Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

1lin1
29. dec 2011

@monikac zacala som od troch mesiacov lebo sa mi zdala stale hladna a teraz spapa kasicku pred spanim a spi pekne lebo ju to zasyti ..vobec neplace ked ju krmim pekne otvara ustocka tak si pomaly zvykame a hlavne pravidelne kaka takze nemame uz ziadny problem

monikac
29. dec 2011

@1lin1 super a to jej aku kasu davas? a len pred spanim? a uz ti spinka celu noc?

1lin1
29. dec 2011

@monikac uvarim zemiak s mrkvou alebo brokolicou dolejem trosku jej mliecka a zmixujem ..napapa sa pred spanim a spinka celu noc ,,nad ranom sa zobudi na flasku a spinka do deviatej :D

janina82
29. dec 2011

@monikac dakujem za rady 🙂 uz mu to uplne odpadlo, akurat pred chvilkou 🙂
ma to aj trosku zlte, tak neviem ci je to hnis ci co??takze mozem to tou vatickou mokrou pretierat? lebo som citala ze najlepsie je to nechat vyschnut , nechytat sa toho..tak ale necham si poradit tu od skusenych mamiciek 😉 ja len aby sa mu to pekne zahojilo a nemokvalo...
inak ja ritku mu stale umyvam len cistou vodou..mozno parkrat som pouzila wipes ale teraz stale len cista voda. asi na to nieco bude 😉

andy1909
29. dec 2011

@janina82 tak to je sranda, ten svet je fakt maly. My sme mali s pupcekom problemy tusim 7 tyzdnov, malej odpadol velmi skoro ale ostalo jej tam asi tam pol centimetra az centimeter co tam nemalo byt a stale jej to mokvalo a nie a nie to vysusit a odpadnut, som jej to aj liehom cistila, tak sme potom isli k gp a on nam predpisal nejaky prasok ktorym som jej to 3 x denne zasypavala a po tyzdni sa jej to dalo do poriadku. Ono kym to uplne nevyschne tak by sa to nemalo macat vo vode. My sme ju prvy tyzden len umyvali ako mi v porodnici ukazali, potom sme ju uz kupali ale opatrne aby sa pupcek nenamocil a potom sme to uz neriesili, len sme to vzdy po kupani vycistili tym liehom. Tak to vas musime niekedy dojst pozriet, skoda ze uz nieste v londyne, ale pre babo mozno aj lepsie.

janina82
29. dec 2011

@andy1909 no to teda je🙂
nasmu to dnes odpadlo, ale tiez sa mi zda ze mu tam nieco ostalo, vsak uvidime..ozaj a dostanem tu v lekarni kupit lieh????
joooj my sme stastni ze sme konecne mimo Londyna, ten pokoj, ticho, to je nenahraditelne 😉 a pre maleho to je urcite tiez lepsie 🙂 ..no jasne pridte, budeme sa tesit.
citala som ze idete malu krstit..ste ju nechceli nechat pokrstit tu v Londyne? tusim na London Bridgi v tom sk kostole krstia..ale zase doma je doma, s celou rodinkou to musi byt supeer.a kedy sa vraciate?

monikac
29. dec 2011

@janina82 aj moja mala, mala hnis trosku ked jej to odpadlo,ale som jej to rano a vecer pretierala tou vatickou s teplou vodou,to mi povedala MW, aby som jej ten hnis odstranila a za par dni mala ten pupok uplne v poho a zahojeny.... 🙂 ako nemyslim uplne pupok namocit,ale jemne tu vaticku namocit do teplej vody a odstranit iba hnis,aby to mala ciste a nechytila sa jej do toho nejaka infekcia... 😉 pekne hojenie prajem....

monikac
29. dec 2011

@1lin1 aha tak to parada, ze ti uz takto papa a hlavne ten spanok na celu noc ti zavidim, ale v dobrom 🙂 a ako casto cez den jej davas mliecko a kolko ml ti vypije?

hajatanufus
29. dec 2011

@monikac ano to je pravda ze hocktora spolocnost je lepsia ako oni nepaci sa mi ten ich pristup no ale ked clovek nema na vyber tak nic nespravi 🙂 my sme posielali batozinu kurierom a mali sme len prirucnu batozinu lebo dve deti kocik a este kufre si vo vlaku predstavit neviem kedze sme museli z brna do blavy a potom do kosic ist vlakom inak z brna do blavy sme sli s pendolinom a to bolo super cestovanie 🙂 skoda ze to nechodi az do kosic to by bolo 🙂 🙂
ten monitor my mame len na baterky taky len obycajny a to len koli tomu ze maly spinka na brusku a nechce sa mi ho pretacat aby sa neprebudil 🙂 a maly zatial spinka v moses bascet ale dnes uz prisla cestovna postielka tak uz bude pomaly spinkat tam 🙂 nam ten monitor nerobi falosny poplach ale len 4x zapipal a potom sa sam vypol a som si citala v navode ake chyby mozu nastat tak ked toto robi ze vraj je slaba baterka tak este skusime lepsie baterky a potom sa uvidi ci je blby monitor alebo co lebo najprv som mala len take obycajne baterky tie vydrzali par dni a potom som dala nabijacie ale nie rovnake a tie maju len 1,2 v a nie 1,5 tak neviem ci je to tym alebo co tak dokupime baterky a skusime 🙂 pozrela som si tu stranku diky no tam su tie take lepsie co su aj s kamerami a ja taky nepotrebujem mne staci len ta podlozka a ten pristroj 🙂

monikac
29. dec 2011

@hajatanufus jaj ak to ste si dobre vyriesili, ze ste poslali kureirom aj ja idem nejake veci dopredu poslat kurierom...
o sa yka toho monitoru, tak ta dychacia podlozka ti asi nebude fungovat v cestovnej postielke leo ten spodok postielky je makky a ta podlozka musi byt na tvrdom a rovnom mieste, inac to nefunguje....neviem pozi sa na to aby si zbytocne nevyhodila peniaze za nieco co nemusi fungovat..

hajatanufus
29. dec 2011

@monikac aha diky za radu nejak to poriesim skusim nieco vymysliet mozno tam strcim matrac z bascet cot alebo tak nejak mame aj to zavesne lozko aj tak este chcem dokupit madrac do postielky tak by som to poriesila tak, ze pod nim este necham ten original matrac 🙂

1lin1
29. dec 2011

@monikac dospava co zameskala 🙂 lebo prve dva mesiace mala brutalne koliky tak nespala vobec ..cez den vypije 120ml - 150ml kazde tri hodky takze to nie je take zle a velmi vela cajiku medzi tym vypije

monikac
29. dec 2011

@1lin1 no aj Thalia mala koliku dost dlho a moc toho nenaspala, ale vidis asi jej ten spanok tak nechyba ked este v noci musi papat, betarka... 🙂 ale cez den tiez pije tak podobne ako tvoja Lilly (krasne meno BTW) 😉

1lin1
29. dec 2011

@monikac dik 🙂 no dnes zaspala velmi skoro uz o siedmej a spi doteraz 🙂 takze dnes mam nocnu tak to vidim 😀 normalne zaspava medzi 9 a 10 vecer a spinka do rana ...a cez ti malicka spi vela?

monikac
29. dec 2011

@1lin1 my malej davame papat o 7pm a uz tak o 7.30-8 spinka a potom o polnoci jej dam dream feed, to ani nevie ze papala a potom rano medzi 5 az 6 a dalsie okolo 9 to uz vstavame a potom kazde 3 hodky o ako hodinky je presna cez den.d 🙂 doobeda spinka tak hodku a popoluni aj 2 hodky pospi a po krmeni po 4 este zdriemne tak polhodku kym nejde do hajan na noc...a mala ti uz drzi hlavicku uplne sama alebo este jej ju musis pridrziavat?

1lin1
30. dec 2011

@monikac mne mala velmi nechce spat doma ale ked ide na prechadzku tak v kociari vydrzi spinkat aj tri hodiny 🙂 hlavicku uz drzi sama 🙂 je dost silna dokonca ked lezi tak ju dviha dopredu akoby sa chcela posadit 🙂

petpop
1. jan 2012

Přeji všem jen to nej do Nového roku 2012. Pro mě to bude rok přelomový, čekám v únoru první miminko, takže už to mám za pár 🙂
Nakukuju Vám tady, občas něco napíšu, taky jsem v UK (Reading), a je fajn vědět, že někdo řeší stejné věci, jako já 🙂
Tak ještě jednou Šťastný Nový rok!!!

1lin1
1. jan 2012

happy new year kocky 🙂

pitipitipa
1. jan 2012

Stastny novy rok zienky 😵

adina7
2. jan 2012

Ahooj baby....ja tiez zijem v uk a akurat dnes som zacala 9tt a vcera mi zacalo vecer spinenie ...Na nohavickach som nic nemala,len po vymoceni na wc papieri. Podla kalendara som mala mat teraz obdonie menstruacie..presnejsie vcera by mi zacala keby som nebola tehu...myslite ze to moze byt tym? Nasadila som si ascorutin co mi ostal este z predosleho tehu ( to skoncilo tiez v 9tt) Ak to neprejde tak pojdem zajtra ku dr...aj ked viem ze mi asi velmi nepomoze,kedze tu v uk to nechavaju vsetko na prirodu...Mam dost strach a neviem co robit..neviete poradit alebo nemate niektora s tym skusenosti? Dakujeeem

pitipitipa
2. jan 2012

@adina7 ahojky...blahozelam k tehu a drzim palce....mrzi ma, ze mas obavy...moze to byt, ze by to bola mozna perioda, je kopa dovodov, preco mas spinenie, napr sex, ranka na krcku maternice, hematom atd atd...pokial je to len hnede, neobavaj sa, je to stara krv..mozno si slabucko zakrvacala minuly tyzden a teraz sa to vyplavuje...ukludni sa, teply caj, teple ponozky a zupan, lahni na gauc a pozeraj nejaky dobry film 😉 tiez som si presla spinenim, dokonca aj krvacanim...ako pises v uk sa tym nezaoberaju az do 25tt..zial bohu...takze aj ked pojdes k dr, nic ti neda a len sa rozcertis, ze ti nic nedal a mozes si len pohorsit...

adina7
2. jan 2012

@pitipitipa Ahooj...dakujem za podporu...fakt neviem kde sa mam obratit o pomoc...spinenie mam zatial velmi slabunke..niekedy je a niekedy zase vobec...na nohavickach nastastie ziaden naznak,tak snad mi ascorutin zaberie a spinenie prejde. Viem ze moze byt vela dovodov na spinenie,len mna po tom prvom potrate napadaju hned katastroficke scenare...je to vsetko v podvedomi. Dufam,ze to bude len tou mrchou. Ak by mi to nepreslo a spinenie bude pokracovat tak behnem radsej k doktorovi a uvidim co povie..aj ked necakam zazraky...ale nikdy nevies..mozno natrafim na nejakeho co ma aspon ukludni...aj to je lepsie ako nic.
A ty si ako na tom? Si tehu,alebo uz mamicka? A kde zijete? Drzkaj sa! 😉

tetapetra
2. jan 2012

@adina7 aj ja som to mala, lekarka mi predpisala duphaston, spinit som zacala okolo 7 -8tt, preslo to do tyzdna, ale duphaston som brala este viac ako mesiac a pomaly vysadzovala. Teraz je vsetko ok a rastieme.

adina7
2. jan 2012

@tetapetra Ahooj...a to ti dala dr. ten duphaston tu v uk? Lebo co som pocula tak tu na to praveze nic nedavaju 😒

pitipitipa
2. jan 2012

@adina7 mama 9mesacnych loptosov...som v uk, takze viem presne o com hovorim..presla som si tym tu...tiez som spinila v 9tt a sla som na pohotovost,kde mi povedali, pokial je to stara krv, tak je to v pohode, ze sa mam uklidnit a dat si paralen ak mam bolesti, lebo som mohla zakrvacat aj preto, ze sa maternica roztahuje a proste mohla prasknut nejaka zilka...kedze som bola skepticka so zdravot. Starostlivostou tak som si hned zaplatila sukromne sono aby som sa uistila, ze su drobci vporiadku...vsetko bolo ok, dokonca ma uklidnili, ze to spinenie nejde z maternice..neskor sa potvrdilo, ze som mala ranku na krcku maternice a si este zopar krat zaspinila...ale to som uz nestresovals, kedze to som mala vzdy hnedu krv a nie cervenu...ked som bola v 25tt zakrvacala som na cerveno, letela som do nemocnice a dr co tam bol mi len oznamil, ze potracam, otocil sa na pate a odisiel, midwife mi povedala, ze do 26tt oni nezachranuju babo...povedala mi, je mi to luto a odkracali...ja som s prekrizenymi nohami lezala na posteli a modlila som sa tak nahlas, akoby som samu seba chcela presvedcit, ze ma Boh urcite pocuje..do rana som nespala, revala som a modlila..vracala a trpela hroznymi bolestami hlavy...na rannu visitu prisiel novy dr, skontroloval ma, krvacanie sa zastavilo, urobili mi prietoky(co robia od 32tt) mne urobil vynimku, boli tam obe srdiecka, a zobral ma z oddelenia prec na speci izbu, kde zacali s 3dnovym zastavovanim kontrakcii, lebo mne tvrdlo brusko...zastavili to, po 5dnoch ma pustili domov...vydrzala som do 32tt, potom zacala odchadzat zatka a porodila som v 32+4... Uplne zdravuckych krasnych syncekov...takze..ak mas obavy, chod privatne na sono, inak sa budes len zozierat co tebe ani babatku neprospeje..ukludni sa...pokial je to hnede spinenie nestresuj...ak mas bolesti, daj si paracethamol. Ziadne horuce vane ani sprchy ani termofor...hlavne mysli pozotivne, verit musis, ze bude vsetko ok, ze to tento krat vyjde 😵 ja tomu verim 😉 xx

adina7
2. jan 2012

@pitipitipa Juuuuj moja tiez si si presla peklom...to som moc stastna ze si donosila zdravych chlapcekov a vsetko dopadlo skvele...ja myslim pozitivne a naozaj mam dobry pocit z tohto tehu..tak ma snad moje pocity nesklamu a bude vsetko ok. A kolko si zaplatila za scan ked si si ho poziadala sama? Tu to stoji 60libier, co mi pride teda dost..ale uz aj manzel mi hovoril ze aby sme to obetovali a budeme kludnejsi...taak neviem...na druhu stranku si zase hovorim,ze ked sa ma stat tak sa stane a sono mi nepomoze..na svk pri predoslom tehu som bola na utz a vsetko bolo ok,srdiecko bilo a o 3dni na to som potratila...
A kde vlastne v uk ste? a si tu spokojna so starostlivostou? Lebo kamaratky co tu mam si len chvalia. Drzkajte sa! 😉

jantarsan
3. jan 2012

ahojte, niekto z readingu alebo okolia?? 😉

pitipitipa
3. jan 2012

@adina7 bre ranko...ako sa citis? Spinenie sa ukludnilo? Tiez som platila 60£, je to dost ale nezaplati to ten klud v dusi, ze si drobca videla a je v poriadku a da sa aj zistit, ci ide to spinenie z maternice...pre pokoj by som sla na ten scan ...ja som si takto zaplatila 5 😀 stale som ich checla vidiet a uistit sa, ze su ok...hlavne pokial neboli pohyby...inak, mozem ti odporucit monitor na pocuvanie srdiecka, ked som bola v 12tt som ho kupila a pocuvali sme ich kazdy den, aj som si ich nahrala na pamiatku 😉 Boh vie ci este otehotniem 😀
Draha, prestan mat cierne myslienky, kazdu spravu co si napisala si nezabudla spomenut potrat...neviem si predstavit cim si si presla, nezazila som to, urcite je to velmi bolestive, ale mas drobceka v brusku, je to pozehnanie, takze uz len spravy typu, aku odsavacku mlieka ...alebo kolko periniek si mas doniest zo slovenska 😉
Sme nedaleko manchestru...no zatial mam zmiesane skusenosti so zdravotnictvom...pocas tehu som mala stastie, ze som natrafila na super dr, ktory mal sluzbu aj v den porodu...inak starostlivost v nemocnici otrasna...po porode to bolo lepsie, aj laktacnu som mala super,aj na neonatalnom, kde boli dvojcata bola super priatelska starostlivost...ked jednomz dvojcat potrebovalo,zoperovat herniu, to bolo straaasne, nechali maleho,trapit 5dni, kazdy den ho nechali hladovat, lebo ho MOZNO zoperuju a vecer mi oznamili, ze este nie, ze ho mam nakrmit, bolo to hrozne, mal len 7tt a musel hladovat a trpiet bolesti, lebo dr nemal cas, pritom nas nechceli pustit domov, ze je to nebezpecne, do nemocnice nas doviezla zachranka... 😢 takze ako som spomenula, zmiesane skusenosti..tak ale nikde nie je totalne idealne, ze 😅

petpop
3. jan 2012

@jantarsan Ahooj, ja jsem primo z Readingu. Nemuzu uverit, ze se tady jeste nekdo nasel 😀
Zacinam pomalu devaty mesic těhu, Ty uz mas mimi, nebo taky v ocekavani? 😉

jantarsan
3. jan 2012

@petpop Ahoj, ja som akurat zacala 31 tyzden, due date 05/03/2012.
kam ides rodit? ja byvam off shinfield road.. mas uz deticky, alebo toto je prve?
ja mam syna a dvojicky dievky..toto bol mensi sok lebo kocky uz maju skoro 12 rokov
ale vsetci sa tesime..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre