Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hathor1231
14. jan 2010

ty si davala aj ten sladky zemiak? ako sa to vlastne pripravuje 😅 az nieco nedopackam 😀

slovakia,pri kupkani jej to namoc a potom to pojde lahsie,takto ju len nahnevas 😀

rimmel
14. jan 2010

hej aj sladky ale tusim az neskor som dala sladky..ono zemiak samotny je onicom,, ak ho chcespripravit urcite do neho zamiesaj mliecko tvoje alebo um nech to ma ako taku chut...daj jej uvarenu a zmixovanu mrkvicku..tiez mozes pridat mliecko ak to chcete mat redsie...ja som ako uplne prve dala bananik 😀

inak kuk toto
http://www.wholesomebabyfood.com/solidfood6to8m...

toto je dobra stranka...do search si napr mozes dat ze broccoli a ti tam napise vsetko onej, kedy davat, preco, co obsahuje, recepty atd..plus su tam charts ze co kedy napr od 6-8 mesiacov co moze babo papat..no proste super :D

catherine2505
14. jan 2010

rim to je fantasticka stranka,moja mala ma sice este len 4 mesiaciky ale aspon sa mozem dostatocne pripravit ked pride cas na prikrmovanie 🙂 🙂 🙂

rimmel
14. jan 2010

cat 🙂

uankab
14. jan 2010

rimmel, super to si budem musiet pozriet aj ja..
slovakia 😉 ... vcera sa ma jedna baba pytala ze kedy sme Magdalenku strihali 😀 , ze jej to velmi sekne..
inak noc nebola moc dobra, drobec bol kazdu chvilku hore, odsavali sme nostek - uz ho ma lepsi, ale stale tam ma toho doost... tak sa citim dost unavene 😖
momentalne nemame ziaden rezim, papame kazdu chvilku, spanie cez den hotovy boj (aj dnes spustila taky rev, ze som ju musela ukludnit na prsniku, kde aj zaspinkala)... nechcem si radsej predstavit ake to bude, ked budeme doma... letime v utorok na 10 dni 😉

uankab
14. jan 2010

tu je ten recept na zemiakovy chlebik

1 kg obycajnej hladkej muky
1 PL soli
1 PL rasce
1,5 PL octu
1 kavova lyzicka feniklu (nemusi byt)
8 dkg drozdia alebo dve susene
4 zemiaky uvarene v supke (stredne velke)
1/2 litra prevarenej vody (mnozstvo zavisi od muky)

cesto poriadne vymiesit, nechat ho kysnut 1 hodinu, vyformovat chlebik, dat na plech a nechat kysnut dalsich 20 minut. pred vlozenim do truby potriet vodou, pecieme v stredne vyhriatej rure (170-180 stupnov), pecieme asi hodinu... pocas pecenia kazdych 20 minut potierat vodou.

ja robievam z 500 g brown sainsburys muky, na to mnozstvo davam cca 300 ml vody, peciem to 40 minut. potieram slanou vodou... skusala som aj wholemeat, ale z nej bol dost tazky a je lepsie ak ju zmiesate s obycajnou hladkou...
cesto je inak veelmi tuhe, dost tazko sa spracovava... tiez kysnutie, ak mate doma chladnejsie tak to treba nechat dlhsie kysnut... ale je fakt vyborny, chuti ako nas chlebik 😉

wild.horses
14. jan 2010

slovakia... ze vykakala pupocnu snuru? Dobre som citala? To ako? Ci ju akoze vytlacila cez ten pupik? Nejako som z toho jelen. Niekedy sa pupocna hernia prelepuje a nechava sa tam ta paska na dlhsie. Mojmu psovi sa stala dost zla nehoda a vypadli jej doslova creva po operacii. Kedze pri nej skoro zomrela, uz som ju nedovolila dat do anestezy ale som jej ten kusok prelepila, previazala na 2 ci 3 dni a zrastlo sa jej to.

hathor... my sme tiez davali bananik, lebo ani mrkva a ani zemiak mu nechutil. Celkovo dost tazko prechadzal na pevnu stravu a zvykol kakat raz za 5 dni!!! A to jedaval naozaj max. 2-3 lyzicky prikrmu a zvysok mm. Mne dava maly tiez riadne zabrat. Minulu noc 14 x, tuto 10x chcel cucnut. A chcel ostat pricucnuty 😕

Inak, konecne som sa dokopala do tej skolky. Najprv reval, potom sa ukludnil, comu som najprv nedavala velke nadeje. A potom sa hral sam, so mnou, s detickami, zacal sa uz aj usmievat, rozkecal sa tam. tak sme po vyse hodine odchadzali s velmi dobrym pocitom. Deticky isli spat-do kocikov a bouncerov ich davaju, starsie maju take postielky a my sup domov.
Zajtra sa ideme hrat do detskeho centra pre zmenu 😉
Ten vcerajsi chlieb bol napokon mnam, aj tvar ok. Robievam zemiakovy a aj malemu chuti. Najvasi problem su tie susene kvasnice a ich aktivacia 😒
Ja to nechavam kysnut na 4 razy, medzitym vzdy cesto premiesim.

dadulka2000
14. jan 2010

ahojte kocky
citam ze vypekate o sto sest 🙂, inak viete ze v sainsbury sa da kupit cerstve drozdie?? to je najlepsie

ja tu mam teraz maminku na 3 tyzdne - tak mam vsetko all inclusive 😀 , rano mi Ellie odsikuje do skolky, o 3 hodky ide po nu a cely den prekecame, nasmejeme sa. super je to. vsade upratane, uvarene, vsetko ozehlene,... no neviem ci jej neskonfiskujem cest. pas a nenechame si ju tu navzdy. 😉

mala hrcka je zatial velmi dobrucka - napapa sa a bud spinka, alebo si pekne lezka v kosiku a obzera okolo. len nech jej to tak vydrzi,.... 😵
jedine co ma prekvapuje je o 3 cisla vacsia kozka na ruckach a chodidlach - je dost aj sucha, tak zacala som jej to mazat olivovym olejom, nech jej nepraska,.... mali ste s tym niektora skusenosti?? please??

loki01
14. jan 2010

ahoj holky, tak jsem si poridila odsavacaku medela mini electric a ona mi nic neodsava, jakoby tam nebyl tah..mate s tim nekdo zkusenosti? Delam neco spatne?

hathor1231
14. jan 2010

rimm,dik. prestudujem to poriadne

wild,snad mi mala bude kakat pekne,kvoli tej krvy si nemozeme dovolit aby ju zapieklo 🤐 ale po kasicke bola vpohode,akurat som jej nachystala mrkvicku,tak jej skusim dat. ale mne sa zda,ze ten tvoj je skor mamik mliecko,mne mala pride akoze daj mi uz aj nieco ine,ked jem,tak sa za tym pozera a otvara usta 😅 ked mam hrncek,tak si ho pritiahne a olizuje cez sklo 😅
teraz kakava len 1-2x denne a je to hnede-zlte a viac lepkave,uz nie hnackove ako predtym...
je teda nejaky limit,co nemozem prekrocit? kojim ju stale kazde 2hodky a pije rovnake mnozstvo ako predtym,niekedy aj viac. a niekedy jej dam aj trochu cajiku. takze papame stale rovnako ako pred prikrmom... skusim jej dat rochen tej carrotky a uvidim,co to urobi.
a krpec robi fakt riadne blbosti 🙄 nechces ho odstavit 😕 mozno by sa ukludnil 😕 takto dlho nevydrzis 😒 hlavne,ak nastupis do prace... nam sa stane vynimocne,ze place aj v noci,inak najneskor o 22spime a vstavame o 7. nakojim ju a dam do postielky,pomrvi sa a spinka dalej akoby nic... fakt,ja pindam,ak sa mi zobudi 4x 😅
mne mara zadrel,nech ju dam na UM 😅 co je asi blbost,ved uz prikrmujeme a aj tak ma dietu,ziadne mlieko (teda,skor ja drzim dietu)... ale niekedy uz fakt neviem,ci by jej na UM nebolo lepsie 😔

rimmel
14. jan 2010

dadulka tak to je super ze mas maminu doma, urcite si cela happy 🙂 a nie ja nemam skusenost s kozickou. ☹

baby ako vas tu citam s tym chlebom asi sa nato aj ja dam..i ked mam moznost kupit dost dobry polsky no ideme sa stahovat do takej oblasti kde polske obchody asi nebudu 😒 inak uz sa tesim, zajtra ideme kuknut jeden byt, vyzera to tam kraasne to prostredie, no neni tam obrazok zvnutra..no sakuvidime 😉 kuk sem

http://edinburgh.gumtree.com/edinburgh/04/52061... 🙂 🙂 2min od skoly juchuuuuu!

no a este k tomu chlebu..aj preto lebo dnes zase som objednala s asdy ne, a zase mi neprinielsi chleba! jeden ze nemali a zvysok proste nepriniesli..ja to nechapem tam asi fakt sami vytreti robia... 😠 musime tam dnes vecer zase volat a reklamovat...minule zas meskali dve hodiny..ze koli weather hahahahaha no comment haha

dadulka2000
14. jan 2010

loki a to mas novu odsavacku ci second hand?
lebo mne moja (ale ta uz svoje odmakala) - tiez medela, uz dosluzila,.... tiez nic nesaje. tak zhnanam dalsiu,.... kamoska mi pozicia jej nastastie.
inak som bola s medela pri Ellie spokojna,.... zatial pouzivam rucnu Tommee Toppee (ta je OK,...ale dlho to trva)

hathor1231
14. jan 2010

dadulka,odlupuje sa jej kozicka na nozickach a rucickach? malej sa lupala,kupala som ju v kamilkach (salku kam.caju do vanicky) a zliezlo jej to same...

inak,mne pride mama na 3t ked podem na operaciu,az si nemusi drahy brat dovcu. tak som rada 😵 dali mi to na 12/2... dala som si poslat tu compl.formu. a mama sa pytala znamej,ci mi nieco preplatia az zo zivotnej poistky,tak jej povedala,ze ma doniest zmluvu,a kuknu to,ze nevadi,ak som v zahranici...

loki01
14. jan 2010

dadulka: second hand, ale mela byt jen 4krat pouzita kua...ja nevim jestli delam neco spatne..nebo nemuze to byt ze mam na ni moc velke prso?

peppapig
14. jan 2010

Caute,
dadulka, nejsem si jista co myslis, ale nasi M se po narozeni loupala kuzicka na chodidlech a ruckach az po zapesti. Je to normalni, kdyz tak dlouho plavali ve vode a najednou bum a jsou na suchu 😉 Ja jsem ji to trosku natirala cz detsky olejickem. Za par dnu/tydnu to prejde neboj, ale klidne pokracuj s olivovym olejem. Jeste bez jmena? Teda vase domacnost zni jak idylka wow, nejsou ty nase maminky uzasne zenske♥

slovakia, ty jsi zase uzila co, chudacku a co teprve malinka, snad uz bude vse v poradku! Nase M jako miminko mivala taky dost zacpu, musela jsem ji na doporuceni obcas davat prevarenou odstatou vodu a to pomahalo.

hathor, diky za webs na fb, vetsinou hledam na rightmove.com, vsechny agantury mi rekly, ze tam davaji vsechny properties co maji, tak musim probrouzdat co jsi mi posala, diky! Jinak sladky brambor je velmi dobry na zacatky, ale i pozdeji kdyz uz to nemusis mixovat, dobre se to kouse. Stejne tak muzes udelat butternut squash, cuketu, ruzne dyne. A vzdy to michej s mlickej materskym ci umelym at to ma tu chut na kterou je mala zvykla.

uankab, ten chlebi zni super, myslis, ze by to slo i z tmave mouky, my bile chleby moc nemusime?? A hnetes to vse rucne, ze bez pekarny? Fotecky krasne, takove kukadla

dadulka, jak vypada obal toho cerstveho drozdi? A v ktere sekci v sainsburys to mivaj??

rimmel, pekne bydlenicko, hlavne teda to zelene rozsahle okoli. Drzim pesti at i uvnitr je to pekne. My zase na nule po par viewings, hruza a des. Ale ja mam asi vazne vysoke pozadavky, budu muset snizit naroky, jinak budeme do konce unora pod mostem. Taky me prekvapila cena wow velmi dobra. U nas za 600liber nejhorsi area a nejhorsi stavba ze 70.let, kde slysis sousedy i chrapat

😒

hathor1231
14. jan 2010

babyyy,
robila som malej zeleninku .... aaaale.... mam blby mixer 😠 nema tie noze uplne naspodu,tak mi to akurat nacapilo na steny a trochen posekalo... 😝
ake pouzivate,take co su osvedcene,az nekupim zase nejaky shit 😝 😀

pepp 😉 a my mame za 600 dom na tichej ulici,ved si videla na FB,je to novostavba,3roky stary dom 😉 ale do birmu,kto by isiel ked ma blizsie plaz 😀 😀 😀
aj my sa odtialto budeme stahovat,na nejaku dedinku alebo mensie mesto,kym mala vyrastie... a neskusala si aj jednu agenturu dat do googla a popozerat,co maju? lebo niekedy nedaju agentury vsetko,co maju na net 😉

rimmel
14. jan 2010

peppa ono v skotsku celkovo jevsetko lacnejsie 😉 oproti anglicku a o londyne ani nehovoriac..tato stvrt by mala byt tak trochu posh haha a hej aj my mame vysoke naroky, hlavne na koberce, vrzganie, boiler, kupelku a vanu a ladnicku.. 😀

loki01
14. jan 2010

ahoj holky, jak se vraci na ebay? Kdyz nejsem spokojena a chci zbozi vratit protoze nefunguje?

uankab
14. jan 2010

dadulka, to je super pomoc... ja som tu mala tiez maminu a bolo nam sveta zit 😉 ... vsetko bolo hotove, teraz tu mam kopy pradla a nechce sa mi vobec zehlit 😝
a vobec som nevedela ze maju cerstve drozdie? wild, ja pouzivam take co sa nemusi aktivovat, zamiesam do muky a hotovo
pep, my tiez nerobime s bielej muky, ako som pisala pouzivam brown sainsurys, ta je dobra 😉 , len tam davam trosku viac vody ako v recepte...
no a 600 libier je super za prenajom... za tolko sa nedal najst ani v Norwichi a nie to tu.. tu sa ceny za take podnajmy pohybuju okolo 900 libier nahor 😝

hathor, ja som rozmyslala ze si kupim baby cook beaba... citala som na to super recenzie, skus sa na to mrknut...

rimmel
14. jan 2010

loki myslim ze musis kontaktovat sellera

uankab
14. jan 2010

hat a este preco vlastne nejes mliecne vyrobky? nepijes len mliecko ci komplet vsetko mliecne? ja som ich tiez vysadila kvoli ekzemiku a neviem co mam varit 😝

hathor1231
14. jan 2010

uankab,mam dietu lebo ak bude mat aj mala po tom co budem takmer mesiac bez mlieka mat stale krv v stolici,tak ide na rektoskopiu a to by som ja nerada,takze vooobec nic. tiez si davam pozor lebo laktoza je aj v salame alebo dokonca v niektorych chrispsoch...
a ja tiez nevim,co varit 😅 ved odpadne syr a mlieko a jeme vkuse to iste... 😝

loki,kukni,ci vobec akceptuje returns. musis ho kontaktovat a dohodnut sa...

loki01
14. jan 2010

hathor: neakceptuje, ale kdyz je to rozbite tak musi nebo ne?

uankab
14. jan 2010

hathor, a kolko ju uz drzis? ja uz vyse mesiaca... a je to strasne, lebo syry mam strasne rada, vsetky nase jedla pozostavali z mlieka, syrov a podobne... rajciny tiez nejem... ale zasa to neberiem tak prisne ako ty, tym ze som vysadila tak sa jej to zlepsilo, ale nezmizlo uplne.. predvcerom som si skusila dat jogurt a teraz to je zasa horsie 😠 .... dufam ze z toho vyrastie... ale chapem, ze ked mate krv v stolici, tak to je ine... ja tiez radsej drzim dietu ako keby malinkej mali robit vysetrenia 😝
to ze je v salame ma vobec nenapadlo pozriet 😲

hathor1231
14. jan 2010

loki, nechala si mu uz feedback? najprv mu musis napisat spravu,ze to nefunguje..

uankab, asi dva tyzdne. a o salame viem,lebo som mala sama intoleranciu laktozy a vzdy ma tak 'specificky' bolelo brucho ked som ju zjedla a bolo to aj male mnozstvo,takze je to fakt tazke byt 100% 😖
ale aspon mam istotu,ze mozem povedat na 100% doktorom,ci to bolo alebo nie 😉 kvoli malej cokolvek 😀 i ked mam chut na cokoladuuuu 😝 a strasnu 😝 😝

uankab
14. jan 2010

a v cokolade je tiez mlieko??? v horkej by predsa nemalo byt 😉

loki01
14. jan 2010

hathor: nechala pozitivni...sem to prvni nevyzkousela...ach joooo 😠

slovakia13
14. jan 2010

wild
😀 proste ked uvazovali pupocnu snuru,bola nejak pretocena , vznikla ako taka bublinka, a teraz ako ma tu herniu pupcek je vonku a este ked tlacila na kakanie sa jej ta bublinka z pupocnika vytlacila von ,ze sa to stava 😀 no poviem ,vobec to nevyzeralo pekne 😝 potreli to nejakou ciernou vecou a ,ze by to malo odpadnut 😀 🙂

hathor1231
14. jan 2010

loki,tak to ti nikto nevezme 😒 vies,ak napises,ze si spokojna a potom,ze je to pokazene,tak nepochodis lebo to je akoze si to pokazila 😒 s feedbackom sa nemusis ponahlat, radsej to najprv okukaj,vyskusaj a potom napis 😉 nase...e 🙄

uankab,jasne,ze je. a ked si dam horku,tak malu zapecie. ja radsej vydrzim 😀

slovakia13
14. jan 2010

dadulka
mia sa komplet osupala ,my sme pouzili oilatum bath formula a na tvaricku nam dali epaderm a uz ma pekne babetkovsku pokozku 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre