Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

bobocka
28. jan 2011

@veronika2108 jeeeeeej,taka do dlane 😀

veronika2108
28. jan 2011

No, bola ako maly pavucik 🙂 moja laska 😉

veronika2108
28. jan 2011

@bobocka ale uz podrastla a je z nej velka slecna 🙂

andrealisy
28. jan 2011

@bobocka
haha
ale nie dal nam masticky vselijake niektore z toho aj hormonalne samozrejme, aj na antibiotikach sme boli ale to sa takto atopicky ekzem nelieci 😀 to som si nastudovala aj sama 😀
inak to mas pravdu ze GP moze byt kadekto
My sme teraz na Slovensku prisli sme uz pred Vianocami a pobehala som si kozne aj detskych lekarov ale tiez bezvysledne, tie kozne to su take mastickarky, vzdy ked pridem len mi novu mast napise, ze vyskusajte 😀
Teraz drzim prisnu dietu a riadim sa pokymni bab z temy babske recepty na atopicky ekzem ......

bobocka
28. jan 2011

@veronika2108 hamiltonov neboli ak to robi lekar co vie co robi.mne to robili na svk a necitila som nic.absolutne nic.akurat mi lekar hovoril,ze budem trosku rvacat a namiesto trosky to boli trojhodinove jatky,no potom to prestalo a nic.bolo .ja som mala 5 terminov porodu,takze som nevedela ani ci prenasam ci co,len na svk mali pocit,ze uz je to prenasane a ze tomu treba pomoct,ja som im verila a dobre som spravila 🙂
na svk sa zije fajn.nebolo treba si zvykat.ved tu som doma.jediny a dost velky problem je to,ze eurace sa minaju podstatne rychlejsie ako libry 😠 .nechapem preco,ked je to takmer to iste 😠 a ked zme boli v uk,tak sme zarabali celkom ok, a nemali sme dieta,tak zme si mohli kadeco dovolit a teraz sme si museli riadne priskrtit opasky.no zas ked zi predstavim vydavky spojene na dieta v uk,tak je dobre ze sme doma. 😉 ty uz pracujes? v uk je materska len 9 mesiacov 😠 to je uz len socialny stat 😠 😠 😠 .na svk to je super,ze maminky su podporovane statom 3 roky.ja si neviem predstavit,ze keby som ostala v anglicku,tak by som uz teraz musela fachcit a o mojho drobceka by sa starala nejaka masna anglicanka co 24/7 futbalovy dres nosi 😠 takto som mala matersku z uk a po jej skonceni som presla na rodicovsky prispevok na svk a som nadalej s malym doma 😉 ideaaaaalne 😉 mne je doma riadne dobre,maleho si poriadne uzivam 🙂 je strasne sikovny a zlaty 😉 neviem si predstavit,ze by som teraz robila a o toto vsetko prisla ☹ a teraz v lete sa chceme snazit o druhe babo,takze ja budem na materskej este dost dlho.no keby bolo na mna,tak som aj cely zivot!!!!mne je taaaaaak dobre 🙂

bobocka
28. jan 2011

@andrealisy a akusala si vitellu ictamo?senzacna vec.moj maly sa tiez vyhadzal ako trojmesacny.boli sme u koznej tu u nas,len ona ma zmluvu s nejakym vyrobcom liekov a malemu trojmesacnemu predpisala kortikoidy a stereoidy.ja som bola uplne hotova,ked mi povedala,ze to je istotne AE.ked som dosla domov a videla co mi to predpisala,tak som sa nastvala a natierala som maleho obycajnou modrou indulonou kremom na ruky-ta riadne premastuje http://www.nibia.sk/eshop/683-indulona-modra.ht... som 2-3x denne. a na tie najhorsie miesta som dala tu vitellu http://www.docsimon.sk/tovar/vitella-ictamo-pas... veeelmi pomohla.nie v kazdej lekarni to maju,no da sa to v pohode objednat.ja som bola najprv na diete kedze som dojcila,no po tyzdni som zacala normalne jest a maleho som premastovala a zmislo to.ziadne kortikoidy mu nebolo treba 🙂 tak skus 🙂 inak odvtesy ziadna virazticka 🙂

andrealisy
28. jan 2011

@andrealisy
no eurace sa minaju rychlejsie preto lebo je tu vsetko drahe!!!!!!!!!!! 😠
matreska je 9 mesiacov v Uk, ked ti skonci zvysia sa tax credits a si na tom rovnako s peniazmi ak tu na Sk...

veronika2108
28. jan 2011

@bobocka tak to si mala dobre, ze ta to nebolelo, lebo vela ludi, aj kocky co tu pisalo to vraj bolo bolestive, neviem 😕 , lebo som nezazila. Tak to je super, ze si si nemusela zvykat. Viem, ze sa eurace velmi rychlo minaju, viem to podla toho ked idem domov a peniazky sa minaju velkou rychlostou 😠 ☹ . Ano materska je tu len 9 mesiacov, ja som ostala aj tak doma s malou, lebo by sa nam to neoplatilo. Keby som dala malu do skolky, dala by za nu skoro cely moj plat, tak tak som zatial doma. A aupair alebo nanny nechcem. Nejako im tu neverim, co sa toho tyka ☹ 😔 Uidime 😖 . Na svk je dobre to, ze stat podporuje mamicky, tu nie, len velmi socialne pripady 🙄 ☹ Kedysi mamicky mohli poberat rodicovsky prispevok aj zo svk a pritom rodili mimo svk, teraz sa to uz neda, bohuzial. ☹

jancikes
28. jan 2011

@veronika2108
ty si rodila v St. Georges hospital??????????????? tu mam ja najblizsie...
a kde byvas????
ja mam strach tam ist rodit, nepocula som dobre ohlasy na tu nemocnicu :(
ale asi je to individualne a zalezi ake midwife chytis pri porode a ci je busy 🙂))
co je toten hamiltonov hmat???????????

andrealisy
28. jan 2011

@bobocka
indulonu sme skusali tiez, ale nic
masticku by som mohla vyskusat....ja uz skusim hocico 😀
skusala som aj holtov krem ale tiez nic, toto bude nieco podobne

bobocka
28. jan 2011

@andrealisy u mna takisto.tiez ma asi polhodku sili,no doktor bol senzacny a stale sa so mnou rozpraval a chvalil mi maleho a ako som to super zvladla a ...no uuuzasny lekar.ked som rodila maleho tak som sla na nahodu a lekara som si nezazmluvnila,no pri druhom dieetatku poprosim toho porodnika co bol pri miskovi.akoze to bola uuuuzasna pohoda pri nom rodit 🙂 fantasticky lekar. a mlady-do 35rokov 🙂
tiez bol bobco so mnou,maly bol pri nas chvilku.u nas davaju dietatko na dake 2 hodiny po porode do inkubatora,aby sa mu nejak vyrovnala teplota a nebolo babo v soku z tej teplotnej zmeny a tak. 😉

bobocka
28. jan 2011

@andrealisy holtov smrdi jak noha 😀 😀 😀 to nedavaj 😀 😀 😀 vitella je super,fakt odporucam 😉 ale je ich vela,tak si pytaj vitella ictamo krempasta 😉

bobocka
28. jan 2011

@andrealisy no s tax creditom ani nezacinaj 😠 ti ma tak nastavli,ze dovidenia 😠 😠 😠 teraz po 2 trokoch na svk nam prislo,ze sme overpaid 500libier 😠 😠 😠 akoze aka drzost.oni v tom maju bordel a mna budu na slovensku otravovat 😠 teraz sa s nimi musim natahovat 😠 a to som uz chcela mat od nich pokoj 😠 .

andrealisy
28. jan 2011

@bobocka
haha ty mas chuda hrozne trable s UK 😠
nie to musis kazdy rok nahlasovat zmeny ake mate v rodine, inak bohuzial je to tak pytaju peniaze naspat

jancikes
28. jan 2011

@veronika2108
Myslis ST.George hospital na tootingu?????????

veronika2108
28. jan 2011

@jancikes ahoj, ano v St. George som rodila. Ani ja som nepocula dobre ohlasy, ale nemozem sa stazovat. Kazdy ma inu skusenost. No ja so mala 2 mw pri porode 🙂 , ked jedna si potrebovala odskocit, tak ta druha tam stale bola. Ja byvam v okoli Wimbledonu, ty? Hamiltonov hmat je podrazdenie krcku maternici aby sa samovolne spustil porod. Skus si vygooglit, najdes o tom viac. Tu to volaju sweep

veronika2108
28. jan 2011

@jancikes ano na tootingu 😀 , ty si mala tu istu na mysli?

elixia
28. jan 2011

fuuuu,som chvilu mala pocit,ze som do zlej temy zabludila,ved tu nikoho nepoznam 😀 Vitajte kocky 🙂

@etuska niektora kocka tu spominala,ze aj robila toho interpretora..ale ktoraaaaa???? Ako dlho trva ten kurz? Ona tusim spominala,ze sa plati aj za skusky a potom aj kazdy rok nieco ako clenske....viem,ze som si vtedy povedala,ze je to trochu draha sranda,ked ani neviem,ci budem mat potom pracu...

jancikes
28. jan 2011

@veronika2108
ano mala som tu istu na mysli..lebo ja byvam v Cooliers Woode a St. Georges mam asi 10 minut od domu🙂
citala som si referencie aj anglicke na tuto nemocnicu a vacsinou su negativne , preto vaham:(
lenze zase na druhej strane neviem kde by som mohla ist rodit...neviem totiz ci mas na vyber nemocnicu alebo ti pridelia...este tusim pri Mordene je ST. Helier...

etuska
28. jan 2011

@elixia
kurz trva 15dni a stoji 450libier 😝

veronika2108
28. jan 2011

@jancikes hmm mysmim, ze nemocnicu si mozes vybrat. Ja som byvala predtym na Earsfielde, takze som rodila v St. Georges, ale aj som chcela. Ja byvam presnejsie nedaleko Haydons road stanici 🙂 , ale vraj teraz u patrim pod St. Heliers, aj mw z tej nemocnice k nam chodili, ale ak by som rodila opat tak St. George, poredsa je ta nemocnica pre mna najblizsie 😉

elixia
28. jan 2011

@etuska slusne 😝 a potom uz rovno dostanes licence ci este nejake exams? Ako dobru english na to treba??
🙂 🙂

jancikes
28. jan 2011

@veronika2108
a bola si spokojna so svojou midwife pocas celeho tehotenstva????
inak je ta nemocnica pekna , ci taky priemer??
lebo ja som tam bola len na emergency a to nic moc..

cutce
28. jan 2011

@elixia videla jsi, jsem se rano peclive prihlasila 😀 😀 😀 😀

elixia
28. jan 2011

@cutce videla,len som ta uz nestihla pochvalit,lebo dieta mi tu revalo akoby ho za to platili 😀 ako sa citis?

cutce
28. jan 2011

@elixia no jestli jsi to cetla, tak si myslim, ze mi klesl pupek, takze to asi bude brzy 😅 a jak vy se mate s Risankem?

veronika2108
28. jan 2011

@jancikes ano, ja som mala perfektne mw, boli velmi zlate a vsetko mi hovorili, ze co sa deje. No emergency je tam o nicom to je pravda, ale delivery suite je uplkne nova budova, vsetko pekne prerobene, takze nic sa neboj. Ved mozes sa ist hocikedy pozriet, myslim kazdy pondelok sa tam da ist pozriet a vsetko ti ukazu. Ja som si to nestihla pozriet, lebo bola vtedy swine flu, takze to bolo zakazane. ☹

hajatanufus
28. jan 2011

ahojte babenky ja sice neviem ake vysetrenia sa robia na sk lebo tam som este nerodila ale viem ze pri vysetreni zvnutra sa moze nieco poskodit ja som prve tehu a porod mala v cr a tam sa tiez zvnutra nevysetruje teda aspon moj dr ma nevysetroval a pri kazdej navsteve mi robil scan priamo v ordinacii okrem toho samozrejme krvne testy a moc a v 16 tt som bola aj na odbere plodovky koli tomu ze som davnejsie prekonala vaznu chorobu a tiez som mala testy na glukozu okolo30.tt mne dr povedal ze po 25 sa to robi vsetkym a este mi robil ten test na streptokoka a okrem toho som v poslednom meisaci chodila raz za tyzden na ozvy srdiecka a ano este som v 21 tt bola sono srdiecka malej a to je asi tak vsetko a kedze som do terminu neporodila tak ma potom prevzali do starostlivosti v nemocnici s tym ze ked ma dr. vysetroval zvnutra tak mi praskol vodu a hned si ma tam aj nechali a o niekolko hodin teda o 7 a pol bola mala na svete a ano este som zabudla ze od 7 mes som mala vysoky tlqk tak som brala lieky a tu v uk mi robili 2 scany a potom este jeden lebo mala bola nejak zle otocena tak nevideli vsetko a okrem toho mi brali moc pri kazdej navsteve mw alebo nemocky a tiez krv a okrem toho este mi sledovali aj stitnu zlazu lebo mal znizenu funkciu a v tehu s tym mozu byt problemy ale beriem lieky no a este v 38 tt som bola na posledny scan koli polohe a aj na vys u dr a zhodou okolnosti o dva dni na to som aj rodila a s porodom som bola tiez velmi spokojna takze ja mam chvalabohu tiez dobre skusenosti ono to zalezi aj od toho kde ste a ake tam majusposoby a este som aj tu v uk bola na glukozovych testoch lebo mam vyssie bmi 🙂 🙂 🙂

elixia
28. jan 2011

@cutce citala som...no ved si uz skoro na konci,mozes to cakat kazdym dnom 🙂 No Risanek mal dnes zase raz 'svoj den'....nareval sa tolko ze az...boli sme v banke,tak vseeetci vedeli,ze sme tam🙂 Niekedy sa taaak tesim na muza,ze ho konecne vezme on🙂))

cutce
28. jan 2011

@elixia 😀 😀 😀 , no mi asi pujdem s manzou do restauracky na veceri, muze to byt posledni 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre