Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

etuska
12. máj 2010

Monika-ja som prvu dcerku rodila bez Epi na Slovensku-porod mi vyvolavali lebo sa nic nedialo-ja som bola happy,ze som mohla pocas tych najhorsich kontrakcii chodit a menit polohy-pri Epi sa musi lezat?-ci ti to daju ako infuzku na stojan???? 😕

Nyg-tak ja neviem ci si Epi pytat od zaciatku a trvat na tom,alebo pockat.Prvy porod som mala 4hodinovy od zaciatku kontrakcii-vravi sa ze druhy je rychlejsi-ale nemusi byt-cakam vraj dost velke babo 😝

hathor1231
12. máj 2010

pepp, mne tiez prosto povedal,ze ju mam nechat robit si co chce a nezatazovat sa s tym. fakt je to len mimco...

dneska ma princeznicka 10m 😵

mihouk
12. máj 2010

Hat vetko dobre k 10. mesiacikom, ale to leti........ 😉

mihouk
12. máj 2010

myslela som vsetko, maly kraken mi tu dobe do pocitacu a potom pisem blbosti

mihouk
12. máj 2010

To tu pisem len ja???
Chcem sa spytat. Akurat mi mama volala, ze prisla zo socialky a tam jej povedali ze nemam narok na matersku zo slovenska (tych 260 eur), lebo sa to od 1.5. vyplaca v mieste zaujmu, co v nasom pripade je tu. Ako ste to riesili??????? Taka som nastvata, lebo som s tymi peniazmi celkom pocitala. Sakra!!!! 😠 😠 😠 😠 😠

hathor1231
12. máj 2010

mihouk, ja som este neriesila,nemame RL, bude tento alebo buduci mesiac 😒 ja som uz tiez na neplatenej,cize total bez prijmu... a moc si ma nepotesila. tiez som dufala,ze by som si takto aspon nieco naskrabkala na SK ucet a mala by som poistku keby sa nieco stalo 🤐 musim to pozistovat,ale az ked bude RL,skor to nema zmysel...
ale ma napadlo,ze ci to neovplyvni potom benefits tu? nestrhnu ti to alebo pripadne nieco nezatrhnu lebo beries zo SR prispevok?

eviska83
12. máj 2010

Ahojte kocky
Dlho som sa neukazala- ale obcas si citam 😉
Minika- VELKE GRATULKO 🙂
Nyg,etuska- drzim palceky 🙂
Hathor- vsetko naj k vymesaciu 😉
dadulka- ako ste zvladli cestu?My sa chystame v lete autom tak som zvedava.
Gaby- ja som dostala na svk porodne +prispevky k tomu- od nas ziadali doklad o tom ze som SSMG nedostala v UK.
Mihouk- no ono sa to teraz v maji menilo - to nastve 😠

Od 1.5.2010 platia nove koordinacne nariadenia v ramci Eu,ktore sa tykaju aj rodinnych davok teda najme rodicovskeho prispevku a pridavku na dieta.Obcania SR,ktori pracuju a ziju s rodinou v niektorej krajin v EU,sa podla tychto nariadeni uz budu posudzovat od 1.5.2010 inak ako DOTERAZ. Rodicia ktori doteraz pracovali a zili aj s rodinou nap vo Velkej Britanii,poberali pridavok na dieta vo Velkej Britanii ,ale matky ktore sa starali o dieta do 3 rokov veku ,mali narok na Rp v Sr,lebo V.B takuto davku neposkytovala a to aj v pripade,pokial V.B.vyplacala rodine nejake dalsie davky podla ich narodnej legislativy.SR im vyplacala RP ako tzv.100% vyrovnavaciu davku,pokial splnali poziadavky naroku na RP podla zakona o rodicovskom prispevku.Od 1.5.2010 sa u novych ziadatelov o rodinne davky bude urcovat centrum zaujmov dotknutych osob-cize v ktorom state v EU,rodicia pracuju,byvaju,kde byvaju deti,kde chodia do skoly,...a potom sa urci,ktory stat je prislusny v nasom pripade na vyplatu rodinnych davok.Z tohto co som Vam napisala , vyplyva, ze kedze by ste si uplatnovali narok na RP az po 1.5.2010,SR by Vam vyplacala iba v pripade ,ak by ste zili s dietatom v SR.Pokial vsak zijete vo V.Britanii,mate narok iba na davky,ktore V.B.poskytuje rodinam podla svojej narodnej legislativy.....

mzuzka
12. máj 2010

eviska potesujucejsie info nemas ☹ ja ze budem mat na sr na poistky a stavebko a takto obidem na prazdno 😒 no co uz....
inak vy sa ako mate? uz aj chodite? co nove?

eviska83
12. máj 2010

zuzi- bohuzial nemam 😒 Ja som to vyuzila a poberala 3 mes.pokial som nenastupila znova do prace. 😝 .
A mame sa fajn - teraz je asi najkrajsie obdobie- vytesujem sa z toho 😵 Adam uz chodi asi 2 mesiace- Evicka je lenivec- ale uz sa postavi par krockov spravi okolo nabytku 😉
a sviste ako? pozerala som fotecky na fb- su rozkosni 😵

mzuzka
12. máj 2010

ty uz chodis do roboty? a mali? kde su? v nursery? ci ako? ved tvoji tiez rastu ako z vody, a vraj chlapci su pomalsi 😀 😀
vsetky male deticky su nadherne. ja by som kludne este na niake pristala, ale v mojom pripade, uz asi nehrozi, po troch cisaroch ☹ uvidim, o 2 tyzdne idem na kontrolu k mojmu gynekologovi do MT, tak som zvedava co povie.
ja sa uz tiez tesim, ked sa budeme hrat, teraz uz po sebe grimasujeme, ''kecame'' a hu a guu a pod 😀

eviska83
12. máj 2010

Zuzi- ano uz robim - nastupila som po roku- ale ja len tak obcas- 1-2 hod denne a kazdy druhy vikend-a drobci su s tatikom (nech si ich aj on uzije 😀 ) on ma super prac.dobu- tak sa striedame.
Tak to drzim palceky nech prehliadka dobre dopadne 🙂
To som uz vela krat pocula - vraj chalani su pomalsi 😀 - Nas Adam je pred Evickou take 2 mes v sedeni ,loozeni ale zasa ta je 2mes pred nim v tlieskani,ukazovani - mudra je to hlavicka 😉

kvietocek7
12. máj 2010

mihouk-tak to teda dobre vybabrali s tymi co su mino SK a predsa maju deticky trvaly pobyt doma na SK. Poviem Ti, mam dost!Podla toho co opisala eviska a neziadali ste o rodicovsky prispevok skor teda niekedy v aprili asi je to potom v haji 😠 .
Mne prave dnes hovorila mamka,ze sa bola pytat na socialke co je s nasou ziadostou a povedali,ze vraj to mame schvalene, ale neviem presne kolko. Ja ked sme boli doma zaciatkom aprila tak som to vyplnila a nechala na urade.Poviem ti,ze som ani nedufala, tak som zvedava ked poslu oficialny papier. A tu fotecku vasho borca som nem kukla lebo ja FB nejako nemusim.
monika-aj moj druhy porod bol oooooveeelaaa tazsi ako prvi, brrr a vraj druhy je lepsi. Ja by som povedala,ze kazdy porod je maximalne individualny.A tiez som nemala epi hoci mi ju ponukali, takze to bolo o to citelnejsie.
A to uz akoze finished, no more baby? 😕 pridaj fotecku malinkej hviezdicky 😉
mzuzi- drzim palce nech Vam to dobre dopadne
evi- no caf, jej jj tak vy ste sikulkoviaaa, veru uz je to ine ked su deticky mobilnejsie 🙂

Dnes sme boli opat na ballet class - no poviem Vam, super, radost sa pozerat na male balerinky 😅 fakt paradaa 😅 😵

kvietocek7
12. máj 2010

mzuzi-inac ti poviem,ze ja som stavebko zalozila Evicke este asi pred rokom aj nieco a tiez mam svoje ale mozem prehlasit,ze na taku okradacku by ma uz nikto nenahovoril.Si predstav,ze len za 1 zmluvu si ukrojili 5000sk teda viac ako 100eur!!! a ked sa tam nenaspori ziadana suma za rok tak ani uroky,ktore zvyknu davat v reklame nedaju. A to nehovorim ani kolko si stahuju za vedenie uctu ☹ Takze aj ked sa to vsetko zrata tak tie uroky vykryju vlastne to co som si tam sama vlozila a zisk je mizerny alebo ziadny 😠 este sa moze stat,ze clovek na tom straca kedze plati veeelke many za obycajne vedenie uctu.

newyorkgirl
12. máj 2010

baby to myslite vazne s tym rodicovskym? no moja mama zajtra leti sem, tak infosky ma da az potom, ked sa vrati, ale je to pekne na houby teda, lebo ja nedostavam tuna absolutne nic, kedze nemam odrobene a narok na nic, tak to bude pekne v keli potom 😒 ja mam trvaly pobyt stale doma aj mala, tak co tam pojdem v lete to vybavovat, ako ze zijeme doma ci co? no fakt neviem teraz.... a to porodne zostava ci ako? musim to kdesi na nete pohladat nejake oficialne info...
mne dnes volali midwifky, ze ked neporodim teda do piatka, v sobotu budem mat home visit na sweep, pride mi to fasa divne teda, ze mi pridu domov, ale nemam ako ist do toho ist centra, ked moj je v praci cely vikend a auto potrebuje on, keby ma treba do nemocky viezt.... tak povedali nech pridem busom, ci taxikom, co som ich zrusila, ze sme novi prestahovani a sa tu nevyznam, tak teda pridu ku nam, som zvedava, co bude teda do vikendu, maly kopka veselo v brusku, ma stikutku teraz, tak von sa mu zrejme nechce bubik neposlusny teda 😒 bru nocku...

etuska
12. máj 2010

Nyg-to ta akoze pridu domov skontrolovat,ci ti zaroven aj "sweepô spravit? 😝 😕

mihouk
12. máj 2010

Dakujem eviska, nepotesila si... ☹
Kvietocek, mama sa ich pytala ei sme to prepasli o tyzden a oni na to ze sa to meni pre vsetkych, tak sa priprav na moznost ze ti to aj napriek schvaleniu mozu zrusit. Dufam ze aspon ty budes mat viac stastia.
Este som rozmyslala, ze by som teoreticky mohla poziadat o spatne vyplatenie, kedze materska mi skoncila 20 teho, tak nech mi aspon tretinu vyplatia.
Hat, viem aky skrt ti urobili, nam tiez. A ako to riesis ty, lebo mne sa od maleho do roboty moc nechce. Ved ked si najdem nejaky cleaning, tak aj to trochu pomoze. Vazne nemam chut robit na smeny v starej robote, trcat tam cely den a aj tak byt za blbu.

facebook
12. máj 2010

Nova stranka na Facebooku :

Češi a Slováci vo FIFE

Informačná pomoc a networking ( napr Lekar, Vrátenie daní, WRS – Worker Registration Scheme, Živnostník vo Veľkej Británii, Školstvo v UK, Formulár P60 - súhrn mzdy za ukončený daňový rok...atd v Slovenskom a Ceskom jazyku)

kvietocek7
12. máj 2010

mihouk-no tak to dufam,ze ak nieco podla nich plati a vychadza od 1.5.2010 tak hadam blbci 😠 nemaju pravo nieco spatne rusit o co sa uz davno ziadalo.
Predsa ak je zavazny datum od maja tak april by s tym nemal nic mat spolocne. No ale som tiez fakt fasa zvedava do akeho vreca ma hodia 😠 😠

peppapig
12. máj 2010

Caute baby, mate najake info ohledne pojisteni deti v CR/SVK...prosim sem s nim 😉

Taky mi kamaradka rikala, ze novy zakon ohledne pridavku zacal platit i v CR. Je to na nic, kdyz s tema penizkama rodiny pocitaji. Na druhou stranu, asi me ukamenujete, uz jsem myslela, ze na to ti nasi blbouni doma neprijdou, ja totiz nechapu duvod, proc by stat mel vyplacet materske/porodne/pridavky rodinam, ktere trvale ziji v zahranici 🤐 Uz mlcim 😉

kvietocek, je to fajn pocit koukat na ty male balerinky vid 🙂 Jake maji barvy oblecky? My uz jsme M koupili, vse svetlounce ruzove, uz se tesi na patek. Usko uz odezniva, aspon co se boleni a teplot tyka (tuk tuk na drevo).

new, me taky prisla midwife delat sweep domu a to jsem prenasela jen 3 dny. Ovsem uz pri vysetrovani me to tak bolelo, ze jsem zadny sweep nedovolila. Good luck, snad to na tebe do patku prijde

hathor1231
13. máj 2010

pepp,mne je to jedno ako na to prisli 😅 je to o tom,ze mas trvaly pobyt na slovenksu,cize si slovenka... rovnako ako s kocikovym... zober si na kolko benefitov nemaju ludia narok tu,lebo nepracuju dlhsie ako rok atd. cize si myslim,ze takato pomoc je na mieste... ked si tu chces nieco vybavit,tak to trva min 3m a za ten cas musis dietatu dat najest... ja som cakala na child tax 6m!!! a tiez ak nemas anglicke priezvisko,tak sa na teba aj tak kukaju a to ani nemusis prehovorit... mne tiez zamietli tolko benefitov a musim sa odvolavat. prosto skusaju,ci si debilko,co nebude tomu zamietaciemu listu ( z banalnych dovodou ako je working reg.sch.) rozumiet alebo im prosto donesies co potrebuju a odvolas sa...
pre ludi,co tu nemaju taku sancu dostat ang.benefity je to dobra sanca si zvysit rozpocet...

mihouk, no tak ja som bez penez, uz mi to ale bude koncit,tak uvidim co a ako. pri malej by som chcela byt aspon do 1.5r a potom na part time az ju nemusim davat do "nursery"...

new,ja som sweep mala, dost divne, aj to bolelo... 😝

hathor1231
13. máj 2010

ale je blbost,ze to zrusili po 5tich mesiacoch 😅

a inak,ste rady,ze nam vladnu konzervativci??? 😀

z_vesela
13. máj 2010

no to je dobre o tej materskej..hoci musim sa priznat ani som nevedela ze o to mozeme pytat...

to zrusili aj to kocikove ci len materske davky, neviete?

hat- nemam, nazor...hoci cameron mi teda pripada dost podozrivy, myslim si ze gordon by bol byval lepsi..vsak len vdaka tomu Uk nie je omnoho horsie na tom ako je..ale to uz je jedno...nevolila som..mala som vobec narok volit?

slovakia13
13. máj 2010

nyg
mne to tiez skusali urobit doma 🙂 tak az si aspon na 3cm otvorena 😉 kamosky co im to robili a boli uz otvorene ,tak ich to nebolelo 😉 pisem ako tatar 😀

dnes sa ideme fotit 😵 v mother care fotia babetka do konca tyzdna ,tak ideme aj my 🙂

hathor1231
13. máj 2010

vesela,mala nam prisi volebne s cislami na nasu address. musis sa zaregistrovat... vela anglancov nadava na labour za to,ze sa sem nahrnulo tolko non EU ludi,co nic nerobia... labour su vraj vlastne za tym,ze je tu tolko pristahovalcov... to si myslia anglicania s ktorymi som v kontakte. oni proste hovorili,ze volit labour idu indovia/pakistanci... lebo maju doma este mnozstvo rodiny,ktorych by sem chceli dostat 😅 😅 😅 asi preto odlepili zadky a poctivo volili 😅
ale aj ta, ked si zoberies,tak poliaci,cesi,slovaci atd su vacsia hrozba,mame pravo na pridavky (nehovorim o tych,co musis mat na ne odrobene) zatim co pakistanci/indovia nemaju... ked som sa pytala,ci im nevadia biely pristahovalci,tak ze nie lebo su biely a nemaju viac ako 3deti 😅 jednoducho sa tu rozmaha rasizmus a ja sa im ani necudujem. kukni,co teraz strasi ludi

https://www.youtube.com/watch?v=Kw9ME-ThvVY
newyorkgirl
13. máj 2010

ahojte kocky....
ja som mala sweepy aj 3 na SK a nepomohli pri Nike, ale bolo to neprijemne, tak jeden este prezijem 😀 len mi je divne, ze mi to pridu robit domov, to je cele, ja viem, ze im to pride normal, ked sa aj rodi doma... 😒
tak dnes nam prileti babka v noci, dufam, ze to moj zvladne, lebo ja isto zaspim ked oni pridu az o 3tej rano, mala uz dnes 2x v noci vstavala, ze kde je babka, nechape ze az dnes v noci ma prist...
co sa tyka tych pridavkov, tak uvidime, tuna nemame narok na ziadne benefity, lebo moj vraj vela zaraba hej, a ja som nic neodrobila takze ani maternity allowance, nic proste... dost ze do skoly chodim, co este do prace pojdem? 😅
co sa tyka tych pristahovalcov a vlady teraz, moj dosiel vcera z prace s takou bohovou hlaskou, ze vraj poliaci hovoria, ze kazdemu da vlada 50tis. libier, ked odide domov, to som sa sulala, kde by na to asi vzali, a ako mozu vyhanat niekoho, kto je tu legalne vlastne, to nie su nelegalni imigranti 😝 ale pobavilo ma to...

saza007
13. máj 2010

caute zeny,

NYG - poliaci su pomyleni, tych 50 tis navrhovala BNP (nie su vo vlade), ti by odtialto chceli vyhodit kazdeho, kto nema cisto britsky rodokmen az po ice age. 😀 Myslim, ze by tu tak ostalo len zopar ludi, vzhladom na kolonialnu historiu britskych ostrovov 😀

Konzervativci - tak ja som ich rozhodne nevolila, podla mojho nazoru je to banda privilegovanych posh boys 😅 Ale nech ukazu, co dokazu, snad to bude nad moje ocakavania. No a bola som milo prekvapena, ze utvorili koaliciu s LibDem, myslela som si, ze sa na nich nakoniec vykaslu (hlavne po GB rezignacii) a utvoria minority goverment. Aj ked moja pochmurna predpoved je taka, ze ked pojdu veci dolu vodou, CON budu vsetko zvalovat na LibDem, aby sa ich zbavili. Po dvoch rokoch zvolaju dalsie volby, a ziskaju majority, A libdem si pojdu piskat. 😅

peppapig
13. máj 2010

Teda hath, ze zrovna ty me roznes, ouch 😝 K tem davkam z rodnych krajin, samozrejme by to melo byt propracovanejsi a rodiny odstehovane do zahranici, kdy nemaji odpracovane hodiny na prijem podpory, by neco dostat mohli. Ale s tim, ze dite nemas cim nakrmit, to je blbost, za to stat nemuze, to je planovani rodiny. Je pravda, ze to vypada, ze vsechny urady pracuji casove proti nam, ale rasisti na uradech, to ani ne, zatim neznam zemi s lepsim customer service, vsak si vzpomente na urady v CR/SVK 😉 Baby neberte me osobne, ale obcas mi pripapa, ze nekteri nasi vlastneci se na svoje obcanstvi zacnou odvolavat pouze v pripade, kdyz jde o prachy. Hath souhlasim, ze nekdy urady trosku oblbuji, clovek se nesmi nechat odbyt.

My jsme letos volili, ovsem Cameron si me neziskal, protoze nemame prijem na soukrome skoly pro M atd atd. Chci videt, jak vsem (hlavne anglickym) ztroskotanym socialnim pripadum najde praci, joj to by byl svet jak za komunismu...vsichni musi pracovat a vsichni jsou si rovni. Je skoda, ze G Brown nastoupil do role prime minister ve spatne dobe, je to chytry clovek, nemyslim, ze ho volila jen jedna skupina lidi 'Asiati', to urcite ne. A imigrace se v Uk rozbehla nekolik desitek let dozadu, tezko zastavit neco, co v minulosti statu pomohlo a ted se zda byt pravym opakem. Baby to video je primitivni, od jak ziva se narody stehuji, kultury kocuji a michaji se, tak to bylo a bude. Ale souhlasim se skutecnosti, ze vetsina velkych podniku v EU(posledne napriklad Harrods) je skupovana prachatyma rodinama ze Saudske Arabie 😒

slovakia, at vam vyjde krasne foceni 🙂 Miuska je uz velka holka, kukla jsem ti foto na FB.

new, at ten sweep je v pohode! 🙂

A ted, kdo ma to info o pojisteni v CR/SK nebo vsechny vzdy doma platite z ruky?

newyorkgirl
13. máj 2010

peppa moja skusenost s poistkou je taka, ze Nika je narodena na Slovensku aj tam ma trvaly pobyt, takze som jej nic nezrusila ked sme odchadzali a plati za nu stat, takisto aj za mna, kedze som tuna nikdy nepracovala, som si doma iba predlzila dobrovolnu rodicovsku dovolenku a plati zdravotne za mna stat, aj ked teraz som pocula po tom maji, ze sa spoja databazy a neviem co a budu davat pokuty, nemozes mat 2 poistky, ani ked si to sama platis, musis mat len 1dnu, ale nech nam to vysvetluju, ked oni neboli nikdy tuna u GP ze jo...
ako to urobim s druhym vobec neviem, my mame dobru pediatricku, takze mozno cosi s nou poriesim, ked prideme domov, horsie by bolo keby potrebujeme speci vysetrenie nejake, vobec neviem ako to vyriesit, ale baby ked mam trvaly pobyt doma a tuna nerobim, ako mozu prist na to, ze doma nezijem? 😕 ved kopa rodin je tak ze chlap robi vonku a zena je doma na SK s detmi....

peppapig
13. máj 2010

Saza, 'posh boys' to je presne vystihuje. Snad nas nova vlada mile prekvapi 😕

hathor1231
13. máj 2010

pepp,ja som ta nezvozila 😅 ale su rodiny,ktore su doslova na takuto pomoc odkazane. tu ti zamietnu blby income supp a nemas pravo ani na housing/council benefits aj ked si uplne bez prijmu. takze moc na vyber asi nemas,ze jo... to mam zo skusenosti mojej kamosky co ostala sama s malym, nikto sa nepretrhol jej pomoct a trvalo jej mesiace kym sa vsade poodvolavala a nakoniec nieco dostala a nemusim ti pisat,ze si teda musela riadne napoziciavat,sak z benefits na child sa vyzit neda... takze pre takychto ludi je to velka pomoc... niekto tie peniaze usetri na sk ucte (ako som chcela ja) a niekto to musi pouzit aby prezil....
video ti moze prist primitivne,ale preco potom vyzeraju vychodne staty ako vyzeraju? sak ti ludia su schopni vyzabijat svojich a nie to este v cudzej krajine 😝
podla mna to musia drzat na uzde,sak miesat ludi krestanov/katolikov a ludi,co sa za alaha neodmietnu vystrelit do vzduchu nie je velmi bezpecne... v rakusku a inych krajinach im dokonca zakazuju stavat mesity 😕
nikdy som nenapisala,ze mam proti nim nieco,ale necitila by som sa teda bezpecne,kedy sa to tu zmenilo na irak 😅 alebo ak by tu vladli chlapi a zenske udupane k zemi. mlade dievcatka by mali pohlavny styk so starymi chrapunmi..., preto sa bojim mat tychto ludi vo vlade a pri moci. to snad nie je hriech...
ked som prisla do anglie,tak som bola indom/pakistancom mila,sak su to ludia. ale oni sa dokazu spravat naozaj divne,sak ides autom a oni ta vidia a skocia ti do cesty,kracas po ulici a oni do teba vrazia lebo by sa citili podriadeni ak by sa ti uhli... jednoducho som sa poucila a drzim si od nich odstup lebo ak nieco povies,tak si automaticky rasista... ak si nevidela B'hamske Soho Road,tak neuveris 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre