Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

slniecko77
29. jún 2011

@monikac mala som porodny plan
..porod prebehol v poriadku..nastastie 🙂
..ja som tam nechcela vobec zostavat, aj ma pediater prehovaral..nie je na tom nic odvazne 😉 nesili ma, takze ja som bola uplne fit, na druhy den sme s mm doupratovali dom, kedze svokrovci odisli 2 dni predtym a maly sa narodil o 10 dni skor..ja som bola plna sily a energie 😉 a to som pred porod sla spat o 1.30 a o 3.30 zacali kontrakcie 😉

aliza
29. jún 2011

@monika.c ved ano, vsetko ma svoje plusy a minusy a tiez netvrdim, ze UK skolstvo je super, to urcite nie, to je jeden extrem a sk skolstvo druhy, aspon pre mna. Tu sa az prilis malo ucia a na SK az prilis vela, z coho deti vyuziju v zivote tak 1% lebo prepojenie vedomosti s realnym zivotom u nas chyba, len sa memoruje a memoruje a co z toho? Mne sa paci, ako sa to tu uci vsetko formou hry, ako to prepajaju s realnym zivotom,...ucia multizmyslovo, davaju dietatu volnost na vlastnu kreativitu, vlastny prejav a vlastnu idnividualitu, pristupuje sa individualne, deti sa neskatulkuju na dobre a zle....ucila som v primary, tak som mala moznost to vidiet, aj ked neviem, ci je to tak vsade. Zatial dceru nechavame v obycajnej Primary, uroven je dobra a neskor pojde bud do sukromnej alebo bude mat doucovania, tzv.tuition.

anjelicek26
29. jún 2011

@monika.c - ano ale... takych ochoreni je vela... mne doky ako "vyhrazku" pri ockovani vravela, ze na osypky v UK zomreli minuly rok 3 ludia. No len vezmi si, ze kolko rocne zomrie na rakovinu ci obycajnu chripku. Prijde mi to take trosku ujete strasit troma umrtiami. Proste pravdepodobnost osypky dostat A mat AKO DIETA zlu reakciu az smrt - je takmer nulova sanca. Kamoska mi vravela, ze to je ako pravdepodobnost, ze sa prave mojmu dietatu urobi nador na sietnici oka. Asi taka pravdepodobnost.

Ja to nejako nezlahcujem, ale ockovat svojho syna proste v ROKU nedam, uz vzhladom na jeho povahu.

monikac
29. jún 2011

@slniecko77 wow, tak to si mala super porod ozaj....a ze na druhy den este upratovat...tak to si dobra... 😅 ja sa porodu nebojim , akurat coho sa velmi bojim je to sitie, tak snad aj mne sa podari bez toho... 😅

anjelicek26
29. jún 2011

@monikac - ani mna nenastrihavali, ani nesili, v porodnici sme boli 34 minut a uz maly krical, na prve zatlacenie praskla voda, na druhe bola vonku hlavicka a na tretie Max 🙂 A to som krpata, stihla 🙂 Je to fakt indi vindy 🙂

slniecko77
29. jún 2011

@monikac porod som mala asi jeden z tych lepsich 😉
..ja som sa bala, ze nedstanem neschopnu midwife...a doplati na to dieta a tiez som sa bala roztrhnutia
..mala som mensie natrhnutie, ale netrebalo sit
...cvicila som s Epi-No, verim, ze pomohlo, syn mal 2 910g..tak to bolo dalsie + pre nenatrhnutie
..prisla som do porodnice na 10cm otvorena hodinu a pol pred narodenim syna..som rada, ze som tam nemusela ''tvrdnut'' dlho

slniecko77
29. jún 2011

''nedstanem'' malo byt dostanem 😝 to je tak ked premyslam este nad dalsimi vecami 😉 😀

radlinka
29. jún 2011

@monikac ahooj, my mame tiez maxi cosi, ale ze by som bola z nej nejaka nadsena ze wow, to je presne to co som hladala, tak to nemozem povedat. Je okej, fajn, ospovevovana a vychvalena, ale moje dieta mi v nej pride velmi prikrcene. Neviem, nemam ju rada a davam ho do nej len v nutnych pripadoch, pocas cestovania autom. Inak vyuzivam v plnej vybave carry cot aj do auta a autosedacku vobec nenaklikavam na konstrukciu kocika.
Ja som zastanca toho, ze deti musia mat vyro,vnane telicko .. nozicky, chrbatik. Proste ked vidim mojho maleho a cestujeme, tak mi ho je strasne luto, aky je v maxi cosi naskladany. Videla som Brittax, paci sa mi viac, ale neskusala som...tak neviem posudit...ostatne ujdu, zavisi co chces kupovat. Mne sa paci kocik Mura Maxi Cosi, tiez pouziva tu istu verziu sedacky.

radlinka
29. jún 2011

@slniecko77 no ja neviem, mne UK nikdy neprirastie k srdcu ani nikdy neprirastlo. Je to taka prechodna krajina, povedzme, nic extra, nic specialne😀 Ja mozem len zhodnotit za tie roky tolko (s porovnanim s inymi krajinami), ze mi tato krajina vobec nic nedala, akurat par cerfitifkatov a papierov, skusenosti. Vsetko som nadobudla niekde inde a za inym ucelom. Mna bavia nemecky hovoriace krajiny z dovodu toho, ze su k nam blizsie, maju sirsie perspektivy pre zivot, lepsiu zivotnu uroven, zdravot. system, prirodu, kulture a socialne vyzitie, kvalitu sluzieb a produkcie a pod. Je toho vela na porovnanie, akoze cakala som viac a hlavne vyssiu zivotnu uroven, ale clovek nemoze mat vsetko. Ked je clovek doma tak sa da, ma sa komu venovat ak je to dieta, ale inak strasna nuda. More je daleko, neda sa vyvalovat sa na plazi kazdu sobotu, podnebie aj pocasie onicom, jazera jedine niekde v Lake District....Takze co robit ? jedina radost je asi fitnesko...Najhorsie su tie zimy, nemam kde vybehnut, ziadne hory, sneh, proste cierna diera. 😀

kvietocek7
29. jún 2011

citam,ze horuca tema o poistovani -hrozne, namiesto toho aby v tom mali poriadok tak nemaju castokrat sajnu ako to v inych krajinach chodi. A musim povedat,ze mam podobnu skusenost ako eliza,ze tiez na mna v pobocke v nasom meste pozerali ako na zjav ked som potrebovala vybavit a vysvetlit ohladom poistenia. Tak som musela ist az na okresnu poistovnu, ale tam tiez toho vela nevedeli o tom ako to chodi napr. tu v UK.

@mickey85 ahoj ahoj 🙂 no vy teda rastiete ako z vody,a to ste sa este pred nedavnom nosili v brusku ako aj tieto vsetky nase babatka 🙂 my pohodicka, deticky tiez neskutocne rastu 🙂 a ako si si vsimla v pase MK mame,ze cakame v septembri prirastok tak sme toho casu cakatelia 😅

@radlinka tak ako pises s tymi sedackami ja tiez nie som nadsena ked vidim sediet babenka pokrcene v car seatoch a este sa vozia po shopping centrach, som zastancom nech je babatko co najviac na rovnom. My sme prve babatko doslova vynosili na rukach ked bolo,ze ho treba dat do car seatu dokonca aj v aute som si dovolila mat chvilami na kolenach -viem nic chvalyhodne,ale bolo mi strasne tazko na to pozerat 🙄
A co sa tyka car seatov tak mame britax a sme faktze spokojny. Mame aj vajicko aj reverse car seat co je od newborn do 18kg.
tu je na web mother care dokonca maju aj super zlavu, da sa pozriet aj video

http://www.mothercare.com/Britax-First-Class-Pl...

@monikac ahoj moja, tak ako sa dari? citam,ze ste uz kociarik vybrali 🙂

@anjelicek26 chcem sa spytat,kedy sa autizmus po MMR zvykne prejavit? je to po dlhsej dobe alebo?
tiez som sa obavala, ale zatial nastastie sa to v dobrom ujalo. A tu v UK je to pre deti dost riskantne,teda aspon podla mna taka multikultura a dieta v takom kolektive,tak som to dlho zvazovala.

anjelicek26
29. jún 2011

@kvietocek7 - ze vraj prve priznaky su uz 6 tyzdnov po ockovani. Ale väcsinou si to clovek ani nevsimne, len zbada postupne, ze dieta prestava rozpravat, stylom "zabuda" ziskane schopnosti, prestava hovorit mama, tata, uzatvara sa, netlieska, neukazuje, nekyva, proste sa uzavrie, nepostupuje... preto sa aj tomu autizmu po ockovani hovori regresivny autizmus... lebo deti sa z toho specialnou terapiou mozu dostat. Neni to dozivotna diagnoza. Lenze je to beh na velmi dlhu trat. A ze bude dieta take, ako by bolo bez ockovania, to ti nikto nezaruci... vravim nas maly je flegmos, tiche, az prilis mile dieta, verbalne sa prejavuje minimalne, asi aj lebo je dvojjazycny, ale aj tak. Ukazuje na veci, aj kyva, ale to je vsetko, kopa deti uz napodobuje - to nas nerobi vobec, ani recou, ani pohybom. Takze u neho proste mam strach.

radlinka
29. jún 2011

@kvietocek7 ahooj moja, no prave...mne sa paci viac Britax, lebo je makkucky na dotyk. Ale potrebovali sme Maxi Cosi, tak mame taku, Britax nenakliknem. 😖 Ja si neviem pomoct, ale ja mam radsej carry cots. Dneska je uz milion push chairs, tak si clovek moze vybrat spravnu carry cot alebo car seat. Mne je strasne tych babies luto, ked ich vidim niekolko hodin takto uviaznutych.
Napr. Jane ma teraz specializovanu carry cot priamo do auta, trosku vacsia od car seat, velmi sa velmi pozdava, hlavne na dlhe trate autom po EU.

radlinka
29. jún 2011

Kocky mam otazku o nieco prijemnejsiu :

Neviete nahodou kde zozeniem krasne OBLECKO resp. BEDDING do detskej izbicky vratane Moskytiery alebo Baldachynu ? Chcela by som k tomu aj mantinel okolo postielky v modrej farbe. Pozerala som babies'r'us, je tam nieco dobre aj v kiddicare, ale nie je to take ako som videla tu doma na SK. Proste tu je to parada a s roznymi motivmi, co ma priam fascinuje urobit krasnu izbicku...btw..ceny nehorazne 😖

radlinka
29. jún 2011

Nieco taketo hladam, ale som to nikde nenasla len prave tu : http://www.pampyshop.com/detail.php?zbozi=2903505

hathor1231
29. jún 2011

@radlinka ja mam teraz tuto:
http://www.mothercare.com/Britax-Safe-Fix-Plus-... akurat vo farbe "heidi", pre dievcatka 🙂 a maximalna spokojnost! je to sice draha,ale stoji zato! su fakt prepracovane a ked som videla crash test,tak som bola rozhodnuta 😉 odporucam pozriet na bodovanie na which? (http://www.which.co.uk/baby-and-child/baby-tran...) lebo neprejdu len tie,co mozu dietatu ublizit. inak sa riadia tym,ze hocaka sedacka je lepsia ako ziadna. ja som mala vybratu jednu a ked som videla crash test,tak ma chytili nervy! stala 190libier a v crashteste sa z nej ta figura uplne vyvliekla... skusim to najst.

ked bola novorodenec sme mali jeden travel system od jeepu s vajickom, a jane matrix. jane su dobre kociky pre male babuska a ked mas dost miesta v kufry,su dost neskladne a tazke. ale ta autosedacka fakt stoji zato, v meste mozes dieta dat nalezaka (aj v aute ak chces) a potom v aute na sedaka 🙂 len ked dieta z toho vyrastie je to nanic kocik...
http://www.google.co.uk/#q=jane+matrix&hl=en&pr...

hathor1231
29. jún 2011

http://www.kiddicare.com/webapp/wcs/stores/serv...
renolux 360, uz je lacnejsi... mne sa pacil pretoze sa dal otocit ku dveram a teda si lahsie upol dieta... original crash test co som videla vyse roka dozadu bol taky,ze ta sedacka sa uplne zvrtla do strany a figurina vyletela z pasov 😖 nenasla som uz to original video,bolo stiahnute... ale tu som nasla este jeden crash test a je jasne,ze za tie prachy je to fakt hnus 😠

https://www.youtube.com/watch?v=rDS1M4tBrBU

pre porovnanie: tu je ta co mam ja, britax safe fix plus:

https://www.youtube.com/watch?v=QYyGlqcOD_c

a tiez treba vyberat aj podla toho,ako chania z boku

https://www.youtube.com/watch?v=NA4Bm4LEec4

niekomu vadi,ze je tam okolo hlavy privela tych "chranicov",ale zase ma to svoj vyznam. videla som crash test kde to jedna nemala vobec a ta figurina sa uplne rozmliazdila na okno 😖

dufam,ze to nikomu nevedi,ze takto dopodrobna. ja len nech si davate pozor,lebo nie je sedacka ako sedacka a ze sa predava neznamena,ze je to najlepsia kupa 😉

mickey85
30. jún 2011

Ahojte, dakujem za odpovede na autosedacky,hlavne @hathor1231 aj za videjka 😉 My rozmyslame, ze tuto... ma niekto s nou skusenosti? Kujeeem
http://www.maxi-cosi.co.uk/gb-en/products/car-s...
Idem reagovat. @anjelicek26 Max je krasny chlapcek. Nech ho to cim skor prejde, tie zubky su otrava 😠 Ja som vcera zbadala, ze Davidkovi ide horna dvojka. Idete poriadne cestovat, ides sama s detmi, ci s mm? A boli nejake problemi, ked si odmietla MMR? Ja tiez nie som zastanca ockovania.
Inac, to je brutus na tom SVK, ze 4dnove babatka ockuju proti TBC a babatkam to este pol roka hnisa...v inych statoch sa to uz niekolko rokov, vobec ockuje (nemecko, rakusko....)
@slniecko77 drobec ma krasne mieri, to moj mal v 7mesiacoch, este kojis? Neboj lietadlom to zvladnes, ked si vezmes kocik az ku lietadlu, tak je to pohodicka. Ja som s Davidkom uz 5 krat letela , nebol vobec problem, vzdy to prespal, pri klesani som kojila, aby mu nezalahlo v uskach. A taky dotaz, si pisala o tom lezani tu v porodnici....na SVK by si bola na izbe az tyzden s nejakymi smradlavymi cigankami-nic proti nim, nie vsetky su rovnake 😉
@z_vesela ja tiez nastupujem 5.sep do prace, porad prosim ta, co pomohlo, ze Oliverko spinka v noci. Spi ti celu noc?
@elixia ja som uz tiez davnejsie chcela napisat, no nemam cas 😝 a take hracky mame aj my, ze papieriky, listocky 😀 Risko je krasavec, podla foto sa velmi podoba na teba 😉 Ja idem v septembri na nocnu do rest home a ty kedy?
@aliza ja som tiez velmi spokojna z UK starostlivostou, aj ked moj porod bol velmi komplikovny. 6dni v porodnici, kliste, transfuzia krvy....na SVK nechcem rodit, a to kvoli neskutocnej korupcii!!!!! Ci mas dobry, alebo zly porod to neovplyvnis krajinou a to iste aj so starostlivostou, musis natrafit-mat stastie.
@kvietocek7 gratulujem k tehotenstvu! aj my chceme hned druhe, zatial sa nedari 😢

Idem nieco navarit drobcovi, inac pocasie hroza na SR, uz niekolko dni prsi....odidem z dazdiveho Anglicka a pridem do dazdiveho Slovneska......co uz.....

mickey85
30. jún 2011

@monikac a teba som chcela povzbudit, aby si sa toho nebala,ze ta pustia na druhy den, ak bude vsetko v poriadku, tak budes rada, ze si doma 🙂 na SVK to vazne prehanaju a zbytocne drzia mamicky v nemocnicich, iba tam tie babatka nachytaju vseliaku chorobu a co je smutne, tak ti beru babatka prec a krmia UM, aby neplakali ☹ Tu v UK budes mat miminko cely cas pri sebe, takze sa nemusis bat co s nim robia vo vedlasie izbe 😉

anjelicek26
30. jún 2011

@mickey85 - veru hej TBC je riadne svinstvo - ak sa zle pichne - a to sa stava velmi casto a na plucnom este maminam hovoria, ze to je normalne, pritom je tochyba sesttricky, co to pichala, ked to tak dlho hnisa. Sasenka TBC dostala, hnisalo jej to 2,5 mesiaca, vytlacili sme kopec hnisu a nasa nemecka doky len zalamovala rukami, ze toto sa este detickam robi 😖

Problemy sodmietnutim mmr neboli vobec, len som dostala prednasku, ake su osypky strasna choroba a sli sme vo dum dal... dala mu tie druhe dve injekcie a uz to nekomentovala. Tak som bola rada.

Do nemecka ideme s drahym, potom nas odvezie na slovensko a necha nas tam, zaciatkom septembra letime ale sami nazad... takze budeme skoro 4 tyzdne sami... no zvladneme to nejako 😉 Sa tesim na rodinku 🙂

slniecko77
30. jún 2011

@mickey85 ja este stale dojcim a uz som zacala pridavat aj prikrmy..priberame podla tabuliek 😀 buduci tyzden idem dat maleho vazit, tak som zvedava kolko pribral
..urcite by som nelezala na izbe s cigankami 😉 😀 😀 😀 vzhladom k mestu z ktoreho pochadzam 😀 😀 😀 😀 ale na SVK je aspon vyhoda, ze si mozes zaplatit nadstandart a nie su to az take nenormalne peniaze ako v UK
..s tou korupciou na SVK mas pravdu, este vela vody pretecie kym sa to zmeni 😠 😖 ale je zase vyhoda, ze doma si mozes vybrat porodnika, ktoremu doverujes..tu dostanes midwife na ktoru narazis 😝
..letiet domov len s malym nemam strach 😉 ja uz som raz sama letela a nebol ziadny problem, kocar som tiez odovzdavala az pri lietadle
@hathor1231 velke diky za tipy na sedacky 😉
..ja som pozerala len vysledky ADAC (Nemecko), tam Maxi Cosy Pebble co mame vychadza dobre, aj sme s nou spokojni, aj ked netvrdim, ze nie je aj lepsia autosedacka 🙂
..za nejakeho pol roka budeme kupovat vacsiu tak sa asi pozrieme po Britax
..ty ju mas aj s Isofix?

mickey85
30. jún 2011

@anjelicek26 veru, ...uz ani nejdem komentovat to ockovanie na SVK lebo vazne tam sa len ockuje preto, aby dr. dostali zaplatene 🤐
Jasne, ze zvladnete, ja som bola tu na SR pred troma tydnami na mesiac a teraz sme tu opat....ale to len preto, ze si este uzivam matersku, kedze v sep. nastupujem, dalsia dofca tu bude az o rok (ak sa nic nepredpokladane nevyskytne)
@slniecko77 to je pravda, ze zalezi od mesta a nemocnice, ale poznam pribad, kedy si mamicka zaplatila nadstandart a izba-zariadenie este od komancov, jedine, ze tam bola sama, aj ked pocula vsetko z vedlajsej izby....ale ako som uz pisala, musis natrafit. A tu si midwife, tiez mozes vybrat alebo vymenit s tym nie je problem.

slniecko77
30. jún 2011

@anjelicek26 po ockovani TBC ma ranka hnisat, preto sa vytvori aj jazva na ramene 😉
..a to ze sa ockuje na SVK je z dovodu, ze mame vyssi vyskut TBC nez doporucuje WHO na pocet obyvatelov
..myslim, ze sa s tym prestava od buduceho roka

anjelicek26
30. jún 2011

@slniecko77 - ma byt reakcia, zacervenanie, opuch - vidno, ze je vakcina aktivna, pracuje, ale nie hnis v takom rozsahu, ze sa nezasusi po prvom vyteceni, ale "pracuje" cele mesiace. Je to velmi mylna predstava, ze to hnisat ma, aby vakcina ucinkovala. Hnisa to tak len vtedy, ked je pichnuta nespravne. Viem, ze kamosky lietaju po plucnom niektore este s detmi starymi ako je Max 😕 A odsuvaju sa im tym vsetky ostatne ockovania. "normalne" to urcite nie je - myslim, ze to tak dlho hnisa. Tam sa niekde stala chyba.

@mickey85 - ja mam matersku este do dalsieho marca platenu, tak sa do roboty nejako nezeniem, ale aspon 1-2dni v tyzdni by som teda robit od septembra tiez nieco chcela, byt doma mi uz ide na mozog 🤐 Predsalen druha materska a uz sa tak nerozplyvam, ako pri prvom 😅

slniecko77
30. jún 2011

@anjelicek26 urcite to nema hnisat ''roky'' 😉
..vakcina ma hnisat, preto tam prebieha proces, ktory ten hnis vytvara..najprv to zareaguje zacervenanim a az potom sa vytvori hnisava kapsulka, ktora sa casom premeni na chrasticku a odpadne..potom zostava mala jazvicka 😉
..TBC ockovanie patri k tzv. aktivnym ockovaniam
..a miesto vpichu je subcutane t.j. pod kozu 🙂

monkka21
30. jún 2011

ahojte maminky.prosim vas tkde ste dali prestrelit uska vasim dievcatkam tu v anglicku.boli sme v claire's a tam nam povedali ze az od 5 rokov ☹ dakujem za rady

hathor1231
30. jún 2011

@mickey85 😉 ja som akosi neni fanda maxi cosi, ani kociky od nich sa mi nepacia. ale zase treba vyberat podla ochrany a nie vzhladu,ze jo 😀 ale blizsie poradit neviem.

@slniecko77 ano, isofix. novsie auta maju "uchytky" v sedackach takze nemusis pouzivat pasy vobec,je to jednoduchsia instalacia (ale fitne to aj auto co ma len pasy). a potom mas este tu oporu na podlahu kde sa ti to zafixuje. podla mna je prepracovana fakt super, mame ju rok a ziadne znamky opotrebovania takze je to investicia,ktora moze ostat v rodine ked dieta vyrastie a moze pouzit dalsie 🙂 skus pozerat akcie, ja som nasu kupila za 200 v akcii 😉 a nic zle na nu nemam, mala je v nej spokojna, akurat je trosku mohutnejsia tak nie je zrovna do mini auta.

@monkka21 nasa nema a co viem,tak vsetky zname davali na SR.

kvietocek7
30. jún 2011

@monkka21 my doma na Svk ked sme mali 4mes,ambulantne detsky lekar 🙂

hajatanufus
30. jún 2011

@monkka21 ahojky ja som v KE

hajatanufus
30. jún 2011

@monkka21 ahojky ja som v KE
@martina_uk ja som nesla ako samoplatca ale mna odbili preto ze tam neboli dr. uz boli na dovolenke alebo sa na dovolenku chystali amali volne terminy az na august ale vcera som bola u jednej dr a ta sa zlutovala a poslala ma k jednemu dr ktory robi morfologicky scan ale musela som platit 50 eur no urobil to dokladne a bol to 4d ulatrazvuk aj so zaznamom na cd tak som bola stastna ze ma konecne niekto vzala lebo aj on uz odchadza na dovolenku takze to bolo len tak tak a idem si vybavit E106 a budem mat plne osetrenie a budem mat pokoj len neviem ako to potom bude s mojim porodnym a s potvrdenim o tom ze som chodila do poradni no ved uvidime

monikac
30. jún 2011

@slniecko77 tak to si mala dobry a hlavne rychli porod a take male babatko super... 😉

@radlinka dakujem za info ohladom sedacky, my budeme musiet mat maxi cosi lebo ta nam bude pasovat na kocar a ja chcem niekedy vajicko pripevnit priamo na kocar ked pojdem narychlo do obchodu a ta ale samozrejme dlhsie budem baby davat do cary cot....inac ohladne veci na zariadenie izby pozri sa na mamas & Papas...maju krasne veci a cele komplety na izbicky.....urcite si tam nieco vyberies 😵 alebo pozri sa aj na ebay tam maju veci az az a samozrejme aj nove.... 😉

@kvietocek7 ahoj 🙂 mam sa dobre dakujem len nech je uz ten september lebo to brusko mi uz zavadzia, uz si ledva, ledva zapnem sandale... 😝 este tyzden a uz sa k nim vobec nedostanem..... 😅
Ano kupili sme kocar, tak som rada,ze to je z krku a uz len car seat kupit a vsetko je hotove.....potom uz len odychovat a cakat 😀 a ty sa mas ako? Ako to dopadlo v skolke boli ste v sobotu pozriet na den otvorenych dveri? pacilo sa vam? budes to mat daleko do skolky?

@mickey85 dakujm za povzbudenie.....ja sa ani tak porodu nebojim,le to ze ma prepustia tak skoro si vobec neviem predstavit. Viem,ze to bude ok, ved aj vy ste to zvladli..... 😅 ale je to take scary s takym malym babom a taka rozbita ist hned domov....ale budu u mna nasi, tak aspom taku pomoc budem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre