Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mrk11
20. okt 2010

@mirka007 ja pojdem v piatok, idem mrknut na listky, Eli sa nadcha upravuje, uz je na tom lepsie.

mrk11
20. okt 2010

@elixia moj sobasny mama nevedela najst, tak si na matrike vypytala vypis o sobasi, a OP si zobrala original, asi som ti velmi nepomohla, vsak?

elixia
20. okt 2010

@mrk11 ja mam originaly so sebou,len neviem ci to budu chciet..asi zistim priamo u nas na matrike..

mirka007
20. okt 2010

@mrk11
Super,byva to tam skvele 🙂
My ideme v nedelu,lebo zo skusenosti viem,ze v posledny den je ist najlepsie,nebyva tak vela ludi a na vela veciach maju aj 50 % zlavy lebo musia uz v posledny den vsetko predat.Takze super 🙂

hajatanufus
20. okt 2010

@cukrinka004 vies viem ze by si chcela byt s priatelom tu no potrebovala by si aj potvrdenie od dr. ze mozes letiet kedze si uz v 3. trim. nech si teda on vybavi otcovsku dovolenku treba to nahlasit zamestnavatelovi dopredu ma narok zo zakona 2 tyzdne len to nie je az tak dobre platene tak nech si pozistuje veci okolo toho

cukrinka004
20. okt 2010

@hajatanufus no na tu otcovsku dovolenku som pozerala ale tam pisu ze vraj ma mat odrobenych minimalne 24 tydznov a on to do decembra mat nebude lebo zacal pracovat koncom augusta v UK tak neviem ako to bude ☹ ale poviem mu nech sa na to opyta v praci

anjelicek26
20. okt 2010

@cukrinka004 - napriklad KLM ziadne potvrdenie na let nepotrebujes, beru aj v 40. tyzdni, je im to jedno... väcsina ale berie do 36. tyzdna tehulky... kvoli rizikam trombozy... a mne pri pristavani strasne tvrdlo brucho... leteli sme Hannover/Pariz a Pariz/Manchester... kvoli sopke blbej... to som bola v 35. tyzdni...

Drahy tu otcovsku dovolenku dostal v pohode a mal ju aj plnne platenu, neubralo mu to z vyplaty ani cent.

anjelicek26
20. okt 2010

Inak baby mama sla dnes po rodny list, ziadost sme podavali koncom jula. No dobra haluz, nie? Straaasne im to trva 😝

cukrinka004
20. okt 2010

@anjelicek26 a tvoja polovicka ale uz asi mala odrobenych viac ako pol roka v UK vsak?

anjelicek26
20. okt 2010

@cukrinka004 - no to ani neviem, drahy je oficialne stale zamestnancom nemeckej firmy, aj ked je tu... takze fakt ani neviem, ci na to mal narok... ale dostal to...on je tu uz rok, v oktobri to bol rok... a maly sa narodil v juni...

cukrinka004
20. okt 2010

@anjelicek26 hmm tak budem dufat ze dostane tu otcovsku dovolenku 🙂

anjelicek26
20. okt 2010

@cukrinka004 - podla mna ju dostane, ani by som to nejako nespochybnovala... ved sa moze na personalnom spytat uz dopredu. Drzim palec, nech to vyjde... Ako inak budu drobceka volat v UK? Neviem si predstavit anglicku vyslovnost toho mena...

cukrinka004
20. okt 2010

@anjelicek26 tak to naozaj dufam a dakujem 😉 hehe no to teda naozaj vetusim ako by to mohli vyslovovat jedine prist k nejakemu anglicanovi a povedat mu " povedz Rastik" 😀 😀 😀

mona12071
21. okt 2010

ahojte ako sa mate?no my sme uz doma a nas rezim bol uplne v prde..... ☹ na sk staval co hodinu alebo 2 a bol hore o 5tej myslela som ze mna picne ked sme pred dvomi dnami prileteli tak musel ist do postele nakolko si tak zvykol ale tato noc bola uz celkom fajn a spinkali sme ako kedysi do 7;30 este ta noc troska ale zlepsi sa to 😀
ako s amate co mate nove?nestiham vas docitat ☹
prajem pekny dnikkk maminky a skoro maminky 😀

mona12071
21. okt 2010

jo a mame novinku mame uz 2 zuuuuubky hhehheh

denisa287
21. okt 2010

Ahojte dievčata vedeli by ste mi prosím poradit? Na matersku sa nastupuje 11 tyzdnov pred porodom,vsak? Po porode je mamička este 9 mesiacov doma s dietatkom? Mne kazdí vraví dačo iné,aj midwife,aj moj šef a aj pani v kancelárii nezavislého poradcu.Dostala som knihu od midwife,este si k nej musím sadnut a pretlmočit si pár stránok,ale tak narychlo co som prešla očami aj tam sa píše ze od 29tyzdna zostáva tehotná zena doma.Dnes mi midwife hovorila,ze aby som robila do 36tyzdna!!! a ze potom mozem zostat dlhšie doma s dietatom.Ja v tom mám taky zmatok.No u nás na Slovensku sa mi to zdá jednoduchsie a aj to ze mamičky su s dietatkom doma 3 roky. Dakujem vám za rady

mrk11
21. okt 2010

@denisa287 no tu sa zostava v praci co najdlhsie, pretoze materska sa ti zacina pocitat dnom, ked na nu nastupis a je maximalne rok, z toho prvych 6 tyzdnov dostavas 90 percent z platu, dalsich 33 tyzdnov £125/tyzden a zvysnych 13 tyzdnov materskej nic. Cize je naozaj najlepsie zostat co najdlhsie. Da sa to vykombinovat aj s dovolenkou, mozes si vsetku, co mas nechat pred materskou a tu mas narok na celu dovolenku, tak pouzit aj buducorocnu. Ale poinformuj sa u zamestnavatela ohladom toho, ci nieco nepriplaca k materskej, niektore firmy to robia.

S tym 29-tym tyzdnom tam bolo asi to, ze najskor na matersku moze nastupit, ked je v 29-tom tyzdni - tipujem, necitala som.

mrk11
21. okt 2010

@mona12071 vitajte naspat, ako bolo?

mrk11
21. okt 2010

@cukrinka004 a @anjelicek26 - s tou paternity leave je to rozne, pravdepodobne spada tvoj manzel pod nemecke podmienky, paternity leave je tu 2 tyzdne a plati sa cca £125/tyzden hrubeho, pokial zamestnavatel nema toto ako benefit, ze by to preplacal🙂

mona12071
21. okt 2010

@mrk11 no vies si to predstavit ked mam babku dost churu takze tak asi ale nebolo zle 😉

mrk11
21. okt 2010

@denisa287 ozaj, este som zabudla, ty si tu volis, ako dlho chces zostat na materskej (ale maximalne rok mozes)

mrk11
21. okt 2010

@mona12071 ale vidis, stihla si ju, bola si v strese, ze maleho neuvidi, tak aspon nieco pozitivne 🙂 , no nie je to nic pekne, ked vies, ze mas tazko choreho blizkeho cloveka

Eli bola chora, mala nadchu, tiekli jej ocka, uz je ovela lepsie na tom, ale zacinam ja a mna boli hrdlo, dufam, ze to neprepukne do nejakej choroby a eli to odo mna nechyti, lebo zostaneme v cykle chorob ☹

mona12071
21. okt 2010

@mrk11 no pekne tak ti zelam coskore uzdravenie a potom sa konecne niekde stretneme 😀

mrk11
21. okt 2010

@mirka007 dufam, ze sa tam zajtra dostaneme, uz som sa dohodla s kamoskou,ma zacalo ma boliet hrdlo 😠

chcem tam pozriet malej a svagrinej detom nejake darceky na Vianoce, ak budu dobre akcie a hlavne pohladat overal a nejake oteplovacky pre malu, vobec to tu neviem najst.

ides tam aj nieco konkretne pozerat, alebo len co padne do oka?

cutce
21. okt 2010

dobre ranko

ja jen ohledne te otcovskeho volna po narozeni mimca, neni zakonem dostat 2 tydny, zakonem je jen 1 tyden, zalezi na firma kde manzel pracuje. Muj bude mit bohuzel jen tyden, teda co on povidal 😖
@mona12071 tak vitej zpet, jsem zvedava jak to pujde nam pristi rok. Hlavne, ze jste babicku oba videli 😉

mickey85
21. okt 2010

Ahojky, dakujem pekne za gratulacie 🙂 Idem reagovat na otazky 😉 nestihla som vas ale docitat, vela ste toho popisali 😲
Co sa tyka pobytu v nemocnici a starostlivosti, tak som velmi, naozaj velmi spokojna. Personal velmi ochotny a mily 🙂 Starali sa o nas velmi dobre, pomahali nam s kojenim {oni by si nas tam nechali aj o den viac, ak by sme mali problem s kojenim 😝 } Naozaj som bola prekvapena, midwife aj v noci stale pri mne vyse hodiny a pomahala mi s technikou pri kojeni, ako prikladat atd. Kedykolvek som mohla stacit buzzer a pomohli, ked som bola hladna o 2am, tak mi spravili toast s cajom. Nemocnica cista, jedlno chutne 😀
A naozaj coho si velmi vazim bolo, ze manzel mohol byt pri mne kazdy den od 9am do 9pm-co aj bol 😎 Davidko bol cely cas s nami, mali sme vlastnu izbu ked bol pod lampou...isto ako v hotely.Na Slovensku by toto nehrozilo
Napisem vam ako nas potesila midwife.
V nedelu ked sme cakali na rozhodnutie z krvy maleho kvoli zltacke,tak prisla midwife a hovori nam:"Mam pre teba dobru a zlu spravu, ktoru chces pocut prvu?" Ja som nemohla, rozprakala som sa bo som cakala, ze ide povedat zle vysledky, tak jej hovorim, ze nech povie tu zlu. a ona: "David nam bude chybat lebo idete dnes domov!" 🙂 "Dobra sprava, je ze zltacka klesa" 😎
S kojenim to ide lepsie, ucime sa, mam trochu bolave bradavky 😖 bola to makacka, stale je 😝 ked sa mi vytvorili hrcky, dokonca som mala aj zapaleny jeden prsnik, ale preslo to...teraz len aby maly sa dobre chytil a snad to pojde. Mliecka mam az-az, zatial...
Vcera sme si boli po rodny list, tak teraz nam treba vybavovat slovensky 🙂

mickey85
21. okt 2010

@elixia ja mam tiez otazocku, ten anglicky rodny list si si prekladala do slovenciny?

slniecko77
21. okt 2010

ahojte
..trochu dlhsie som tu nebola, mali sme navstevu a potom sme sli na predlzeny vikend do Londonu
..tak v prvom rade @mickey85 zo srdca gratulujem 😵 😵 😵 velmi sa tesim, ze ste to zvladli a maly je v poriadku
..mozno si to tu uz pisala, ale ako si rodila? myslim tym ci si bola nastrihovana, ci si pouzila air&gas, epidural, kolko trval samotny porod a podobne...prepac ak sa pytam opakovane
..citam, ze si bola spokojna so starostlivostou 😉 to ma velmi tesi
..este raz obrovskeeeeeeee gratulacie 😵

mirka007
21. okt 2010

@mrk11

Listky si mozete kupit aj online a len vytlacit doma.Myslim ze na dverach su o nieco drahsie.
Ja nejdem kupovat nic konkretne,my uz mame pre maleho komplet vsetko asi od vymyslu sveta 🙂
Ale rada tam chodim uz len pre tu atmosferu , a isto mi aj nieco padne do oka 🙂
Este pavuka nemame 🙂
Ked ti mozem poradit tak oteplovacky myslim ze maju aj v tomto obchode ,je vo Westfielde ,ja tam casto nakupujem maju tam dobre a kvalitne veci http://www.polarnopyret.se/startpage.aspx?id=339

mrk11
21. okt 2010

@mirka007 jej, dakujem, urcite tam pojdem, dam ti vediet, mozeme sa stretnut na kavicku s detmi, ked tam chodievas casto. Listky cez net su cca £17, na dverach £22, uz som to pozerala a ked naozaj mi to do zajtra neprepukne, tak tam pojdem. A presne som chcela pozriet Eli take choditko, pripadne to tlacitko.

Idem dozehlit, prave mi dorazil fusak, kazdu chvilu cakam tesco, Eli zaspala pred 20 minutami, tak utekam, musim toho stihnut co najviac, u nej clovek nikdy nevie ako dlho pospi🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre