Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

cutce
10. jan 2011

@elixia me se nic neukazalo a asi je to mozna i dobre 😅
@dadulka2000 ja se citim naprosto skvele zatim 😀 😀 😀 , co delas v patek, ze bychom se sesli s tou Mirkou?

mrk11
10. jan 2011

@hrozienko11 to hej, ale s tym vysypanim sa podla vsetkeho lekarky netrafili, lebo Eli sa mi vyhadzavala viac a viac, tak som jej vysadila Nurofen a do rana to uz bola ina story a za dalsi den jej to vysypanie uplne zmizlo. No neviem, co si mam mysoliet. Vysadila by som jej aj tie ATB, ale bolo vidiet, ze jej zabrali a vsetky ATB sa maju dobrat, takze radsej jej ich dodavam.

mrk11
10. jan 2011

@dadulka2000 to ti poviem, leti to neskutocne, odteraz nam uz len roky budu utekat. Blahozelame bambulke k prvemu rocku!

kaciatko100
10. jan 2011

@simicak No tak sa musim spolahnut len na mw ako pises, nic ine mi tu ani nezostava....Neviem ci mam naozaj uzku panvu na porod, len mi to povedalo par znamych, ze budem mat asi tazsi porod.....Moj doktor mi ju meral na zaciatku tehotenstva a nic mi nepovedal...A ty si porodila v 29tt?My este nemame nic kupene, takze ja musim s porodom urcite pockat.Asi buduci tyzden zacneme pripravovat izbicku pre malinkeho🙂)))

kaciatko100
10. jan 2011

@cutce
To je super, ze ides na scan.Dufam,ze ti to vsetko dobre dopadne🙂Som pozerala, ze mas uz len 32 dni
do porodu, tak to uz mas za par🙂Mozem sa opytat ake mate vybrate meno pre malinkeho?Nas malinky sa bude
pravdepodobne volat Jake-to je jedine meno na ktorom sme sa s priatelom zhodli.Mne sa paci aj Alex alebo Max🙂
Videla som aj tvoj kociar-peknucky aj pekna farebna kombinacia, my sme akurat tento vikend pozerali kociare a asi kupime Quinny.
S tym, ze si jeho byvala zena sama vytiahla dcerku, tak to je naozaj pravda...ja som tomu tiez nechcela verit a ani som mu dlho neverila, lebo ten moj si stale robi srandicky ale s tymto si nerobil....ale vsetko je ok, mala ma 5 rokov a je zdravucka co je dolezite🙂

kaciatko100
10. jan 2011

@mirkabride
No uvidime ako to ja vsetko dobojujem lebo sa naozaj bojim porodu.Som myslela, ze tu nebude tazke vybavit cisarsky a teraz to vidim ako velky problem.....Zajtra mam stretnutie s mw tak sa jej aj opytam ako je momentalne malinky otoceny..som zvedava.Inak je taky aktivny, stale sa tam mrvi, kopka🙂))

mirkabride
10. jan 2011

@hajatanufus U nas sa este da zapisat dieta do pasu? Lebo tu musi mat babo vlastny.

mirkabride
10. jan 2011

@kaciatko100 To je super ze je aktivny! A necitis kde ta kope viac? Ja uz som na konci tehotenstva vedela posudit ako je otoceny lebo najprv ma strasne kopal do mocoveho mechura ( ziadna sranda 😀 ) a potom pod rebra. V kazdom pripade sa neboj, postaraju sa o teba uz nech bude akokolvek.

simicak
10. jan 2011

@kaciatko100 jak ti nekdo muze rict,ze mas uzkou panev?? Zrovna kamaradka co ji ma uzkou,tak ma boky jako stodola 😉 A i kdyz je uzkatak se nechava r odit prirozene,dokud se v prubehu nezjisti,ze to opravdu nejde,panev se roztahuje a i uzka se roztahne vetsinou 😉 Ty se tak moc bojis porodu??
Jo rodila v 29tt. a taky jsme nic nemeli. Ale pak jsme byli 2 mesice v nemocnici,tak bylo na vse cas,navic ty oblecky byli velikosti jak pro mini panenku a ty jsme nemeli,to jsou specialni.

cutce
10. jan 2011

@kaciatko100 tak to je sila, to doufam nezaziju, abych musela sama rodit 😅 . no kocarek jsme koupili abych mohla jet domu autem, protoze takhle korba muze byt vzadu v aute, takze malej bude moct lezet 🙂 Jinak jsme vybrali jmeno David, ale o Alexovi jsem taky premyslela 😀 😀

Tak jsem zvedava co ti rekne MW

cutce
10. jan 2011

@mirkabride a jsem si taky myslela celou dobu, ze je hlavickou dolu, protoze se mi bricho vlni kolem pupiku, ale nevim no uvidime na scanu 🙂

slniecko77
10. jan 2011

ahojte 🙂
..s radostou vam oznamujem, ze v sobolu o 11.10 hod sa nam narodil syncek s mierami 2.91 kg a 49cm
..porod prebehol rychlo a bezproblemovo 😵
..kontrakcie som zacala mat cca o 3.30, ale boli velmi intenzivne a pravidelne, kazdych 5 minut - dost bolestive, prehnalo ma, mala som triasku a zvracala som..nastastie bol mm stale so mnou
..pockali sme do deviatej, manzel ma dobalil, vsetko preniesol do auta, zavolal do nemocnice, kde sme dorazili o pol desiatej..este nam stihli dorucit kocar, tesne pred odchodom 😀 😀 😀 a o 11.10 hod som uz mala maleho na hrudniku 😵
..midwives boli prekvapene, ze som bola bez pain relief, lebo do nemocnice som dosla uplne otvorena (10cm) a vlastne som uz mohla ist rodit..chcela som epidural, ale uz mi nic nestihli dat..bolo by to zbytocne, mala som len gas&air..a aj to len chvilu
..bola som bez nasrihu, len mensia trhlinka, po dvoch hodiach po porode som sla zo sprchy po vlastnych, este sme pockali na pediatra a papiere a o 19.00 hod sme uz boli doma vsetci TRAJA 😵 😵 😵
..maly je uzasny, velmi dobry, len papa, usmieva sa, kaka a obcas zaplace 😵

monkka21
10. jan 2011

@slniecko77 gratulujem a zelam nech ste len zdravucky a dari sa vam.dufam,ze aj ja budem mat taky rychly porod🙂

cutce
10. jan 2011

@slniecko77 no ty blaho uz ho mas u sebe malyho, to je neuveritelne, tak to jste to zvladli na jednicku a hned sli skoro domu, to je neuveritelny a porod do vody nebyl asi co? No velikanska gratulace, tak jste to zvladli, no uz se tesim na fotecky 😀 😀 😀 😀

kivec
11. jan 2011

@slniecko77 - Waaaaw! Ja som sem len na chvilocku nazrela a tu taketo prekvapko. 🙂 No teda tomu sa hovori ukazkovy porod. Si statocna, ked si to tak krasne zvladla. Veeeelmi ti blahozelam k syncekovi, nech ste obidvaja zdravi a spokojni. Prajem ti skore zotavenie a vela krasnych chvil s tvojim drobcekom. 🙂

@cutce - Tebe prajem podobny porod ako mala slniecko77. 🙂 Viem si predstavit, ako musis byt uz excited. 😉 Drzim ti palce.

martina_uk
11. jan 2011

@slniecko77 ahoj, blahozelame a prajeme vela zdravia ;)

dadulka2000
11. jan 2011

@slniecko77 vsetko najlepsie drobcekovi prajeme,.... well done. 🙂
@cutce rada by som sla,... len mi dajte adresu kde byva mirka, nech to kuknem na mape - ako je to od nas daleko, aby som to koli skolke stihala.

ja som uz v praci a dnes millie oslavuje svoj 1 rok 🙂 😅

cutce
11. jan 2011

@dadulka2000 v kolik muzes v patek, ze bychom ti dali vedet kde jsme 😉
@kivec no doufam, ze budu mit takovy rychly porod 😀 😀 😀 😀

elixia
11. jan 2011

@slniecko77 ooobrovske blahozelanie aj od nas 🙂 Uzasny a ukazkovy porod, @cutce aj tebe zelat taky...Hlavne nech ste obaja zdravucki teraz,vsetko dobre 🙂

slniecko77
11. jan 2011

ahojte 😵
..dakujem vsetkym za krasne blahozelania a priania 😵 😵 😵
..maly je nadherny a strasne krasny 😵
..zatial aspon tato foto

mona12071
11. jan 2011

@slniecko77 jeee mame miminko ,blahozelameeeee hlavne moooc zdravicka 😉
ahojte baby moje ako sa mate
ja som sa dala konecne na dietu tak dufam ze uz vidrzim a nevzdam to prve dni su najhorsie a 3 dni som uz prezila ani hlad niako nepocitujem mam delenu stravu tak to nieje take zle a drzte palceky lebo vela nastrah sa skryva v ladnicke hehe

radlinka
11. jan 2011

@slniecko77 jeeej Slnienko, krasni ste, tak uz mas anjelika so sebou, neskutocne rychle a perfektne, srdecne gratulujem a nech ste zdravi a stastni. Perfektny porod, keby to islo kazdemu takto po masle a do pohody. Nech sa vam dari co najlepsie a opatrujte sa xxxx 😵 😵 😵 😵

slniecko77
11. jan 2011

@radlinka dakujeme 😵
..prave tu bola HV..vsetko je v najlepsom poriadku 🙂

radlinka
11. jan 2011

@slniecko77 super, tak si to pekne uzivajte a majte spolocnu radost, konecne pozitivne spravy 😉

hajatanufus
11. jan 2011

@slniecko77 ahoj dva dni som tu nebola a ake krasne novinky citam gratulujemeeee prajeme veeela radosti a vsetko len to najlepsie
@cutce ahoj tebe prajem aby si tiez mala takyto krasny rychly a bezproblemovy porod teraz si uz s davidkom dalsia v poradi

cutce
11. jan 2011

@hajatanufus to mi ani nepripominej, zacinam mit bobky, jak to ted zvladneme mi dva 😅 😀 😀

slniecko77
11. jan 2011

@hajatanufus dakujem 😵 tak sme nevydrzali do 19.1., no maly si predsa len vybral svoj datum 😉

cutce
12. jan 2011

@slniecko77 no to koukame, ze nevydrzel na nase narozky, ale hlavni, je ze je malej v poradku a zdravej 😀 😀 😀

mirkabride
12. jan 2011

@cutce & @dadulka2000 Nechcelo by sa vam ist do East Grinstead do soft play? Tvoje dievcata by mohli behat a cutce by aspon videla co ju caka az babo bude na svete. Mozme ist aj neskor okolo 1-2 ked vam to viac vyhovuje.

simicak
12. jan 2011

Holky,prosim o radu. Kdyz potrebuju prelozit a overit maturitni vysvedceni,kde se to da v Uk udelat? Ambasada to nedela a do ceska se to bojim poslat,ze mi to ztrati. Overovali jste si to nekdo tady nebo doma? Ja nevim ani pod cim to hledat.. .....dekuji

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre