Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

cutce
8. dec 2010

@mickey85 ty blaho, to uz jsou 2 mesice? 😲 , jinak Davidek roste pekne, 😉

mickey85
8. dec 2010

@cutce veru uz dva mesiace, si to uzivaj lebo coskoro tu bude tvoj Davidko 😉

cutce
8. dec 2010

@mickey85 ja uz se i tesim az prijde 😀 😀 😀

mickey85
8. dec 2010

a takyto je sikovny

cutce
8. dec 2010

@mickey85 jezis ten je krasnej a jak krasne drzi uz hlavicku nahore, no super. Povedl se vam 😉

klapinka
8. dec 2010

@mickey85 juuuj davidko je krasny ako z reklamy.
@cutce len este odpocivaj, pride vsetko v spravnu chvilku, ale verim ze sa tesis.

Baby ja sa hlasim po dlhej dobe, mali sme tazke obdobie. Bola som v nemocnici so silnym zapalom paknreasu a zlcnikove kamene. Nikomu nezelam volaco take. 100x horsie ako samotny porod. Ten skoncil po 7 hodinach radostou a ja 16 dni v nemocnici.. uz nechcem ani na to mysliet. Stale som na diete bez cukru a bez tuku. Obcas komplikovane ale strach mi nedovoli. Momentalne mam 3kg pod moju povodnu vahu. Uz sice pojdem susieky bebe, piskoty, ale maslo, olej, normalny jogurt som neskusila. Mlieko sojove. Pred tyzdnom som dala malu lyzicu smotany do spenatu a bolo zle.. tak radsej nepokusam.Tym padom sme na formula milk, ale "vsetko" je ok. Emka pekne pribera vlastne akosi sa vysvihla mame 6,7 kg a 68cm.

Drzte sa mi, dufam ze ste vsetky v poriadku a aj babatka tiez. 🙂

mickey85
8. dec 2010

@cutce dakujem, inac ja som dnes akasi pomylena, Davidko ma 8 tyzdnov dnes a ja vsade pisem,ze dva mesiace, ale presne dva mesiace bude mat o tyzden 😀 som to ja za mama 😀
@klapinka dakujem. Tak to je velmi neprijemne. Pevne verim, ze bude uz len dobre, radsej dodrzuj dietu par dni.A kto bol cely ten cas s Emkou?

cutce
8. dec 2010

@klapinka joj tak to sis teda pekne vytrpela, chudinko. Snad uz jen bude lip a lip
@mickey85 no on mesic ma kolem 4 tydnu, takze se lehko da splest 😉

hrozienko11
8. dec 2010

@monika.c no uvidim,co nas caka 🙂

@hajatanufus urcite sa zacnem obzerat aj po inych oblastiach,ale nemyslim,ze sa nieco podari. navyse potom dlhe cestovanie do prace,to tiez zaberie cas a aj peniaze. uvidim,ci sa niekto najde,ak nie,budem hladat.

my sme dnes boli za doktorkou kvoli tej oblicke.tak musim na urologiu a pravidelne kontroly. asi mi daju nejake tabletky na tlmenie bolesti a budu male drzat aspon do 36-37tt,kedy mam zacat tie antenatal classes.no som zvedava,ci ich teda vobec stihnem 😅 male sa nedari prehovorit na inu polohu 🙄

hrozienko11
8. dec 2010

@klapinka davaj na seba velky pozor. tie problemy su velmi neprijemne.kamene budu musiet urcite prec. zemiaky su velmi dobre na tieto diety.

klapinka
8. dec 2010

@mickey85 prvy tyzden mm, ja ani neviem ako to zbehlo, popravde za 4 dni ani neviem kto okolo mna chodil..a potom dosla moja mamka, Marek uz musel ist do prace.
@cutce v to verim, inka sa ani neda..kazdy den si hovorim uz je dobre, Som doma s Emkou s Marekom sme spolu...

@hrozienko11 mi hovor nieco o zemiakoch 😀 tie sa mi striedaju s ryzou. Este ze mam zemiaky rada, lebo neviem co ine uz by som jedla 🙂

Uz mi je podstatne lepsie, kamene by mali ist vonku, no nemohli ma operovat lebo bol sylny zapla pankreasu a by mi urobili este horsie. 13 idem na kontrolu, len dzte palce aby bolo vsetko ako tak dobre, lebo 17 mame v plane cestovat na slovensko na vianoce.

hrozienko11
8. dec 2010

@klapinka tak je dobre,ze ti chutia. ja idem za dietologom,lebo mam tiez problem so zlcnikom,tak som zvedava,co povie.
davaj si aj cez sviatky velky pozor,lebo teraz ked preliecis pankreas,tak zlcnik bude zlostit a to hlavne pri kapustnici a zemiakovom salate. ale vsetci mi hovria,ze je lepsie dat si vyoperovat zlcnik doma ako tu. takze,ak bude problem,utekaj na pohotovost tam a oni to hned daju prec.

mrk11
8. dec 2010

@cutce urcite dam vediet, ale nebyt @kivec, tak ani o nejakom moznom poradenstve ani netusim, dakujem kivec 🙂 Sice to nie je s financial advisor, ale tetuska je velmi ochotna a zistuje vsetko, co potrebujem

mrk11
8. dec 2010

@klapinka hlavne ze uz mas po tom, drzim palce, nech si co najskor fit, aj ked tieto Vianoce asi si neuzijes dobrot.

mrk11
8. dec 2010

@hrozienko11 ono sa este otoci, este ma plno casu, neboj.

A ten pondelok zatial plati, asi pridem bez Eli, ak uz bude mm doma, uvidime, ved si este zavolame

hrozienko11
8. dec 2010

@mrk11 ahoj.nemyslela som polohu na porod ale zmena polohy,aby netlacilo na tu oblicku 😒 na pretocenie ma kopec casu,ale mohlo by sa uvelebit niekde inde a nie na tej oblicke.

elixia
8. dec 2010

@mickey85 my sme rodili v rovnaky den? Lebo aj my mame 2 mesiace dnes 🙂
Minuly tyzden, na 8.tyz. mal 5630g... Dnes sme sa boli ockovat,chudatko,tak plakal ☹ Aj teraz je este nespokojny..ale bolo dobre,ze ho pichli dve naraz z dvoch stran,sice sok,ale aspon ho netrapili dvakrat..

elixia
8. dec 2010

@klapinka uz som aj myslela na teba,co s tebou je,ze sem nechodis..moja,si si vytrpela,tak nech je to uz len lepsie 😉 Mavala si aj predtym nejake problemy,ci to tak nahle prislo?

@mickey85 krasne dzi hlavicku 🙂 Aj my uz cvicime, teda ked sa mu chce,obcas le lahsie zdvihnut ritku ako hlavu 😀

martina_uk
8. dec 2010

@cutce ajojky ;) tak sme dorazili pred chvilkou domov, voda sa troska zlepsila takze super ;) natyzden vo stvrtok znova pembury a nemocnicu otvaraju 26 januara ;) aspon tak hovorili oznami dnes ;) ale ja si myslim ze doma sa uz dlho nezdrzim MW hovorila ze mala sa uz posta dole a v noci som mala kontrakcie kazdych 8 minut asi 4 hodiny potom ked sme uz chceli volat do nemocnice tak presli :D takze uvidiiime ako dlho sa to este udrzi :D ci sa nebude opakovat vcerajsia noc :D ale aspon uz priblizne viem ako vyzera kontrakcia :D na 1 minutu som ostala ako prikovana ani pohnut ani nic :D a potom to prejde a normalne rozmyslam sak mi nic nieje a o 8 minut zasa :D sranda to bola :D hehe

cutce
8. dec 2010

@elixia je krasnoucky Richard a taky uz krasne drzi , ja myslela, ze az dyl 😀
@martina_uk tak aspon vis jak poznas kontrakce 😉 , tak uz za chvilicku budes maminou 🙂

klapinka
8. dec 2010

@elixia ked som bola tehotna, tak som mavala take akesi pnutie na pravej strane pod rebrom, podla vsetkeho to bol zlcnik. Noc pred porodom sme stravili v nemocnici, mala som sampionove cestoviny a tak mi po nich bolo zle. Myslim ze to bol slaby zlcnikovy zachvat. V zlcniku mam 2-3 kamene. Tie asi zablokovali pankreas a vsetko sa spustilo. My sme boli na viked na the district lake. V pondelok sme za vracali, hotovy horor, Ema plac, ja krik a marek za volatom.... a my daleko od lekarov a domova....

@hrozienko11 hm.. vianocne dobroty... tak na to sa mozem iba pozerat.. Vsetko jedlo robim na vode, jablcko bez supky, pecivo iba biele.... este ze mi sol nezakazali lebo to uz by som bola odrovnana uplne.Vyckam do 13.12 ze co povedia profesionalove 🙂

hajatanufus
8. dec 2010

@mickey85 @cutce no pokusim sa to prelozit len je to komplikovane lebo mam dohodnutu aj tlmocnicku ale potom ma napadlo ze mm by mohol ist s lucy a ja by som tam prisla za nimi ono to trva len hodinu a pol tak snad to stihneme inak nasa rachel ma dnes 4 mesiace a gratulujem k davidkovym 2 mesiacikom

elixia
9. dec 2010

@klapinka no to musela byt cesta..nakoniec ste dosli az domov,ci ste isli do prvej nemocnice po ceste? Zlcove kamene nie su sranda... 😒 Pozri,aspon jedno pozitivum to ma..cez Vianoce nemusis riesit priberanie 😀

kivec
9. dec 2010

Ahojte zienky, ja len tak naskok.

@mickey85 - Davidko je naozaj prekrasny. 😵 Musite byt na neho pysni.
@mrk11 - Super, ze ti tetuska vsetko zistuje, potom nas poinformuj, co si sa od nej dozvedela, prosim ta. 😉

@klapinka - Akurat vcera som na teba myslela, ze kto vie, co je s tebou, ked si tu tak dlho nebola. A nazriem sem a co nevidim, tvoj prispevok. 🙂 Teda presla si si riadnym peklom, velmi ti drzim palce, aby si sa z toho cim skor dostala a aby ta uz podobne veci obchadzali. A ako pise @elixia , vo vsetkom sa daju najst aj nejake pozitiva. 😉 😀 Aj ked, to ta asi velmi neutesi.

Tak ja zase frcim, papa zajtra.

martina_uk
9. dec 2010

@cutce ajojky ako bolo dnes?

cutce
9. dec 2010

@martina_uk ahojky, ty jsi jeste 2 v 1? jak se citis?

no doktor me docela vystrasil. protoze jsem pred 8 lety mela trombozu, tak jsem dnes vyfasovala injekce a budu si pichat kazdy den injekce jako prevence proti tromboze ☹ pry antikoncepce vytvari nejake latky jako vytvarime ted v tehotenstvi, proto je zvysene riziko, ze bych mohla ji mit i ted

elixia
9. dec 2010

@cutce hlavne nestresuj.. 😉 Mne ich tie dali po porode, pichala som si ich tyzden tusim. A ano,jednym z rizik antikoncepcie je aj tromboza....a riziko sa zvysuje u fajciarok. Hlavne mysli na to,ze je to len prevencia....

cutce
9. dec 2010

@elixia takze ty sis taky pichala Fragmin? no ale ja budu pichat ode dneska az do porodu a pak asi 6 tydnu po porodu, takze prez 3 mesice a ja nesnasim injekce 😅

elixia
9. dec 2010

@cutce nazov si uz nepamatam,ale tiez to bola prevencia trombozy...boli to take moderne injekcie,uz pripravene,len vybrat z obalu a pichnut...mali len taku kratku ihlu nastastie...ja ich tiez nemusim,ale tak co uz 🙂

cutce
9. dec 2010

@elixia no tak to budou ony, maji mit kratouckou injekci, aby se dostali jen pod kuzi, aby neublizily 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre