Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

dadulka2000
16. sep 2010

@mirka007 jednoznacne postou, cez internet to zaplatis (cez ich stranku) a do 5 dni to bude naspat. este pred 4 rokmi sa appostile dala v Londyne vybavit, ale teraz to prestahovali do MK a to je dost odveci. 😉

monkka21
16. sep 2010

@mirka007 dakujem za dalsi tip. 🙂

saza007
16. sep 2010

zeny prosim vas poslite mi link na webstranku toho uradu v Milton Keynes.

dadulka2000
16. sep 2010

@saza007 tu je link na online appostile, a ostatne info tam tiez najdes
http://www.fco.gov.uk/en/about-us/what-we-do/se...
😉

saza007
16. sep 2010

@dadulka2000 super, dakujem

mirka007
16. sep 2010

@dadulka2000 - dobre poslem to teda postou,a co mam vlozit do obalky?Len rodny list a este co?Ako mi to strhnu?

dadulka2000
16. sep 2010

@mirka007 na tej stranke mas popisane co treba spravit, aj zaplatit sa to cez tu stranku da. 😉

mirka007
16. sep 2010

@dadulka2000 -no ved prave to,ze som z toho debil co je tam napisane 😀

elixia
16. sep 2010

@mirka007 Mirka, iba zadaj pocet dokumentov, ktore chces legalizovat (apostilovat) a klikni na 'purchase it' ...ako dalsia ti vybehne stranka kam povypisujes vsetky podrobnosti o karte, ktorou platis, drzitelovi karty a adresatovi..nie je to nic tazke...Alebo comu presne nerozumies?

klapinka
17. sep 2010

@z_vesela veruze ide to rychlo. nas healty visitor caka v pondelok. Musime si aj mynachystat ten dokument na potvrdenie, aby sme mohli zacat vybavovat korunky porodne ci ako sa to pospravnosti vola. Je to teraz krasne uz sa E zacina usmievat, najkrajsi usmev nahodi v noci ked jej vymienam plienku, 😀 tak sa mi hned zda to nocne vstavanie krajsie. Neboj nic vlaskov budete mat za chvilku habadej 😵

@mirka007 moj mm tam bol osobne, my sme chceli vsetky vybavovacky stihnut kym mal mm tatkovsku dovolenku, jeden den v MK a druhy v Londyne. Pre dokumenty si pojdeme sami, aby nam Emku zapisali do pasov a mohli ist na Vianoce domov.

@elixia drza sa 😵
prikladam foto
😉

klapinka
17. sep 2010

no foto 😀

slniecko77
17. sep 2010

@klapinka mala je nadherna 😵 😵 😵

cutce
17. sep 2010

@klapinka ta je krasnoucka 🙂

elixia
17. sep 2010

@klapinka ja nemozem z tych jej vlaskov 🙂

deni1304
17. sep 2010

Ahojky maminky, omlouvam se, ze vam tady lezu, ale mozna, ze by se nasel nekdo, kdo by poradil. 😉 mame kocarek Phil a Ted, prichazim se zeptat o radu ohledne fusaku - footmuff do Phil a Teda, vy ktere pouzivate double kit a mate v kocarku dve deti, jaky fusak pouzivate??... nevite o nejake spolecnosti a nemusi to byt zrovna Phil a Ted, protoze ti delaji jen takove podobne spacakum a hlavne nevim, jestli by se dozadu vesel...
Dekuji za jakoukoliv radu, mejte se krasne a preji krasne tehulkovani a maminkovani 😉

kivec
17. sep 2010

@elixia - Vcera sme boli prvy krat na play group, bolo fajn. Estherke sa velmi pacilo. Len pre mna to bol riadny zaberak, cele dve hodiny za nou lietat a v nosici 6kg zavazie. 😒 Elisku som tam nemala kde zlozit, tak som ju mala cely cas v manduce. 😝 Ale hlavne ze Estherka bola stastna. 🙂 Zato ja som dnes skoro nevstala z postele, ako ma bolel chrbat. 😝

cutce
17. sep 2010

@kivec co clovek vydrzi pro ty mrnata co? 😀 😀 😀 at nas boli cokoliv, hlavne, ze oni jsou spokojeny 😀 😀

kivec
17. sep 2010

@klapinka - Emka je prekraaaaaasna! Mohli by ju fotit do casopisov, taka je krasna. Musis byt na nu hrda. 😵

kivec
17. sep 2010

@cutce - Veru. 😉 😀

elixia
17. sep 2010

@kivec budete chodit pravidelne? Mas to namiesto posilovne,ak ti nahodou zvysili nejake tehotenske kilecka, o chvilu je po nich 😀 Hlavne ze sa malej pacilo, aj ked je otazne kto koho viac unavil 😀
Mas ergonomicky nosic? Lebo tie obycajne klokanky zatazuju chrbat viac...Ja planujem Beco,no najskor vyskusame satku, nosic bude hlavne pre tatka.

nexuska
17. sep 2010

ahojte baby, potrebujem zabookovať letenky ale manžel aj syn majú rovnaké meno a priezvisko, stále mi tam vyhadzuje okno, nech doplním stredné meno,lebo mená sú rovnaké.Nestretli ste sa s takým??? 😒 A ako spravím online check in pre syna, keď nemá pas, ani OP, iba ten jednorazový cestovný doklad???Ďakujem, veľmi by ste mi pomohli.

kivec
17. sep 2010

@elixia - Chceli by sme chodit pravidelne. Inak s poporodnymi kileckami mam opacny problem, potrebujem troska pribrat. No ale da sa pri tychto dvoch malych upirikoch? 😀 A nosic mam Manducu, je velmi dobra. Vonka ju beriem radsej ako satku, lebo sa nezdrzujem viazanim. 😉

hathor1231
17. sep 2010

@nexuska ahoj,tak tam budes musiet asi jedine zavolat 😉 checking na jednorazovy sa robi tiez po telefone. tak prajem pevne nervy aby ta nesvihlo kym ti to tam zdvihnu lebo si davaju nacas 😝

hathor1231
17. sep 2010

@elixia ako sa mas,slonica 😀 este stale nic?! popozen ho trochen 😀

elixia
17. sep 2010

@kivec no ja ti mooozem zopar darovat 😀 Alebo si potom tvoje deti poziciam 😀

@hathor1231 no tazko,tazko...vysvetlujem mu furt dookola a nechape 🙂 Midwife ma vcera uz aj na sweep objednala, hned den po termine,ze je dost velky,takze nemame na co cakat...Vy co nove?

hathor1231
17. sep 2010

@elixia tak drzim palce,nech sweep nepotrebujete 😉 u nas uz len 5zubkov chyba do komplet detskeho chrupu 😅 a mala beha ako strela 😵 takze robi radost 😀

elixia
17. sep 2010

@hathor1231 dakujem 🙂 Sranda,ze najskor sa clovek nevie doskat,kedy ten drobec urobi prve kroky a neskor.... 😀 😀

mickey85
17. sep 2010

@klapinka jeee, malinka je prekrasna, stale taka krasne vlasata. Mne sa take babatka strasne pacia. Pocuj, ved za chvilu jej budes robit vrkoce 🙂 😀
@elixia dobre vediet, ze si este 2v1, musis byt viac a viac nedockava, ze? Ja som dnes bola na tom scane, lebo midwife si nebola ista, ci je drobec hlavou dolu, tak mame to potvrdene, ze je. Vsetko je v poriadku, vaha 3270g. Kolko ma ten tvoj, ked pises ze velky?

elixia
17. sep 2010

@mickey85 mna poslala pred dvoma tyzdnami na scan, lebo si tiez nebola ista 🙂 No a vtedy uz mal 3500g skoro, vcera brucho zase o 2cm vacsie, takze drobcek podla vsetkeho nebude 🙂
Ked ja ani sama neviem,ci som viac nedockava,ci sa bojim alebo co vlastne..nalady sa u mna striedaju kazdu chvilu, hormony maju u mna zurku 😀 😀

hathor1231
17. sep 2010

@elixia takisto ako s rozpravanim 😀 a precoooo 😀 sak sa my dosmejeme 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre