Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mickey85
1. okt 2010

@elixia u nas je tiez fajne cistucko, po vikende sa chystam este umyt chladnicku, odmrazim a tiez umyjem mraznicku....a v drese v kuchyni by sa zislo poupratovat 🙂
Veru si ty dobra kamoska, ked tak na mna cakas, budeme v ten isty den tlacit a kricat, ale potom sa ti nasi drobci musia stretnut 😎 Ozaj, ja mam kazdy den take opuchnute nohy, ale ze hrozne...normalne, ked chodim, tak citim ako mi tam voda sblnkoce 😅

monika.c
1. okt 2010

@elixia mala bola otocena back to back,chrbatikom k mojmu a vychadzala von tvarickou,tak ma midwife supla na lavy bok,ze to pomaha a veru som ju potom aj vytlacila 😉 a maly sme aj kratky pupocnik,tak aj ked vysla trochu von,tak po kontrakcii zasle vhupla dnu,no natlacila som sa az az ☹

elixia
1. okt 2010

@mickey85 🙂 Nastastie, mne nic neopucha,s tymto vobec ziaden problem nemam. 🙂 Ja uz aj chladnicku som umyla,aj mraznicku pdmrazila a umyla, aj naplnila tak,aby sme mali vsetko poruke ked nebudeme stihat...okna umyte,vsetky kuty povysavane... 🙂

@monika.c aha, tak to som nevedela,ja som sa len o tom spomaleni porodu docitala,aj na takych papieroch co nam dali na ante natal je to tak popisane. A otocila sa mala nakoniec ci ako?

mickey85
1. okt 2010

@elixia tak ale ty si tyzden v pluse...urcite to stiham aj ja 😉

monika.c
1. okt 2010

@elixia ale kde,vychadzala von tvarickou,nie vrchom hlavicky ako deticky maju,tak sa midwife smiala,ze to bude maly zvedavec,ze aj teraz je zvedava,kto jej to na svet pomaha 😀

slovakia13
2. okt 2010

@elixia jej ty este 2v1 😀 ? mozno uz dnes 😉

elixia
2. okt 2010

@slovakia13 veru som, toto si vravim uz pomaly siedmy den....a nic,tusim,ze nikdy neporodim uz 🙂

slovakia13
2. okt 2010

@elixia ja som prenasala 9dni ,tak presne viem co citis....

anjelicek26
2. okt 2010

@elixia - ja som dcerku 3 dni prenasala a mala som dost... drzim palec, nech sa malinky vyliahne co najskor a nemusia ho vyhanat 😖

mrk11
2. okt 2010

@elixia - tam asi bude nieco ine, my sme mali prisernu noc, Eli takto este neplakala nikdy, to som u nej este nezazila, tak dufam, ze to budu naozaj len zubky, a nic vaznejsie. A ty uz rod, kedy mas dalsi termin u midwife? Inac, pozriem sem najskor v pondelok, to uz mozno budes po porode

elixia
2. okt 2010

Vdaka baby, no ja to uz na vyvolavacku vidim... 😒
@mrk11 tak nech vam to rychlo prejde..No ja by aj rodila,ale ked drobec trucuje 🙂 Idem v pondelok na druhy sweep a potom uz asi len rovno do nemocnice na vyvolanie...ach jo..

cutce
2. okt 2010

ahojky
@elixia jeste stale tady? Jen doufam, ze uz to bude co nejdrive 🙂

dadulienka27
2. okt 2010

@mikailla
@elixia
aj ja som pri porode lezala na lavej strane a mm mi drzal pravu nohu cele 2 hod vo vzduchu 😀 , midwife mi chcela pomoct dat nohu na kozu,ale kedze som nemala epi,vsetko som citila povedala som jej,ze ked lezim na chrbte,tak mam stlacenu kostrc a maleho nevytlacim,mm si to musel odmakat so mnou 😀

elixia
2. okt 2010

@dadulienka27 tak si mozte povedat,ze ste maleho odrodili spolu 🙂 Pravdu povediac,neviem si to velmi predstavit,lezat na boku a tlacit...

mikailla
2. okt 2010

@cutce - pytala si sa myslim na kociky,tak pre mna je to tu strasne tazko najst,uz asi pol roka hladam a nakoniec si idem objednat s polska TAKO 😒 😒
@dadulienka27 - tak to si neviem ani ja predstavit rodit na boku 😅 😅 😅 😅 a preco si si nedala epi ? a sa nechystam tiez ale mala si to asi tazsie....

Inak tu valim oci na to co pisete elixia a mickey ze ako ste byty vydrhli a okna by ste poumyvali 😕 Ja uz teraz nevladzem nic,ak stojim pri hrnci tak si sadnem udychana a unavena ako kon. 😅

dadulienka27
3. okt 2010

@elixia
@mikailla dievcata mne sa po tej vyvolavacke spustili take kontrakcie,ze som bola uplne mimo, na zaciatku 2.fazy ma skrutilo na bok a tak som uz ostala,este mi moj mm dal jeho prst pravej ruky,ktory som mu poriadne vyzmykala-dobra pomocka 😀 super pomoc bola,ze mm a midwife na mna vkuse rozpravali-dobra motivacia
epi som nechcela velmi,lebo spomaluje kontrakcie, vlastne ich necitis,tak nevies kedy tlacit, no nebola som 100%proti

elixia
3. okt 2010

@dadulienka27 a tebe davali vyvolavacku?? 😕 to som nevedela,alebo teda prehliadla nejako..

kivec
3. okt 2010

Ahojte zienky,
Musim sa pochvalit, ze ako som sa vratila z toho 4-dnoveho pobytu u kamosky, deti sa mi nejak napravili. Asi je to hlavne tym, ze som sa ja dostala zase do pohody, zacala som normalne jest a hned je aj viac mliecka, tak to hned aj vidno na Eliske, ze je spokojnejsie babatko. 🙂 Dufam, ze som to teraz nezariekla. 😅 A ze to uz takto ostane.

@elixia - Tak ty si stale cela. Ale zajtra ides na druhy sweep, vsak? Drzim velmi palce, aby pomohol. V kazdom pripade, uz budes mat drobceka pri sebe do konca tyzdna. 🙂

@dadulienka27 - aj mne velmi pomohlo, ze manzel aj midwife na mna stale rozpravali a povzbudzovali ma.

@mickey85 - A co dnes tvoj drobcek robi?

elixia
3. okt 2010

@kivec Ahoj moja, tak to je uzasne..vidis, naozaj je pravda,ze deticky citia,ked je maminka stresovana a ze to ma vplyv aj na produkciu mliecka..Takze uz nestresuj a snaz sa byt v pohode 🙂

Hej,idem na druhy zajtra, ale uz neverim,ze to pomoze...uz som v takom nejakom stave,ze mi je vseeetko jedno ci co 😀
@mickey85 a ty ako, dnes mas termin...mozno sa podarilo presne alebo aj skor porodit 🙂

mickey85
3. okt 2010

ahojte baby, tak my mame dnes termin...akoze by sa mal drobcek narodit, ale nevypada to tak. Nechce sa mu von ☹
@elixia my budeme mat poriadnych chlapiskov, asi cakaju, kym nenaberu 4kg a viac a potom pojdu von 😅 Ale uz by si mohla ist, lebo sa mi to zda ako vecnost, ze si tu stale!! Ja to tiez vidim, ze idem prenasat tyzden a viac 🙄

@kivec som rada, ze vam ten oddych pomohol.Isto na tom nieco bude, ze ked je mamicka pokojnesia, tak su aj deti, tak drzim palce, nech vam to co najdlhsie vydrzi. 😎
My tu mame dnes opat uprsane pocasie, od rana som uz mala niekolko telefonatov... ze ci nic? nie, nic 😖

mickey85
3. okt 2010

@elixia sme napisali narovnako spravu 😉 telepatia 😀
Kdeze, ja neporodim skor, ako ty! tak uz tlaaaaaaaaaac

elixia
3. okt 2010

@mickey85 ako sme sa trafili 😀 No ja som sa uz vypla zo skypu,lebo uz som to nezvladala.kazdy den sto krat..ESTE NIC??? 😠
4kg..hej,len kto to potom vytlaci? Mne by stacil aj 3 kilovy... 🙂
Aj tu leje,celu noc a aj od rana este neprestalo,sa tu s muzom asi pozerieme do vecera 😀

mickey85
3. okt 2010

@elixia ti poviem, to cakanie je na nervy....len trochu si vzdychnem a manzel, cooooooo uz? 😝 Ale chvalabohu, ze sa nam nic nerobi, ze sme v poriadku...este par dni vydzime, ved vecne tam nemozu byt 😀 A tiez by som brala 3kg drobca, ale to pochybujem. Vcera som sa vazila, som skoro odpadla, ze 72kg, uz mam +20kg wow, a obvod brucha je 110cm 😅

kivec
3. okt 2010

@elixia , @mickey85 - Veru ze mamickin stres sa moze preniest na babatko. Doslo mi to, ked som v noci nemohla spavat a trapila som sa kadecim. V tom obdobi ani Eliska nemohla vobec spat. Ani cez den ani v noci. A jasne, ze bola z toho vycerpana a uplakana. Tak mi doslo, ze moje stresove hormony sa urcite vyplavuju aj do mliecka a ovplyvnuju babatko. Tak som si pekne povedala, ze kaslem na domacnost aj na peniaze, ved nejako vyzijeme, ale hlavne nech su deticky spokojne.Teraz je to o 100% lepsie a dokonca niekedy stihnem aj poriadit aj navarit. 🙂

mickey85
3. okt 2010

@kivec som rada, ze je to za vami, ide o to, ze clovek je v takom strese a napati, ze si to ani neuvedomuje a hlavne zena po porode, ked ma zmiesane pocity....dufam, ze aj ja to raz budem zvladat. Treba co najviac oddychovat, aj si pospat cez den, jasne ze domacnost ide bokom, kasli na to, ci mas cisto-hlavne ze si ty+deti v pohode a vysmiate 😀
Zacalo nam svietit slniecko, ideme sa prejst 😎

slniecko77
3. okt 2010

ahojte 🙂
@mickey85 @elixia vidim, ze ste este stale 2v1..., drzim paste nech sa to coskoro zmeni, hlavne zajtra elixia na to sweepe
..aj u nas je skaredo, ale paradoxne teplo vonku, aspon neprsi, vratili sme sa z nakupu potravin, lebo uz sme nemali ziadne ovocie..bez neho nemozem teraz ani na krok 😉

elixia
3. okt 2010

@slniecko77 dakujem,si zlata 🙂 Aj tu sa trochu vycasilo, boli sme sa prejst, navarili obed a teraz lenosime...a cakame,ci si to nase dieta nerozmysli 🙂 Manzel mu dnes vykladal,ze no vidis, kym bolo pekne teplo,tak sa ti nechcelo,tak teraz sa do dazda narodis 🙂 Len dufam,ze necaka az na sneh 😨

slniecko77
3. okt 2010

@elixia 😀 😀 😀 😉 zlaty manzel, aj my sme dnes v posteli maleho pozorovali ako sa vrti a kope 😵 a tatino sa s nim rozpraval 😀
..no do snehu sa narodi moje mimco a predsa vy mate prednost 😉 uz sa tesim ako budes popisovat zazitky z porodu
..utekam varit, dostala som chut na zemiakovy kysly privarok a to som povodne hladala nejaky kolac na mimibazare 😀 😀 nevadi, spravim krupicovu kasu alebo cokoladovy puding 😉

cutce
3. okt 2010

@elixia ahojky, tak doufam, ze ti to zitra pomuze a pak uz jen budes hlasit, ze jste z porodnice doma 😉

monika.c
3. okt 2010

@kivec to som rada,ze si uz v pohode 😉 veru,aj ja mozem z vlastnej skusenosti povedat,ked je maminka nie vo velmi psychickej pohode aj babatko place a nevie co so sebou 😒 ja som mala take obdobie pred tyzdnom,ked som sa nejako s manzelom nepohodla a veru vam poviem,ze tie dva ci tri dni bola laura taka uplakana a zlostna,ze som si povedala,tak to veru nie,uz sa nebudem pre chlapa zlostit a plakat,chcem mat predsa usmievave stastne babatko 😉 a veru to pomaha,aj ked ma muz vytoci,poviem si,a just nebudem kvoli tebe plakat a trapit sa ,lebo laura si to nezasluzi 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre