Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

dejka77
15. feb 2011

@monkka21 To vsetko najdes v tych knizkach co ti dala midwife, hlavne v tej velkej. Ja som to len tak rychlo prebehla, kedze nechcem ziadne injekcie. Tato ma nejake percento ucinnosti mozno 40%, nie som si ista.

smajka
15. feb 2011

@elixia - pekna profilova fotecka - maly ja ako cukricek 🙂
@monkka21 - mne pichali asi ten pethidine. myslim ze by ta to malo len 'omamit' aby si tak necitila bolest. mne to vsak nezabralo, tak som mala neskor epiduralku.

vitam nove tehulky.
@cutce - davidkovi sa pri mamine nejak paci 🙂 . nemala si v noci zase kontrakcie?

monkka21
15. feb 2011

@smajka
@dejka77 .dakujem vam.asi zostanem len pri gas-e.

cutce
15. feb 2011

@smajka no nechce se mu, ne nic, citim se dobre 😀
@monkka21 pethidin je jediny, ktery nechci, je podobny morfinu, takze te omamy a muze omamit i mimco 😉

monkka21
15. feb 2011

@cutce noo ja si nedam ani epidural radsej.ja to neako prezijem aj bez.jedine preco som sa rozhodla je gas.dakujem ti.

cutce
15. feb 2011

@monkka21 ja uz se nebojim epiduralu, nam to poradne vysvetlili a je v poho, takze bych do nej i sla 😉, vubec ti neuskodi a ani miminku, vubec nejde do michy, takze se nemusis bat ochrnuti 😉, ale je to na tobe, ja plan nevypisuju, protoze bude zalezet jak to vsechno pujde 😉

alegro
15. feb 2011

@katkanova tak ja som vely zivot chuducka cize som to niejako neriesila kedy kolko priberam.....a neviem,aku mas ty vysku..ja mam 175cm a zacinala som tehotenstvo s 55 kilami.....ale samozrejme,ze vela robia aj geny a hlavne pohyb....no a to uz nepisem o zdravej zivotosprave,ked sme este neboli tehulky..... 🙂 vela zien napr.dost priberie,ked prestane fajcit...nie to este,ked su tehotne a prestanu fajcit 🙂 jaaaj...aka herecka,ze najlepsieho taliana 😒 mam stareho otca,tak si ho hlavne straz a dopraj mu maximalny pocit rodinneho zazemia a istoty....a nezabudni vychadzat super s jeho matkou 🙂 😉

monkka21
15. feb 2011

@cutce ja sa nebojim ze by sa nieco stalo ale nechcem ho, radsej to chcem prirodne.samozrejme ak nebudem v ohrozeni ja alebo babo.mne ho midwife kazala vypisat ale vobec mi nevysvetlila co je co.tak si musim vsetko nastudovat.vyhody a nevyhody.aj u teba bola midwife este pred narodenim babatka?

cutce
15. feb 2011

@monkka21 nene oni nechodi domu, ja jedu na kontrolu ve ctvrtek 😉, divala jsi se vcera na one born every minute? Tam byla holka a pred porodem rikala, jak chce co nejprirozenejsi porod bez zadnych injekci, ze mozna jen gas a nakonec tam kricela, ze chce pethadin 🙂

bea75
15. feb 2011

@cutce ja mam kontrolu taky ve ctvrtek ale doma, 😀

martina_uk
15. feb 2011

@cutce Ajoj epi je super, mne ho dali až na sitie ale bolo to super, žiadna bolesť ani pri zavádzaní ani pri siti, a kým vyprchal tak má neboleli už ani rany a nato ako som bola postrihana tak som hneď normálne sedela. Gas mi zabral iba na chvíľu ale pri kontrakciach 90 sekundovych a minúta pauza mi z neho bolo zle a zvracala som len čo som to zacitila.. Takze sme rodili bez utlmenia ale ak ešte niekedy budem rodiť tak epi určite ;)

cutce
15. feb 2011

@martina_uk jj taky se mu uz nebranim, jak nam to poradne vysvetlili na pripravnich kurzech, tak uz se ho nebojim 😉

monkka21
15. feb 2011

@cutce moja midwife pride o dva tyzdne ku mne na poradnu uz druhy krat.prvy krat bola ked som bola asi v 13tt a teraz pride ked budem v 39.tt teda az neporodim dovtedy.a to pride dokonca este v nedelu som sa normalne cudovala.noo vies mozno aj ja budem ten pripad ako ona ale chcem to radsej vyskusat bez tych oblbovakov.

cutce
15. feb 2011

@monkka21 tak to mas dobry 😉. ale neboj oni ti nebudou davat hned epidural, jen kdyz uvidi, ze rodis 10 hodin a dochazi to sily, tak ti ho nabidnou 😉

bea75
15. feb 2011

@monkka21 ke mne chodi moje midwife od 38tt kazdy tyden ,jinak jsem chodila na kliniku ja co 14 dnu.

smajka
15. feb 2011

@martina_uk - @cutce - @monkka21 - ja si neviem dalsi porod bez epiduralky predstavit 😀
tiez pozeram pravidelne one born every minute - vzdy sa rozplacem, ked pridu na konci miminka. ja som sa uz niekolko casti divala, ako tam tie zeny kricia a prosia o epiduralky a nikto im ich nechce dat..

cutce
15. feb 2011

@smajka mi to taky sledujeme, je to dobry aspon vidime do ceho za chvilku jdeme 😀 😀 😀

monkka21
15. feb 2011

@cutce uvidim v akej budem situacii teraz sa o tom tazko rozhoduje ked neviem ako sa bude vsetko odohravat.
@bea75 noo moja midwife ide na dovolenku tak teraz budem mat poradnu az po dva a pol tyzdni.
@smajka prosim ta len ma tu nestras.noo uvidim ako dopadnem ja.

a este sa chcem spytat na oxytocin.aky mate nazor.raz som citala ze tu v uk to doktori velmi radi pouzivaju

cutce
15. feb 2011

@monkka21 to zas nevim co je ja 😀 😀 😀 , uvidis jak to bude 😉 preji at mas porod nezbolestny a nebudes muset premyslet o zadnych painkillers 😉

martina_uk
15. feb 2011

@smajka to je aj moj pripad od 22 som ju prosila ze chcem epi ale ona ze uz vidim vlasky uz je neskoro a 2 hodky som tlacila jak hlupa a nakoniec musela zavolat lekarov a ty hned videli ze je zaseknuta a kedze srdiecko malej pri kazdej kontrakcii spomalilo tak doktor ma strihol raz skusi vytiahnut nic ani sa nepohla strihol druhy krat a potom ju vytiahol s prisavkou... ta MW by ma nechala tlacit asi az do rana... to po dvoch hodkach som uz biele flaky videla co som nestihala predychavat...

monkka21
15. feb 2011

@cutce oxytocin pouzivaju na urychlenie vypudenia placenty ak sa nemylim .aj ja tebe aby si mala krasny zazitok.

cutce
15. feb 2011

@monkka21 aha, no ja to vsechno necham na nich, oni snad vedi co delaji 🙂. tak jsem zvedava na ty nase zazitky s jakyma prijdeme 🙂

bea75
15. feb 2011

oxytocin se pouziva myslim pri vyvolavanem porodu aby se zvysili kontrakce a urychlilo otevirani hrdla ale nejsem si tim opravdu jista jestli je to presne jak pisu,tak se omlouvam kdyby ne

monkka21
15. feb 2011

@cutce hlavne nech vsetko dobre dopadne a drobci su zdravi.dnes som poslala ten gbs test tak budem cakat na vysledok.

monkka21
15. feb 2011

@bea75 tak teraz neviem idem si to precitat este raz radsej

monkka21
15. feb 2011

oxytocin pomaha na rychlejsie stahovanie maternice a vypudenie placenty

cutce
15. feb 2011

@monkka21 presne 😉

monkka21
15. feb 2011

@cutce 🙂

hrozienko11
15. feb 2011

@cutce ty si este stale tu. no hrozne to s tebou 😀 my dohovarame nasmu babu,nech sa pekne ohlasi dalsi tyzden,ked uz bude kociar a nebude treba zhanat autosedacku 😀 😀 😀

@alegro ahoj,pozeram,ze mas termin par dni po mne 🙂 aspon tu nebudem jedina,co bude rodit coskoro 🙂 dufam,ze si ziadne komplikacie pocas tehotenstva nemala. ja si to svoje vobec neuzivam.

katkanova
15. feb 2011

@alegro dakujem za tipy z prevej ruky 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre