Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

slniecko77
10. dec 2010

@cutce nie, my cakame chlapca 😉 mame sa fajn, minuly tyzden som bola u midwife, maly je otoceny hlavickou dole, cca od 27tt, este viem zo sona na SVK a maly je stale otoceny tak...citim ho ked ma skitavku..je to mile 😵
21.12. idem na sono, aspon ich poprosim nech zhruba odhadnu vahu maleho, zmeraju obvod hlavicky a pozru prietoky
..maly pokopkava, aj ked uz sa intenzivne nehybe, nema tolko miesta..obcas sa mu podari aj pod rebro 😉 ale zatial to nie je bolestive..obcas ma bolia triesla, ked viac chodim, ale inak sa citim OK...bez opuchov, tlak v pohode aj moc
..a ako sa citis ty?

cutce
10. dec 2010

@slniecko77 tak to je super, ja jsem v poradku, ale od vcera si picham injekce, provizorne proti tromboze, jinak jsme oba v poho, malej uz je taky otoceny hlavickou dolu. Ja ani nevim jestli mel skitavku a ani nevim, jak bych to poznala 😅

slniecko77
10. dec 2010

@cutce tak to budes citit 😉 su to pravidelne pohyby..je fajn, ze je maly otoceny hlavickou dole, snad nevymysli otocenie spat...pekne sa pripravuju
..hm, tie injekcie nezavidim 😝 ale urcite je to potrebne brat, aby sa nieco neocakavane nestalo... 🙂

cutce
10. dec 2010

@slniecko77 to jo, radeji budu pichat injekce nez pak myt embolijku 😉

martina_uk
10. dec 2010

@cutce pekne meno ;) ja ked som bola mala tak som mala babiku a som ju volala david :D hihi ;) a do kedy budes pracovat? a co vlastne robis?

cutce
10. dec 2010

@martina_uk delam v kanclu, vracime klientum DPH ze zemi evropske unie z cestovnich cest. Pracovat budu do konce roku, pak cely leden ma dovolenou a v ynoru nastupuju na materskou 😀

chudak panenka, nebo to byl panak? 😀 😀 😀 😀

martina_uk
10. dec 2010

@cutce jj panak holohlavy :D tak to mas v pohode robotku lepsie ako niekde mrznut ako my v praci

cutce
10. dec 2010

@martina_uk a co delas presne ty? No ona kazda prace ma svy pro a proti

martina_uk
10. dec 2010

@cutce ja som dva roky pracovala 7 dni v tyzdni.. v pekarni sobotu nedelu to som prestala v 30tyzdni a cez tyzden sme s priatelom robili spolu v exportnej firme.. kontrola potravin pre dubaj, a tie krajiny kde nemoze byt alkohol v potravinach alebo mlieko.. hanlive obrazky ci nazvy na obale :D take srandy..

cutce
10. dec 2010

@martina_uk docela zajimava prace a pritel je Cech?

martina_uk
10. dec 2010

@cutce ee slovak a Tvoj?

cutce
10. dec 2010

@martina_uk no me to prijde jedno a to same slovak a cech, jsme jedna zeme skoro 😅 . no muj je anglan, kdyby byl cech tak bychom byli asi doma 😅

hajatanufus
10. dec 2010

@slniecko77 daaaaaaaaaaaaaaakujeeeeeeeeeeem si velmi zlataaaaaaaaaaa presne tuto stranku som hladala dakujem 🙂 🙂 🙂 🙂

slniecko77
10. dec 2010

@hajatanufus za malicko 😉

luciebx
12. dec 2010

ahoj holky .. mam dotaz.. mam mensi chripku a tak piju lemsip a beechams a nekdy jen ty prasky.. myslite ze je to ok i kdyz malyho kojim..

hajatanufus
12. dec 2010

@luciebx ahoj skus si precitat pribalovy letacik alebo najst na nete ci mozes ked kojis to prve neviem co je ale to druhe je hot drink s paracetamolom ze? tak to asi mozes ale neviem to urcite

luciebx
12. dec 2010

no ja si myslim ze oboji je jako paracetamol.. no ale maly mi docela dost spinkal v noci tak nevim zda to nema na nej nejaky ucinek.. na letacku nic nepisou ohledne kojicich matek. .tak nevim.. asi se optam dr

hajatanufus
12. dec 2010

@luciebx ak oba lieky obsahuju paracetamol tak mozes uzivat len jeden z nich aj keby si nekojila pretoze sa nesmu kombinovat dva lieky s rovnakym zlozenim napr. panadol a paracetamol alebo to co si spominala ty a urcite bude najlepsie sa poradit s dr. neviem ci to moze mat ucinok na babatko ja som donedavna brala paracetamol 4 rbl. denne cele styri tyzdne a nevidela som ze bu to vplyvalo na malu

monika.c
12. dec 2010

@luciebx ja som sa na to pytala v lekarni a povedali,ze nie,nemozem,na jednom to bolo aj napisane len teraz neviem na com,sa mi zda ze beechamps 🙂 ale tiez som zobrala asi 2 x ,rano a vecer a neboli nijake neziaduce ucinky ,takze neboj,nic sa nestane,len to neber casto 😉

hajatanufus
13. dec 2010

@luciebx ahoj tak uz som cora aj ja tak by som teda od teba chcela vediet ci si zistila ze ci sa tie hot drinky mozu pri kojeni uzivat diky lebo ten co mame doma my tak tam je ze nesmu tehotne ale o kojeni tam nic nie je

cutce
13. dec 2010

ahojky

holky no jo chripkove epidemie, tak Vam preji brzke uzdraveni. Mi byli v sobotu v Londyna a sli jsem do Hyde Park do toho Wonderlandu, ty blaho, katastrofa, vubec se tam nedalo hnout kolik lidi tam bylo, ale bylo to moc hezke. Ted me uplne vsechno boli, po celodennim chozeni 😅

cutce
13. dec 2010

koukam, ze @martina_uk uz tu nebyla prez vikend, tak ze by, ze by mela uz malou Amy u sebe 😀 😀 😀 😀

hajatanufus
13. dec 2010

@cutce ahoj dakujeme asi som neco chytla od mm a to spolu ani nespime 😀 😀 😀 to je super ze ste byli v tom lunaparku ja bych tak taky nekdy chtela a kolik stoji vstupne? a to si byla i na kolotoci? musis na sebe davat pozor a takove akce si nechat pred porodem 🙂 🙂 aby se to pak lepe rozjelo asi si v praci tak at ti to rychlo leti a jo martina je uz asi po porodu 🙂

cutce
13. dec 2010

@hajatanufus no vstup je tam zadara, ale pak si platis atrakce, mi nikam nesli, protoze je tam lidi, ze se nikam nedostanes a s kocarkama a dvouma detma by to byla katastrofa 😉 . ja jsem ted martince psala, tak se snad ozve

luciebx
13. dec 2010

@hajatanufus lemsip se muze 😀

cutce
13. dec 2010

tak ted mi psala @martina_uk , ze jim delnici pretrhali telefonni linky, takze je bez internetu, ale stale 2v1 😉

hajatanufus
13. dec 2010

@luciebx dakujem tak si to zozeniem
@cutce my by sme tam isli az v lete ked deti podrastu 🙂 super tak pozdrav martinku aj od nas 🙂

cutce
13. dec 2010

@hajatanufus ja nic nevim o lunaparku, ted je tam winter wonderland a ten uz tam v lete nebude 😅

martina_uk
13. dec 2010

@cutce @hajatanufus caute baby, zlate ste ze na nas myslite ;) nam uz konecne pustili net ale ide ako v lete na saniach.. snad ho uz nevypnu... sme stale 2v1 a kedze sme nemali cely den kde klikat tak sme si spravila riadny okruh po meste.. kupila som nejake srandy, konecne som nasla odvlhcovac vzduchu.. hned 3 som kupila hihi.. a ideme dalej cakat kedy sa slecna rozhodne prist na svet ;)

hajatanufus
13. dec 2010

@cutce aha to jsem nevedela tak v lete pojdeme nekam jinam dik za info

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre