Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

luciauk
1. feb 2009

munu, nehnevaj sa, ale ja ti budem troška oponovať. už viackrát si povedala, že čo sa na sk robí a tu nie. a ja musím na obranu anglického zdravotníctva, tiež nie dokonalého, povedať, že... na sk nemerajú miminká štandardne, ani toto vyšetrenie na infekciu nerobia štandardne a tak isto tu. hovorím zo svojich skúseností a nie len z mojich. opýtaj sa tvojej midwife aký zvyk majú v tvojej pôrodnici. ak to nerobia, tak sa toho dožaduj, ak chceš, alebo si to môžeš sama urobiť a zaslať vzorku. nestojí to veľa. ale robí sa to aj z povrchu genitálií alebo z konečníka.to je asi tiež podľa zvykov daného regiónu. keď to u vás nerobia štandardne každej rodičke a aj tak to chceš, tak daj vedieť a zoženiem ti adresu, lebo viac mojich kamarátok si to tu nechalo urobiť 😉

luciauk
1. feb 2009

munu, aby si ma dobre pochopila, tak meraním som myslela ten odhad váhy dieťaťa. inak meranie končatín, hlavičky a vnútorností /oblička, žalúdok, pľúca, pečeň, mechúr, srdce atď / to sa samozrejme robí všade v 21.tt. ale asi vieš, ako som to myslela 😉 no a k tej infekcii ešte...má ju 60-70 % žien, takže je jasné, že test nerobia všetkým, šetria kde môžu 😠 ale infekcia neznamená hneď, že bude mať z toho miminko problémy. to len aby si sa nebála 😉 a tiež, ak si to nedáš robiť a budeš mať zafarbenú plodovú vodu, tak ti určite pichnú atb injekciu. myslím, že mne ju tiež pichli, lebo malého som rodila dlho a pokakal sa ešte v brušku a nadýchal sa toho, tak sme museli zostať 24h na sledovanie. na sk mi test nerobili ☹

luciauk
1. feb 2009

aké máte skúsenosti vy ostatné? lebo v tej knihe od NHS o tom píšu ako o samozrejmosti a kde nič tu nič 😠 a na sk som o takom teste nechyrovala a to som tam rodila 2x a nie v diere, ale v renomovanej pôrodnici 😒

munu
1. feb 2009

ok, diky lucka 🙂
ja sa nehnevam, len som chcela vediet, ci nejako vobec na to pridu potom, ze babo bude ok a ci tam nehrozi ta infekcia pri prechode porodnymi cestami, lebo som o tom pocula uz aj, ze je to dost nebezpecne..
ale ak pises, ze to zistia podla zafarbenej plodovej vody, tak som spokojnejsia 🙂
tak dakujem za odpoved 😉

caira
1. feb 2009

ja musim rict, ze me prijde zdravotnictvi tady nahodou velice dobre! Mam s nim jen dobre zkusenosti, cokoliv jsem potrebovala tak jsem vzdycky mohla zavolat midwife, nebo tak..treba ja po porodu, prisla mi HV a ja ji rikam, ze mam pocit, ze mi praskly stehy, ze jsem se divala 😅 a mam to otevrene a ona okamzite zavolala moji midwife a ta behem hodiny prijela a hodinu na to uz jsem v ruce mela recept na antibiotika a atb krem na spodek. V CR bych se musela trmacet buh vi kam s malou a tady vsichni hned dochazeli za nama domu.Ja jsem doted s peci co se male tyce moc spokojena, treba kdyz byla nemocna a my sli k GP tak i vecer jeste zavolal aby zkontroloval jak ji je atd. Uz vidim doktora v CR jak mi vola aby se ujistil, ze se male nepritizilo nebo tak... 😉

munu: pece pri porodu je tu jeste lepsi nez kdekoliv jinde ve svete, toho se neboj!

luciauk
1. feb 2009

munu, oni často len tak kvapnú miminku po pôrode do očí kvapky proti tomu zápalu...keby náhodou. opýtaj sa tvojej midwife, aké zvyky sú vo vašej pôrodnici a podľa toho sa zariadiš 😉 ono to je nebezpečné, napr. ak sa zapália očné spojivky, nemusia zabrať ATB a môže dieťa oslepnúť...ale to je ojedinelé 😉

caira, ja som tu tiež spokojná. ale niekedy sa treba k GP vybrať viackrát, kým pochopí, že je to vážne. keď to porovnám s SK, tak tam zasa predpisujú ATB ako lentilky. moja midwife bola super, v pôrodnici super, a to ako prístup, tak zariadenie. veď samé vidíte, aké sú tu čakárne a detské kútiky s dozorom. ja som síce bola vždy len vo veľkých nemocniciach vo veľkých mestách, tak mi je jasné, že nie všade to je také. počula som od kamarátiek nespokojné výroky na pôrodnicu v cardiffe a v bath, ale keď som zistila o čo ide, tak mi bolo troška do smiechu. lebo také situácie som prežila na slovensku, či už v pôrodnici, alebo s deťmi a celkovo môžem povedať, že ked tu sa nájde niečo zlé, tak tam sa nájde niečo dobré 😖 aj my s mužom sme si neraz pohundrali, ale celkovo som spokojná, lebo tu som ešte žiadneho zdravotníka nemala chuť zahlušiť, kdežto na sk neraz 😀 a o zariadení slov. nemocníc ani začínať nemusím, nie? 🙄

3558
1. feb 2009

aj ja som spokojna s nemocnicou na 100%.ale ziadne problemy som nemala, tak nemam co napisat.dufam ze ani pri druhom nebudu 😉

majka88
1. feb 2009

ahojte mamicky aka bola nedela 🙂 vidim ze ste sa rozpisali...je neuveritelne ked citam ake ste mali super porody a starostlivost okolo vas...my pokazde mame smolu, moja miwife to je podla mna slusne napisem trulo ☹ a tie zazitky co tu mavame su strasne....este ze bol teraz naposeldy somnou tatino a videl to...lebo ten kto nezazije nevie....neviem cim je to...mozno tym ze Birm je velmi cierne mesto a hlavne tu kde zijeme.... 🙂 a nemocnica plna ciernych midwife a lekarov...potom aj ten pristup bol k nam taky...vsetky tie cierne zeny co prisli po nas boli davno vybavene a my tam trvali 4,5hodiny...ja smedna hladna unavena....ale nikoho to nezaujimalo az ked tatino povedal ze odchadzame na vlastnu ziadost domov ze podpiseme papier...zrazu vsetko slo ako po masle... 😒 nevadia my...nech je kazdy akej chce pleti...ale preco ja by som mala byt odsuvana...ved to tehotna ako kazda ina....tak vam trosku zavidim ake ste mali starostlivosti okolo seba....

a ake mate skusenosti s tymi odsavackami na hlieny...a ktora je taka odporucana? dakujem

pekny vecer a pozdravte anjelikov 🙂 😵 😉

luciauk
1. feb 2009

majka, ja mám aj mechanickú aj tú na vysávač, ale nepoužívam ich. nejako mi to nejde a nechce sa mi o druhej v noci vyťahovať vysávač 😒 tak si pomáham vatovými tyčinkami. ale kamarátky si pochvaľujú hlavne ten na vysávač. ja mám tiež zo slovenska. u nás zaberá, že ho nakojím a nejako tie soplíky vtiahne alebo vyfúkne, lebo pri tom musí dýchať nosom či chce alebo nie a potom zasa ideme spokojne spinkať. každý si nájde svoj spôsob...

a som dosť prekvapená, že si sa cítila takto. lebo tu je to farebné až až, aj v manchestri bolo a nemala som nikdy problém. ale na gynek. pohotovosti som tiež čakala tri hodiny. nemali sme booknutý appoitment 😕 to sme ešte nevedeli, ako to tu chodí na pohotovosti 😀 ale aspoň sme čakali na gauči, s časopismi a vodou. žiadny cigáni a hnusné lavičky 😝

tam chceš aj rodiť? chod inam, keď sa ti tam nepáči! musíš mať na príchod dieťatka pekné spomienky 😉

majka88
1. feb 2009

no lucka musim po nejakej tej odsavacke kuk...dakujem za radu 🙂

no tu my o tej farebnosti hovor zije tu asi 90% takych a bielych mas problem stretnut...ked ides do mesta je to lepsie ale nie uplne.... no v birminghame si mozem vybrat kam ale skoro kazda nemocnica je plna takychto ludi....a co su biele nemocky tak su uplne na opacnom konci..co nam nevyhovuje...Birmingham je obrovske mesto a cestovat cez cele mesto aj hodku aj nieco za plnej premavky v bolestiach ak namna pridu tak neviem neviem ☹ ja len verim ze ked pridem do nemocky a to babatko bude na svete bude uplne iny pristup...ale tak to ti poviem o par dni ci to tak aj bolo 🙂 😉 bo co tu kocky rodili tak si pochvalovali...ale ja si pripadam ze mam vzdy smolu ked ideme k doktorovi...vzdy daky problem....
a ako deticky posluchaju ta?

luciauk
1. feb 2009

majka, tak potom bývate na nesprávnom konci 😀 😀 😀 som hnusná, čo? mne sa birm. páči. boli sme tam v meste zo dva razy, v sealife a ešte sa chceme vrátiť. máme tam kamarátku, ku ktorej občas zájdeme. a prišli sme na to, že je to v podstate také isté ako Londýn, akurát tam nebýva Betka 😵 v manchestri sme bývali v pakistanskej štvrti a tiež to bolo v pohode. no, každopádne dúfam, že sa všetko na dobré obráti v pravý čas 🙂

deti dnes mali na návšteve poobede kamarátov. inak anglické deti velmi nemusím, ale tieto sú japončatá, takže v pohode. ako moje 😉 Julkina najlepšia kamarátka s bratom, rovnako starým ako Olívia. sú spolužiaci. v nestráženej chvíli mi nakŕmil Bruna čokoládou, tak hádam to prežije bez ujmy 😒

majka88
2. feb 2009

no lucka to mas pravdu byvame na nespravnom mieste v Birminghame...ale tak co si clovek vynabera ☹ stahovat sa zase na opacny koniec....to nie...jedine by priatel musel najst zase tam dajaku pracicku...nejako to zvladneme...ale ale ak raz bude druhe urcite nie na tomto konci Birmu 😵 mas pravdu v meste je pekne, sea life a tak...to sa aj mne paci....chodievate casto do Birmu?
No viem si predstavit ze anglicke deti nemusis....ved to su nevychovanci prvej triedy podla mna 😉 a dufam ze Brunko prezil to krmenie cokoladou 😵 vidis ako pekne sa o neho deti staraju 🙂 😉 😅 😵

caira
2. feb 2009

teda ja mam naprosto jine zkusenosti, moje midwife byla uzasna, tady u nas v surgery take vsichni strasne mili, fakt bezva, Luci mas pravdu, ze obcas musi clovek k doktorovi vickrat nez to poradne prozkoumaji, ale nas GP ted ma vzdycky pro nas pripraven recept pro pripad, ze se situace zhorsi 🙂 Je fakt, ze jak ja nemela ATB docela dost let, tak za lonsky rok a letosek uz 3x! poprve po porodu, kdyz mi praskly stehy, pak pred vanocema jsem mela ATB protoze jsem mela zanet v krku a nedavno jsem mela opet ATB protoze se mi zanitila uzlina ve tvari a nic jineho nepomahalo. no des bes..doufam, ze jsem si to vybrala na dalsich 10 let dopredu 😀

Majka ohledne te odsavacky, my mame tu na vysavac a kdyz mela mala v par tydnech rymu tak to bylo k nezaplaceni, nevadilo mi odsavat treba 15x za noc, jelikoz to vzdycky trvalo cca 5 vterit a bylo hotovo. A hlavne diky tomu mela vzdycky rymu jeden den vazne silnou a pak uz druhy den byla skoro bez rymy...

ja musim rict, ze jsem u nas v Reading strasne spokojena, lide jsou mili, multikulturni a celkove jsem rada, ze jsme tam kde jsme. Je fakt, ze bydlime v te nejlepsi oblasti v readingu ( taky za to platime nekrestantske penize) Ale stoji to za to, krasne vilova olbast, klidne sousedstvi, vsichni se tu zdravi, sousedi mili, kazde leto porada nase ulice spolecne BBQ,kde se vsichni sejdou atd, no proste parada. Driv jsme bydleli v centru mesta a to byl des, sice jsem to mela 10 minut pesky do prace a byt jsme meli taky pekny, ale sousedi hruza, ne zrovna dobra oblast, kde bych chtela vychovavat dite. Tady mame ted 3+1 maisonette za £850 mesicne, ale zase jsme fakt v bezpecne a klidne oblasti, tak doufam, ze tu jeste par let zustaneme nez si budeme moct poridit vlastni domek tady v okoli..

3558
2. feb 2009

tak ja byvam v tiez krasnej novej arei, a som vrcholne spokojna.je to tu naozaj pekne a na celej ulici je 10 domov, a mame 3 parkovacie miesta, krasnu zahradu a dom bol postaveny pred 5timi rokmi. niekde asi aj v albume mam nas dom odfoteny s drahym a s kocikom. 🙂
u nas ked maju susedia party v lete na zahrade, tak pisu pohladnice vsetkym susedom do schranok a este aj vsetkych pozyvaju.teraz mali jedny krstiny a same limuziny boli na ulici. skoda ze som si nenafotila. ale idem veru von, je vsetko zasnezene tak idem odfotit dom, lebo to som tu za poslednych 5 rokov nevidela. 😉

majka88
2. feb 2009

caira dakujem ohladom tej odsavacky vies my povedat aj nazov.....

no tak to vam zavidiet len tych susedov...my na okoli len samych pakistanskych a cernochov...ale zase je to kludnejsia a cistejsia stvrt ako pred tym ked sme byvali....nie je to radova vystavba bytov takze ziadne mysi a podkani nehrozia...mame dvojdom...tiez velmi pekne byvanie ved sme si vsetko robili sami, malovali, kupili nove svetla a take tie vseliake vecicky aby sme sa tu my citili prijemne a hlavne preto aby sa tu citila dobre aj malinka ked sa narodi....

no a co hovorite na to snezenie...hrozne ze...dnes som Sare povedala ze este nemozeme ist s bruska, ze vonku snezi, zima...nech sa este ohrieva trosku 🙂 😉 ale neviem ci ma bude pocuvat 😵

zuzi idem kuk fotky 😉

majka88
2. feb 2009

zuzka kukla som fotky...krasne 🙂 a maly Samko je velmi podareny...ked som videla ako si ho tam drzkala...uz sa tak tesim na to moje 😉

caira
2. feb 2009

zuza moc krasny domek, takove se mi strasne libi 🙂

Majka: ja mam tu odsavacku z CR, jmenuje se to BABYVAC , ale da se koupit i na internete tu v anglii- treba na ebay ji prodavaji

http://cgi.ebay.co.uk/Nasal-Aspirator-Infant-No...

majka88
2. feb 2009

ciara moc dakujem ze si my to aj vyhladala...urobila si taku namahu 🙂 😉 idem ju pozriet

luciauk
2. feb 2009

caira, že 850 😲 to by sme si nemohli dovoliť. tada, keby sme velmi chceli tak hej, ale radšej šetríme na vlastný. aj ja som spokojná. je to robotnícka štvrť, ale čistá a ľudia sú super. všetci sa poznajú. keď mi začalo rásť bruško, tak mi mamičky v škole nanosili toľko vecí pre malého, že som pol roka nemusela nič kupovať a chodil v super veciach 😉 ešte som aj rozdala kamarátkam a sestre. preto odtiaľ nechceme ísť. aj deti v škole sú super. dúfam, že sa nebudeme musieť sťahovať ☹ lebo vážne uvažujeme, keďže muž pracuje v inom meste a denne dochádza 😖

majka, pošli mi adresu a ja ti pošlem tú odsávačku. úplne novú, ani neotvorenú 😉

zuzka, Samulko je zlatý. aj môj dnes vypliešťal oči na tie chumáče 😀

majka88
2. feb 2009

lucka pozeram a rozmyslam po kom su tie deticky...ale kazde dieta ma z vas oboch🙂))a tie modre ocka no super 🙂 😉 baby su radi ze maju braceka ze...staraju sa o neho 🙂 aky mate velky dom?

majka88
2. feb 2009

manzel je rad ze ma konecne muzskeho zastupcu v rodine 🙂

luciauk
2. feb 2009

majka, modré oči majú po manželovi, všetci traja. náš dom je strašne tiny tiny. ale je mi to jedno. hlavne, že si šetríme na vlastný. no a dievčatá chceli sestru. brata vraj vykopnú z domu. nestalo sa 😀 a ocko je tak ako ja stále mimo z toho pipíka, ale ja som mala vážne problémy v tehotenstve a sme radi, že je tu a zdravý. na pohlavie sme sa opýtali, keď bol asi 5 minút na svete 😉

majka88
2. feb 2009

no krasne modre ocka maju teda....no naco by im bola dalsia sestricka....takto maju podaraneho braceka🙂)) 😉 som rada ze je zdravucky a vy mate z neho radost🙂)) ty si si nedaval zistit pred tym ci to bude dievcatko ci chlapcek, nebola si zvedava...i ked ti to nikdy nepovedia na 100%

luciauk
2. feb 2009

pri prvej som bola na jedinom scane asi tak v 6. tt, takže starostlivosť bohovska 😠 , pri druhej nejako nevidela doktorka, lebo mala stále stehienka spolu, tak povedala, že asi hamblivá baba a tak aj bolo. no a teraz sme videli zreteľne pipíka, ale nikdy nevieš 😉 a pri pôrode...malý bol úplne modrý, dusil sa pupočníkom, nadýchal sa prvej stolice a mal problémy s dýchaním, tak ma zaujímalo hlavne to, či bude ok. no a keď sa pozbieral, tak šiel manžel odfotiť, ako sa o neho privolané dve lekárky starajú a vtedy som sa opýtala,či má ešte stále toho pipíka 🙂

lenkaajarek
3. feb 2009

Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš Ahojte baby chcela som sa spytat ci niektora z vas sa chysta rodit na SK alebo na CZ .My sa totiz uz stahujeme spat do CZ a neviem ci mi k tomu nieco treba od lekara alebo MAternity notes su dostacujuce??Dakujem uz vopred za rady.

caira
3. feb 2009

lenka: tak to vubec netusim 😅

Lucia: no jo, ale ber to tak, ze u vas jsou jine ceny nez tady..my i za maly jednoloznicovy byt v centru mesta ( nic moc ctvrt) museli vysolit 650, tady jsou ceny uplne jine, je tu mnohem draz protoze jsme okoli londyna, takze se to odrazi na cenach... 😉 Manza taky musi dojizdet za praci - je to des, denne odchazi pred sedmou a vecer se vraci take tak..ale zase praci ma rad a docela hezky tam financne postupuje, loni dostal hodne veliky bonus a letos ma na jare dostat opet pridano..Ale pry tak behem tri let by chtel jit bud pracovat na sebe nebo si najit neco blize k domovu. Hlavne me to mrzi kvuli male, protoze ho pres tyden vubec nevidi, stravi spolu vylozene treba 20 minut vecer nez jde mala do postele a vim, ze i jemu moc chybi, ze s ni nemuze byt vice

jinak jsem cetla jak jste to meli pri porodu chlapecka, to je hruza, jsem moc rada, ze je v poradku. Toho jsem se taky bala, hlavne aby byla mala v poradku, nic jineho cloveka v te chvili nezajima, co?

3558
3. feb 2009

babule potrebujem radu: maly sa vyhadzal na tvaricke ked som zacala s prikrmami. tak som ich vysadila a bol 2 tyz. iba na um.mliecku. no a ma uplne tekutu stolicu. teraz by som mala zase zacat s prikrmami, ale aj tak uz nezistim z coho to bolo. no a ze vraj by som si mala kupit probiotika na upravu crevnej flory. kde to tu v uk zozeniem a ako sa to vola, neviete mi poradit?

caira
3. feb 2009

zuzi jestli to neni tim, ze byla jen na mlicku, urcite neprestavej s prikrmy, v sedmi mesicich uz ma jist mnohem vic nez jen mlicko. od semi mesicu my davali uz i jogurt nebo ovocnou presnidavku na svacinu + masozeleninovy prikrm. Proste zkus zacit necim jednoduchym jako treba kvetak s bramborem a uvidis po dvou dnech jak to jde, kdyz nebude mit nic tak zkus treba brokolici s bramborem..budes muset delat jednoduche kombinace treba jen dvouslozkove dokud se neujistis, ze maly na to nereaguje a pak je muzes davat dohromady treba kvetak-brokolice-brambor atd...

munu
3. feb 2009

ahojte mamicky 🙂

chcem sa vas opytat este, ci tu maju v anglicku nejaky caj na uvolnenie svalov, ktory sa moze pit par tyzdnov pred porodom, tak ako tehulky na slovensku piju malinikovy caj.. lebo by som si ho rada kupila, tak ak viete nazov takeho caju, mozte mi ho napisat, prosim?
Ja neviem, ci tu nieco take mozem kupit, lebo som tu este babo nemala, tak preto sa pytam...
dkaujem 🙂

majka88
3. feb 2009

ahoj munu tak uz sa pripravujes na porod 😉 🙂 a co uz nachystane taska do nemocnice keby nieco? 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre