Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

elixia
27. júl 2010

@klapinka ahoj, aj ty este 2in1??? 🙂 Uz musite porodit, aby bol rad na mne 🙂

My tiez byvame v byte a tie ich uzulinke chodby....sa dost obavam,ako sem vtrepem kocik, vonku nemame ani ziadnu striesku,ze aspon cez den ho tam nechavat..neviem este ako to poriesim.

klapinka
27. júl 2010

@elixia my mame vedla bytu priestor kde by som mohla nechat kociar, no mame suseda, ktoremu prekazalo ked sme tam mali nechane nejake veci cca tyzden, hned volal do realitky, ze aby sme to spratali, ale on ked tam ma bike tak je oki... no tazko, toho sa bojim. Aj to ze kociar vytrepat hore na druhe.. Mozno prax bude v pohode.

Stale sme kindervajko, len sme vsetkych vystrasili... mi je stoho trosku smutno, lebo vsetci stresuju ci sme oki. No malinka sa hybe 106 tak dufam, ze je vsetko v poriadku.

Kde sa vam podeli fotky z profilu??

@slniecko77 jasnaka vitaj medzi nami 😵

slniecko77
27. júl 2010

dakujem klapinka za privitanie 🙂
..trosku som pockala s pridanim sa do vasej skupiny, cakali sme na vysledky krvnych testov na Down syndrom, vysli sme low risk..tak uz sa mozeme naplno tesit 🙂
..s kocarom vam neporadim, my sme sa asi pred pol rokom prestahovali do domu..
..dievcata neviete ci sa este okolo 16tt berie krv na dalsie krvne testy ohladom Downu? docitala som sa, ze by sa mali, ale nie som si uplne ista

cutce
27. júl 2010

@slniecko a kolik testu ti delali? me je budou delat zitra 😅

slniecko77
27. júl 2010

@cutce tak brali klasika, na zaciatku, HIV, rubeola, syfilis, krvny obraz..a ked mi robili NT scan..tak sa brala jedna amplu krvi na zistenie Down syndromu..to sa robi v kombinacii s NT scanom, vahou, vekom a etnickym povodom..hodia to do computra a vyjde vysledok pravdepodobnosti
..buduci tyzden idem k midwife, tak uvidim co bude tam

elixia
27. júl 2010

@klapinka no niet nad dobre susedske vztahy 😀 a este ich bytovky bez vytahu 😀
Neboj, vsetko bude ako ma...moja oblubena veta 🙂

No fotky...to by aj mna zaujimalo,co na nich bolo zle ze nam ich pomazali..tak budeme vsetci kreslene postavicky,ked je to podla niekoho takto lepsie...

@slniecko77 ahoj a vitaj 🙂 Neviem o tom,ze by sa v 16.tt robili dalsie testy, iba ten screening v 12...teda ak mas low risk, urcite nie, aj ja som mala low risk a viac som o nich nepocula 🙂 V 16.tt som bola len na kontrole u midwife, inak nic...
Kde v UK si?

cutce
27. júl 2010

@slniecko: aha, tak ja mela jen na HIV a hepatitidu dvou druhu a zitra by mi meli dealt ten Down sydrom, ale prave ze jsem nevedela, jestli mi budou delat jeste nejaky. nesnasim injekce 😅

a kde bydlis?

slniecko77
27. júl 2010

elixia...hm..sa mi az tak velmi nepaci, ale vsak ja si to vydiskutujem s midwife 😀 lebo v ''mudrej'' knizke co som dostala pisu, ze sa testy robia, len som si nie ista ci aj pri low risk
..vsak mne povodne nechceli robit ani KO (aj tak ho nespravili cely), ale som im povedala, ze na SVK robia..tak chudera taka zostala zaskocena, ze mi ho spravila 😀
..momentalne sme sa prestahovali do Bostonu, Lincolnshire...nie je tu niekto z okolia?

slniecko77
27. júl 2010

@cutce no prve testy bola aj hepatitida a este mi ponukla ci chcem aj na kosacikovitu anemiu, ja reku, ze ked uz budem napichnuta tak nech zoberu na vsetko
..ja tiez nemam rada injekcie, ale odber krvi je v pohode..to zatial zvladam 😉

elixia
27. júl 2010

@slniecko77 ved skus, uvidis ako pochodis...ja som ani vysledky do 20.tt nevedela, kym som nesla na druhy scan,vlastne dokonca do 22.tt Povedali mi,ze keby nieco nebolo ok alebo som bola high risk, tak sa ozvu okamzite...Takze ja som bola spokojna s low risk a ani by som nemala chut na dalsie stresy z testov...drobca by som si aj tak nechala, tak nebolo o com.

slniecko77
27. júl 2010

@elixia no mne prisiel list z NHS ako sme na tom a dostala som vela brozur, kde presne pisu co sa v ktorom tyzdni robi..a boli tam pisane aj dalsie krvne testy, preto som si to chcela u vas overit 😉

..je tu niekto z mojho okolia?
..my ideme na dovolenku na SVK, tak sa este chcem nechat tam vysetrit

cutce
27. júl 2010

co je to za test KO? Ja jsem daleko, ja jsem z Kentu ☹

slniecko77
27. júl 2010

KO je krvny obraz 😉
..my sme predtym byvali v East Sussex...hned pri mori 😎

cutce
27. júl 2010

@slniecko: a proc jste se prestehovali tak daleko?

slniecko77
27. júl 2010

@cutce manzel si nasiel inu pracu za ktorou sa trebalo prestahovat..takze to bol dovod
..zajtra ides 1x na sono?

cutce
27. júl 2010

@slniecko : nene uz jsem mela 2 scany 😀

slniecko77
27. júl 2010

..aha a ak smiem vediet to si bola sukromne? lebo tu robia prvy scan (aspon podla mojich info) az okolo 12tt
..ale je super, ze si babo tak skoro videla 😵 ja som si musela pockat dlhsie

cutce
27. júl 2010

@slniecko: ja jsem byla na IUI, tak proto mi delali scnay 😉

slniecko77
27. júl 2010

@cutce, aha tak to som netusila..ale super, ze vam to vyslo 😵
zajtra ides do nemocnice s manzelom? my sme boli spolu a velmi dobre mi to padlo..hlavne ked sme prvy krat videli baby 😵

cutce
27. júl 2010

@slniecko: on se mnou chodil vsude, byl se mnou i na zakroku, coz si myslim, ze bylo super, protoze vedel, jak moc to bolelo, nedali mi sedativa.

Zitra jdu sama, protoze jdu jen za midwife, ale pristi tyden mame scan tak to pujde se mnou 🙂

mona12071
27. júl 2010

@cutce ahoj maminko ako sa citis?
no kde mame dalsie miminko???? 😀 😀 😀
@slniecko77 ahooooj

slniecko77
27. júl 2010

..je to velka psychicka podpora ked pri tychto dolezitych veciach je aj manzel, pokial je to mozne
..k midwifke tiez chodim sama..je to v podstate o nicom stretnutie (aspon z mojho pohladu to tak bolo doteraz), lae na vysetrenie do nemocnice je to ine
..a kedy mas scan?

cutce
27. júl 2010

mona: ahojky, no ja se citim jako netehotna, vubec nic mi zatim neni 😀 , minuly tyden jsem tu mela rodice, tak jsme behali jako blazni kazdy den nekde po vyletech 🙂

slniecko: scan mam v utery 3.8., tak uz se na nej moc tesim, uz by pry melo vypadat jako miminko a ne alien 😀 😀 😀

slniecko77
27. júl 2010

ahoj mona 🙂
..veru ani ja sa necitim ako tehotna, teda az na tie nevolnosti co som mala..a mas pravdu, nase si salo palec a kopkalo nozickami 😵 je to krasne

mona12071
27. júl 2010

niake fotecky nasho drobecka 😉

cutce
27. júl 2010

mona: jeeeee, ten je krasnouckej, mi taky premyslime, ze kdyz to bude chlapecek, tak to bude asi david, je to stejny jak v cestine 🙂

slniecko: no prave, uz se nemuzu dockat, ale nespi pry spinkat, jinak pry delaji psi kusy 😀 😀 😀

kvietocek7
27. júl 2010

ahojte babenky mamenky 🙂
mame sice akoby holiday time -hoci sme stale bussy 😝 😝 ved dve deticky to je uz ina pohadka 😀 😀 sklz - dlho som sa tu neukazala, ale sem tam somnakukla a nieco si precitala, ze ako sa mate 😉
tak aspon dodatocne ze KIVEC uz ma davno babusko pri sebe, zelam vsetkeho dobreeeho a video je very cute 🙂 🙂
NOVE 'ANGLICKE' MAMINKY TEHULKY VITAJTE -tato tema aspon ostane vecna 😀 😀 😀 pribudanim novych detickiek v UK 🙂
veru je to uz rok co sme tu brazdili ako to bude s nasim porodom a ani sa mi verit nechce,ze uz rozmyslam akyfirst birthday cake malemu zoobstarat 😅 ci upiect ci nieco objednat 😕 😕
mate nejake dobre napady?? sem s nimi sup sup

KLAPINKA A ELIXIA -drzim palce, nicim sa nestresujte lebo babenkam je az velice dobre v bruskach.My sme mali min rok termin 30.jul ahoci nam narobil plane poplachy,ze sme utekali aj do nemocky,adamko si vybral august no co uz... tiez som popijala raspery leaflettee a ani to ho nepohynalo 😀 😀
ten apostil office este pred 3mi rokmi bol totiz v Londyne kdesi na Trafalgare, ale vidim ze z toho urobili dobry business, ak to niekto chce hoci na pockanie v Londone tak nech plati 😖
a byvanie v bytovke klapinka, no prezit sa to da ale s kocikom je to sem tam ostara, vynasanie a znasanie 😝 viem to podla kamosky, my sme nastastie v dome na prizemi a je to vsetko fakt rozdiel.Ale casom urcite nieco najdete 😉

SLOVAKIA -a od kedy planujete do nursery? ides naspat do prace?

SLNIECKO-s tym low risk na downa som si uzila. Mne to tiez vyslo ako low risk a ked som isla na druhy scan teda v 22tt ci kedy to presne bolo,tak mi ta krasavica midwife na scane zapotila,ze co za low risk ked to moze byt aj high risk cim ma totalne vyviedla zmiery pokoja a maximalne zneistila.Tak som mala tyzden hrozy a strachu,placu a hladania na nete,ze ako sa uistit, ze je vsetko ok.Ony mi tu ani NT nerobili,ze sak naco 😠 😠 😠 zobrali iba raz krv a bolo.
Ja som si potom vybavila morfologicky scan v Blave v Medifere, lebo som nechcela ist na amniocentezu.

a kde je MIHOUK?? ako sa mate?

Chcem sa spytat ci tu ma niekto SKUSENOST s CHILDCARE BENEFITOM??

kvietocek7
27. júl 2010

@mona12071 no vy ste uz poriadne velky a aky vysmiaty 😀 ,kolko vazite? a bude nieco s tym Londynskym stretkom alebo uz bolo? mozno by sme sa aj my pridali 😎

slniecko77
27. júl 2010

mona..maly je krasny, take usmiate slniecko 😵
dakujem @kvietocek7 za privitanie 🙂 hm, to je zaujimave, ze ti NT scan nerobili, mna sa na to pytala aj midwife na prvej navsteve a aj ked mi sli robit scan tak sa ma ta sonografka spytala ci to chcem a musela som im to aj podpisat, dokonca 2x 😀
..oni hned upozornuje, ze nic nie je na 100%, ale to je jeden z dovodov preco chcem ist na SVK na scan opat

elixia
27. júl 2010

@mona12071 kraaasne babulko 🙂

kvietocek7 vdaka 🙂 Ja az tak moc nestresujem, teda aspon zatial... 🙂 Ty si este doma s detickami, ci u z pracujes?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre