Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

smajka
11. feb 2011

@mikailla - zial nemam skusenosti s takym kocikom - my mame mclaren buggy od narodenia, takze sme iny nemali. ale myslim ze jedno by si mala mat zadarmo - ako kocik, car seat... a za druhe sa nieco plati.
teraz byvame vo velmi peknej a tichej casti. teraz sa prave budemem musiet stahovat, z coho mam panicky strach- ved o dva mesiace rodim. na ine nemyslim ☹ ☹. a zdravotnictvo? asi ako v celej uk 😀 😀
@cutce - viem co prezivas chuda - ja som prenasala skoro dva tyzdne, az pokial mi nevyvolavali. uz aby to bolo,vsak -- a hlavne sa uz musite tesit na drobceka. 🙂

smajka
11. feb 2011

@foxinecka - ahoj, my zajtra urcite ideme do hemelu. 🙂

cutce
11. feb 2011

@smajka no uz bych to rada chtela mit za sebou a drobce u sebe 🙂, na sweep jdu az ve ctvrtek ☹

foxinecka
11. feb 2011

@smajka
aj my ideme, tesime, konecne sa nam podari stretnut 😉

smajka
11. feb 2011

@cutce - ti verim. mne ziadny sweep nikto nerobil. mozno sa to pred 3 rokmi nerobilo.

smajka
11. feb 2011

@foxinecka - ok, super, tak sa tam stretneme. 🙂

stropec
11. feb 2011

@hajatanufus no veru mas pravdu, na to som uplne yabudla, ja s muzom tie karticky mame, a na deti som uplne zabudla. Pre mojho synceka mam sk karticku pred 4 rokmi mi ju dali bez problemov, tak som verila, ze to bude znova tak, ale ak to teda tak je,musim ho asi odhlasit, aby z toho nebol problem.

stropec
11. feb 2011

@martina_uk ahoj, ja som si to tiez myslela, pretoze mame tu stale trvaly pobit a je slovenka, ze to bude ok. Pred 4 rokmi mi tu zdravotnu karticku dali bez problemov pre syna, ale teraz uz tvrdia ze nemoze mat poistenie v dvoch krajinach eu. A to vlastne znamena, ze ta modra karticka, (co uz som poslala, do 7 dni to pride), je len na nutne osetrenie, asi nemozmem ist na taku preventivnu prehliadku, a asi sa aj bude platit, no neviem, som trochu z toho jelen

radlinka
11. feb 2011

Ahooojte Babulky, ako sa vam dari ? 🙂

radlinka
11. feb 2011

@cutce ahoooj moja, este si stale kinderko, drzim palce nech uz je Davidko pri tebe 😉

hrozienko11
11. feb 2011

@cutce kebyze ta chcem tak predbehnut 😀 😀 😀

cutce
12. feb 2011

@hrozienko11 no predbihaji me vsechny, takze by me to ani neprekvapilo.

Ale ja uz chci rodit, je mi do breku, ja uz to chci mit za sebou a mit ho u sebe 😢 😢

hajatanufus
12. feb 2011

@cutce ahoj neboj ono to uz za chvili bude viem ze je to tazke a ja som bola stastna ze to na mna prislo skor skus nejak relaxovat pozri si nejaky dobry film alebo rozpravku aby si na to nemyslela a ono sa to rozbehne viem ze to cakanie je najhorsie ale skus nieco alebo ist ne prechadzku neviem ako u vas ale tu vykuklo slniecko bude to fajn a mozno to pride zajtra a budes mat nedelniatko ako my 🙂 🙂 🙂

hajatanufus
12. feb 2011

davidko davidko pod pekne von tu ta uz cakaju holky tak ani nevies o co prichadzas a zvonku je ten svet este krajsi a uvidis svoju maminku a najkrajsi usmev na svete tak sup sup von 😉 😉 😉 😀

cutce
12. feb 2011

@hajatanufus je moc dekuju, to je hezounky 🙂

mikailla
12. feb 2011

@foxinecka dakujjem za info 😀 a mozem mat v kociku nieco?napriklad fusak..a hracky co na nom vysia... a tasku co visi na kocari? ci to asi ee.. 😒 😒

radlinka
12. feb 2011

@cutce ahoooj, no ja mam pocit, ze to bude krasne VALENTINSKE prekvapenie...tak sa mas naco tesit 😉 😵 😵 😵 😵 Neboj, uz bude u teba zachvilocku 😉

mikailla
12. feb 2011

@smajka noo niekde v UK to maju dobre zdravotnictvo,ze sa nestazuju,tak za to som sa pytala ci je u vas ok 😉 😉 u nas hroza,vsetky slovenky co tu porodili odisli domov 😒 stahujete sa? do vacsieho,ci musite... No nezavvidim,my sme sa stahovali tiez ked som bola tehu a to hrozne namahave vyriadit a prestahovat.... 🙄

radlinka
12. feb 2011

@mikailla ahoooj ak hladas buggy alebo puschchair, tak si pozri GRACO, tam mozes mat zavesenu tasku cez rucku, dole kosik na nakup, pred dietatom je tray na hracky a flasticku, ma polohovatelnu sedacku 4-5 poloh a prisposobitelnu striesku. Na drzadle je ukazovatel casu a teploty a niekedy zvykne byt taka mala krabicka na odlozenie niecoho. Doteraz mali dost velke zlavy po zime, este cosi vypredavaju, nasla som farby ciernu, tmavomodru, maslovu - taku butterscotchegg. Treba si ist vybrat a popozerat, maju aj kolieska do terenu, mne sa velmi GRACO pacilo. Drzim palec. 😉 Este dodam vyroba USA, da sa mrknut aj krasny na ebay. 😉

cutce
12. feb 2011

@radlinka ja nechci Valentynsky miminko ☹

radlinka
12. feb 2011

@mikailla tu je Graco , Mura 3, Quinny Buzz 3 .

radlinka
12. feb 2011

@cutce preco nie ?take krasne datumy su vo februari. 😅 chapem, ze najlepsie by bolo mat hned...tak snad sa to podari...🙂

cutce
12. feb 2011

@radlinka protoze az bude vetsi tak nebude chtit slavit narozky s rodinou ale s pritelkyni a nejak mi to utkvelo v hlave 🙂

radlinka
12. feb 2011

@cutce ale moja, sustred sa na vas dvoch, nad tym sa vobec netrap... tuto slavia deti s kamaratmi uz od nursery, tak je to uplne normalne a maju vcelku aj tri oslavy, s rodinou, kamaratmi, v skolke 😅 A nemusi byt ani vyznamny den, sviatok ci udalost. 🙂

jancikes
12. feb 2011

ahojte dievcata...ako sa mate ? 😉
@cutce ty si este tu s nami 😉 ja uz len cakam zakazdym ked sa prihlasim ze tu najdeme vsetky odkaz o davidkovi aky je krasny a dobrunky a ako si ho uz mojkas v naruci 🙂 ...ale neboj uz coskoro!!!!!!!tesime sa s tebou 🙂
inak babule..viem ze je to skoro..ale dnes sme akurat sa boli flakat po meste (londyn)...oxfordke...no a ziadny obchod s kocikmi sme nevideli..jedine mothercare..ale nic moc vyber...vy ste kde kupovali kociky a aky by ste doporucili...len tak zatial pre informovanost 😉

radlinka
12. feb 2011

@jancikes ahooj pozri toys'r'us...babies'r'us, kiddicare.com (ti su az v Peterborough) a dalsie. Moc na vyber toho nemaju, hlavne co sa tyka farebnosti, drzia sa len zakladnych farieb, dominuje cierna 😒

elixia
12. feb 2011

@cutce ja mam narodky den po Valentinovi..moj muz sa z toho tesi 😀 😀

Pozeram ze kociky rozoberate...my sme sa prave dnes s manzelom smiali,ze tooolko casu a energie sme venovali vyberu kocika...a nase drahe dieta ho po 3 mesiacoch odignorovalo..uz vyse tyzdna chodime von iba v satke alebo v nosici. V kociku uz byt nechce,chvilku pospi a potom reve ako o zivot..nic tam nevidi a on je teda zvedavec 😀 V satke je spokojny,vsetko naokolo vidi,ked to na neho pride,pospinka si...Takze som uplne happy ze som nevyhodila za kocik nejakych 800£...by ma teraz asi porazilo 😖 Pravdu povediac, uz by som to riesila tak,ze by som kupila nejaky hlboky po 1 dietati a neskor vybrala nejaky pekny sportak..ale ked som bola tehu a vyberali sme kocik,zbytocne mi to radili..jasne,ze som si nedaa povedat a musela som mat travel system 😀 😀 Pri druhom uz budem mudrejsia...

martina_uk
12. feb 2011

@stropec tak to je smola ja som sa tesila ze bude mat slovensku karticku a nic z toho.. som zvedava kolko si zauctuje lekarka bez poistenia.. chcem ist s nou na preventivnu ked budeme doma.

martina_uk
12. feb 2011

@cutce ajojky neboj o chvilu sa dockas ;) ja som sa tiez nevedela dockat a ked som bola v nemocnici na vyvolavacke tak sa mi do toho uz az tak nechcelo :D :D ale aj tak je to ten najkrajsi pocit na svete drzat to male v naruci ;) drzime palce aby ste to mali rychlo za sebou ;)

hrozienko11
12. feb 2011

@cutce neboj,uz to dlho nebude trvat 🙂

@elixia ja som preto velmi nevymyslala pri vybere. som zvedava,ake bude to nase dite,ci ho naucime rychlo chodit 😅 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre