Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

wild.horses
22. jún 2010

@hathor1231 ahoj, na jednorazovy sa spat naozaj nedostanes. maleho som si davala na slovensku zapisovat do pasu, normalne na policii, trvalo to 5 minut a bola som tam s nim len ja, jeho otec ostal v UK 😉 drzim palce

wild.horses
22. jún 2010

@mzuzka nam este neprislo ziadne vyjadrenie, ani z ministerstva-trva im to 3 tyzdne!!! ani od pani liskovej z prievidze-zrejme si aj ty bola o nej. No tak uvidime.

hathor1231
22. jún 2010

skoncil nam panelak,dneska posledne odsudene,co budeme do septembra robit 😀 trochu slovenciny nezaskodilo,snad aspon sudnu sien nam nechaju 😀

a inak,uz sa zacinaju sprisnovat benefity. vraj uz musia odpracovat ludia viacej. neviem,ako presne to je. len znami spominal,ze si zacinaju lenivci haldat pracu lebo musia mat odpracovane aby dostavali benefity 😀 tak im treba 😝

monika.c
22. jún 2010

baby,ako dlho trva vybavenie jednorazoveho dokladu na vycestovanie?mne na ambasade spominala,ze mi ho mozu vydat len minimalne dva tyzdne pred vycestovanim,ale som myslela,ze mi ho daju hned ked tam pridem 😝 nespominala nijaku dobu 😒

mzuzka
22. jún 2010

@wild.horses ano , bola som u nej, a to ti nepovedala hned? resp. mamine, ze co a ako? to trva tak dlho kym sa vyjadria?
na to ministerstvo si pisala na aky email? rovno tomu chlapovi?
@monika.c na pockanie ti to nedaju, lebo to robi a schvaluje konzzulka, oficialnu dobu maju tyzden,ale my sme tam boli v stredu a v piatok volala, ze si mozeme prist po to. ked maju menej roboty, spravia aj skvor ako za tyzden.

monika.c
22. jún 2010

@mzuzka no to si ma nepotesila,ale co uz,budem sa tam musiet trepat 2x 😝

vicky
22. jún 2010

Baby, prave prekladam papiere na ten prispevok pri narodeni a priplatok k prispevku na dieta. Vedeli by ste mi poradit s prekladom? Akotak som si to porobila, ale nemyslim ze to mam gramaticky spravne. Nemate to niektora prelozene?
Velmi by ste mi pomohli.

Inak ak si budete vybavovat rodny list na SK (ja som dala mamine z ambasady overene potvrdenie na vybavenie RL), trvalo to presne dva mesiace kym to naspat prislo

etuska
22. jún 2010

@vicky
vybavujes si tych cca 800Eur zo SVK?SSMG (500libier) ti tu v UK nedali?

vicky
22. jún 2010

@etuska
hej, vybavujem ten prispevok k narodeniu dietata. Som myslela ze na to narok nemam, ale ked bola mama vybavovat ten RL, tak tetka jej povedala ze nech vyplnim papiere a dam potvrdit lekarovi.
SSMG mi nedali - nesplname podmienky, viacmenej to je len pre low income a ludi co maju aj ine benefity 😒

dadulka2000
23. jún 2010

ahojte
@mzuzka
nie pisala som mail na info. nie priamo tomu chlapovi. 🙂

jupiii,na SR svieti slniecko,....

hathor1231
23. jún 2010

@mzuzka akurat som tam volala,takze to zvdihla ta neprijemna ( 😝 ). a povedala,ze uz 8/6 bol poslaty na ambasadu a maximalne 2t trva posta,takze si tam mam zavolat a ak mi povedia,ze ho namaju,tak im povedat,ze maju kontaktovat osobitnu matriku v BA 😝 svitla mi nadej na odcestovanie so zapisom do pasu 😀 na ambasadu som volala,ale este 30min maju zatvorene...

hathor1231
23. jún 2010

baby, ze oni to tam na ambasade rusia ked im volate? lebo mi to kolkokrat zvoni (nikdy nie taky isty cas) a potom akoby to zobrali a zacne to len pipat a sustat... niekedy sa dovolam az na 10x 😠 dneska to uz skusam asi 20 a niiiic 😠

mona12071
23. jún 2010

dobre ranko prisla som vas mrknut no ja som uz poslala rd na apostilu a cakam sakra babke je horsie a stale hovori ze sa uz asi nedocka malickeho to by som si vycitala do konca zivota ze som to nezacala skor vibavovat ☹

mzuzka
23. jún 2010

@vicky posli mi email do IP a poslem ti to prelozene. 😉

mzuzka
23. jún 2010

@hathor1231

tak pevne nervy hath a drziiiim palce, nech to mas v suchu rychlooooooo

newyorkgirl
23. jún 2010

@hathor1231 malu ti do pasu na SK zapisu, otec tam byt nemusi to je aka blbost prosim ta 😅 pokial viem je to len opacne, ked otec chce dieta si dat a rodicia nie su zosobaseni a nie matka 😉

baby akoze jednorazovy nie je na pockanie? a poslu ho aspon postou? to ma moj muz zabije ze 2x ist do londyna, to je aka byrokracia sakra 😔

tusim moc nepisete, ale nestiham, Risko mi chytil chudatko sopliky, tak odsavame a kvapem Nasivin pre babatka, baby co odsavate vysavacom, ako to riesite v noci... ked on je cez den OK ale prave v noci ako papa, strasne chrci az mu zabieha ako dycha, chudatko moje male... este aj ocko nam slzi zas prave pre zmenu...

boli sme s uskami na tej audiology, ma to v poriadku, samozrejme HV to domrvila a mal presne raz dobru odozvu jedno a o tyzden druhe, len ona si myslela ze sa pomylila a on proste na jedno nepocuje... ale tak mame uz istotu no, pocuje dobre na obe... co ma skor trapi je stale ten pupcek, ma tam stale taky "zivy" mokvavy kusok, ale tak uz pojdeme na 6weeks check k GP a ich tam riadne dototo, co nic nerobia tu s tymi pupcekmi tym detom fakt mi to nepride normalne ze v 5t este to nema chudatko zahojene a ja len cistim a cistim vodickou...

newyorkgirl
23. jún 2010

@mona12071 sa drzkaj, neboj, hadam to stihnete... ja mam apostilu na SK, ale neviem co dalej to mam poslat nase oba obcianske? este dnes chcem stihnut ten preklad a dufam, ze ked ma mamina plnu moc, tak to vybavi ten SK RL tam na SK cez matriky, no uvidime...

hathor1231
23. jún 2010

@newyorkgirl to je priamo z ambasady zo stranky:

Podávanie žiadostí o cestovné doklady (cestovný pas, náhradný cestovný doklad, zápis dieťaťa do cestovného pasu rodiča) pre deti mladšie ako 15 rokov rodičmi, ktorí neboli zosobášení a dieťa nebolo rozhodnutím súdu zverené do výchovy jedného z rodičov;
- ak žiadosť podáva matka, nevyžaduje sa osvedčený písomný súhlas otca
- ak žiadosť podáva otec, vyžaduje sa osvedčený písomný súhlas matky.

niekde to vydaju niekde nie,ved to je ako so vsetkym,zalezi od uradnika...

volam volam a vkuse ma len ruzia 😠 a su zajtra zatvoreny 😝

hathor1231
23. jún 2010

sak som sa smiala,ze to ma panbozko tresce za to,ze sa nechcem vydat 😀

saza007
23. jún 2010

Caf zeny, teda ta slovenska byrokracia... 😝 Hath, dufam, ze sa ti to vsetko podari vybavit a nebude ta to stat vela nervov...

@newyorkgirl super, ze uska su v pohode, urcite ti odlahlo!

wild.horses
23. jún 2010

@mzuzka pisala som tomu chlapikovi a skopirovala som do mailu aj tu pani, odpisali mi o 3 tyzdne, teda nejaka ina pani a pytala sa na veci, ktore som tam uz v podstate napisala. Odpisala som jej okamzite a este sa neozvala, bolo to pred 2 tyzdnami. Ta pani Liskova mame najprv povedala, ze ziadost bude zamietnuta, pretoze od 1.5.2010 sa zakon zmenil a tym ze zijem a odvadzam dane v UK uz nemam pravo na ziadne pridavky zo slovenskej republiky. No o tyzden si uz az taka ista nebola. Tak pockame, co nam pride. Dufam, ze im to nebude trvat dalsi mesiac. nastatsie s tym uz ani neratam, tak to mam jemne na haku, ale potesili by ma some holiday money :-}

newyorkgirl
23. jún 2010

@saza007 tak ja som vedela ze on pocuje, lebo aj najmensi zvuk ho zobudi 😀 ale to jedno usko som si nebola ista no, tak isto je to ulava...

@wild.horses tak to je pravda, ze holiday money 😀 ja nemam matersku ani nic tuna, tak by som bola tiez rada, no uvidime, co vybavim, ked pridem domov... 😒

hathor1231
23. jún 2010

konecne som sa dovolala 😅 a nemaju ho este,tak mam pockat do konca tyzdna a uz by to malo byt tam 😝 tak snad 😵

@wild.horses vybavujes ten prispevok,co? ale to spatne,nie?

monika.c
23. jún 2010

@newyorkgirl to je mi luto,ze sa vam ten pupcek nechce zahojit 😒 my sme tam mali tiez taky maly kusocek ziveho jej tam trcal a tiez som sa spytovala,ze ako to osetrovat,ale bolo mi povedane,len cistou vodou,ja som jej to ale susila liehom a do tyzdna nam odpadol,lepsie povedane vysusil sa aj ten kusok a uz pupcek mame pekny 😉 tak to nevzdavaj a liehuj,ak este mas lieh 😉 no ja som z toho tiez na nervy,ze sa do londyna musim trepat este 2x ,no a roidny list budsem ich potom uz so sk obhanat,teraz mam este cas,no dufam,ze uz to z ambasady aspon na skj poslali 😒
my sme dnes absolvovali kontrolu po 6 tyzdnoch a poviem vam,ze som sa zase nastvala 😠 nechcu mi dat sono klbikov,darmo im vysvetlujem,ze sme s tym v rodine mali problemy,proste pokial to nie je mm,syn alebo ja,narok na to nemam,takto mi to dnes dr,predniesla a ze vraj ak chcem,tak si to mozem dat urobit private,mna tu asi fakt porazi a o BCG vakcine mi tiez nepovedali nic,len ze to nurse zariadi a ak nie,mam sa jej pripomenut pri prvom ockovani 😖 ja uz som z tohoto fakt na nervy ☹ baby a ako ste riesili ockovanie proti zltacke B a A?lebo tu to nejako neockuju a ked si predstavim tychto humusakov 😠 tak neviem,ci si to mam pytat ci co mam robit,uz si u gp budu mysliet,ze mi asi fakt sibe 😀

bissau
23. jún 2010

Ahojky kocky mne vybavili jednorazovy doklad na ambasade na pockanie. Tie zenske su tam dve a ta mladsia je asi trosku pristupnejsia. No musela som si v ten den zavolat ci maju vela stranok a povedala mi ze musim prist az po obednajsej prestavke. Tento doklad som vybavovala uz 2 krat a vzdy mi ho vydali na pockanie. Tak sa skuste na ambasade s nimi dohodnut som sa im postazovala do telefonu ze mam 3 deti a tak sa mi stale neda behat na ambasadu.

bissau
23. jún 2010

@new moja Lucka mala tiez stale mokvavy pupcek islo ma z toho slahnut. Trvalo to strasne dlho pokial jej to prestalo mokvat ale stale som to aj niekolko krat za den cistila a striekala antiseptikom a ked som bola u GP ten ma riadne nastrasil ze pokial to neprejde tak jej to budu musiet vypalit. Ona ako by mala taky malicky kusok v strede pupceka co nie a nie zaschnut. Normalne to stale pracovalo nechavalo je to aj otlacky na bodynku. Trvalo to viac ako 2 mesiace co sme sa takto trapili ale nastastie jej to potom zaschlo nadobro a nebolo treba ist k GP. On mi hovoril ze sa to robi striebrom 😨 a vraj to vobec neboli ale mne to stacilo. Som sa iba modlila nech sa jej to co najskor zahoji. Nam dal GP lehotu do 3 mesiacov nastastie sa jej to zahojilo trosku skor.

a ambasadu zavolaj ze nie si v Londyna som si skoro ista ze ti ten jednorazovy doklad vydaju na pockanie. Nezabudni na foto. Na ich stranke je vsetko co potrebujes. A plati sa iba cash 😅

z_vesela
23. jún 2010

ahojte! no musim vas docitat aby som sa nemusela trepat na ambasadu..to by este tak chybalo, ja len dufam ze ked babu vybavim RL and pas v Angl tak s tym nebude problem a ten RL is nejako doma dovybavujem

monika..to s tym zdravotnictvom bude este len horsie tu, hlavne ked maju same cuts..Ja byt tebou idem k inemu GP niektory snad prizmuri oci...ja uz mam teraz z toho strach ze ako sa tu akoze snazia zlepsit 'quality' s tym ze obmedzia vsekty targety - napr then 4 hodniy v A&E, 18 weeks target, ...to bude este len cakacka..to si fakt 5 x rozmyslis ci tam vobec pojdes..bude to este len horsie...

ja chcem babu urcite dat skontrolovat klbiky a asi to urobim doma..tu to nepoznaju tak neodporucaju..ja by som sa asi ohradzala tvojim background - mozno im prines vytalacene ze na SK s tym mame problemy....ved len v strednej europe sa to najviac kontroluje...
tak si vsetky uzivajte slniecka...to by bolo super keby som teraz nebola skoro 9 mesiacov tehotna a mohla si to trochu aj uzit ..len nie predychat. a dufat ze aj zaprsi.. ☹

newyorkgirl
23. jún 2010

@monika.c je to dost velky kusok a ako pise bissau tiez sa mi zdalo, ze spominali vypalovanie... znie to teda brutaaalne...

@bissau ako pises aj mne povedali 3mes. ale vyzera to divne a bojim sa infekcie toho pupceka, urobim appointment a uvidim co povedia...

boze taky prcek a take patalie ze pupcek vypalovat 😠

mzuzka
23. jún 2010

@newyorkgirl ak chces , posli mi adresu, ja ti poslem priamo vodicku na pupik, co mam zo slovenska od lekarky. s richim sme mali tiez problem, ale zohojil sa krasne, potom vsak dostal herniu ale neotvoril sa mu, i ked to vyzeralo strasidelne. mam este tu vodicku, mozem ti poslat postou. za chvilu ideme k GP na kontrolu po navrate z dovci, tak som zvedava, urcite ich aj odvazi. ten moj natlkac bude mat podla mna aj 9kil 🙂

mzuzka
23. jún 2010

@wild.horses myslim, ze zneistela po tom dopise, co som jej ukazovala. lebo ked ho citala, skoro jej oci vypadli. najskor, ked som sa pytala, co budem potrebovat k vybaveniu, tiez ma odbila ze namam narok, tak som jej povedala, ze som zistila ze mam, ukazala som jej ten list a dobre ze nekoktala 🙂)))))))))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre