezabite ma 😎
ps tym nemam na mysli mihouk..len som zovseobecnovala 😉

aha akurat citam uankab pisala vlastne to iste :D

slovakia13
13. nov 2009

rimmel
ja malu budem musiet dat do nursery,budem musiet nastupit doprace aspon na 16h aby som neprisla o benefity .mne ako single bude jobcentre doplacat 80%. tiez si to neviem predstavit a uz teraz mi je z toho nanic ,ale nemam inu moznost 😢

rimmel
13. nov 2009

slovakia prepac moc sa nevyznam ale nemala by si narok na benefity ak nepracujes? working family tax credit, child tax credit a podobne? sa mi nechce verit ☹

rimmel
13. nov 2009

a to ako rychlo musis ist do prace a dovtedy nacom budes zit?

slovakia13
13. nov 2009

ze vraj nie....moja firma konci v uk 1.1.2011 a ak chcem odstupne(co je celkom pekna suma a mne ako slobodnej sa hodi) musim nastupit po tych 52t materskej.
ale ak dam vypoved sama ,tak mi zanikaju vsetky statne prispevky 😝 a to si nemozem dovolit

slovakia13
13. nov 2009

teraz zijem z materskej+benefity a ked bude mala +vyzivne

rimmel
13. nov 2009

a nebolo by lepsie nedat vypoved? aj ked je to pekna suma, stratis benef, ktore v konecnom dosledku mozu byt viac nez ta suma? ale ty vies asi najlepsie 🙂 no teda, musi to byt tazke ☹

slovakia13
13. nov 2009

ved o to ide ,ja nebudem davat vypoved 🙂 na tie 3-4mesiace pokial nas zatvoria budem musiet dat malu do nursery a potom budem na nezamestnaneckom z dovodu vypovede zamestnavatela a narok na benefity zostava 🙂

wild.horses
13. nov 2009

ahojte holky,

neviete mi niketo dat blizsie info o tom rodicovskom prispevku? Da sa to vybavit aj spatne? Ake tlacivo potrebujem od zamestnavatela?
Budem vdacna za akekolvek info.
Uz to niektora z vas vybavovala?
vdaka.s.

eviska83
13. nov 2009

No baby ja som davala Andreja do skolky od jeho 11mes.Samozrejme nie je skolka ako skolka,prve 3 mes.bol v jednej s ktorou som nebola vobec spokojna,potom sa konecne dostal (po 6mes na waiting liste) a bola som max spokojna.V skolke bol od 9.00-15.00 ale museli sme platit full time cize 115£.Ale nemyslim ze by som za to dala celu vylatu 🙂 Ja som vlastne sla do prace lebo som chcela ist medzi ludi - s ang. som neprichadzla do styku kazdodenne kedze v mojom okoli boli povatsine slovaci.Jasne mame znamych aj odtial ale aj tak to nebolo ono.
Aj teraz idem po roku do prace na 16hod.ale do skolky ,alebo childminderku si dovolit urcite nemozme.Este ze nam to hod. celkom vychadza- teda dufam ze v robote nebudu robit ziadne problemy 😵 a do prace sa uz tesim - ja som rada aj doma ale aspon na par hod. denne potrebujem vypadnut- kazdy sme neaky 😉 Inak ja som zo svk poberala rodicovsky prispevok ,ale to bolo este v tom case ked ho davali aj ak matka pracovala a mala dieta v sukromnej skolke.Teraz dufam ze ho zasa budem poberat - kedze o deti sa bude starat manzel. V tom novom zakone je aj to ze matka ktora pracuje a dava dieta do skolky moze poberat neake peniaze(zabudla som ako sa to vola) ale len vyske kolko plati a max.tolko kolko je rod.prispevok.Je tam ale formulka ze dieta musi byt v starostlivosti na svk. 😒
Slovakia - drzim palceky - nech uz to mas za sebou- ty to urcite zvladnes
Zuzi- nam child benefit schvalili ani nie do mesiaca
A za potrvdenia od gp som nikdy nic neplatila 😎
Inak nasim idu zasa zuby.Evicka ma 2 dole a vrchne sa tlacia.Adam uz ma 2 dole+4 hore a ocne sa tlacia.Mame teraz veselo 😖

slovakia13
13. nov 2009

wild
myslis ten prispevok z sk? ten sa moze ziadat myslim iba do 6mesiacov dietatka

slovakia13
13. nov 2009

eviska
je mozne poberat rodicovsky prispevok na sk a zaroven aj pracovat a zit tu v uk? 😕 tak to som vobec netusila

mihouk
13. nov 2009

My sme tiez hovorili ze ked zaplatime za skolku toko co zarobim, tak sa mi tam ani neoplati ho davat, ale na druhej strane bude mat kontakt s inymi detmi. Neviem ako to chodi, ale keby som sa nevratila, mam narok na nejake benefity??? Je to tu hrozne zlozite a clovek sa v tom vobec nevizna.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre