Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

ludik
2. aug 2007

No ja som bola myslim v 14 tt a tiez som uz bola poriadne nervozna,chcela som ist skor,ale nastastie bolo vsetko o.k.
Blahozelam k dvojickam 😵 ja este sama neviem v ktorej nemocnici,lebo som menila doktora[prestahovali sme sa]a 7.8.mam dalsie stretko s midwife tak sa hadam dozviem
Tak sa skus opytat midwife ci je mozne popocuvat srdiecka dnes 😉 alebo je to este skoro 😖 neviem

betka1
2. aug 2007

michell, ja som bola pripravena, ze kopkanie zacne neskor. Moja svagryna citila prve kopnutie az v 23.tyzdni, co je dost neskoro.
Inac ten pocit akoze bublinky v crevach to bude asi ono. Aj ja som to mala, ale mozno to boli niekedy naozaj creva. Dnes rano som citila slaby kopancek, moc som si nim nebola ista, ale potom bol pre uistenie dalsi kopancek a zas tie bublinky, takze som usudila, ze to uz naozaj musi byt babatko. Je to tesne nad mocovym mechurom vpredu v bruchu. Stale mam pocit, ze sa mrvi, uz znovu nekoplo, ale teraz su to mozno len creva, ja neviem.

jaja0110
2. aug 2007

Ludik prosim ta a stou midwife to sa bude vsetko realizovat v nejakej ordinacii?

betka1
2. aug 2007

jaja, velmi drzim palce, aby bolo vsetko OK. A neboj. Ty toho moc aj tak ovplyvnit nemozes, ani strachovanim. Ale to sa mi dobre hovori, ked uz mam strach, ci prejdeme uspesne prvym trimestrom, za sebou.

jaja0110
2. aug 2007

Dakujem. Ved keby som uz aspon vedela ze ta akcia srdiecka je tam ok... 😖 Mne uz vobec nebyva zle, nemam ani zavrate ako na zaciatku ani mi nieje na vracanie, nieje mi nic...tak neviem ci to je OK, ci to tak ma byt... 😖

ludik
2. aug 2007

No malo by to byt v takej miestnosti pre tehulky 😉 bude dobre uvidis,ked sa citis dobre malo by byt vsetko o.k. 😉a ten moc to ti budu kontrolovat pri kazdej navsteve.Drzim palce, potom napis ako bolo 😉

jaja0110
2. aug 2007

Dobre, dakujem moc. Mam to o 3tej, tak potom napisem dojmy. Dufam ze budu pozitivne... 🙂

michell
2. aug 2007

jaja drzim palceky
betka tak dufam ze aj ja coskoro pocitim tie prave kopanceky 😉

jaja0110
2. aug 2007

Dakujem michell. Inak to kopnutie musi byt silny zazitok. Tak drzim palce nech si ten prvy kopancek dlho pamatas.... 🙂 🙂

leni3
2. aug 2007

Tak ahoj tehulky,maternity certificate je potvrdenie ze si tehotna,ked som ja bola vcera u midwife,tak mi povedala,ze moja GP ma odporucila rodit v Royal Poole hospital,alebo presnejsie v ich maternity unit.Taktiez mi vychadzalo sono kym budeme na Slovensku,tak som jej povedala,ze vsetky vysetrenia aj so sonom si dam urobit tam,ona ma len poprosila,aby som jej z toho mohla priniest aspon nejaky zaznam.Taktiez ma upozornila,ze co nemam jest a co mam,opytala sa kde si predstavujem rodit a ako a vypocitala mi termin.Dnes som ozaj bola na tej krvi,zobrali mi zo pat ampuliek,na vselijake vysetrenia a uz len musim cakat na vysledky.Jaja,ked pojdes k midwife,to nie je ako u nas na gynde,postel tam sice ma(ale ziadnu kozu)ale je to skor taka kancelaria.Moja midwife bola velmi mila,len som sa jej zabudla opytat,ake lieky smiem uzivat na chripku ci zapchany nos a ake zas nesmiem,necham to uz na doma.Tak drzim palceky... 😉

leni3
2. aug 2007

A este nieco,ked ste spominali to kopnutie,ja ked som sa pred par dnami slnila u nas na zahrade(a to pieklo strasne slnko),tak mi zacalo v brusko ako keby nieco skakat,ci pobehovat,(ako ked niekedy sval skace) a bolo to zvlasne,mozno tou z bolo babo a reagovalo na slnecne svetlo,neviem.
Chcem sa este opytat,ci neviete ako dlho sa ma uzivat Folic Acid,ja som ho zacala este ako sme sa snazili ale vraj staci len do tretieho mesiaca,neviete mi poradit?

betka1
2. aug 2007

leni, ako si zariadis, aby Ti poistovna preplacala vysetrenie v UK aj na Slovensku? Alebo si to na Slovensku uhradis? Mne slovensky gynekolog povedal, ze by ma nerad liecil paralelne s anglickymi doktormi. On uz na jednej navsteve zistil, ze nieco nie je v poriadku a v UK to nezistili doteraz. Som im to musela povedat.

jaja, Ty budes mat stereo kopanie 🙂. Moj dnesny kopancek bol prijemny pocit, na ktory budem v osmom a deviatom mesiaci milo spominat, ze ake to bolo pekne, ked som kopance ledva citila a nevrazali mi do zaludka a rebier 😀

leni3
2. aug 2007

Betka,ja si hradim doma vseko sama.Chodim k velmi dobremu gynekologovi (sestra pri nom rodila 3x).Ked som bola doma minuly rok,lebo tu mi nevedeli zistit ci mam mimomaternicove teho.a ci som potratila,tak on ma hospitalizoval aj osetril zadarmo(pohotovostne) ked som sa stazovala na zdravotnictvo v UK,tak mi len povedal,ze vraj v UK su velmi popredu a bol z toho velmi prekvapeny,ze to nevedeli zistit.Gratulujem k prvemu kopnutiu... 🙂

jaja0110
2. aug 2007

Ahojte babenky, tak ja uz som nazad od midwife. Cele to trvalo menej ako 20 minut. Kopec papierovaciek, potom skontrolovala moc, zobrala mi krv, nieco som sa popytala a dovidenia. 😲
Pytala som sa na tu akciu srdiecka, povedala ze pocut sa to da az v 13T, a cez sono az v 10T, tak ze je skoro. Prve sono v 12T budem mat na Slovensku, tak dovtedy nebudem o nic mudrejsia.
Tiez sa ma pytala ci uzivam folid acid a co som pocula ma sa uzivat cele tehu.

Leni to v brusku som aj ja mala vcera-bolo to ako svalovy tik-ako si napisla ked ti tak brusko podskakuje. Bola som v klude,a bolo to vidno aj volnym okom. Ale neviem comu to pripisovat... 😨

leni3
2. aug 2007

Tak super jaja,to prve stretko mas uz za sebou,inac midwife zvykne chodit na druhy alebo treti krat i k tebe domov.Mne vcera midwife nedala ani jeden papier(mozna ze ich mam doma az az z prveho teho).Mne folic acid predpisal moj gynekolog este na Slovensku,inac popritom este uzivam Sanatogen pronatal(vsetky mozne vitaminy) a magnezium(zo Slovenska).

jaja0110
2. aug 2007

Som aj rada ze ma tam dlho netrapila. Ja beriem Centrum materna a Acidofolan (tam je kys.listova+zelezo+vit.B12)poradili mi to u nas v lekarni.
Ten fascikel co mi dala sa vola maternity notes, ale to nieje ako tehot. knizka, ze? Lebo povedala ze to nemusim nosit stale pri sebe.
Nevies kedy daju tu normalnu tehu knizku?

leni3
2. aug 2007

Ja som sa na nu pytala vcera a povedala ze materska knizka sa tu v UK dava az v 20t.Ja som si ju pytala,pretoze domov ideme autom a ak by sa nieco stalo,v akejkolvek krajine aby som sa mohla preukazat,ale musim si na nu este pockat.

jaja0110
2. aug 2007

A ty si uz rozhodnuta ze budes rodit v UK?

leni3
2. aug 2007

Este na 100% nevieme,povedali sme si aj s priatelom,ze ak ta starostlivost pocas teho.bude fajn,tak ostaneme aj rodit,ale ak nie,tak budem musiet ist domov na Slovensko a co ty jaja uz si sa rozhodla?

jaja0110
2. aug 2007

Ja som od zaciatku preferovala rodit na SVK, ale potom po porode by to bolo ovela komplikovanejsie starat sa sama o dve male babetka+zabezpecit celu tu vybavicku (kedze priatel pracuje v UK)takze mozno prve 2 mesiace by sme boli doma bez neho a potom si tiez neviem predstavit sama letiet s babetkami do UK... tym sa to cele komplikuje. Kebyze rodim v UK, tak by to bolo potom ovela jednoduchsie, pretoze priatel aj cela vybavicka by bola v UK...
Takze asi tak ako hovoris ty, ak budem spokojna s tehu starostlivostou tak zostanem v UK.
Chcela by som sa ist pozriet do tej nemocnice kde by som rodila, ale neviem ci je to tu mozne.
Lebo ze tu sa nerodi na sale, ale na izbe... 😲
Ale aspon omrknut personal a prostredie by bolo fajn.

leni3
2. aug 2007

Musime sa opytat nasich midwives,ci nemavaju dni otvorenych dveri.Jedine z coho mam dobry pocit,je ze ti daju vybrat v akej polohe tu chces rodit,ci chces rodit v bazene a tak.Doma sa trapit len na tej koze 😖 nie je bohvieco.

jaja0110
2. aug 2007

A dobre je tiez to, ze mas mat okolo seba okrem partnera aj inych ludi (kamaratku, mamu) a nic za to neplatis, mozes si zobrat vlastne CD a rodit pri muzike, tiez mozes jest a pit ak chces... ma to urcite aj svoje vyhody, ale... vzdy tam bude to ALE. Ono je to aj o stasti, na koho clovek natrafi... musime verit ze na tych spravnych ludi

betka1
3. aug 2007

Ked viete, ze chcete zit s babatkami v UK, tak podla mna netreba chodit rodit na Slovensko. Je tu aj vela bab, ktore boli so starostlivostou pri porode velmi spokojne. A mama moze na zaciatok pricestovat a pomahat, ak treba.
Ja uz na Slovensku chcem po porode ostat. Aj sme uvazovali, ci rodit tu a ostat tu potom este par mesiacov kvoli manzelovej robote, ale to by sme si museli najst lepsie byvanie, nakupit postielku, kocik, vanicku a plno dalsich veci, ktore by sme museli zas potom trepat domov. Takze teraz je asi ten spravny moment na odstahovanie sa.

jaja, ono mozno tie srdcove ozvy nie je este v Tvojom pripade pocut tym pristrojom, co pouziva midwife, ale na sone by bolo uz urcite vidiet, ze srdiecko bije. Nemozes nejak pritlacit na midwife, alebo na GP, ze chces sono?

leni3
3. aug 2007

Oooch tehulky aj vy mate take bolesti v chbtici (krizovej) ako ja?Najhorsie je to ked si liham vecer do postele,tak ako si lahnem tak musim aj zaspat,prehadzovanie v tej bolesti nehrozi a rano sa budim este s vacsimi bolestami a citim sa akoby som vobec ani tu noc nespala.Moj priatel skusal uz aj masaz v sede,ale nepomaha,co mam robit? ☹

jaja0110
3. aug 2007

Ahojky, tak som dobehla z prace... pytala som sa midwife na sono, ale ze to treba poslat ziadost do nemocnice v ktorej budem rodit a oni mi poslu pozvanku na sono, a aze teraz vsetci maju dovolenky tak to dlho trva...bla bla bla...proste ze nie 😠 Koncom augusta idem na SVK, tak si pockam. A inak podla GP som iba vo 8 TT !!! (podla konika v 10T) Tak nechapem... 😖

jaja0110
3. aug 2007

Leni bolesti krizov zatial nemam, ale citala som ze na tieto bolesti krizov dobre pomaha ta FIT LOPTA, a hlavne by si mala vzpriamene sediet a chodit... (to hovoria mudre knizky) 😉

leni3
4. aug 2007

Jaja,ved ja niekedy nemozem dlhsiu dobu ani stat ci chodit,to mi vzdy zacne taka pichava bolest ked stupim na lavu nohu priamo az do chrbtice.Pocula som,ze niekedy babatko moze tlacit na urcity nerv a to sposobovat bolest,ale moje by malo byt velke asi 5cm,takze to u mna asi neplati,no nic skusim tu loptu,dik za radu.To s tym scanom mi je luto,ze musis tak dlho cakat,a v ktorom si tyzdni si mozes kludne sama vypocitat ak si si ista prvym dnom poslednej menstruacie,mne to sedelo aj s tym co midwife povedala.A ozaj v koniku mi tiez trosicku popredu ukazuje(ale len o par dni),myslim,ze to suvisi aj s cyklom,niekto ma 28 dnovi a niekto kratsi,ci dlhsi.. 😉

luja
4. aug 2007

jaja aj som bola v 8tt u gp a tiez mi povedal ze treba vyslat ziadost do hospital a oni ma budu kontaktovat, tiez som cakala a cakala a nemohla sa dockat, oni ta skor ako v 14 tt nezoberu. a uz si mozno pocula o nedostatocnom mnozstve midwife atd. aj ta moja je busy, ze tolko tehuliek este nemala co teraz. tak ti ostava len cakat. drzim palcoky.pa

jaja0110
4. aug 2007

Ahojky.... 🙂
Luja a ty uz mas teda to prva sono v UK za sebou? Ako to prebiehalo, bola si spokojna, vsetko OK? 😉

jaja0110
4. aug 2007

Leni ak ta tie krize bolia az tak, ja by som sla asi ku doktorovi aspon pre istotu nech sa na to pozrie, aby si potom nedostala nejaky zapal nervu alebo co... nechcem malovat certa na stenu, ale ak to nebude ustupovat, tak radsej chod. Lebo v 11T je babetko prilis male aby ti sposobovalo take velke bolesti... Drazim palceky, mozno aj na tej fit lopte sa ti to uvolni. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre