Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

newyorkgirl
30. mar 2010

dadulka aj ja chcem aby mi dvojmesacne babo tak spalo 😀 no uvidime co to bude zac...

mona akoooooo?????

jaj babule tak mame plne hlavy stahovania, dnes sme boli v novej skolke pozriet, tak je isto lepsia ako ta predosla, no zasa opat niektore deti v plienkach, tym co chodia na WC sami nikto nepomaha, neviem ci sa Nikolka dokaze dobre sama utriet po velkej napriklad, tak uvidime... a vec ktora mi vadila teda tuna, ze decka su sami vonku, hoci je to akoze triedy do L cele presklenene a oni maju vonku vo dvore vybeh a ucky zvnutra tam vidia, ale aj tak mi to pride divne... ze tam nikto nedozoruje, no co uz, tak po velkej noci zaciname akurat to vychadza ze uz budeme prestahovani tak super...

sme sa vratili zo skolky a uz nam visi tabula "to let" par minut na to klope pocernejsi pan, zrejme indickeho povodu teda, ze ci sa moze ist pozriet dnu, ja na neho valim oci ze asi zartuje, hovorim ze nech zavola do realitky a dohodne si obhliadku a on ze tam bol a ze ho poslali ku nam, tak trocha silna kava, som mu povedala, ze si proste musi urobit appointment a nech sa nehneva 😖 mate niekto s tymto skusenost to ako cudzich ludi z ulice si mam do baraku pustat ked my tu balime... nepoviem ked zavolaju z realitky a daju dopredu vediet a PRIDU s nimi, ale takto... my ked sme boli na obhliadke tak sme vypisovali tlacivo este tusim aj pasy si kopirovali aby vedeli koho si kde pustaju a toto bolo teda odveci... a samozrejme ze agent tam siel s nami, no cudny den dneska teda 😅

saza007
30. mar 2010

NYG - rozhodne nikoho z ulice do domu nepustaj. Aj keby tvrdil ze ho sam prezident posiela. Je povinnostou realitnej kancelarie dat ti vediet, ze niekto pride a ak si to vyzadujes, tak prist s nimi. A pod tabulu by ti mohli dat este taku mensiu - viewings by appointment only. Aby ti kadekto neklopal na dvere.

newyorkgirl
31. mar 2010

bre ranko 🙂

saza ved jasne ze ja nikoho pustit nechcem, takze mne to len vyhovuje a ked si chce realitka prist nech pride s nimi a ruci mi za tych ludi co sem dovedie...

tak ideme varit plnenu papriku, uz som to nejedla sto rokov 😀

catherine2505
31. mar 2010

new,jednoznacne cez app. a s doporovodom z realitky 😉

slovakia13
31. mar 2010

new
my s kamoskou ked sme odchadzali ,vzdy nam volal dopredu agent ci nam to vyhovuje a vzdy tam musel byt aj on 😕
mate skutocne cudnu realitku...

slovakia13
31. mar 2010

baby nan tu sneziiiii,otras nznasam zumu 😠

newyorkgirl
31. mar 2010

slovakia u nas prsi ale vonku je to dnes des... mali sme ist na tu obhliadku a nase dieta si zmyslelo spat, tak isiel muzik sam nakoniec... dufam ze dobre pochodi... sa mi dnes taka sranda stala, ze browsujem argos kvoli botniku a narazim na barbinovy bicyklik pre malu, moj manzel sa pekne smial, no co s nami babami 😀 😀 😀

dadulka2000
31. mar 2010

babulky u nas nesnezi,...ale je dost chladno a poprcha ,... brrr
uz sme sa vratili z easter party - co mala Ellie v skolke. teraz ona relaxuje pri dvd a ja sa chystam na sitie zavesov. 😅
NWG - aka ti bola Nikolka ako babatko? mne aj Elka pekne spavala , tak nastastie si Millinka vzala od nej priklad 😀

mirka007
31. mar 2010

Maminky viete mi poradit nejaku predajnu v centre Londyna s kocikmi ,kde su aj vystavene a je mozne si ich pozriet?Ja viem len o Mothercare..a nemate niektora kocik Spin?

Dakujem 🙂 a pekny dnik zelam

monika.c
31. mar 2010

u nas je teda riadna zima,normalne somm vytiahla aj zimny kabat ☹ a ja uz chcem teplo 😕 dnes som bola prvykrat na antenatal class,ani by som tam nesla,len chcem ist pozriet oddelenie,kde budem rodit,tak musim aj tieto hodiny navstevovat,no ale zase sa tam dozviem nieco nove hadam 😅 tak ja som konecne doupratovala po malovani a citim sa pod psa 😝 teraz uz fakt len oddychovat budem a sem tam povysavam 😅
dadulka,no ja dufam,ze nase druhe babo bude ine ako Luky,lebo teda pri nom som si dost uzila,tak dufam,ze toto babo ma necha spat aspon 5 hod. v kuse 😀

hathor1231
31. mar 2010

mirka, nekukala si na silver cross znacku 😕 ja ho mam a je to zatim moj favorit 😀 uz mam zasebou jeep a jane ale tento silver cross zatim vedie 😀 ma veeelmi pohodlnu autosedacku 😉

baby, nepouzivate niektora antiku-pills, cerazette? lebo som si dala prvu ked som mala 2. den menst. (vcera) a dneska akosi prestavaju 😕 dost je mi divne aj to,ze tu nemaju s pills jeden tyzden break 😕
kazdopadne ked skoncia,tak nas caka skuska... ani neviem,ci sa tesit alebo co 😅 snad je to zasite dobre,druhykrat by som nesla... 😔

mirka007
31. mar 2010

Hathor1231 : Silver cross som tam videla,aj som ho pozerala,len sa mi nepaci ta rucka ...mne sa paci mothercare spin...tak reku ci ho niektora nemate...pacia sa mi aj ine kociky co maju na webe ale potrebujem kocik aj vidiet nestaci mi len obrazok...preto ci neviete o nejakom dalsom obchode kde maju kociky tak vystavene...najskor sme chceli Bebecar ten co mam v albume ale predvcerom som sa rozhodla ze nebudem tolko vyhadzovat zbytocne za kocik..neviem ani sama 🙂

newyorkgirl
1. apr 2010

dadulka, tak to nestras, ja ako monika.c teda dufam ze druhe babo bude lepsie, lebo Nikolka bola hrozne aktivna od narodenia, dost hore, malo spala velmi, ako noci neboli nejake strasne, ale kojili sme sa dost casto veru tie prve dva mesiace... bud rada ze mas take dobre deticky...

hathor, ja som brala cerazette, to je pre kojace maminy ze? no ja som prave brala po porode a som vtedy MS nemala este a po 3 tyzdnoch som ju dostala po tychto tabletkach, potom uz sa nepamatam ci boli pauzy ci neboli teda, ale mala som z nej hrozne migreny takze som ju veeeelmi rychlo vysadila, asi po 2-3 mes, nedalo sa to vydrzat...

newyorkgirl
1. apr 2010

babule predstavte tie mrchy lenive councilove, zmluvu a kluce od bytu nam chcu dat az v utorok, tak ma ide porazit, ze az po bank holiday... platit mame zacat tusim ale az dalsi tyzden, co je teda plus aspon no, lenze to je 14teho tusim a my do 20teho mame vyprazdnit tuna barak, tak snad to stihame 😅 balim vo velkom uz teraz veru 🙂

slovakia, dostala si nieco na decorating, ked si preberala dom? 😕

slovakia13
1. apr 2010

nyg
nie ,vymalovali a zaplatili firmu ,ktora to upratala 😅 -musela som upratat este raz....horne poschodie bolo nedotknute ,hlavne ,ze zobrali money 😝

slovakia13
1. apr 2010

myslim tu upratovaciu firmu

newyorkgirl
1. apr 2010

nam hovorila cosi o grante na decoration, ale musis to minut iba na farby wallpaper proste iba co sa STIEN tyka, mne by to nevadilo, ale musis to bud v BQ, Homebase ci Wilkinson, to by mi tiez nevadilo, ale ze sa na to caka, ako na rozhodnutie ci co a my nemame casu, farby nejake aj tak uz su kupene, oni myslia ze ja to budem akoze teraz 3mes. malovat ci co, ked o chvilku rodim, potrebujeme svihat s tym... keby sa to dalo ze preplatia blocky alebo co ale v podstate je mi jedno... sranda bola ze garaze moze mat hocikto vraj nie len ti co tam byvaju a tak su vsetky obsadene, lebo za ne pytaju len 4 libry tyzdenne 😀

hathor1231
1. apr 2010

new, jj mozes pri nej kojit. ja som menst dostala hned den po sestonedeli a odvtedy poctivo kazdy mesiac 😝 niekedy spinim aj 10dni 😠 ach jo, co som ja komu urobila 😀
ja ju mam zatim len treti den a zatim som s nou vpoho... uvidime. chcem si dat implantat lebo injekcie ale najprv musim skusit tablety,ci pasuju lebo aj implant aj injekcie ucinkuju minimalne 3m,takze ak by mi nesadli,tak by som zbytocne trpela. vraj sa implant nemoze vyberat skor ako po 3m...

slovakia, mne kamoska rozpravala,ze si zaplatila firmu aby jej umyli okna,ma tie super prakticke co nemas zvonka ako umyt a umyli skla a ramy nechali cierne 😅 parkrat po sklach presli a bolo 😅

ozaj,new, si spominala akusi firmu,co dovaza na slovensko,co ti nezobrali balik alebo nieco take. mas na nich este kontakt?

mirka, ja som so silver crossom spokojna a rucka mi vyhovuje,aspon tam dam tasky z nakupu a aj ginny (hafanovi) tam mozem zavesit voditko 😀

uz mame cely vrch ozubkovany 😀 sa to rozbehlo ani neviem ako 😅 uz pekne trcia vsetky 😀 a dole stale len tie zajkove 😀

gaby0205
1. apr 2010

ahojte babule, boze moja mala nechcespinkat. som uplne hotova. dudel som jej dala ale potom som mala problem ju dat na brestfeeeding, nechcela a bola hladna chuda moje. tak dudel nedam az pokial nebude naucena dobre na breast.. baby je to normalne ju nechat plakat aby si nenavikla stale na moje breast/ nemoze je stale plakanie uskodit/ poradte prosim

slovakia13
1. apr 2010

gaby
mia bola cele 2 mesiace iba na ciciku ,cumel nechcela. plakat nemohla koli zle zaviazanemu pupceku ,tak moje cici bol dudel 🙂 a este stale je 🙂 ved ju nebudem kojit do 18. a chcem si to vychutnat pokial sa da....ved mam iba ju....
ja ju este ani teraz nenechavam plakat dlhsie ako 5 min a to iba ked nutne potrebujem na WC 😉

slovakia13
1. apr 2010

nyg
myslim ,ze 150libier bolo na decorating,ale ja som uz bola vysoko tehu ,tak som radsej brala nech to urobia oni

newyorkgirl
1. apr 2010

hathor, ja chcem tiez implantat potom, tak uvidim, ja som mala doteraz hadam s kazdou antikou problemy, tak neviem... sa pytas na kuriera co mi nezobral balik? tak takeho nemam, mam takeho co meskal mesiac to bol tusim Slovakia Parcel Service ci ako sa volaju, a teraz pouzivam stale iba HC Courier a ti su uplne super, doprava 2-3 dni, mamina mi buduci tyzdenide poslat veci este malemu a mne do porodnice a aj gauc nam dovezu teraz koncom mesiaca oni z SK, lebo tu som nenasla taky co by mi vyhovoval 😀

slovakia, 150 tak to wow,ale ja co som citala tu brozurku tak mas pol roka na to to claimovat, akoze mozes aj dodatocne, ale je to fakt len na tie farby a veci okolo toho, ale mozno si neskor premalujeme chodbu a izby aj tak, tie teraz robit nejdeme, iba obyvacku farby, tapety a podlahy vsade do celeho, to nam nateraz staci, kedze aj nabytky bude nove treba skladat a tiez nam moc casu nezostava 😒

newyorkgirl
1. apr 2010

gaby to je normalne ze babo na tebe tie prve mes. visi, ako pise slovakia, aj nasa Nika bola naozaj taka, ale v tych 3-4 mes. sa to zlepsi uvidis, bud rada pokial nemate koliky a kakate normalne 😀 skus ju zobrat na prechadzku von, alebo ak mate zahradu terasu, neviem, tak nejako som to riesila ja, jedine vonku nam spala, bud sme sli aj na 2hodky sa prejst, alebo som poslala tatina ci babku alebo som ju supla na balkon, viem ze tuna by som do zahrady maleho spat nedala hej, ale sa tesim, ze budeme mat terasu, tak mi usetri trocha nohy od chodenia, tam bude safe buvat 😀 aspon v noci spinkate ked cez den nie? lebo nasa okrem kojenia teda buvala v noci... ale velakrat pri mne tie zaciatky, lebo sme kojili fakt casto a po leziacky a obe sme pritom zaspavali...

newyorkgirl
1. apr 2010

mona sa neozyva ma napadlo, nikto nema nejake spravy? monika.c sme tusim na rade 😅 aspon ze na to nie som sama 😀

slovakia13
1. apr 2010

ja terz idem urobit konecne obyvacku ,nejaky koberec...atd 😵 rozmyslala som ,ze ci detsku,ale tu este potrebovat urcite nebudeme...a stale mi chyba kopec takych malych veciciek 😅 potrebujem to nejak zjednotit 😅

gaby0205
1. apr 2010

babule ani v noci dobre nespava, stale chce byt na prsu..niekedy uz nemam mlieko a bojim sa ze uplne run out of mil a ze nebudem mat co dat mojej malej ...no a dudel ste odkedy presne dali vasim drobcom? dal niketo uz aj od dvoch tyzdnov ? ak ano mali ste problemi potom s breastfeeding? x

newyorkgirl
1. apr 2010

gaby ja som dala hned a problemy sme nemali s kojenim ziadne... aj flasku som pouzivala a bolo to OK... neboj sa, mliecko sa stale tvori ako pije, pokial pribera, vsak mali ste health visitorku u seba nie? musis vydrzat, ale inak si neviem predstavit toto teda pri nasej Nikolke,este ked mas prve tak OK ale ja uz sa musim aj druhemu venovat, tak sa budeme satkovat a kojit no 🙂 drz sa...

slovakia, joooj ja som teraz vo svojom dizajnerskom zivle 😵 akurat dnes este nam postel a matrac novy obzeram asi pojdem do toho memory foam teda... nechcem pruziny nikdy v zivote uz, lebo teraz som taka otlacena a to mame ortopedicky hej... 😅

hathor1231
1. apr 2010

gaby, mala bola zozaciatku na flaske a ja som si odstrekovala,az vdaka annag sa nam podarilo prejst na cicik. ona tiez nevedela sat- mala som vyraznu nadprodukciu,cize sa mlieko pustilo prudom a ona chuda nestihala prehltat 😒 . ale zvladli sme to a ked mala 2t tak bola uz len kojena,sem-tam odstrekane cez flasku. takze sme to mali boj... 😝 a na ciciku bola tiez vkuseeeee 😅 netrap sa 😉 skus vyuzit,ze chce byt pri tebe na natiehnut sa s nou do postele, vytiahni cici a pospite si 😉 ja som tak spavala s malou asi do 6m 😀 cez den sme si vzdy dali spolu slofika 😀 ak sa nebojis,ze ju prilahnes 😉 teraz uz mala nechce a ja by som aj rada s nou tak schrupla 😀
cim viac kojis,tym viac mliecka 😉 ak nie v ten isty den,na druhy urco 😉 hlavne sa netrap,prave to robi problemy pri tvorbe a skus si oddychnut 😉 nech ta drahy vystrieda...
je to fuska,ja viem... mala bola vkuse na rukach alebo na cici. rano som si urobila ranajky a poobede som ich stale nemala dojedene 😝 prosto zaberak... marek tiez so mnou nebol,isiel do prace ked mala niki 5dni (3dni v nemocke+weekend), takze som revavala od zufalstva... 😒 mala je celkovo veeelmi placlive dieta, uz je to o 99%lepsie. ale prvych 7m bola hotova katastrofa 😔

new, kuknem,co su zac. lebo ten co ma u nas slovensky obcod pyta 1.80 za kg 😕

newyorkgirl
1. apr 2010

hathor aj oni 1,50 tusim, no co si pomozes 😀 pri vacsich nakladoch je zlava sak pozri si ich cez google ich najdes a maju cenniky

hathor1231
1. apr 2010

new, segra chce prevazat dost tazky naklad, urcite cez 50kg pojdu... uz som ich nasla 😉 aj tych slovakia parcel direct...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre