Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

magisa
31. mar 2009

fialka - nebo si muzes precist na

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

ja jsem si tuto diskuzi precetla od zacatku do konce

magisa
31. mar 2009

ted mne napadlo, kde je eviska83???jestlipak uz ma sve dvojcatka pri sobe????

zmrzka1
31. mar 2009

magisa-- no super ja uz za chvilku pojdem do mesta tak aj ja chcem si ho kupit ak sa mi ho podari zohnat a uvarim si dneska a aj tie lanove semienka jes? vraj to velmi pomaha k jednoduchsiemu porodu-teda ,zase ako vzdy ako u koho ,ale u vela dievcat pomohlo k jednoduchsiemu vyklznutiu babatka som citala cely den konika 🙂

magisa
31. mar 2009

zmrzka- lanove semienka nejim..jedine seminko ktere je mi doprano je od meho pritele 😀 😀 😀 ,mozna mi taky pomuze 😀 😀

peppapig
31. mar 2009

Ahoj holky, moje mala bambulka je stale nemocna a tak tu sedim na konikovi ☹ a ctu o detech 😉
Ten caj se jmenuje Raspberry leaf tea a fakt pomaha, ja ho koupila v Hollad & Barrett 🙂
Ve vsech tech uradovacich veceh jem mela vzdy hrozny zmatek a mam i dodnes, ale pekne jste to napsaly, neni tak pak dulezi delka pobytu v uk (u emigrantu), prijde mi to nejake divne, ale mozna ne...aspon vidim, ze v om mam stale zmatek 😎

peppapig
31. mar 2009

No tady to teda zije 😀
Chtela jsem se jen zaptat sk/cz maminy, davaly/budete davat holcickam nausnicky (myslilm tim od miminek, tak jak se to tradicne dela v cr/sk)??

etnicka
31. mar 2009

ahojte, som tu len na skok, velmi pekne dakujeme za krasne gratulacie, ste zlate, tehulkam drzime palceky a maminkam s babatkami zelame vela zdravia 🙂

magisa
31. mar 2009

etnicka - jak budes mit chvilku tak nam napis, jak probihal porod???Odtekla ti nejdriv plodovka??nebo vse zacalo kontrakcemi??? Jak dlouho trval porod??Jsme zvedave, teda alspon ja 😀 😀

domi123
31. mar 2009

etnicka - ahoj gratulujem ti k malemu.tak ako to slo?bolo to tazke?napis nejake pikosky.

zmrzka1
31. mar 2009

etnicka aj ja som zvedava ako to u teba prebehlo ako si si myslela .....
a samozrejma starostlivost aka bola a za kolko si sla domov....

zmrzka1
31. mar 2009

inak ja uz popijam ten cajik a zujem semiacka lanove 😕

magisa
31. mar 2009

zmrzka - takze jsi sehnala???holka sikovna 😵

zmrzka1
31. mar 2009

magisa--ano zohnala tak uz len cakat na zazrak 😀 😀 😀

luciauk
31. mar 2009

etnicka akurát som prišla napísať, že "de sáááá" a vy také prekvapčo 😀 😀 😀 GRATULUJEM !!!

wild.horses
1. apr 2009

my to uz mame tiez za sebou, tiez v nedelu, tiez v polosede, etnicka 🙂
kojime, aj ked nie sme vzdy uplne idealne attached, lebo ma malu pusinku a ja velke bradavky 😒 , no ale uz sa napoji aj sam, zlaty drobecek. kojenia sa nechcem vzdat, snad to uz bude len lepsie 😎 kojenie je to tazsie nez som si myslela. 😕
pa, drzim vam vsetkym palceky.

kvietocek7
1. apr 2009

wild.horses SRDECNE TI GRATULUJEM A ZELAM TEBE I SYNCEKOVI VEEEEELAAA ZDRAVICKA 🙂 STASTICKA 🙂 A HLAVNE LAAAASKYYY NECH SA VAM DARIIII!!!! 🙂 pekny dnicek

kvietocek7
1. apr 2009

etnicka aj VAM ZELAM VSETKO DOBRE ABY STE SA DOBRE ZOTAVILI 🙂 VELA ZDRAVIA,STASTIA,LASKY A NECH SA VAM DARIIII! 🙂 pekny dnicek

wild.horses
1. apr 2009

dakujeme kvietocek.
cakame na midwife, tak asi dam nejake fotocky do albumu zatial.
😉

zmrzka1
1. apr 2009

etnicka a wildhorses-- mohli by ste nam trochu opisat porod tu v gb,sak na to vsetky cakatelky cakame 😀 ?
wildhorses--GRATULUJEM K BABATKU!!!!!

luciauk
1. apr 2009

wild. horses,gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem a prajem veľa trpezlivosti pri cicíkovaní 😉

zmrzka, ved ich nechaj vydýchnuť 🙂 🙂 pýtaj sa, my odpovieme 😉

magisa
1. apr 2009

dobre ranko kocandy, tak jsem si trosku vice pospala 😀 😀 😅

wild.horses - jee gratulace velikaaa 😵 😵 😵 ,tak uz i ty mas mimi pri sobe....Drzim palecky at to s tim kojenim je jen lepsi a lepsi...

co ta Eviska???Porad se neozyva 🤐 🤐 , vsechno v poradku????

wild.horses
1. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

peppapig
1. apr 2009

Ahoj holky, taky se pridavam ke gratulacim, Etnicka a wild.horses holky at deti jen rostou, papaj a prdikujou a at jste vy maminky a detatka zdravi!!! 🙂

luciauk...muzu se zeptat, ty jsi rodila vsechny deti tady v uk?

peppapig
1. apr 2009

wild.horses...zvladla jsi to krasne!!!! Byl to nej nej den v tvem zivote?? Urcite ano 🙂
Jak jste mimi pojmenovali? Pejska mas sikovneho uplne koukam!!!

magisa
1. apr 2009

wild.horses - pekne jsi to zvladla a popsala 😉 , chtela jsem se zeptat jak ti zacal porod???Odtekla ti nejdrive voda??nebo vsechno zacalo kontrakcemi???A jak dlouho vlastne trval cely porod???Jsem holka zvedava,co?? 😅 😅 😅

wild.horses
1. apr 2009

boze, teraz som si to po sebe precitala, sorry za chyby a miesta, ktore nedavaju zmysel. no celu noc som nespala a este 2 hodky, co pridetatko z prace, potom to este dovysvetlujem 😉
zacalo to odtokom vody- vtedy este cira a asi 5 ml, po 10 min prisla kontrakcia. vody odtekalo viac a viac, stale cira. no nelialo sa zo mna, najprv som myslela, ze to je len vaginalny vytok, ale jednoznacne to mnozstvo bolo vacsie...
kontrakcie isli kazdych 15-12-10 minut. bala som sa, ze ich nerozoznam od braxton-hicks kontrakcii, ale ziadny strach. v mojom pripade boli silne, nemohla som ani spat, len som sa snazila rozdychavat, hopkat na lopte, belly dance, byt na styroch-kedze som sa bala, ze hlavka je posterior-tvarickou nahor.
dokopy to trvalo 21 hodin.
tie infuzky oxytocinu pomohli, ved to popisem neskor.
mimi sa vola po tatkovi- daniel a druhe meno je po mojom otcovi a dedkovi-jozef.
sranda, ze sme vcera zistili, ze susedov 7 rocny chlapec sa vola rovnako- daniel joseph 😀
teraz mam maleho spiaceho na hrudi a nasa fenka honey mi lezi na nohach. vazne som od nej necakala taku pozornost... a asi budete mnohe znechutene, ak napisem, ze je to anglicky bulterier 😉
velmi bezpecny pes 😉 😉
uz sa mi krizi zrak z tej unavy 😎

wild.horses
1. apr 2009

inak, terz tu budem asi otravovat s vecami okolo kojenia a vybavenia papierovaciek 😎

peppapig
1. apr 2009

wild.horses...otravovat?? don't be silly, proto je preci konik!!!
Krasne jmeno a jaka nahodicka 🙂 Jak si ctu tvuj porod, uplne me chyta si to zase prodelat 😀 , porad s muzikem premyslime kdy dalsi mimi atd, porad jsme nic nevyresili 😅
Jinak ja psi miluju, nikdy jsem psa nemela, jsem alergik na srst a obcas se venku psu i bojim, ale to jen tech co se na tebe vrhnou bez voditka a s panickem kteremu je to fuk a nejvice se bojim bulterieru (ale fakt hlavne kvuli tomu co se tu a tam stane u know a prave nekteri ti maitele vypadaji divne). Naopak vubec nejsem znechucena, ze vase uzasna fenka je bulterier, naopak, krasne jste ji vychovali!!! 🙂 Nase mala by se s pejskama v parku pusinkovala vecene, mozna nekdy az bude velka zahrada poridime Westika nebo pudla, prej nelinaji a jsou lepsi k alergikum, nevim co je na tom pravdy?

wild.horses
1. apr 2009

hm... a este...
raspberry leaf tea je naozaj malinovnik alebo teda caj z listkov malin.
da sa kupit aj vo forme tabletiek/kapsul a uzivala som ich cca od 33 tyzdna najprv 1 tbl denne, postupne viac a 39 tyzden som mala 5 tbl denne
snad som niekomu pomohla....

domi123
1. apr 2009

wild.horses - ahoj a GRATULUJEM ti.
prajem ti vela zdravia a sil pri nocnom vstavani.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre