Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hathor1231
25. nov 2010

@adoracion ahoj,ako sa mate? este stale kojite? daj info 🙂

hathor1231
25. nov 2010

@anjelicek26 v birme vacsina sellerov ani nevie,ze predava winter one lebo anglanci ani nevedia ako zimna vyzera takze selleri spenazia cokolvek 😅 my sme ich tu kupili a mame v garazi pre istotu a ked ideme na SR tak aby boli po ruke... minuly rok sa tiez hodili a aj ja som sa citila bezpecnejsie 😉 ale zalezi aj ako mas nahon na aute... ale isto sa daju kupit. ak nechces dat 400 libier+ tak skocte do predajne s pneumatikami a tam sa kuknite 😉
a ja som minuly rok ked bol sneh ani do auta nesla,len v nevyhnutnom pripade ale inak som radsej isla peso a na nakup potravin chodil ocik sam 😅 ono,ty mozes mat zimne a ist opatrne ale ostatok si zimne nekupi koli tomu tyzdnu a teda do teba moze niekto napalit (ale to hrozi ci je zima alebo nie) 😒

cutce
26. nov 2010

dobre ranko,

Ja radeji nikam nejezdim kdyz je snih, protoze anglicani nevi, jak ridit v namrazach a snehu, takze nejde o me, ze bych to nekam dala, ale o ty blbce co si mysli, ze muzou ridit normalne jako kdyby zadny snih nebo namraza nebyla 😠 😠 😠

mona12071
26. nov 2010

ahojte ako sa mate
tak u nas noc nic moc a to uz 3ti den nevim proc ale zobudime sa mi okolo2hej on chce spat vselijako cestuje po postielke zaspi na minutu a zobudi sa potom zasa na minutu a zobudi sa ale neplace ale trva to aj vyse hodinz a ja nemozem spat tak si ho zoberem do postele a spinka sa dobre do rana ale ja si ho nechcem naucit na postel.neviem preco to tak je keby chcel ist do postele tak place ale on sa snazi zaspinkat a zubok zatial ziadny nevidim 😒

adoracion
26. nov 2010

@hathor1231 ahojky mame sa fajn, ano este stale kojime ale uz len raz dvakrat v noci ako kedy :-~) ale uz by bolo nacase aj prestat ved uz je z nej velka slecna , jedine co mi robi starosti je to ze rozprava strastne malicko vdaka tomu ze u nas sa doma bezne pouzivaju 3 jazyky ☹ a vy sa ako mavate?

hathor1231
26. nov 2010

@adoracion HI, tak nasa si tiez len tak brble a od 6m zacala mama,tata a vie povedat ginny ale to je vse. odvtedy sme sa moc nepohli a vkuse si len brble a nic nerozumiet... u nas su tiez 3jazyky 🙂 chodite sa hravat? nech nieco odchyta od ostatnych 🙂 s kojenim by uz fakt bolo na case prestat. len ako,ze? skus kuknut na ku kojacu stranku,mozno ti poradia 🙂 mne sa mala sama odstavila v 13m ked zacala chodit,prosto odmietala a aj mi to bolo luto,ale ved tych zakladnych 12m mala tak ma aspon to utesilo 🙂 u nas lepsie,mala konecne pribera a uz testujeme vyrobky z kravskeho mlieka 🙂

cutce
26. nov 2010

holky vy tak dlouhooooo kojite? 😲 Ja doufam, ze budu kojit, ale takhle dlouho ne-e 😀

j.a.n.u.s.
26. nov 2010

Sorry, ze vam sem lezu, ale kojila jsem do 23.mesicu a je fakt, ze mala byla 2x nemocna(ma 3,5!)....to rikam furt-dite je jak trezor-co do nej vlozim, to si pozdeji vyberu i s uroky...takze silna imunita! Je jedina, kdo ve skolce nic nechyta :D

Cim mene nasili pri odstaveni tim lepe... 🙂 verte mi, vim o cem mluvim.....mala mela trauma z toho rok! Takze prirozene odstavit...mely jsme tu s holkama diskuzi....zavislacci...tam jsme to resily.... 🙂

hathor1231
26. nov 2010

@j.a.n.u.s. ahoj, no ono je to sice pekne ale zase treba brat kojenie s rezervou a nie sa spoliehat lebo poznam aj mimicky co kojili a aj tak im bolo dieta casto chore alebo malo alergie... alebo naopak matky ktore nikdy nekojili a ich deti su zdrave ako repy... zalezi to od mnozstva okolnosit. ci je otuzile,ci je v spolocnosti inych ludi/deti kde si buduje imunitu, ci zdedilo nachylnost, ci ma vhodnu stravu a prostredie kde vyrasta... a hlanve na tom,co povazujes za chorobu. ja za chorobu povazujem aj tecuci nos bez horucky alebo teploty, niekto za chorobu povazuje az chytene priedusky alebo pluca,zapalene ucho atd... dieta by malo byt do roka minimalne 1x aspon soplave lebo si buduje imunitu. takze len a len kojenie nie je zarukou. tiez sa neodporuca kojit dlho lebo to pre dieta moze sposobit problemy pri prijmani tuhej stravy,cize ze nebudu vediet jest tuhu stravu alebo tiez nie je velmi prijemne ak ti 3r dieta pride ku matke a strha jej oblecenie lebo chce cici 😅 jednoduch ma byt pre nich uz zakladom tuha strava a mlieko len dodatok a nie naopak... do 12tich mesiacov sa imunita vyvija,takze tych 12m je najdolezitejsich. potom uz nema taky vyznam pre dieta ale skor pre matku (znizuje sa pravdepodobnost na rakovinu prsnika)...
s tym trezorom je to tiez pekna myslienka ale zase vychovava aj spolocnost a tak sa z milacika moze stat vagabund...
ja tu nechcem robit vojny len zase je to vsekto velmi individualne a kazde dieta je ine,kazda matka sa o dieta stara inak, inak ho oblieka a v inom prostredi dieta vyrasta. ja sama som za kojenie ale zase ho treba spravne spojit aj s inymi faktormi ak ma byt dieta zdrave... aj matky co nekoja maju zdrave deti,asi tak 🙂

cutce
26. nov 2010

@hathor1231 naprosto s tebou souhlasim, uplne se vsim 😀

martina_uk
26. nov 2010

Caute, tak ta health visitor dnes dosla a pozrela len ci mame 2 izby a spisala nas rodokmen ze ake mame choroby v rodine :D dosla nato ze ziadne okrem alergie, doniesla mi dalsiu kopu kniziek a nakazala ze si mam namrazit plnu mraznicku jedla a ze ked sa nam narodi babo tak nemam varit :D ani upratovat, iba prat :D no to mi su rady :D ved ak aj ja by som nestihala tak priatel navari a nebudem predsa v bordeli na vysavac a utretie podlahy si snad cas najdeme :D potom ze tie anglicanky maju taky bordel ked im vsetko zakazu robit :D a dala mi aj knizku pre male ktoru si mam brat do porodnice na ockovania a take srandy, asi zdravotna karta alebo take cosi.. neviem ;) pekny dnik vam vsetkym

hrozienko11
26. nov 2010

@hathor1231 zdielam podobny nazor 😉 niekedy sa ani kojit neda a babo je uplne zdrave. zistovala som v mojom okoli a su matky,ktore kojili ledva mesiac a deti su zdrave a su aj pripady,ked sa kojilo dlho a aj tak to nepomohlo.
ja som zistovala doma u gynekologa,tak mi povedal,ze najdolezitejsie su prve tri mesiace. a najlepsie je kojit do dvoch rokov,ze potom to dieta zacina vnimat ako odmietanie matky. a deti su viac nervne a nemaju problem sa hadzat o zem kvoli tomu. takze vsetko ma svoje pro a proti. ja mozem kojit aj 5rokov a aj tak to dieta bude mat nabeh na kopec chorob,zial rodinny chorobopis je prilis dlhy 😕

mikailla
26. nov 2010

@kvietocek7 dakujem kraaaasne ku gratulacii 😀 na svet sme sa doniesli presne pred 2 tyzdnami 😀 😀 boze to uz su dva tyzdne 😕 😕 😕 dakujem aj za tu stranku,ty si skusala takto odgrnut ? mala mi nikdy neodrgne len potom grcka ☹

Dakujem Vam vsetkym za prispevky a rady na tie moje bolave prsia ... 😉 😉 stale nie su zahojene ☹

Ja mam dalsiu pozitivnu skusenost s tymto statom,tetusa na register office nebola spokojna s mojou Anglinou,tak ma poslala domov,povedala ze potrebujem prist s tlmocnikom 😠 😠
Okrem toho sa ma doktorka pyta,ze co chcem dat ockovat malej,som uz na nervy z tohto,ja to mam ako vediet?
Som sa rozhodla,ze balim kufre tu v UK a niekedy vo februari by som chcela ist do nasej "bohatej" krasnej republiky 😖 😖

mikailla
26. nov 2010

@martina_uk tak to ti teda dala rady 😀 😀 😀 to Anglicania nie su asi zvyknuty,ze by chlap pomohol v domacnosti 😅 😅 ako myslis ze ci mate dve izby?anglicky alebo slovensky? 😅 ze obyvacka plus dve izby? ja nechapem preco im na tom tak zalezi ved kto by si dal aj tak babo same do miestnosti 😒 my mame tu jednu izbu prazdnu 😅 😅

martina_uk
26. nov 2010

@mikailla ajojky, aj my sme si narentovali 2 izbak + obyvacka a v tej jednej izbe bude pravdepodobne sklad alebo hostovska :D ale tak co narobime s nimi najprv mi nechceli dovolit 1izbak plus obyvacka ze sieta musi mat svoju izbu a teraz zasa do polroka minimalne musi byt dieta s nami v izbe a presne ako hovoris ani ja by som nenechala babo same v izbe.. a ako sa vam dari?

hrozienko11
26. nov 2010

@mikailla,@martina_uk ako sa vam dari platit najom za tak velky byt?

martina_uk
26. nov 2010

@hrozienko11 no zatial dari ale uvidime ako dlho ;)

elixia
26. nov 2010

@martina_uk rada by som videla,ako si Anglicanky namrazia jedlo do zasoby..ked som bola v nemocnici, tak jednej vedla mna par hodin po porode doniesla navsteva fast food.... 🙂

@mikailla takze definitivne balite kufre?

adoracion
26. nov 2010

No ved ja by som uz aj rada prestala ale fakt neviem ako, ani moja nastastie nebola chora par krat sopliky ale to som si aj bola vedoma kde asi nachladla... ale ktovie ci je to vdaka mojmu mliecku 🙂 papa celkom dobre nastastie aj vsetko male kusy velke kusy, tiez cakam ze sa sama odstavi ale ci sa toho dockam hehe ale nejako ma to nezatazuje raz dvakrat v noci sa ku nej naklonit a dat jej mliecko ale spinka pekne od 10 do 10 🙂 az na vynimku toho kojenia petminutoveho 🙂
@hathor1231 no ved tiez si myslim ze snad zacne rozpravat pri inych detoch ale zatial sa vela nestretava s ostatnymi do skolky ju chceme dat az v septembri ked bude mat tri a kamosiek ma malo a este k tomu poliakov cize stvrty jazyk ...:-O

martina_uk
26. nov 2010

@elixia :D to by aj mna zaujimalo :D oni varia tak ze si kupia uvarene zemiaky, maso okorenene a najlepsie aj s omackou ktore daju na 20 minut zapiect a zemiaky k tomu len ohreju :D keby videli mna jak varim napr svieckovu asi by si pomysleli ze som mimozemstan :D
a inak to o tom fast foode hovorili nam ked sme si boli s priatelom pozriet nemocnicu ze maju cisla na domino pizzu a kebaby ze neni problem aj donasku robia free do nemocnice a predtym ako dojdem do nemocnice si mam ist do tesca kupit nejaky snack :D sa este asi nasmejem v nemocnici :D

stropec
26. nov 2010

@hathor1231 Hi, my planujeme cestu na SK a tiez rozmyslame o zimnych pneumatikach ale 400 libroch asi nedame a pockame asi az do aprila ☹ Kde v Birme si?

j.a.n.u.s.
27. nov 2010

@hathor1231 jasne souhlasim, po roce uz by mela byt zavedena pevna strava a mlicko jen doplnek ....s tym trezorem, ano....mam zafixovane odnekud, ze dite se vychovava(teda ty zakladni zaklady)do tri let....pak uz se vmichava spolecnost, ale to dobre co muzeme diteti dat, co v dospelosti bude urcite nevedome vyuzivat je do tech tri let.... 😵

elixia
27. nov 2010

@martina_uk vidis,tak co si robis starosti s nejakou svieckovou 😀

mona12071
27. nov 2010

noooooooo svieckovu by som si dala hehehehe 😀 😀

adoracion
27. nov 2010

jej aj u vas je tak pekne bielo? my sme sa rychlo vybrali kupit boby tak dufam ze este nasnezi taku radost ma z toho Hani 🙂

kvietocek7
27. nov 2010

@mikailla miska,pokial sa tazsie dohovoris a vsade na tych uradnych miestach potrebujes tlmocnika tak to fakt je na zvazenie,teda pokial sa nechystas zlepsit anglinu.
A poviem ti,ze tu je to take liberalne co sa tyka ockovania preto sa ta aj pytali co chces aby bolo dietatku dane.Ja ked som isla na prvi porod tak som si vela citala o ockovaniach a vedela som ze napr hned po porode chcem aby dali vitamin K a potom vakcinu BCG,ale to sme museli fakt ze povedat.Tu su tie ockovania nie az tak povinne ako na sk..
a ako dojcenie? viem prsia su medzi prvimi ktore odradzaju, ale niet nad MM hlavne teraz cez zimu,aj ked niekam ze idete von ma to malinke babenko vsetko ready.Drzte sa!! 🙂

mikailla
27. nov 2010

@martina_uk tiez mame z tej izby sklad 😀 dari sa nam zatial 😀 dakujem za opytanie,stale sa ucim,staaale nerozumiem jej reci 😀 chi chi... ty sa ako citis? poslickujes? 😉
@hrozienko11 my sme nasli tento byt tak lacno,ze sme nevedeli,ze ci mu daco je alebo co 😕 my zan platime 400libier inak tu u nas stoja okolo 600,nie je to tu najdrahsie,viem ze London a okolie to ma drahe omnoho,kde v Uk si?
@elixia balime balime 😀 este o tom moja polovicka nevie 😅 😅 vcera som mu sice povedala,ze ma to tu nebavi,ze mame byt do februara tak potom zbalime kufre a jedeme,on na to,ze on by tu este ostal zo 4mesiace,ale neverim ze naozaj,on si myslel ze sa len teoreticky o tom bavime,ale ja to myslim smrtelne vazne,mala ma len mna,on bude v robote a mala sa nafixuje len na mna,to nechcem 😖
@kvietocek7 nemali sme problem do teraz nikdy s dohovorenim,lebo ja rozumiem vsetko len nechcem rozpravat ale moj priatel je v Angl.6rokov takze on vsetko vytlmoci 😀 😀 len tu na register office povedala ze nemoze on za mna rozpravat 😕 ale to ma tak ani netankuje 😅 teraz malicka kasle a kycha a som velmi zvedava co nam povie doktorka 😠 co je BCG ? viem ze na sr sa dava hned injekcia na tuberkulozu a tu sme povedali ze chceme,tak ze nas musia niekde objednat 😠 😠

mikailla
27. nov 2010

@hrozienko11 a konkretnejsie na tvoju otazku ze ako vychadzame,ti poviem ze LTT 😒 😒

anjelicek26
27. nov 2010

Banulky videli ste niekde toto? By sa nam hodilo do zimnej zahrady.. len ta uzivatelka je fake a zablokovana, nemam sa jej ako spytat... ani neviem, pod cim to hladat...

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/laurelle/alb...

kvietocek7
27. nov 2010

@mikailla ano Miska,BCG to je tuberkuloza,niekde sa musis objednat a inde ti to daju na poziadanie.Tak sa objednajte to davaju dietatku do lavej rucky hore pri ramene.Ak ti malicka kasle tak si trosku vyvyste postielku postielku-dat pod matrac poskladanu deku alebo vankus-asi tak 30stupnov.Mozes dat odparovat nieco(morsku sol alebo troska vrapo do vody) pri postielku ak by ste mali suchy vzduch v izbe.Len nech jej nepchaju antibiotika lebo ony su fakt vsetkeho schopny.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre