Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

elixia
14. feb 2011

@mikailla stastnu cestu a ozvi sa aj z domu niekedy 🙂 Aky je to pocit odchadzat uz nastalo??

alegro
15. feb 2011

@mima3114 taktiez som v uk a kazdu chvilu cakam kedy to na mna pride a musim sa priklonit k nazoru z vlastnej skusenosti,ze som tu max.spokojna s ich starostlivostou a myslim,ze aj s pokrocilejsou a modernejsou lekarskou technikou....kamoska mi rodila na sk...nebudem rospisovat s akymi chybami sa jej narodilo babo....a ked som sa pytala dalsej kamosky lekarky,ze ako je to mozne,tak mi povedala,ze na sk nemaju este take vymozenosti,ako tu a jednoducho tie diagnozy babatku nezistili...dost smutne vzhladom k tomu,ze to babo nema nic v poriadku.....a co sa tyka palpacneho vysetrenia?max.neprijemne ak zena nieje tehotna nie to este v tehotenstve.....moj nazor.....aj tak vsetko ukaze az ultrazvuk....

cutce
15. feb 2011

@elixia Dobre ranko. Vsechno nejlepsi k Tvym dnesnim narozeninam, hezky si je uzij 😉

cutce
15. feb 2011

@mikailla tak stastnou cestu a urco se ozvi, jak jste to zvladli 😉

bea75
15. feb 2011

Ahoj vsem maminkam i nastavajicim maminkam,taky ziju v uk a dneska jsem 40+5,takze si davame nacas 😕 ,chtela jsem se zeptat kdy nejpozdeji vyvolavaji porod?

cutce
15. feb 2011

@alegro vitame te tu 🙂
@bea75 tak mi jsme na tom stejne ja jsem 40+4 😀 😀 😀 a az ve ctvrtek jdu na sweep, tady nechavaji ty 2 tydny prenaset, ale myslim, ze jen do tech 2 tydnu vic uz ne 😉

bea75
15. feb 2011

cutce ,sweep mam zasebou v sobotu mi to prisla udelat midwife domu,odesla mi na druhy den zatka ,mela jsem bolesti ,ale ty ja mam uz od 29 tydne no a nic 😀 ve ctrvrtek pry bude druhy pokus a jinak pokud zase nic asi vyvolani.

cutce
15. feb 2011

@bea75 no vidis, tak tobe ho udelali hend, tady u me na vse maji dost casu, chtela jsem ho vcera, ale neudelali, ze je jeste dost casu 😅

bea75
15. feb 2011

@cutce no mne se taky asi 5x zeptala jestli to vazne chci ,ze jsem jeste malo...no mne to moc malo nepripada s brichem jak pochodujici sud a penguin dohromady bych uz vazne chtela mit male u sebe ,vyvolani se celkem i bojim protoze jsem mela vyvolavak u holky v prvnim tehotenstvi v cr a trvalo to celych 26 hodin nez jsem se otevrela na 7 prstu a protoze holka byla malinka nechali mne uz tlacit.

cutce
15. feb 2011

@bea75 ja uz jsem se nejak srovnala s tim, ze on si prijde az bude chtit, at delam co delam 🙂. Tak nam o sobe taky neco napis, kde zijete s rodinou, co manza a mala atd......

bea75
15. feb 2011

@cutce jojo taky se s tim zacinam srovnavat 😀 a neco o mne?zijeme v Colchester necelych 12 let dcera je uz 11ti leta slecna ,syn 7 lety zbojnik manzel dojizdi celych 12 let do prace do Londyna kazdy den ,takze jsem tady s detma porad sama a bydli tady 2 ceske rodiny takze se navstevujeme atd.A kde bydlite vy?

cutce
15. feb 2011

@bea75 chudak manza, takovou dalku? No mi bydlime u mesta Sevenoaks a ja tu jsem 8 let a cekame prvni miminko, mel by to byt chlapecek, tak jsem zvedava, jinak manza je anglican

bea75
15. feb 2011

@cutce ja nevim co budeme mit nechteli nam to rict ani u kluka ...aaale tak parecek uz mame ,tohle je stejne posledni ,hlavne at je to zdrave 😉

elixia
15. feb 2011

@cutce dakujem moja🙂)
@bea75 ahoj..maximalne 2 tyzdne nechaju prenasat..mne robili 2x sweep,uz som bola objednana na vyyvolavanie ale nakoniec mi po druhom praskla voda...celkovo som prenasala 12 dni 🙂

cutce
15. feb 2011

@bea75 no ono je to jedno, presne hlavne at je to zdrave. A to manza chodi porad ted do prace nebo je doma a ceka s tebou? Prece jenom z Londyna to asi stihat na porodni sal nebude 😅

cutce
15. feb 2011

@elixia normalne jsem koukala jako blazen, ale normalne nakonec jsem chtela aby se malej narodil na valentyna a byl valentynsky miminko, divny co? Asi ty hormony, nejdriv jsem byla proti tomu a nakonec jsem to chtela 😀 😀 😀 😀 😀 . Co mate v planu dneska?

martina_uk
15. feb 2011

@elixia vsetko najlepsie k narodeninam ;)

elixia
15. feb 2011

@cutce nic si z toho nerob,hormony s tebou este pocvicia po porode 😀 My sme uz boli plavat dnes..viac uz von nejdeme,je zima tak aby nenachladol.Tak uz len doma sa budeme hrat a snad sa podari aj nejaky obed navarit 😀

jancikes
15. feb 2011

ahojte dievcata..
nepoznate nahodou mestecko Grays...v Essexe???Rozmyslame ze sa tam prestahujeme tak nahodou ci niekto tam nebyva z vas a tak.. ;)

elixia
15. feb 2011

@martina_uk jeej,dakujem 🙂

alegro
15. feb 2011

@cutce vdaka velmi pekne...ach keby si vedela,ako sa bojim.....ako este v zivote nicoho na svete,ale snad to niejako bude..... 😒

bea75
15. feb 2011

@cutce chodi porad do prace ,domu to ma asi hodinku a neco autem ale on semnou na sal stejne nejde ,musi zustat s detma.Ja jdu ted neco uvarit a projit se do lekarny .Tak se zatim mej ,ahoj.

alegro
15. feb 2011

@jancikes ahoj...ano poznam.....to co ta napadlo?ale pohodicka-troska vacsia dedina..... 😉

cutce
15. feb 2011

@alegro tak nam taky neco o sobe napis at jsme v obraze 😉
@elixia no kdyz jsem rikala Andymu, ze s hormonama na tom po porode budu hur, tak na me chudak koukal 😀 😀 😀 😀 . Ja jsem to spiz myslela, co planuje manza k narozeninam 🙂

alegro
15. feb 2011

nech si v obraze?keby sme spolu niekde sedeli a mala po vsetkom,tak by sa mi usta nezastavili 🙂 termin mam 7.3.,len po vcerajsom verdikte u lekara sa to asi dost urychli..... 😒 ved uvidime.....a je to moje prve babo,tak snad ten porod nebude trvat 20 hod.najviac co ma stve,ze skoro kazda prirovnava kontrakcie k menstruacnym bolestiam,len ja neviem,ake to su bolesti..... 😉 a este ma dokonca neboli ani chrbtica,resp.krize.....mna vlastne boli v navalovych bolestiach iba podbrusko a uz som z toho fest nervozna......ja uz vlastne ani neviem co som 🙂

cutce
15. feb 2011

@alegro no oni rikaji, ze se k porodu pripravujes tim, ze mas menstruacni bolesti a bolesti v krizi. Ale kazda to ma jinak. Proc ti rekli, ze to dlouho nebude trvat? Me tady kazda tvrdi, ze budu prenaset a prenasim 🙂

jancikes
15. feb 2011

@alergo
chceme sa prestahovat niekde mimo Londyn tak zvazujeme vselico..niekde blizko k moru
a vy byvate kde???alebo dajte nejake tipy..;)

katkanova
15. feb 2011

ahojte, tak ak mozem, pridam sa - sme v Stoke on Trent, a tesime sa na maj 🙂

alegro
15. feb 2011

ja uz fakt neviem 🙂 lebo som bola vcera na pohotovosti kde mi robil scen-povedal,ze uz je male dost nizko....a tiez ma vysetrovala palpacne-ze som otvorena na 1 cm a mam sa pripravit do 2-3 dni to pride,lebo vraj sa babo tlaci dost von.....ono je hyperaktivne cele tehotenstvo,takze tazko mi je sudit ci teraz sa tlaci niejako extremne.....takze iba cakam,kym vsetko zo mna odide.... 😀 aj ked zase na druhej strane som si citala,ze odtecenie plodovej vody a zvysne veci su tiez u kazdej individualne.....ja uz fakt neviem nic.... 😉

cutce
15. feb 2011

@katkanova vitame te tu 🙂 to je tvoje prve babatko?
@alegro no nejlepsi je relaxovat a odpocivat, az to prijde tak to prijde 😉, hlavne uz jsem si rekla, nestresovat 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre