Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

cutce
22. sep 2010

ahojky
@slniecko77 tak to mame stejne plany,akorat ja si nenecham nastrich, pry to roztrhnuti se lepe hoji

mickey85
22. sep 2010

@slniecko77 podla toho ako dlho a casto ten gas&air fetujes 😀 Midwife vravela, ze oni upozornuju mamicky, aby to neprehanali a aby dychali aj bez toho. Kolegyna sa tiez toho nafetovala a bolo jej vsetko smiesne 😀 😝
Ved uvidime ako budem zvladat bolest, ale zatial akceptujem len ten gas&air a manzel sa na to tesi tiez 😀 vraj to pouzivaju aj oteckovia a potom to nechcu vratit 😀
@cutce nastrihu sa tiez bojim, ale aj roztrhnutiu 😖 Ked ta nstrihnu, tak sa to este vraj moze aj roztrhat, brrrrr-jau

cutce
22. sep 2010

@mickey85 nema cenu se ted nervovat, uvidis jak to pujde, treba nebudes potrebovat ani nastrih a ani se neroztrhnes 😉

pry znamy byl na gas&air misto manzelky 😀

mickey85
22. sep 2010

@cutce aj ja som uz tiez pocula take story, ze manzel to nechcel ani z ruky pustit, ze vkuse to mal v ustach 😅 Ten moj sa hra na hrdinu, ale neviem, neviem...chce aj prestrihovat pupocnu snuru 😎

elixia
22. sep 2010

@mickey85 no na pocudovanie ho GP poslal na kardiologiu, samozrejme ze appointment az v novembri, ale aspon nieco. Bol aj na EKG, sice neviem ako dlsho to zvycajne trva, no ale nebol tam ani dve minuty aj s cestou...neviem,ake zazraky techniky to tu maju. Vsetko systemom pozriem a vidim asi 🙂

elixia
22. sep 2010

@hathor1231 ahoj, no stale nic, drobcovi je asi dobre,aj ked mne uz menej...termin mame v nedelu a hned v pondelok mam app. na sweep, toho sa aj trochu obavam, tak sa snad porodime do konca tyzdna 🙂

@slniecko77 ja som najskor uvazovala o porode do vody,ale uz ma to nejako preslo..nie som velmi vanovy typ ani normalne, takze som to zavrhla. Ale na videu co sme videli na predporodnej priprave to vyzeralo fajn, ta zena ani jediny ston nevydala 🙂 Ak mas moznost, prihlas sa na kurz o porode do vody..

hathor1231
22. sep 2010

@elixia drzim palce 😉 nech uz ste spolu 😵

elixia
22. sep 2010

@hathor1231 dakujem 🙂

slniecko77
22. sep 2010

ahojte 🙂
@cutce tak snad nam to s tym porodnym planom vyjde, ale dovolim si nesuhlasit, ze roztrhnutie sa hoji lepsie ako nastrih, predstav si napr. roztrhnutu ranu na franforce (tak nejak to vyzera, ma to nerovne okraje) na ruke a rozrezanu ranu naruke a obe pozasivas...ktora myslis, ze sa zahoji skor? ja myslim, ze ta druha 🙂 tak preto v pripade nutnosti preferujem nastrih..ale to je len moj pohlad 😉
@elixia ja som vanovy typ, zatial som sa naplno nevenovala teme porodu do vody, precitala som len par veci a celkom sa mi to paci a dik za radu ohladne prihlasenia sa do kurzu Porodu do vody, som myslela, ze to nie je treba, ze nam to objasnia na predporodnej priprave, ale pocas najblizsej navstevy midwife sa jej na to spytam 🙂
..ako sa citis?
@mickey85 uz je ti trosku lepsie?

cutce
22. sep 2010

@slniecko77 no me to jen rikali kolegyne, tak nevim. Ja to necham volnymu prubehu, ted o tom spekulovat asi nema cenu, treba pojedeme do porodnice na posldeni chvili a za par minut bude mimco na svete bez niceho 😀

slniecko77
22. sep 2010

@cutce bodaj by sa tvoje slova splnili 😉
..uz sa tesim na piatkovy scan? 😵

cutce
22. sep 2010

@slniecko77 ty jdes taky na scan? No ja jsem hrozne zvedava, ale zatim necitim zadne kopance 😅

slniecko77
22. sep 2010

@cutce jeeej to mala byt otazka pre teba 😀 ze ci sa uz tesis..a nejak som miesto S dala M..uz sa tesis na scan v piatok?
..ja idem az v 36tt, ale medzitym pojdeme asi opat na SVK a necham sa prezriet a oscanovat aj doma
..ja som pohyby zacala citit velmi skoro na prvorodicku, len som si nebola ista ci je to ono..teraz babo kope stale 😵 je to taky zvlastny pocit

cutce
22. sep 2010

@slniecko77 jj tesim, ty jdes jeste ted ve 36tt??? ja myslela, ze ten muj bude posledni. Ja asi pujdu taky na scan az budu doma, to budu ve 26tt.

ja pohyby citim, to simrani za pupikem uz od 14 tt, ale kopance zatim ne 😅

slniecko77
22. sep 2010

@cutce uz som to tu spominala, ja mam posunutu placentu, tak preto ma objednali
..este neviem presny datum kedy pojdeme na SVK, ale budem okolo 30tt
..no tak vidis, ze citis pohyby 😉 ja som kopanceky zacala citit niekedy okolo 16-17tt a v 19tt uz aj manzel citil cez brucho kopancek 😉
..vsetko je u teba v najlepsom poriadku 😵

elixia
22. sep 2010

@slniecko77 no mozno to budete mat v ramci predporodnej pripravy, mne dala midwife hned na zaciatku webovu stranku kde je ponuka kurzov v nasom okoli a mohla soom si vybrat. Bol tam aj osobitne porod do vody, tak som sla 🙂 Neviem ako je to inde, tu bolo treba bookovat tie kurzy dost skoro, ak som si chcela este vybrat termin...ja som tusim uz zaciatkom juna bookovala, popytaj sa ako je to u vas.

cutce
22. sep 2010

@slniecko77 aha, kdyz ja si to vubec nepamatuju, co kdo pise 😅

mickey85
22. sep 2010

@slniecko77 dakujem, uz sa veru citim lepsie, paralen pomohol 😀 dva krat som sa vypotila, kvapla si kvapky do nosa a celkom fajne. Noc bola sice priserna, ale teraz som si dobre zdriemla. Cez vikend uz budem snad fit-fit 😎
@elixia co ine nam ostava, len im doverovat, ze vedia co robia. Vsetko tu beru tak light.
Inac, mas aj nejakych poslickov, citis sa na porod, mas nejake bolesti, ci nic? A uz si nieco skusala, aby si to urychlila? Ja od pondelka sa zacnem nejak namahat, dlhe prechadzky, chodenie po schodoch, upratovanie...nieco vymyslim, aj tutu-mutu skusime. Uvidime ci to pomoze 😀

elixia
22. sep 2010

@mickey85 no brucho mi tvrdne niekolkokrat za den,ale inak nic. Skusila som uz asi vsetko o com som citala,ze moze pomoct 🙂 Uz vyse 2 tyzdnov pijem malinovnik aj alchemilku, horuca sprcha kazdy vecer, na prechadzku povinne kazdy den, upratane uz mame uplne vsetko, okna poumyvane...a zatial nic 😀 Aj hradzu poctivo masirujeme, tak som zvedava, ci to bude na nieco dobre 🙂

mickey85
22. sep 2010

@elixia jach tach, tak ty skusas. To si ma moc nepotesila, ze nic nepomaha 😠 O cajoch som aj ja pocula, ze to urychluje-asi nie v kazdom pripade 😀 Aj my sme rozmyslali nad masirovanim hradze, akosi na to zabudame 😝 . Kupila si si aj nejaky specialny gel? Niektore baby maju aj dva tyzdne pred porodom nejake tazkosti a bolesti,tak to mas este dobre, ze ti len tvrdne brusko. Mne sa tiez nic nerobi...mam pocit, ze budem prenasat, aj ked budem neviem co robit 😀

slniecko77
22. sep 2010

@elixia od kedy masirujes hradzu? ja som nad tym tiez premyslala, len som to zatial nepraktizovala

kvietocek7
22. sep 2010

ahojte babenky
prave som citala kuk web

http://spravy.pravda.sk/prieskum-britania-je-na...

dnes je nadherne slnieckovo 🙂 😎

elixia
22. sep 2010

@mickey85 no zatial stale mame cas a aj kamoska mi povedala,ze nemam zbytocne stresovat,ze ziadne predzvesti nemusia byt az do dna D 🙂 Na masaz hradze mam Weledu olej.

@slniecko77 asi od 36.tyzdna, skor sa ani neodporuca, ty mas na to este cas.

@kvietocek7 potesi.. 🙂

mirka007
22. sep 2010

@mape - chcem sa ta este spytat,ten RL treba prekladat ten oapostilovany ci ten normalny?
A este ze ten vzor co si mi poslala ,mne sa to vobec nevzmesti na jednu stranu,neda sa to vytlacit na jednu stranu,aj ty si to tak mala?

peppapig
22. sep 2010

@mirka007 jen jsem postrehla, ze mas trable s app a RL. Ja jsem loni zadala o cz obcanstvi pro dceru a trapila jsem se s prekladem, aby to tedy bylo co nejpresnejsi a byla to zbytecka prace. Pri nasi schuzce na CESKE ambasade mi dala pani uz pretisteny papir cz rl a ja jen dopsala udaje. Mozna by stalo za to zavolat na vasi ambasadu.

@elixia uz mate jmeno pro mimiska? 🙂

@kvietocek7 zvlastni clanek. Kdyby tady bylo tak zle, asi vsichni pristehovalci zvoli jinou zemi. Zajimalo by me, na kterem miste je CR 😅

mape
22. sep 2010

@mirka007 ano ten apostilovany. Mne sa to zmestilo na jednu stranu troska som to upravila (vymazala niektore prazdne riadky). Urob si tiez kopie zo vsetkych dokumentov, ktore tam beries 🙂

kvietocek7
23. sep 2010

@peppapig to teda, suhlasim, ved kebz urobili prieskum napr aj na Slovensku tak by museli uhnut od porovnavania 😀
ony tam pisu s odvolanim sa na Daily Telegraph 😵

mona12071
23. sep 2010

ahojte ako sa mate my mame novinku vysiel nam prvy zubok este nieje dobre vidiet ale je tam a vedla neho sa mi zda ze ide tiez 🙂

dadulienka27
23. sep 2010

@cutce
@elixia
@slniecko77
dievcata ste tu rozoberali gas & air,tak pridam moju skusenost...v porodnom plane som mala,ze nechcem nic okrem tens machine..ale kedze mi odtiekla plodova voda a nic sa nedialo,museli mi pichnut hormon do zili na vyvolanie porodu(v takomto pripade je srdiecko babatka neustale monitorovane,takze mate na sebe pasy a porod do vody,alebo prechadzanie,na lopte nehrozi).....spustili sa mi take silne kontrakcie,ze ked mi midwife ponukla gas&air ani chvilocku som nevahala....s dychanim mi pomohol moj mm,vzdy mi pripominal,ze sa musim nadychnut na zaciatku kontrakcie..medzi kontrakciami som ho nedychala-a to ti okamzite ide prec z tela,ak ho dychas stale si z toho uplne mimo 😀
co si pamatam,tak najsmiesnejsie na tom bolo,ze po nadychnuti som mala hlas ako ked sme sa hravali s heliovymi balonmi a s takym hrubym hlasom som mu vravela,ze ho milujem 😀 😀 😀

slniecko77
23. sep 2010

@dadulienka27 ahoj 🙂
..dakujem za tvoju skusenost, ja gas&air prvotne tiez odmietam, ale ho nevylucujem (ako epidural), myslim, ze v tvojom pripade to bolo na mieste 🙂
..ja som len uvazovala, ze pokial by bol porod bez problemov a isiel by podla planu 😀 (ale asi si fandim) tak chcem co najmenej ''chemie'' presne ako ty
..inak ako sa mate? maly poslucha, dojcite, ste zdravi? 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre