Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

elixia
28. sep 2010

@mikailla jaj,este to sono...polohu ti skontroluju az po 36.tyzdni, dovtedy ich to vobec nezaujima ako je babo otocene. Mna tam midwife poslala,lebo v 32.bol este breech a nebola si ista ci sa otocil... Ak ta neposle, staci sa na nieco stazovat a raz dva ta poslu na sono a monitor a aspon si budes ista,ze je vsetko ok.Ja som tak bola trikrat, pretoze sa mi zdalo,ze sa babo malo hybe...takze staci spomenut reduced movements a sono mas iste 🙂
Private scan tak stoji, to si dvakrat rozmyslis,ci chces 🙂

mickey85
28. sep 2010

@elixia ten sa tam ma dobre, iba vas napina, aby ste boli cim viac nedockavy! 🙂
@mikailla ja byt tebou, tak doverujem midwife a starostlivosti tu. Oni vedia co robia 😉 Ak si mala vsetky vysledky v poriadku a tvoja midwife nevidi dovod brat nejake magnezium, tak by som to zbytocne nebrala. 😝

monika.c
28. sep 2010

@mikailla veru,nestresovat je prvorade a ked nebudes nieco vediet,pytat sa,ony ti pomozu 😉 u mna bola midwife,ktora mala sluzbu,kedze som rodila in hospital a mala sopm stastie,bola od zaciatku az do konca porodu ta ista,kedze som prisla do hospital o 22.00 a rodila o 2.00 v noci 😉 neboj,vsetko dobre dopadne 🙂
@elixia tak ja ked som povedala,ze som spadla a necitim pohyby ako zvycajne,nijake sono sa nekonalo len ma monitorovali ☹ a to som si ho aj pytala a oni ze vsetko je ok,baby is vital a hotovo 😒 takze zalezi na koho prave natrafis 😒
@mikailla takze ja by som na nich isla uz len s tym krvacanim,ale ako vravim,hlavne je nestresovat a ak mas v niecom nejasno pytat sa a antenatal classes su super,ja som bola druhorodicka a veru som na ne chodila,lebo som bola confused z tohto ich systemu 😒

etuska
28. sep 2010

kočky-kedy vam zacali vyplacat Child benefits?????? 😕
-lebo doteraz ich poberal MM-no na Simiho som chcela poberat ja-kedze sa to odporuca mamickam pocas "maternity leave"-tusim aby sa ta doba ratala do dochodku ci co 😝 -a zatial sme nanho nedostali ani penny 😕 😕 😕
hmmm-asi tam budem musiet zavolat 😠
@kivec
jej-tak si mala trosku zmenu,ze? 😵

mikailla
28. sep 2010

@elixia - dakujem 😀 z porodu nestresujem (co dufam ze nebudem) ale skor som vystresovana z toho,ze ako to bude prebiehat,od prvych kontrakcii napriklad som sa bala,ze mi ani nebudu zistovat ako je bejby otocene a kazdy sa ma pyta ci uz je dole hlavou kazdy to riesi ze uz ma otocene a ja viem prd 😀 alebo riesia vahu a miery a ja zas viem prd 😅 😅 😅 elixia teba to uz caka zadu chvilku,musis byt uz stastna a cakat pri kazdom pichnuti,alebo nie? 😅 @monika.c - nechcem velmi sa vyhovarat na problemy alebo na krvacanie ☹ nerada by som privolala smolu. Ja v klude vydrzim ked ste to vsetky vydrzali a doverovali ste im aj ked maju iny system vo vsetkom,hlavne ked vidim podporu od vas 😀 ahaa Monika takze to ma nebude rodit moja midwife ku ktorej chodim,ale ta ktora bude mat sluzbu? tak to ma nenapadlo 😅 @mickey85 - mas uplnu pravdu,uuplnu mala by som doverovat midwife ako pises a nie citat na nete co maju ine tehulky a co mne ani nerobili..... Dakujem Vam 😵 😵 😵 😵 dobru noc zelam 😵

mrk11
29. sep 2010

@etuska - pokial si na to aplikovala, tak to moze trvat aj 6 mesiacov, kym ti to zacnu vyplacat, ale vyplatia ti to dozadu aj, cize neprides o peniaze. Mne to vysvetlili tych 6 mesiacov, ked som im tam volala, ze sme z ineho statu a musia si vsetko overit. Ale ja som cakala asi len necele 2 mesiace od aplikacie.

slniecko77
29. sep 2010

@dadulienka27 dakujem ti za tipy na matrace, vsetko prestudujem 🙂
..s tym peg peregom a mamas&papas som si nie uplne ista, niekto mi to spominal, bude lepsie si to overit 😉 a citam, ze aj Monika ma skusenost, ze je to jedna znacka @cutce aj teba by to mohlo zaujimat 🙂
..baby show pozriet ako je datumovo, my sice nebyvame v Londone, ale dost casto tam cetujeme (aj teraz pisem odtial), len na prelome oktobra a novembra pravdepodobne cestujeme na SVK..ale dik za infosku, nevedela som o tom
@elixia a @mickey85 vela stastia

cutce
29. sep 2010

@slniecko77 ja jsem se koukala na cesky stranky na ten peg peegon a prijde mi teda uplne jiny nez mamas papas, ja tomu neverim, ze je to jedna a ta sama znacka.
the baby show je 22-24 octobra, nevim, kdyz mi uz vsechno skoro mame
😅

slniecko77
29. sep 2010

@cutce skus si pozriet tuto stranku http://global.pegperego.com/babyproducts-site/w... vyhladat podla lokacie shop, resp pozri ponuku a myslim, ze to je jasne 😉

cutce
29. sep 2010

@slniecko77 tak z ty kolekce 2010 se mi nelibi ani jeden kocarek a pripadaji mi jiny nez z mamas papas

slniecko77
29. sep 2010

@cutce nuz? 😀 na stranke je Mamas&Papas..ja som len podala informaciu ktoru som mala 😉

cutce
29. sep 2010

@slniecko77 a kde? Ja koukala kde jsem mohla 😀

mickey85
29. sep 2010

@mikailla netreba verit vsetkemu, co najdes na nete...dost nebezpecne, zbytocne stresy! Denne tu rodi tisicka zien a bez problemov, tak snad porodime aj my 😉 😀
@slniecko77 dakujem. A co robis v Londyne?

cutce
29. sep 2010

dneska se tu jeste neukazala @elixia , tak snad uz rodi 😀

elixia
29. sep 2010

@cutce nerodiiiim...len variim 😀

cutce
29. sep 2010

@elixia aha, to ty se musis ted kazde rano ozvat, jeste jsem tu a nebo rodiiiiiim 😀 😀 😀 😀

elixia
29. sep 2010

@cutce jaaj,no dobre,budem sa hlasit 😀

@mickey85 u teba ako,nic nove? 🙂 ja mam chvilami pocit,ze ho uz citim az kdesi medzi nohami,tak snad je to dobre znamenie... 🙂 pochodila som si este po meste, aj po schodoch trochu 🙂

mickey85
29. sep 2010

@elixia 🙂 nic 😠 Prave som sa vratila od midwife, tak vsetko je v poriadku uz len cakat.Objednala ma opat na stredu, ale povedala, ze dufam, ze uz nebudem musiet prist.....to dufam aj ja 🙂 Vidis, teraz som si spomenula, ze som sa jej chcela opytat na to prenasanie...neva.

slniecko77
29. sep 2010

@mickey85 sme na navsteve u svagrinej 🙂 a prave sme sa vratili z nakupu..ulovila som jedny tehu gate (moje prve) v Mamas&Papas...mali zlavu
@cutce no na stranke, kt. som tu vlozila, ked si zadas UK tak tam automaticky nabehne Mamas&Papas Ltd. takze to bude jedna a ta ista firma, dnes som sa tam rozplyvala nad postielkami, nabytkom, oblecenim..proste nad vsetkym 😵
...baby kedy vam zacalo tvrdnut brusko? od vcera mam pocit, ze uz aj mne, ale ono je to mozno len tym, ze som viac chodila ako zvycajne

cutce
29. sep 2010

@slniecko77 aha, tak to jsem opravdu nevidela 😅

mickey85
29. sep 2010

@slniecko77 ja uz nakupy nezvladam, ani tie v tescu 😝 A mne len brusko obcas tvrdlo, vazne ked som vela chodila alebo sa namahala a len na par minut...moze byt, ze to bolo aj skor ako 25tt. Teraz mi tvrdne castejsie, ale to je vraj OK, kedze sa maternica tymi stahmi pripravuje na porod, tak nemaj z toho obavy 😉

hrozienko11
29. sep 2010

baby,doktori tu vobec nepoznaju magnezium a ani nemaju sajnu o tom,ze moze v tele chybat 🙄 ja som sa svojej midwife pytala,ci mi aj to zistia,ze som mala nedostatok a dlhodobo som ho uzivala,no nic neurobili 😠 ale doma som sla sukromne na sono a tam mi doktor hned predpisal magnezium ako som mu len spomenula,ze mam problemy so spankom a unavou a ze som predtym brala lieky. a pomohlo mi to,musim povedat 🙂
inac,sa mi zda,ze som v asde videla magneziove tabletky 😅 takze netreba ist vobec do lekarne 😉 a mne nic gp nechcela dat a ani dovolit. ked som jej ukazovala bakterie,tak povedala,ze nerozumie a to bolo pisane po latinsky 😅 ale opytam sa midwife,aj ked ju budem skor len informovat

hrozienko11
29. sep 2010

inac,este som sa chcela opytat. je tu niektora,ktora mala mat pri porode doktora? som totiz zvedava,ci to vobec dodrzia 😕 lebo vraj musim mat,tak by ma zaujimalo,ci si nebude niekam odskakovat na kavu 😀

luciebx
29. sep 2010

ahojky.. tak me na unavu dali zelezo.. hihi.. jinak vim ze magnezium tu neznaji ja si ho nechala dovest z cr ale nakonec sem ho nepouzivala..

luciebx
29. sep 2010

jinak co si holky myslim osobne je to.. ze u nas v Cr a Sk delaji dr ze vseho vetsi drama.. jakoze milion ultrazvuku furt nejaky vysetreni a tak.. tu proste to berou jinak.. jako s lehci vahou.. a zadny triple testy jako u nas kde to skoro vsem vychazi spatne a pak se kazda stresuje.. me to vyhovovalo vic jak je o tu.. proste si tehu tak si tehu.. az ti je fakt neco vaznyho dojdi.. pac u nas kazda druha od 3 mesice na neschopence.. tu se maka do 8 mesice.. teda aspon ja tak makala.. z porodky se jde druhy den dom a vse si delas podle svyho.. udelas si svuj rezim.. v cr ti to udelaji sestry at chces nebo ne..

monika.c
29. sep 2010

@hrozienko11 a preco musis mat dr?mas nejake komplikacie? 😕 ja co som sa stretla a co mi aj kamoska vravela,tak pride len vysetrit ak treba a ak su komplikacie,potom robi cisarsky,ale pri prirodzenom porode som sa s dr.tu este nestretla a ani o tom nepocula,ze by tam bol 😔

luciebx
29. sep 2010

ja sem taky neslysela ze by u porodu tu byl dr.. vse delaji midwife..

hrozienko11
29. sep 2010

@monika.c mam astmu a vraj ju beru vazne,preto som si nemohla vybrat nemocnicu,kde teraz mam midwife,lebo tam nie su doktori 😕 takze ma presunuli inam. a som zvedava,ci ho naozaj pri tom porode budem mat,alebo nie 😅

luciebx
29. sep 2010

no ja sem teda od malicka taky brana jako astmaticka.. nevim jak na tom presne si.. me uz asi nic moc neni.. ale hlasila sem to ..a ze by mi rekli ze musim mit dr.. to ne..

luciebx
29. sep 2010

@hrozienko11 vis co si myslim.. ze kdyz ti slibili dr tak ten mozna bude nekde na blizku a stejne to odmalak midwife a zavola si ho jen kdyz ona bude potrebovat.. pochybuju ze tam u tebe bude sedet.. ale to je jen muj osobni nazor..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre