Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

etuska
3. sep 2010

@mrk11
stastnu cestu 😉

mickey85
3. sep 2010

@mzuzka omg, tak ty si mala za porod, myslim ten druhy 😲 Hlavne, ze vsetko dobre dopadlo! 🙂
@mrk11 prajem bezproblemovy let a neboj mala Ela to zvladne 😉 ako dlho idete byt na SR?
@newyorkgirl to je isto super, ze skor a ma uz aj pas?

mickey85
3. sep 2010

@dadulienka27 dufam, ze si uz doma aj so synacikom a vsetko to dopadlo bez problemov!

mrk11
3. sep 2010

dakujeme, snad to zvladneme, nejako nakoniec musime 🙂 Ideme na 2 tyzdne. Tehulkam bezproblemove porody a tehotenstvo, kym budeme na SR a ozveme sa okolo 20.9. Majte sa krasne babulky, pekny den vsetkym.

elixia
3. sep 2010

@mrk11 stastnu cestu 🙂

Babby, ake mate skusenosti s TENS? Pomaha-nepomaha? Kupit-nekupit? Ak ano, ktore? Staci aj second hand? 🙂

cutce
3. sep 2010

holky ja jsem se chtela zeptat. nekdo rikal, ze po porode se hodne krvaci? Co jste pouzivali?

hathor1231
3. sep 2010

@elixia chcela som skusit,ale nestihla som 😀 da sa aj pozicat 😉

@cutce hlavne nie napustane ako allways atd. mne robil strasne zle ten gel vo vnutri,normalne ma to stiiipalo 😖 takze uplne obycajne maternity pads si kup 😉 inak,tie v nemocke su tiez super 😅 su sice velke ale prekvapilo ma,ze su pohodlne 😕 ja som si kupila aj disposable briefs 😉 aby som si nenicila latkove. vse kupis aj v boots...
http://www.boots.com/en/Boots-Disposable-briefs...
ale pads si nepamatam ake som mala... asi tiez z boots.
asi tyzden pred porodom som si fitla na postel toto:
http://www.boots.com/en/Boots-Maternity-mats-5-...
mame drahu matrac tak som ju nechcela znicit plodovkou vraj sa neda poriadne vycistit... a mozes to pouzit aj pre istotu ked budes silno krvacat aby si nezaspinila... ja som nepouzila ani jednu-teda jednu ale to som nezaspinila lebo mi plodovka odtekala pomali a do vlozky...

elixia
3. sep 2010

@hathor1231 a mala si nejaku? je ich asi milion, netusim, ako vybrat..

@cutce ja som vsetky tieto veci co pise hat kupila v mothercare...tiez si dam jednu podlozku na postel, pre kazdy pripad 🙂 Vsetci radili ziadne alwaysky, takze tiez mam obycajne maternity..

mrk11
3. sep 2010

@elixia a @cutce

ja som TENS nekupovala, ale je pravda, ze ja som od zaciatku chcela epidural, takze ja som bola napojena v nemocnici na pristroje, ale niektore si to pochvaluju, takze je to len na zvazeni kazdej, ci ti to psychicky bude pomahat

podlozky mam, mozem poskytnut, nepouzila som ani jednu, cize ak ste niektora z Londyna, kludne si ich pridte zobrat, nechcem za ne peniaze, len mi je to luto vyhodit.

kupte si maternity pads, ja som mala na radu svagrinej always night - tie obrovske, ale nebolo to dost

elixia
3. sep 2010

@mrk11 tu maju a poziciavaju aj v nemocnoci, len ide o to,ze sa to da pouzit uz doma od prvych kontrakcii...tak som chcela vediet, ci to ozaj aj pomaha 🙂

hathor1231
3. sep 2010

@elixia ja som nejako nekukala na znacky,ved tens ako tens 😀 nemal by v tom byt ziaden rozdiel
ja mam mothercare strasne daleko 😠 ked sme sa pristahovali mali na store locator-e stale jeden u nas v meste a ked som to tam hladala,tak ludia s usmevom,ze uz je dva roky zatvoreny 😠 takze sa do mothercare dostanem dost zriedka 😒 co mi je luto,maju super vyber hraciek 😵

hathor1231
3. sep 2010

@elixia tens sa ma pouzit uz od uplne prvych,inak nema ucinok 😉

elixia
3. sep 2010

@hathor1231 vidis, dobre vediet...

cutce
3. sep 2010

@hathor1231 @elixia @mrk11 holky moc moc dekuju 🙂

slniecko77
3. sep 2010

ahojte dievcata po dlhej dobe, ale boli sme na SVK viac ako 3 tyzdne
..dnes sme boli na morfologickom scane, dopadol dobre..ale pre istotu som mala vsetko skontrolovane na SVK..od krvnych testov, gyn. prehliadku az po sono..neviem kto to tu presne spominal, ze nemam stresovat kvoli vysledkom z krvi, ze ked mi nevolali tak budu OK...no tak moja neg. skusenost..stratili ich a dnes mi museli brat krv opat..kedze na SVK som tieto krvi mala odobrate a boli v poriadku som kludna..ale ako moze stratit alebo ako povedala midwife neticknut na sprivodnom listku krv. vysetrenia na HIV, syfilys, rubeolu..neviem si predstavit keby som nejakym ochorenim trpela, kedy by to zacali riesit 😠
..tolko moja skusenost..uvidime ako sa to bude dalej vyvijat, kazdopadne sa tesim, ze sme v poriadku
..kto najblizsie caka na porod?

hathor1231
3. sep 2010

@cutce 😉

@elixia 😉

cutce
3. sep 2010

@slniecko77 ahojky, je vy jste se meli 3 tydny doma, to jsem nezazila ani nepamatuju 😒 . Tak hlavni je, ze je vsechno v poradku. Nevim jestli jsem to tu psala, ale v nemocnici mi brali krev do jedne skumavky na krevni typ a srazlivost krve. pichali me 4x, protoze jim nesla najit zila a nakonec, kdyz jsem sla k midwife, tak mi rekla, ze musim znova, protoze mi nevzali dostatek na ty testy 😠

lena13
3. sep 2010

@cutce je to mas krasne jmeno pro holcicku 😵

Claudinka ma v nedeli 3 roky,uplne js v soku jak to leti. 😵 jestli se narodili nejake miminka tak mooc gratuluju,nestiham docitat.pak dam fotky z oslavy

have a nice weekend xx

cutce
3. sep 2010

@lena13 dekuju. Zrovna jsem rikala manzovi, ze mame uz vybrana jmena a on na me, ne ty mas vybrany jmena 😅 😀 😀 😀

Mozna se to jeste milionkrat zmeni, ale Samantha se mi moc libi a pak Steffany 😀

slniecko77
3. sep 2010

@cutce ahoj, bolo super doma 🙂 ale to asi napise kazda, ja som este zvedava, idu riesit moj Rh faktor...na SVK ma uzavreli ako Rh neg a tu trvaju na Rh pozitiv..co je velmi velky rozdiel, kedze moje telo si pri dalsich tehotenstvach moze proti plodu vytvarat protilatky a moze ho poskodit, alebo mozem potratit
..dnes rano sme konzultovali s hematologickou na SVK a tu robia presny opak, tak som zvedava ako dopadneme na dalsej konzultacii, opat mi chcu brat krv na krv. skupinu a Rh faktor, nechapem naco ked to mam uz 2x potvrdene
..ako sa citis? nebyva ti zle?
@lena13 gratulujeme v 3 rockom 😵

mickey85
3. sep 2010

@slniecko77 ahojky, aj ja som RhB negativ, ale ja som vedela, ze mam tento typ krvy, aj ked som netusila aka sikovna ta moja krv je. Uz som dva krat bola na AntiD injekciach a ak bude mat nase baby pozitiv, tak mi pichnu este jednu po porode. Nechapem, ako ti mozu tvrdit dva rozdielne typy, s tym som sa este nestretla.

slniecko77
3. sep 2010

@mickey85 aj ja uz viem cca 16 rokov, ze som Rh negativ..preto sa tu trosku s nimi dohadujem, ja som taky zvlastny pripad, mam antigenD ale neaktivny, tj budem si vytvarat protilatky presne ako keby som bola negativna, na SVK ma 2x uzavreli ako Rh negativnu..dnes rano sme to dokonca konzultovali s hematologickou zo SVK, ale midwife si tocila svoje..mam sa na co tesit 😠

cutce
3. sep 2010

@slniecko77 no tak to je teda divny, aby ti vysly dve krevni skupiny. no ja bych mela byt B+, normalni, ale tak jsem zvedava co mi zjisti tady 😅

Jinak mi je dobre 😀 , maly simralo dneska o 106 😀

slniecko77
3. sep 2010

@cutce mne nevysli dve rozne krvne skupiny, skor maju briti trosku iny pohlad na moj Rh faktor
..proste mala by som byt sledovana ci si nevytvaram protilatky proti miminu, co tu zatial odmietaju kedze ma budu brat ako Rh pozitivnu
..pokial si Rh pozitivna tak je to OK nic take ti nehrozi 😉

cutce
3. sep 2010

@slniecko77 aha, tak to jsem nevedela. no ja zatim nevim, jak mi vysel test tady.to budu vedet az pujdu k midwife a to je na konci zari

slniecko77
3. sep 2010

@cutce tak drzim prst nech ti nestratia vzorky 😀 a s Rh faktorom si nerob starosti pokial si + 😉
..kedy mas morfologicky scan?

z_vesela
4. sep 2010

Ahojte,
elixia:ja som mala tens machine, ale aj keď nie som úplne prsvedcena ze či mi bolesti pridavalo alebo pomáhalo mi sa sústrediť na niečo iné asi by som kúpila keby som bola tebou.. Keď už iné nie aspoň máš pocit že niečo robíš proti tej bolesti....takze pomáha to psychicky ..🙂..je podľa mna jedno aký druh.. hlavne aby si mala Dost bateriek...🙂

elixia
4. sep 2010

@z_vesela dakujem, tak sa asi predsa len po niecom poobzeram 🙂

dadulienka27
4. sep 2010

Ahojte dievcata..
trosku nam to trvalo sa dostat na internet,ale uz som stastna mamicka 3636g a 53cm Matuska,ktory sa narodil 1/9/2010 o 1.51am 😀 😀 😀

lena13
4. sep 2010

@cutce moc dekujeme za prani

@slniecko77 moc dekujeme za prani
@dadulienka27 moooooooc gratuluju 😵 ,a co porod rychlovka?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre