Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

radlinka
11. mar 2011

@hrozienko11 ahooj, tak to vytlac ako doklad o zaplateni...ja si tak obcas tlacim orders pre pripad, ze mi nic mailom nepride a ostane to niekde na ceste...peniazky ti mozu stiahnut do par dni, zalezi od banky a transakcie. 😕

australia33
11. mar 2011

ahoj,
ja som rodila v UK dva krat.a bola som velmi spokojna, Poziadala som si o porod vo vode...a bolo to super.Ziadny porod nie je lahky ale ak mozes chod do vody.
Na Slovensko by som rodit nesla....podla toho co som pocula od kamosiek.

hajatanufus
11. mar 2011

@elixia ahojky mame sa celkom dobre ak neratam financne a rodinne problemy ☹ byva sa nam tu dobre pomaly sa udomacnujem a chodievam na dlhsie prechadzky co sa v Ashwell nedalo lebo nebolo kam chodit 🙂 momentalne sme chore ale v stredu som sa uz nahnevala a sla sa zaregistrovat k gp a bola som rozhodnuta ze odtial neodidem kym mi nepozru malu lebo mala teplotu a lucinke medzicasom klesla tak som to nechala tak 🙂 no a pri registracii mi pani povedala ze potrebujem aj rod list tak som jej povedala ze som tam bola v pondelok a ze nic take mi nepovedali a ze dieta je chore a potrebujem ist k dr a bolo mi do placu na stastie pani bola velmi mila dala mi papiere na vyplnenie tie som rychlo vyplnila ona si zatial ofotila pas a novu adresu a povedala mi ze mam prist neskor poobede o 5 vtedy boli 3 hodiny tak som sla domov a este sa ma opytala ci donesiem rl tak som jej slubila ze ano no a potom som teda sla k gp o 5 a vysetrili mi ju a dostali sme aj atb lebo ma infekciu v pravom usku a aj na hrudniku nieco pocula ale som rada ze som to nevzdala lebo nechcem nic podcenovat 😒 a zvladla som to aj bez mm lebo by som sa nedockala ze by so mnou isiel 😠 teraz sme zase pohnevani nema ku mne jedno pekne slovo 😠 mali sme ist na urad nieco vybavit ale ked je urazeny tak urcite nepojdeme takze zase budeme len zivorit chceli sme si totizto vybavit ten prispevok na byvanie lebo hausingu sa asi nedockame a toto by nam mohlo pomoct ale ked sa mm neraci tak to nebudeme mat nikdy a dlhy nam budu rast uz nam prislo vyuctovanie za energie za stary byt 242 libier a 140 este dlhujeme za vodu a este ocakavam ze pride este nejaky nedoplatok k tomu tak to bude este viac no fakt netusim z coho to zaplatime 😠 jedina pozitivna sprava je ze sme vcera kupili letenky vystihli sme dobru cenu 17 libier na osobu ibaze co z toho ked nas este cakaju ine vydavky ako napr. vybavit malej cestovny doklad takze ak budeme musiet ist do londyna tak nas to vyjde jedna cesta okolo60 libier za vlak a treba tam ist 2x 😠 ja uz proste nevladzem takto zit s takymito stresmi a bojim sa aby som nestratila mlieko lebo to by bol este vacsi problem keby sme nemali ani na mlieko 😠 sorry nechcela som sa stazovat ale som vazne zufala a neviem co robit a deti su nervozne spolu so mnou fakt neviem co si pocat a bez cest dokladu sa odtialtonedostaneme takze som tu jak vo vazeni nemozem ani odist na sk aby som si trochu oddychla od problemov

monika.c
11. mar 2011

@hajatanufus to je mi luto moja,ze mate taketo problemy ☹ poradim ti jedno,chod na council u vas,pytaj si form na housing benefit,doma to pekne vyplnis,pohladas vsetky papiere co tam je potrebne priniest a mozes tam ist kludne sama,bez tvojho manzela,ked sa mu nechce 😠 ste manzelia,takze to mozes vybavit aj ty,ak nebudes nieco vediet,anpis mi do ip,ak budem vediet poradim 😉 myslim,ze kvoli peniazom je to vsade rovnake,u nas detto,ale co uz,ked chcem byvat sama a nie sherovat house,tak to tak je,ze problemy s peniazmi sa obcas vyskytnu 😒

martina_uk
11. mar 2011

@hrozienko11 ajoj ja som vytlacila mail s tym cislom a bolo to ok ked som si vybavovala apostilu na rodny list sk rodny list....ale k tomu som vyplnala este jeden papier ale ani za nic ho dnes nemozem najst, mozno ho uz nepotrebuju.. nevedela ze na jednorazovy cestovny doklad treba tiez apostilu a tak som dnes skoro dala dalsi rodny list apostilovat ale dnes dosiel SK rodny list malej tak mi mamina posle notarom overeny a s tym pojdeme na ambasadu zapisat do pasov..
@hrozienko11

elixia
11. mar 2011

@hajatanufus ach moja,ja ta normalne obdivujez ze to este zvladas, ja uz by som asi usla alebo neviem co by som urobila ☹ Ale si sikovna,ked si zvladla vybavit GP 🙂
Neskusali ste urgovat ten housing? Ja mam doma ziadost a tam pisu,ze vybavuju aj prednostne,ked je vazna situacia...Myslim teraz ze ten benefit by vam urcite mali dat..pod aky council patrite? skusim ti pozriet na nete ci tam nieco nepisu..
Nemas este slov.RL pre malu? Tak by stacilo keby tam isiel jeden z vas dat ju zapisat do pasov,my to tiez tak ideme urobit..

elixia
11. mar 2011

@elixia presne ako pisala Monika,mozes si to vybavit aj sama..pomozeme ti s cim bude treba 😉

elixia
11. mar 2011

aka som len sikovna,odpisala som sama sebe 😀 😀 to malo byt @hajatanufus pravdaze..

martina_uk
11. mar 2011

@hajatanufus ajoj, to je strasne, ale ako Ti poradila @monika.c skoc na council a popros form, ja som si ju vyziadala a nechcela som posielat ziadne doklady original tak som si vsetko co tam pisu vzala na council a tam si to oni prefotili zadara vsetko, brala som vyplatne pasky, pasy, rodne listy, vypisy z uctu...... a o tyzden my odpisali ze mam dat prehlasenie ze nepoberam este child benefit ale dala som si ziadost nato a ze oni budu ratat s tym ze ich akoze dostavam a child benefity mi potom maju vyplatit spatne a asi o dva tyzdne prislo vyhodnotenie ze nam prispeju na byvanie, ak potrebujes pomoct vypisat form tak kludne napis a form je aj na internete
http://www.dwp.gov.uk/advisers/claimforms/hctb1...
len neviem ci to mas kde vytlacit, drzim palce ;)

hajatanufus
11. mar 2011

@elixia DAKUJEM SI ZLATA myslim ze som mala pomoc zhora lebo vsetko som rozumela a ani hovorit som nemala problem a nemusela som ani raz pouzit moju obl. vetu prepacte nerozumiem moja ang nie je velmi dobra 🙂 rl este nemam lebo som ho neskoro zacala vybavovat budem mat az v aprili keby prisiel zaciatkom aprila tak ju dame len zapisat a ked nie tak mm poprosi kolegu ze ci by nesiel so mnou autom a dali by sme mu na benzin jemu sa aj tak peniaze hodia 🙂
@martina_uk
@elixia
@monika.c my patrime pod north hetfordshire ale housing nam zatial nedaju lebo nemame priority ale uz ho ani nechceme lebo uz sa nechceme odtial stahovat tak radsej ten prispevok by sme brali a v pondelok tam pojdeme s mm alebo ja sama este uvidim mm povedal ze v pondelok si pospi ked pride z roboty a tak tam pojdeme teda na citizen office a potom aj na council tak to skusime vyplnit a dolozit tam tie dokumenty co treba este raz diky ak nebudem nieco vediet vyplnit tak sa urcite na vas obratim babenky dakujem ze vas mam
tlaciaren mame len musime kupit farbu tak poviem mm aby ju kupil lebo aj letenky nam treba vytlacit este raz diky aspon sa mi trochu ulavilo ked som sa vam mohla postazovat a mm potom za mnou sam prisiel tak je to o nieco lepsie 🙂

hajatanufus
11. mar 2011

nieco na potesenie duse 🙂 mojim detom pojem my netbook nic nehovori staci ze sa len otocim a je to:

monika.c
11. mar 2011

@hajatanufus housing benefit to je vlastne ten prispevok na byvanie,ty si asi myslela house od councilu 😉 ale ten house benefit si urcite vybav,aspon nieco vam prispeju na byvanie 😉

monkka21
11. mar 2011

ahojte.tak uz sme doma.zdrave.musim povedat ze som bola velmi spokojna.bianka sa na rodila vcera o 17.47 s vahou 4030g.od odteceni plodovej vody po narodenie trval porod 10,5hodiny.rodila som bez epiduralu iba s gasom a velmi dakujem zan.tak isto dakujem manzelovi bol mi velkou oporou.dokonca aj prestrihol snuru.dost som sa potrhala ale to neako rozchodim.dnes o druhej nas pustili domov.len mam jeden problem.midwife mi ukazali ako mam dat prisat malu ona sa prisaje aj pekne vydrzi papat,ale ma bolia bradavky tak silno saje.natieram si ich s kalciovou mastou,ale asi si kupim bepanthen zajtra.myslite ze spravne je prisata ked ma bolia bradavky?

kurci
11. mar 2011

to budeš pociťovať tak nejaký mesiac, kým si bradavky zvyknú. Ak ich nemáš krvavé a nejak inak ubolené, tak to prejde

elixia
11. mar 2011

@monkka21 jeeej,mame dalsie babo🙂 blahozelam, maminke aj Bianke hlavne vela zdravia 🙂 super,krasny a rychly porod,bodaj by sme taky mali vsetky 🙂

Bradavky by si mali zvyknut..,mne sa velmi osvedcila ta lanolinova mast,netreba ju ani zmyvat pred kojenim..

martina_uk
11. mar 2011

@monkka21 ajojky gratulujeme a malej prajeme vela zdravia a Tebe skore zotavenie ;) mne MW zakazala si natierat bepanthenom pretoze to je vraj na detske prdelky a musi sa to umyvat a kedze to je mast tak mydlom a to vysusuje a este viac praskaju bradavky, ale niektorym babam to pomohlo, ja som pouzivala krem lansinoh stoji 10 libier ale este pol tuby ostalo a do par dni sa mi to zlepsilo a asi po dvoch tyzdnoch som ho uz nepouzivala, nemusi sa umyvat pred papanim ;)

hajatanufus
11. mar 2011

@monika.c ano vybavime si to mm povedal ze v pondelok sa trochu vyspi a pojdeme to vybavit len my sme nevedeli ze to mozme vybavit aj ked sme si poziadali o ten housing myslim ten soc.byt to nam schvalili ale nie sme na vrchole cakacej listiny tak mame cakat ale mysa uz nechceme stahovat takze nam bude stacit ten prispevok a tamto asi zrusime diky za pomoc babenky ste zlate

hajatanufus
11. mar 2011

@monkka21 blahozelame tak to si mala dost rychlovku este si tu vcera pisala ze mas kontrakcie a uz ste doma z porodnice som rada ze si nemala komplikacie a zelame veeela zdravicka a na bradavky je ten bepanthen vyborny a pokym ho nemas tak si to skus namazat svojim mlieckom to ma hojive ucinky

radlinka
11. mar 2011

@monkka21 jeeej super Moni, tak vela zdravia, stastia a mliecka, nech sa vam dari co najlepsie a pekne si uzivajte 🙂 😵 😵 😵 tesime sa na fotos 😀 to bola fakt rychlovka a perfektne ste to zvladli 😉

smajka
11. mar 2011

@monkka21 - jeej, obrovska gratulka. aky super porod 🙂 . prajem vam vela zdravicka a rychle zotavenie. 😉

foxinecka
11. mar 2011

@monkka21 Velke gratulacie, zvladla si to super!ja mam na svoj porod len tie najlepsie spomienky, aj ked bez bolesti to nejde...podla toho, co pocujem a citam, ako porody prebiehaju v SR, som rada, ze som rodila tu...

foxinecka
11. mar 2011

@smajka tak a si na rade ty, dufam, ze aj u Teba to tentokrat bude prebiehat bez komplikacii, aby si si mohla vychutnat prirodzeny porod...

smajka
11. mar 2011

@foxinecka - ach joj - zrovna dnes mi naskocilo ze 36tt.... 😒
uz sa len stastlivo prestahovat a mimi moze prist 🙂 dakujem - si zlata.

katkanova
11. mar 2011

ahojte baby

ma podla vas vyznam dat si robit streptokokovy test? tu to nerobia, na svk zas vzdy - objednala som si uz testovaciu sadu, ale samotny test stoji 35 libier a este sa s tym mam ktoviekam trepat - davali ste si to niektora robit?
dakujem

martina_uk
11. mar 2011

@katkanova ahoj pokial viem tak sa to iba posiela postou, ale ja som si to nerobila mne to spravila MW a mala som pozitivny.. ale lekarov to aj tak nezaujimalo takze to je na Tebe, ja som sa bala aby sa melej nepritazilo ale nakoniec to bolo nieco ine koli comu mala horucky ked mala 2 tyzdne.. ich to zaujima iba vtedy ked porodis pred 37 tyzdnom a povies ze si pozitivna ked sa rodi od 37 tyzdna tak iba pozoruju ATB nepodavaju pri ani po porode...

martina_uk
11. mar 2011

@hajatanufus mala je zlata :D to aby som sa este tesila ze sa nevie k nicomu dostat sama :D neskor si asi budem musiet davat pozor kde co necham hihi

katkanova
11. mar 2011

@martina_uk hm.... tak to som nevedela - to by ma asi mrzelo dat si to urobit a potom aj tak nic ak by bolo po 37 tt ... zvlastne ze na svk to beru tak vazne a tu ich to vobec nezaujima - no neviem co si mysliet ... 😨

elixia
11. mar 2011

@katkanova ja som si ho dala urobit,pytala som sa midwife ze ak bude pozit.ci na to prihliadaju a povedala,ze ano,ze dostanem ATB...bol sice negat.ale ATB som dostala aj tak 🙂 zrejme je to tiez vsade ine,opytaj sa midwife ako postupuju,ci a ako na to prihliadaju a podla toho sa rozhodni,ved este mas cas,vysledok mas raz dva..a netreba s tym nikam chodit,da sa to poslat postou,ja som to dala midwife a ona to za mna poslala..

hajatanufus
11. mar 2011

@martina_uk dakujem no veru mala sa pretaca a gula kade tade a vsetko chyta je uplne ina ako lucinka sice aj ona bolaziva a nezbedna ale rachel je este ovela nezbednejsia dnes mi obe okupovalinb lebo im mm pustil na youtube rozpravky a ja som drzala malu na kolenach a lucy sedela pred nami a rachel sa naklonila dopredu s odsunula lucinku akoze nevidi no horor s tymi mojimi detmi 😀 a potom som ju sla prebali ale este predtym som od mm vypytala dvd prenosny prehravac aby luci mohla pozarat svojich oblubencov a ja aby som mala svoj nb len pre seba no a jak som sa otocila koli niecomu na lucinku tak rachel sa pretocila auz bola pri nb a potlacila mi tam vsetko mozne tak som ju rychlo cvakla a zabalila lebo ona si zvykne cvrknut kefd je nahata 😀

kivec
11. mar 2011

Ahojte zienky,
@monkka21 - Blahozelam k babatku a k perfektne zvladnutemu porodu. Obom vam prajem vela zdravia a stastia. 🙂

@hajatanufus - Rachel je strasne zlatunka na tej fotke. 🙂 Vyzera byt riadna betarka. A super si to zvladla u toho GP. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre