Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

bajushka
13. júl 2011

Ahojte babulky... Tak my sa opat hlasime... s dobrymi spravami...
Porod prebehol relativne ok... Malinka sa narodila 27.06 o 00:18 (3600g a 52cm), pridavam aj fotecky!! Boli sme induced v 42tt... dokonca ani ten castor oil nepomohol...

Mame sa celkom ok, aj v noci spinkame (knock knock on the wood)... akurat nas zacala trapit colic... ale som naordinovala Infacol a uz je lepsie... Malinka dnes hodila aj usmev na daddyho... tak sme boli v siedmom nebi...

Inak gratulka vsetkym dievcatam k novym robotam... ja som tiez chcela ist v oktobri najprv na 1x do tyzdna, ale uvidime ako si daddy vybavi volno... bo mi pride ze Miuska bude este velmi malinka na childminder...

@monikac ja som ten red rapsberry leaf tea pila velmi pravidelne od 36tt... a zevraj ma urychlit porod... ale kedze to bol moj prvy, tak to nemam k comu porovnat... mini kontrakcie zacali o 10am a mala sa narodila 14 hod later... takze celkom ok...

mrk11
13. júl 2011

@monikac ja som pila dost dlho, kym ma napadlo si precitat, ze sa to nesmie pit v tehotenstve. Ale Eli je v pohode, nic jej nie je a ku koncu tehotenstva uz mozes pit vsetko, takze si nerobi zbytocne starosti

mrk11
13. júl 2011

@bajushka blahozelam, je nadherna, nech sa jej na tomto svete dari

cutce
13. júl 2011

@bajushka velikanska gratulace, malinka je kouzelna 😀 , no tezko se odchazi od miminek do prace

mrk11
13. júl 2011

@cutce no hej, ale je taka ziva, ze vkuse podpisujeme nejaky emergency report, lebo stale nejaky uraz. Nastastie, klop-klop, len buchnutia a zatial nic vaznejsie. A ako najmladsia sa tam vstkych snazi postavit do pozoru, dokonca vraj mala s jednym s tych svojich frajerov uz prvy fight o metlu a vyhrala ho, no ta je urcite po manzelovi, ja som bola kludne babo, mna kde oplozili a strcili mi novinky, tak ma nasli o par hodin "citat".

cutce
13. júl 2011

@mrk11 😀 😀 😀 to si dokazu predstavit 😀 😀 😀 😀

monikac
13. júl 2011

@mrk11 no ja len preto lebo to ma pomoct pri a po porode....este som to nezacala pit ale dnes som si ho kupila kedze odporucaju ho pit tak od 33yzdna, tak ja len,ze ak mal niekto s tym skusenost a ci pomohlo... 🙂

cutce
13. júl 2011

@monikac podle me ti asi nikdo nic neporadi, protoze at je porod jakykoliv tak nikdo si nebude jisty, ze zrovna ten caj ci cviceni pomohlo a mohlo to byt lepsi 😉, ale to si myslim ja.

Byt tebou tak delam pro porod vse co muzes, aby ti to dalo takovy vnitrni klid, ze jsi proto udelala co jsi mohla 😉 a pak si to treba nevycitala 😉

Ale porodu se neboj, je to zazitek do konce zivota a pak na to i krasne vzpominas 😉

monkka21
13. júl 2011

@monikac ahoj.ja som to pila od 36tt priblizne,ale neviem ci to malo neake ucinky.ja som mala porod lahky ale kontrakcie boli teda dost bolestive.ma sa to pit 2 az 3 salky denne 🙂

monkka21
13. júl 2011

@cutce dakujem.ja bohuzial s vanishom nemam dobru skusenost ☹

monkka21
13. júl 2011

@bajushka gratulujem k malinkej je nadherna 🙂 nech vam robi len radost

cutce
13. júl 2011

@monkka21 co se stalo?

monikac
13. júl 2011

@monkka21 no oni pisu ze kontrakcie ti to nezoslabne je to skor pri hojeni po porode a tiez ze je rychlejsi porod....no tak to skusim a uvidim... 🙂 ale dakujem za odpoved 😉

@cutce dakujem za povzbudenie....no snazim sa pozerat co ulahcuje porod a tak...skusim a uvidim.A som si ista, ze porod bude zazitok na ktory ozaj nikdy nezabudnem... 😀

monkka21
13. júl 2011

@cutce mala som ten vanish so striekacim aplikatorom a vobec nic nezislo ani jedla skvrnka.prosto nic 🙂 sestra mi doniesla neaky prostriedok tak vyskusam a uvidim ci nieco zaberie lebo plienky mam uz cele oranzove.bianka si rada strka ruky do ust a dnes ked sme papali mrkvicku tak samozrejme ze si to neodpustila a hned ochytala vsetko okolo seba.a flaky su na svete 😒

monkka21
13. júl 2011

@monikac no ja tak ja som mala docela rychly a lahky porod ale ci k tomu dopomohl malinikovy caj to neviem ale urcite vyskusaj 🙂

slniecko77
13. júl 2011

caute
@monikac ja som pila malinikovy caj 🙂 neviem ci mi pomohol, ale rodila som 38+4tt, porod, od prvej kontrakcie az po porodenie placenty, trval 7.5 hodiny 😉
@bajushka srdecna gratulacia 😵 prajeme vela zdravicka
..my sme prave v stadiu balenia, v piatok rano odchadzame najprv do Skotska na vikend a potom na Slovenskoooo 🙂 juj ako sa tesime...ja zostavam az do konca augusta s malym..
@cutce ja som tiez letela s Ryanair tak ti neporadim, najistejsie si bude do EasyJet zavolat
@monkka21 ja najprv velmi spinave veci necham vymocit a predperiem v rukach a az nasledne hodim do pracky a plienky som prala na 90st
..ale nie vzdy ide mrkvicka dolu 😝

kvietocek7
13. júl 2011

@monkka21 a coze uz tak skoro zacinate s prikrmami? mrkva ide dost tazko dolu ale ja mam osvedceny vanish,teda zaprat cim skor a nechat odmocit,horuca voda+vanish

@monikac pri druhom tehu som pila ten malinikovy caj -raspery leaf tea ale poviem ti,ze Adamkovi sa von nechcelo,ako som aj spominala prenasali sme 2tt. Myslim,ze je to dost indivindi,na kazdeho iny meter,a tak ked neuskodi mozno skusit 🙂

@1lin1 ahoj 🙂 ako sa citis? este pracujes?

@bajushka gratulujem, nech sa vam dari 🙂

monkka21
13. júl 2011

@kvietocek7 vcera som sa dozvedela ze uz mame ukonceny stvrty mesiac nie zacaty a ze uz mozem zacat prikrmovat

cutce
13. júl 2011

@monkka21 aha, tak to ja pouzivam normalni prasek a zatim si nemuzu stezovat, vypere mi vsechny hovinka 🙂

monkka21
13. júl 2011

@cutce ked nezaberie nic tak urcite vyskusam. 🙂

cutce
13. júl 2011

@monkka21 ja jeste zadny prikrmy nedavam, zacnu az v 6, ale on je plne kojeny, teda krome vecer, vecer dostava UM

cutce
13. júl 2011

@monkka21 no ja ty vecicky v tom prasku vyperu a pak je i namacim a pak peru v pracce 😉

kvietocek7
13. júl 2011

@monkka21 a vy uz nedojcite ci ste na UM? ja lenze cim neskorsie sa zacina s prikrmami tak sa da vyhnut neskorsim vsakovankym alergiam

monkka21
13. júl 2011

@cutce noo ja som to hned hodila do pracky a tak to nezislo tak skusim prv preprat v rukach a az potom dat do pracky.mi uz sme tri tyzdne iba na umelo.

monkka21
13. júl 2011

@kvietocek7 nie nekojime sa uz uz sme na umelom mlieku.

cutce
13. júl 2011

@monkka21 a jeste to namoc do vody s praskem. ja to pak nechavam az do dalsiho prani, treba i 2 dny a po flekach ani znamka 😉

monikac
13. júl 2011

@slniecko77 a od ktoreho tyzdna si ho zacala pit? lebo pisu o tom rozne niekto hovori ze od 32tt len 1 salku a potom postupne pridavat viac salok....a niekde zas pisu, ze ho zacat pit az od 37tt...😨

1lin1
13. júl 2011

@kvietocek7 ahoj ano este stale pracujem a budem az do porodu 😖

saza007
13. júl 2011

@monikac caj som pila, od 36 tt, ak sa dobre pamatam. ci pomohol - to je tazko povedat, lebo neviem, aky by bol porod bez neho - mozno taky isty 😅 Porod trval od prvej kontrakcie asi 10 hodin.

kvietocek7
13. júl 2011

@1lin1 tak to byvate blizko mora, juuj ako vam fajne 🙂 a budes rodit v birth centre alebo nemocnica?

Inac vcera sme boli u GP na tehu check up a normalne,ze sranda ked pocuvala srdiecko tak presne na tom mieste kde mala ten pristroj tak zrazu taky kop 😀 ze som tomu az verit nechcela.Tak sme sa pobavili 😀 To nase babo je nielen very aktiv ale aj hyper sensitiv 😅
Jaaaj uz sa citim kazdym dnom ako vzduchovy tarbavy balon,ufff,nech uz je september 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre