Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mzuzka
29. jan 2010

super hat, lady sa pohli, tak nech to len rychlo mate za sebou, aby ste vedeli na com presne ste a hopsa hejsa do brandejsa 😅 😅

ja idem dnes anesteziologovi na vysetrenie, tak zas stravim pol dna v nemocke, no ale co uz ☹ idem troska hajat, zatial ahojte.

kvietocek7
29. jan 2010

gaby - s tym streptokokom som si uzila svoje. Co sa tyka Uk tak jasne ze to tu rutinne nerobia iba ked velmi treba ale doma na SK to robia klasika v 37tt. Ja som sa na to pytala pri druhom baby a jasne ze som sa k tomu nedostala ALE si predstav ze az v 40tt mi prisla zhodou okolnosti na to midwife,ze v zapise z prveho porodu to tam bolo uvedene -mala som GBS. Este ze som prenasala inac by som nestihla ani len vediet o tom a jasnacka ze cely moj druhy porod bol limitovany kedze som musela vybra atb do zili a to najneskor 4h pred porodom. Takze je ci nie je keby som mala moznost este vtedy ked som sa na to midwajfi pytala tak moj porod by nemusel byt limitovany (myslim tym,ze este musim vydrzat kym prejdu 4h atb a popritom byt v strese co ak to nestihnem??) potom jasne ze atb sa podavu babetku kratko po narodeni lebo baby je ohrozene.
Kamoska je tiez podobne ako ty a presne sme o tom kecali tak som jej dala web nech si to mrkne a ony robia aj testy. Tak ak chces mrkni si to

http://www.gbss.org.uk/?gclid=CIKBoZW2yZ8CFY5n4...

a tu je ak by si si chcela dat urobit testy pripadne im zavolaj a opytaj sa

http://www.gbss.org.uk/content.php?section_id=3...

hathor1231
29. jan 2010

kvietok,je to fakt blbost,ze to tu nerobia. radsej nechaju babo chytit infekciu a potom do neho cpu atb. a to je najlepsie,ze po porode ziadne testy pre mimi,cize sa dozvedia o nejakej infekcii az ked je uz rozbehnuta 😝

niki mala tiez atb ked sa narodila. svinstvo, radsej ma nechali kvoli nedostatku stuffu tri dni bez vody a potom jej dali atb hned zo startu 😔 som na nich za to na...a stale 😝

dadulka2000
29. jan 2010

ahojte
od utorka sa malej Millie z nicoho nic objavili na viecku take hnede 2 ciarky,.... ☹ vyzera to ako keby jej praskla nejaka zilka a rozliala sa tam, ale vobec to nemizne/ nemeni tvar a farbu, tak uz som to ukazovala HV a aj midwife dneska. obe len krutili hlavami, ze nevedia co to je, a ze take este nevideli.
tak ak to nezmizne do utorka ideme za GP - len sa bojim ze tiez bude len kukat ako PUK 😠
ach jaj tito odbornici 🤐

newyorkgirl
29. jan 2010

mzuzka, posli mi do IP tvoje meno nech si ta pridam na facebooku, tiez farmarcim 😀 inak jedna kocka co ju mam tam za susedku tiez pytala hlasy na tu milku, na plagat do BA a vyhrava veru zatial, tak posli linka budem klikat aj tebe, mame dva kompy tak 2 hlasy denne 😀 😀 😀

dadulka, no my sme mali zilku na ocku prasknutu a veru to trvalo kym sa to vstrebalo, ale je pravda, ze tuna su blbci, tak na to budu cumiet ako na zjavenie 😀

hathor, tak super ze ste sa pohli s tym zdravotnictvom teda KONECNE ze? ale aj tak sa nestacim divit, ake extremy sa tu deju no...

my nadchujeme, teda mala, noc bola otrasna, aspon viem ake to bude ked bude babo, bola hore hadam kazdu pol hodku, spala s nami bo sa mi nechcelo furt behat tak kopala a pistala az hruza no, nemohla chuda dychat, ale uz to vyzera lepsie, tak dufam, ze dnesna noc uz bude umiernenejsia... mame krasne slnieckovo, ale ten vetriskoooo tak dnes radsej von nejdeme, uvidime co da vikend 😎

mona12071
29. jan 2010

ahojte
no jak vas tu citam tak sa normalne zacinam bat o malinkeho aku tu bude mat stariostlivost ako ja si zatial na nic nestazujem vzdy mna hned vysetrili no uvidime
prajem pekny den tu je dnes ako aprilove pocasie svieti slnko a prsi cele Anglicko 😒

mzuzka
29. jan 2010

ahojte, no u nas tiez riadny fuc. my sme boli dnes u toho anesteziologa, takze skusil by ten spinal, ale len v pripade, ze stihne prist. cize ak to na mna pride zrazu, tak general anesteza 😠 aj to povedal, ze nemam s tym ratat na 100 percent, lebo mi to bude pichat o stavec vyssie ako sa bezne picha a nemusi to zabrat, takze aj tak ma budu musiet uspat. ale ze uz robil aj spinal na operovane miechy, lebo mamicku kvoli srdcu nemohli uspat a zadarilo sa .zalezi v akej faze bude rozbehnuty porod, najlepsie je to pichat naplanovane, a to ja mam oficialne naplanovane na 25.2. mozno ak sviste vydrzia.... 🙂

dnes prisli aj ciapocky s menami, su strasne zlate. 😵

eviska83
29. jan 2010

Zuzi- aj ja farmarcim- sice uz len obcas ked stiham - aj ja poprosim meno do IP 🙂
A drzim palce aby si to vydrzala az do naplanovania- ved to uz je len za par... 🙂
Nasim idu zubky tak mame trosku perne obdobie - hlavne noci 😒

newyorkgirl
30. jan 2010

ahojte kocky, tak mame mrazivo slnecno, co uz, aj tak nemam na dnes nejake plany navarene mame, len treba pospratovat po dome trocha, tak idem na to... co varite, dajte tipy na zajtra, mam bryndzu este v mrazaku, ze by som chlapa poslala po slaninu k poliakovi dneska este, ked je v praci, ale mohol by to potom stihnut sice, bo aj by som si dala halusky no bez slaninky to neni ono 😖

rimmel
30. jan 2010

my dnes varime rizoto..a to iste bude mat aj maly na veceru ale jemu budem varit zvlast 🙂

hathor1231
30. jan 2010

bre ranko.
drahy mi zase maluje 😝 profesionalny painter/decorator,co chcem 😅 🙄 uz mi ale lezie s tym na nervy! byvame tu 4mesiace a on uz stihol vse premalovat na 2x 😅
mala kuka na cbeebies a hupe sa v bouncery 😀
my dneska papriku plnenu kuracinou 😵

peppapig
30. jan 2010

Caute holky, jen se chci zeptat, mate nebo nekdo znamy, zkusenost s couselling service pres NHS tedy ne private a vlastne mozna i private? Musi to GP potvrdit? Diky moc 😢

rimmel
30. jan 2010

hat to ju uz nechavas kukat telku? 😀 moj este nevie co to je telka 😝 niekedy tym smerom kukne ked pozerame spravy ale inak uplny nezaaaajem..aj cez den ju mam vypnutu aj tak tam nic nechodi 😒

uankab
30. jan 2010

ahojte, tak my sme uz spat... doma bola straasna zima, minus 20 v noci a minus 10 cez den, snezilo.. no vobec mi tie mrazy nechybaju.. malinka zvladla cestu uuplne v pohode, usmievala sa, pozerala von z okienka, no parada.. a kociarik tiez prezil, nic sa mu nestalo 😉

mzuzka - moja osobna skusenost so spinal bola velmi zla, takze ja by som radsej volila celkovu...
mona - neboj, ja s doktormi tiez nemam ziadne problemy... v utorok ideme k pediatrovi aby nam pozrel znamienko co mame na nozicke, tiez ho poprosim aby sa pozrel na ekzemik, zasa sa nam zhorsil... a v stredu nas caka ockovanie TBC...

mihouk
30. jan 2010

Ahojte, chcem sa opytat, ste tu spominali ebay. Ja niekedy nakupujem cez amazon, ale vzdy ked idem kupit detske veci, tak mi to vyhodi ze to nemoze byt dorucene na moju adresu, skusala som aj inu, ale ani tu nezobralo. Kukal som aj v podmienkach, ale nic som tam nenasla, nemate s tym skusenosti????

rimmel
30. jan 2010

mihouk nic za tym neni, proste dodavatel nedodava na tvoju adresu, ci to oblasti v kt.zijes 😉

newyorkgirl
30. jan 2010

hathor tak potom ked sa prestahujeme mi mozes tvojho draheho poslat ked mu nevadia 2,5hodky autom 😀 dufam ze do porodu cosi najdeme este, takto o 2 tyzdne uz budeme na SK tak veru dufam, ze mraziky pominu..

mihouk, ja objednavam aj z amazonu, pred vianocami som kupovala netbook, tefal panvice a malej annabelle babiku a doslo vsetko rychlo v pohode, mas to dufam amazon.co.uk a nie amazon.com 😅 lebo to jedine mi napadlo ako vysvetlenie na tie dodavky, inak nechapem preco by to v ramci UK nedodali, spolupracuju s viacerymi deliveries 😖

mzuzka
30. jan 2010

rimmel, aj my sme mali rizoto 😀

mihouk asi to bude tak ako vravi newyorkg pretoze s priponou com. je amerika, a od tial sa neda objednat polovica veci. nieco sa da, ale ja ked som tiez chcela niake detske veci, tak dalo ee. skus si najst rovnaky alebo podobny tovar na amazon.co.uk

hathor, az skonci manzel, poprosim poslat aj ku mne 🙂

uanka vitaj nazad, super ze malinka ziadne problemy s uskami, takze to bude zvladat v pohode. niektore tie deticky v lietadle preplacu cele 2 hodiny. ja som ten spinal chcela siloou mocou len z jedineho dovodu, kedze budem mat uz 4deti (boze jak jablon 😀 ) , chcela by som aspon raz zazit ten pocit, ked si pri tom, pocujes, vidis to cerstve babatko. ☹

uankab
30. jan 2010

mzuzka, tak to chapem... pocut a mat v naruci babatko hned po narodeni je uzasne... ja som mala spinal az po porode, lebo ma museli zasit na operacke (roztrhol sa mi nejaky vnutorny sval) a veru som pri nej pri vedomi nebola... no dufam, ze ty na nu zareagujes v pohode...
prve deticky si tiez rodila cisarskym?

mihouk, este jedna vec ma napada, ze ked prvy krat objednavas z amazonu, tak sa ti delivery address musi zhodovat s addresou kde mas registrovanu kreditku...

mzuzka
30. jan 2010

uankab ano, obidvoch mam cisarskym a v plnej anesteze. sviste som najskor chcela rodit prirodezene a do vody, lenze to vylucil doki okamzite, ze to by som velmi riskovala, ze to proste musi byt cisarsky( mam operovanu chrbticu a mala som poskodenu aj miechu,ta by mohla porodnymi tlakmi prasknut a bola by som uz navzdy na vozicku ). tak som aspon dufala, ze vynde ten spinal. no uvidim,ako to vsetko dopadne. mozno porodim v metre sama bez pomoci 😀 😀

hathor1231
31. jan 2010

bre ranko.
som sa s niki tlacila na posteli celu noc a vyuzivala,ze ma mliekarne pri sebe,cize sa mi zobudila 7x 😝 celu noc sa na mna tlacila,clovek by neveril,ze 6m mimi zaberie viac miesta ako dospelak 😅 v spalni sme spat nemohli,mne tam smrdela ta farba a malu som tam nechcela nechat,cize ocinko sa vyspinkal 😠 😀
musim povedat,ze je to ine ako spat s partyzdnovym uzlickom 😅 teraz ma vkuse kopala,skriabala,mrvila sa,predtym tak kraaasne spinkala 😵 asi nam staci ta ranna hodinka spolu v posteli a nie cela noc 😀

a chlapa zaaasadne nepoziciavam 😀 este by ste mi ho nevratili 😉
ked prisla pravnicka do obyvacky,ze to ste urcite zariadovala vy 😅 ze je to tak krasne prakticky zariadene a ja,ze nie,ze to priatel. sa cudovala,ze chlap dokaze obyvacku zariadit pekne a zaroven prakticky 😀

pepp,co sa deje 😕

idem ku malej,akosi ju dneska kolotoc nebavi,asi si zase pustila do plienky (dufam,ze nie).to bude umyvania 😝 😅

hathor1231
31. jan 2010

a vcera sme mali prvy krat ovocicko. kuracina jej viac chutila s jablckom a mrkvickou ako so zeleninkou. tak sme zmastili vse 😵 a vecer som jej skusila dat bananik a jablcko 😀

wild.horses
31. jan 2010

ahojte,
my sme uz stastne naspat v uk.
bolo nadherne zasnezeno. chvilu som si myslela, ze sa ani na letisko nedostaneme 😉

newyorkgirl
31. jan 2010

wild tak vitajte naspat, veru aj s uankou ste to pocko teda vystihli 😖 ja duuuufam ze o dva tyzdne sa to aspon troska zlepsi, sniezik mi neva, ale nie velaaa a hlavne nie minus 20 mrazy juuuuj ☹

hathor, neboj, mne staci moj chlap 😀 co by som este s jednym robila, ale veru dufam, ze ked sa prestahujeme bud bude vymalovane, alebo teda vymaluje moj, co mu zostane... zariadovat budem isto ja, kedze interierovy dizajn to je mojeeeee. stale dufam, ze raz sa tym hadam budem zivit po mojich peripetiach so skolami a tak, mam 2 roky z USA diplom, mozno by som tuna cosi poriesila, ale az neskor ked tak, ked deticky troska podrastu a ja by som mohla cosi intenzivnejsie studovat ked tak este, uvidime, kde zakotvim... moj mi stale vravi, ze som mala ist studovat pracu s detmi, ale ked to tuna vidim tie skolky, sak by som vsetky baby vysmarila odtial 😀

babule myslite, ze je realne, ked sa babo v maji narodi, tak v polke ratam, alebo okolo 20teho, ze do polky augusta vybavit papiere, aby som s nim mohla letiet na SK? tak ze by som stihla par tyzdnov pobudnut na SK na dovci, kym sa mi okolo 20.9. zacne skola? 😕 viem ze to tu furt pisete tie byrokracie, ale ja sa radsej pytam, rozmyslam ist tak na mesiac domov v lete s oboma detickami 🙂

wild.horses
31. jan 2010

nyg.... u nas nehrozilo mat vsetky papierovacky vybavene do konca tretieho mesiaca. Jedine, ze by si isla do londyna cim skorej. My sme sa tam odvazili az ked mal maly cca 2 mesiace. Ved vies, ze ta cesta odtial, kde zijeme, nieco trva...
interierovy dizajn znie zaujimavo? nechcela by si nam pomoct s nasou cottage? 😉
zajtra bezime opat do skolky, nech maly trocha vybije nahromadenu energiu 🙂

mzuzka
31. jan 2010

newyorkg
mozno by sa ti to zadarilo tak, ze tu velmi a velmi rychlo vsetko vybavis, a na jednorazovy doklad vycestujes , rodny list das poslat na sr, cize tam budes ked ho este nebudes mat a ked ti pride ,tam si das zapisat dietatko do pasu. bude to LTT ale, mozno...

ja to tiez tak planujem. hned ako sa mali narodia, a ja budem este v nemocke, mm vezme papier, mam tu aj sobasny v preklade a potvrdeny, cize moze rodny angl. vybavit sam. v ten den ho posle na apostile, hned ako sa vrati nazad, tak pojde na ambasadu s prelozenym potvrdit,od tial rovno na postu, zaslat to letecky nasim a oni hned ako to dostanu tak u nas na matriku.

ked som volala na specialnu matriku v BA, tak mi povedala, ze na SR matrike je to rychlejsie, lebo tam im zaslu papiere hned, ale z ambasady posielaju papiere hromadne a takisto z BA do Londyna posielaju papiere hromadne. cize niekedy ak mas smolu tak sa to aj o 2tyzdne zbytocne predlzi.

hathor vy uz budete za chvilocku papat vsetko. to je super ,ze ti mala spapa vsetko a neokuna. aspon tato starost ta necaka, nahanat ju s prirodnymi vitaminikmi po dome 🙂

rimmel
31. jan 2010

nyg ja si myslim ze to sto pero stihnete, pas trva tyzden, dva, rodny list tiez dlho nepotrva neboj 😉 ak teda tieto papierovacky si mala na mysli 😅

rimmel
31. jan 2010

aah uz si pamatam, z nemocnice dostanes papier ktory zaneses na registrat a tam ti hned aj vydaju rodny list, na pockanie..ale musis mat dopredu appointment do registratu 😉

mzuzka
31. jan 2010

rimmel, ako kde, v nasom councile nie, staci prist, som sa pytala.

rimmel
31. jan 2010

mzuzka no asi hej, u nas sme to nemali v council ale v registry office 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre