Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

newyorkgirl
2. aug 2010

baby tak ja sa konecne zmobilizujem a tu viazne debata, no to je robota teda 😀 co asi budem dozadu citat ci co...

elixia
2. aug 2010

@newyorkgirl ja tiez nakukam a nikde nikto....dve asi uz rodia, ale neviem kde je zvysok, ved ani pocasie nie je bohvieake 🙂

newyorkgirl
2. aug 2010

veru, pocasie otrasne, mam bolehlav ako fras... deti uz spia tak idem asi nastarovat zehlicku ale taaaak sa mi nechce, vzdy si hovorim ze vecer ozehlim a som taka unavena, ze si poviem, ZAJTRA a to uz je par dni bohuzial 😀 😀 😀

lena13
2. aug 2010

ahojte,my js vcera meli bbq opekali js makreli...moc to bylo dobre.
@newyorkgirl jsi to teda vyridila,ses dobra 😎
@elixia jakpak se citis moja?

elixia
2. aug 2010

no to aj ja tak zehlim..teda odkladam,az kym si nemame co obliect,pripadne sa kam pohnut 🙂 Ale zaujimave,ze tie mini vecicky som mala pozehlene raz dva, ani ma nenapadlo ze zajtra...ktovie dokedy to vydrzi 🙂

@lena13 dakujem za opytanie, zatial ok, dnes sme boli v nemocnici,lebo som zase mala pocit,ze drobec sa nejako nehybe..a on je ritkou dole, preto som pohyby zrazu inak citila 🙂 Hold, neskusena prvorodicka 🙂 Joooj, bbq, my nemame kde...ale aj tak by som uprednostnila slovensku opekacku 😝

slovakia13
3. aug 2010

@newyorkgirl ja som reklamovala cez paypal tiez kocik....peniaze mi vratili az ked predavajuci potvrdil ,ze kocik prisiel spat. vobec nezodpovedal popisu 😖 a nakoniec som vydrazila presne ten isty uuuuuplne novy a za menej. na ebayi som ho nasla a s predavajucimi som komunikovala uz mimo ebay aj cenu sme dohodli 😉 zlati boli 🙂

Mia je chora 😒 z jedneho dna na druhy stratila hlas ,tak idem volat ku GPmu,teda ak sa dovolam......a tu je moj marod 🙂 s obkladom na krku

slovakia13
3. aug 2010
mona12071
3. aug 2010

@slovakia13 mala je nadhernaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
ahojte babule ako sa mate ja riesim dilemu kde viazne moja ms a ide mna z toho tresknut vcera som zacala uplne malinko spinit a dnes to pokracuje no uvidime ☹ bojim bojim

klapinka
3. aug 2010

ahojte 😀
@elixia este stale nerodim 😀 vcera sme mali midwife, tak ze mam byt na 4-roch lebo ze je drobec chrbtom k mojmu chrbtu a ze to nieje naj pozicia na porod. ..tak asi idem vysavat bez palice, iba s rurkou 😀

Inak sa citim ako babika, ked si lahnem uz aj spim. Jedine co ma obcas zatrapi je zaludok, alebo taka asi 4-5 mn bolest brucha, neviem preco to mi pride z nicoho nic tak velmi zle.. len lahnut a cakat kedy to prejde.

@slovakia13, zlatucka je malicky marodko, ake ma krasne ruzove licka.
@newyorkgirl ani nehovor o migrenach, ja sa ich tak bojim ako cert svatenej vody, ze sa mi vratia 😖

slovakia13
3. aug 2010

@mona12071 ja som tiez este nemala,ale u mna je to kojenim.....

baby diiiik ....normalne som sa na prvykraz dovolali ,tak o 10 ideme ku gp 🙂

@klapinka mozno sa ti to uz rozbieha... 😉 😵

lena13
3. aug 2010

@elixia opatrnosti neni nikdy dost,radsi tam jdi 10x nez kdyby melo byt pozde....
@slovakia13 mia je moc pekna,snad se ti brzy uzdravi.me dneska claudia zvracela z niceho nic,tak jen doufam,ze bude ok.
@mona12071 myslis,ze by jsi byla z nova tehu?
@klapinka davej pozor jak budes vysavat zase to neprehanej z tou rurkou 😀 a nebo jestli se budes nudit tak dojdi k nam 😀

mrk11
3. aug 2010

@mona12071 to by sme sa mohli dohodnut na kocikovanie, co ty na to? Kedy najblizsie by ti to vyhovovalo?

klapinka
3. aug 2010

@lena13 hihih aj mdwife ma volala, ze keby som potrerbovala sa realizovat ze mozem aj u nej 😀 . Zatka mi odisla v nedelu kusok a v pondelok dalsi kus, tak predpokladam ze 2-3 ale ktovie ako to pojde. Uz pred tyzdem sme mali byt traja, babatku je asi v brusenu dobre.

Baby ked ste porodili mali ste mamky pri sebe, boli vam potrebne, uzitocne?? Nam sa ponukaju aj jedna aj druha ze pridu aj po 3 tyzdne a my nevieme co robit a ktoru zavolat skor. 😕

lena13
3. aug 2010

@klapinka neboj se klapinka,urcite to uz bude brzy jak ti odesla zatka a budete tri 😵
jinak ja se priznam,ze michal byl semnou tyden doma a pak uz js byla sama a klidne bych mamku na tyden brala,nebo jizva mi napraskla takze js musela byt extremne opatrna...

newyorkgirl
3. aug 2010

@slovakia13 veru drzime palceky nech sa uzdravi Miuska co najskor drobcek... aj Nika mala cosi take pred par mesiacmi a este sa zacala dusit, ja s velkym bruchom este si pamatam ako sme ju o polnoci viezli na pohotovost... mi nehovor Monika, ze si platila naspat postovne potom k tomu predajcovi co si to vracala... mne sa nakoniec ta baba ozvala ze bola v nemocnici ci co a ze mi to posle, no uverim az uvidim... aj tak nieco co potrebujem nenasla, take krytky na konstrukciu a bez toho to divne vyzera a aj dieta by sa tam mohlo oskriet....
baby ja mam dnes zas taku migreeenu ako slak... nevyspata som strasne uz... chudnut by sa mi uz zislo, lebo som ako suuuudok tak sa s kamoskou chystame vo stvrtok na ZUMBU prvykrat len si musim este sportovu podprsenku niekde zadovazit... dufam ze mi to hopsanie nejako neovplyvni kojenie 😒

mona12071
3. aug 2010

@mrk11 kedykolvek malemu ide zubok vraj a je nervni ked je doma tak som najradsej s nim vonku 😀

elixia
3. aug 2010

@slovakia13 krasne dievcatko 🙂

@lena13 to mas pravdu uz som sa poucila..hlavne ma tesi,ze tu ti nikto neda najavo,ze obtazujes..(aj keby to tak nahodou bolo), vcera ked sme tam prisli,akurat tam nikto nebol a oni pili kavu...bez mihnutia oka vyskocila a venovala sa mi...na SK by som asi musela pockat,kym tu kavu dopiju 🙂

@klapinka aj u nas mozes, o vysavac je stale boj..nikto ho nechce 😀 Nam sa jedna rurka zlomia,takze uz mame taku kratku tu rucku,ze pomaly na styroch musis 🙂
Ked sa babky tak velmi ponukaju, tak preco nie...teda ty ich poznas najlepsie a vies,ci budu naozaj prinosom 🙂 Ak ta napr. maju len komandovat co a ako, tak si asi sama lepsie poradis...Mne nastastie nema kto prist, tak nemusim rozmyslat ci chcem 😀

Baby,ako sa to tu riesi s GP pre babatko? Bude automaticky zaregistrovane tam kde ja alebo ho musim ist zaregistrovat?

slniecko77
3. aug 2010

ahojte 🙂
@slovakia13 mala je naozaj rozkosna 😵 krasna slecna
@klapinka drzim paste,nech sa nejako rozhybete a o chvilu nam mozes popisovat prve stretnutie s babatkom 😵
..ja dnes idem k midwife na kontrolu, som zvedava co nove sa opat dozviem 😉

cutce
3. aug 2010

ahojky devcata,

@slovakia: mala je krasnoucka 😀 @klapinka: hodne stesticka @slniecko: tobe taky, premyslela jsi o porode ve vode? ja celko ano.

Dnes jdu na NT scan 🙂

slniecko77
3. aug 2010

ahoj cutce 😉
..vies, ze som tuto otazku chcela polozit? porod do vody..dost intenzivne nad nim premyslam, epiduralku zatial odmietam no uplne nezavrhujem 😉
..drzim paste na NT scane, vsetko dobre dopadne..vysledky z krvi ti pridu do 2 tyzdnov a potom uz len cakat na morfologicky scan
..ja uz som na SVK objednana na gyndu a sono..tak sa tesim kedy babo znova uvidime 😵

cutce
3. aug 2010

@slniecko: no slysela jsem, ze voda ti pomuze se odrelaxovat a nejsi v takovych bolestech a pry miminko tolika nebreci, kdyz se narodi, ale nemuzes mit epidural. Ale pokud ti to nebude vyhovovat, tak muzes jit z vany ven a rodit normalne 😉

slniecko77
3. aug 2010

@cutce presne tak to mam v plane 😉 len na porod je podmienka, ze vsetky nalezy musia byt v norme, tj nemozes mat ani streptokoka..

cutce
3. aug 2010

@slniecko: tak to budes potom vypravet co a jak 😉 😀 😀 😀

slniecko77
3. aug 2010

@cutce 😀 no este je tu hodne dievcat pred nami, som zvedava na ich porody a skusenosti s NHS..vsetkym drzim nesmierne paste, nech im to dobre dopadne
a kdeze vsetky zmizli? 😕

cutce
3. aug 2010

@slniecka: to nevim, ale vetsina uz mimca ma, takze asi behaji kolem nich, taky bych tu netravila cas, kdybych mela uz male 🙂

slniecko77
3. aug 2010

@cutce, tak to mas pravdu ked mas dieta casu nieje nazbyt
..o ktorej ides na NT scan? ja mam midwife az o tretej, ale potrebujem ist do mesta nieco vybavit, kedze za tyzden ideme na SVK..juuj tak sa mi nechce

slniecko77
3. aug 2010

..ozaj mne po NT scane posunuli termin porodu, som zvedava ci aj tebe posunu..daj potom vediet

mrk11
3. aug 2010

@mona12071 dnes sme boli na posledne z trojice ockovani, dala som Eli Calpol kvoli reakcii, ale pokial nebude zajtra prsat, tak by sme sa mohli poobede stretnut, co ty na to? Prisla by si na Ealing? 5 minut od domu mame 2 velke parky. Alebo ja na Hounslow? Co ti viac vyhovuje?

cutce
3. aug 2010

@slniecko: ja mam scan o 2.40, tak za hodku jdu z prace, mame poledni pauzu stejne 😀 😀 😀 , dneska mam kratky den v praci, takhle bych to brala kazdy den 😀 😀 😀

elixia
3. aug 2010

@slniecko77 no ja som stale tu,len si nechcem pisat sama so sebou 🙂 Ja som tiez uvazovala nad porodom do vody, maju tu k dispozicii bazen. Idem aj na ante natal kurz ohladom porodu do vody, tak vam potom napisem ci sa mi to pozdavalo....uz som tuto temu s niekym riesila, dosli sme k tomu,ze voda pocas prvej fazy aj ano,ale samotny porod ani nie..ze si predstav co vsetko z teba vyjde pocas porodu (okrem babatka 🙂 ) a ty mas v tom lezat..no tak to ma dost odradilo 😀 Ale definitivne nie som rozhodnuta pre ani proti..

Inak midwife mi minuly tyzden povedala,ze oni nerobia test na Streptokoka, takze si to dam urobit sama...vy este mate cas,ale opytat sa mozte,ci u vas by urobili..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre