Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

petpop
3. jan 2012

@jantarsan Jee, takze uz ctvrte? 🙂
Moje je toto prvni. Rodit budu v Roayal Berkshire Hospital a termin mam na 22-2 ale v CR mi povedeli, ze to vidí dříve, tak kolem 10teho.

adina7
3. jan 2012

@pitipitipa Ahooj...spinenie sa nastastie ukludnilo tak si myslim ze to bolo tou mrchou alebo nejaka prasknuta cievka...To ze spomynam potrat som si ani neuvedomila...asi to robim nejako podvedomim, kedze su tie obavy stale vo mne a myslim na to...ale popravde mam z tohoto tehu velmi dobry pocit tak dufam,ze nesklame. Na piatok som sa objednala na sono a pytala som sa na info tak mi ho budu robit uz cez brusko a nie od spodu ako som si myslela. Tak som velmi zvedava a tesim sa. A budem platit £70 (bolo to 60 ale zdrazilo to) A tebe v ktorom tt robili to prve sono? A ako ti ho robili? Zo spodu ci cez brusko?
To s tym porodom si myslim ze sa moze stat aj na svk a co som ja pocula od bab-kamaratok co tu rodili tak si len chvalia...a nikde inde by uz rodit nechceli..tak sa na to spolieham a verim ze to bude ok...ako si na tom bola inak s cestovanim na svk? My mame naplanovanu cestu domov autom,lebo mame sk auto a musime robit stk a emisnu. To budem v 23tt a neviem ako to zvladnem..co si o tom myslis? Nemas skusenosti? Drzkaj sa! 😉

tetapetra
3. jan 2012

@adina7 jooj nie, na slovensku. Ale s UK mas pravdu, vravela mi o tom lekarka.Podobny pripad totiz mala. Nemas na SK svojho lekara? dalo by sa to takto poriesit, ze by ti tvoja lekarka na SK vypisala duphaston a poslali by ti ho do UK

pitipitipa
3. jan 2012

@adina7 super, tesim sa, ze sa spinenie ukludnilo, vsetko bude just fine 😵 takze uvidis drobceka v piatok, verim, ze sa tesis. Mne robili scan v 5,6,8,10,12,16,20,22,24,25,26,28,30,32 tt ..🙂))) na zaciatku do 10tt robili vaginalne..urobili mi tak skoro, lebo som tyzden po ovulacii zacala nenormalne zvracat a krvacat z nosa, tak mi robili krvne testy a potom scan, kde bolo podozrenie najprv na trojcata a v 8tt sa potvrdili dvojcata..vracanie zacalo ustupovat v 25tt, ono to uplne neustupilo, az po porode 😉 bola som tak casto na scane kvoli dvojcatam, tie sleduju od 24tt kazde 2tt...5x som si zaplatila privatne, kvoli spineniu a krvacaniu a kvoli zisteniu pohlavia 😉
70£ je nic ked to porovnas s tym kludom v dusi a laskou v srdci, ked drobceka uvidis ...a hlavne manzel, je to zazitok 😉 kedy mas 12tt?
No s cestou na svk ti neporadim, ja som necestovala, mala som rizikove tehu...ale si myslim, ze pokial dovtedy uz nebudes spinit a budes sa citit ok, tak by si mohla ist, len budete musiet mat caste prestavky, aby si sa mohla natiahnut, oddychnut..lebo byt v sede desiatky hodin nie je ktovie co ani pre teba ani pre drobca...
Beries vitaminy?? Pi vela tekutin! Opatruj sa xx

janina82
4. jan 2012

ahojte dievcata, viem ze sa to tu uz preberalo xy krat, ale nemam cas preluskavat vsetky debaty, mozte mi prosim tak v rychlosti napisat ako mam dat overit anglicky rodny list. tusim sa to kdesi posiela, a daju mi tam apostille. je to tak??nemozte mi napisat nejaky kontakt ak mate??prosim prosim 😉
dakujem..inak ako sa vsetky mate????? my celkom fajn, malicky nam krasne pribera, len v poslednom case si pyta papkat v noci kazdu hodinku, takze kazdu hodinku sme hore, tak si viete predstavit aka som unavena 😒 no ale nevadi, vsak to patri ku tomu 🙂 stale je vsak velmi nekludny ked spinka, furt sa preberie, zaspi znova, pomrnka si a spinka dalej..ked ho vsak zoberiem na ruky tak je kludny ako anjelik 🙂 ..tak neviem ci ma potrebuje citit aby sa upokojil, ked je vlastne este len taky malicky 2 tyzdnovy alebo ho nieco trapi...ale prdka si a kaka dobre, tak predpokladam ze ho brusko neboli...ci sa mylim?

diamand
4. jan 2012

@adina7 ahoj, len som ta chcela trosku ukludnit, ja som mala spinenie pocas vsetkych troch teho, vzdy okolo toho deviateho tyzdna, trvalo vzdy do cca 12 tyzdna a potom sa to ukludnilo, a je to presne tak ako ti povedal lekar, pokial to nie je riadna krv tak je to ok. Teraz som v 7 tyzdni a zatial este nekrvacam (nespinim), ale myslim ze ani toto teho tomu neuniknem. Ja tiez vzdy zacnem panikarit ked zacnem spinit, ale na koniec to vzdy dobre dopande, to sa len cisti organizmus. Good luck a pekne tehotenstvo

kvietocek7
4. jan 2012

@janina82 ahoj je to v Milton Kenyes tu je web a kontakt.
http://www.apostille-mk.co.uk/index.html
Precitaj a posli postou alebo ak tak tam osobne zajdi.

janina82
4. jan 2012

@kvietocek7 DAKUJEM VELMI PEKNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

smajka
4. jan 2012

@diamand - tehulka a stvrte - waww mas moj obdiv. ja som si vzdy myslela ze budem mat aspon 3, ale po prvom ma to preslo 🙂 gratulka k tehu 😉

kvietocek7
4. jan 2012

@diamand ahoj ani som si nevsimla ze cakate stvrte babenko 🙂 az teraz pozeram ze mas troch chlapiskov, aspon sa ta spytam ci ti davaju zabrat presnejsie sa spytam ci nahodou nie su viac placlivejsii taky ziadostivy ci ako to povedat. Moji su celkom fajn len ked maju obdobie tak koniec predbiehaju sa kto skor viac naplace 😀 😀 co som napr pri dcerke nepoznala -no mozno preto ze je dievca...
Asi mate aj tuzbu mat uz dievcatko ci? tak pohodove a bezproblemove tehu 🙂

@smajka ahoj 🙂 ako sa mavate? tak vidis nie je nic extra mat tri deticky 🙂 my celkom zvladame az na chvilky kedy su deticky unavene to da viac zabrat.

diamand
4. jan 2012

@smajka ja som si vzdy myslela ze budem mat dve a pozri na mna

diamand
4. jan 2012

@kvietocek7 nemam troch chlapov, iba jedneho a dve babizne (ruzove mena su dievcata), tak dufam ze tento krat sa nam zadaril chlapec nech to mame vyrovnane. Ja si myslim ze dievcata su narocnejsie, tie moje si vyzaduju neustalu pozornost a su strasne ukecane, synator taky nie je - je dost samostatny.

kvietocek7
4. jan 2012

@diamand no vidis kukla som mena a nie farby 😀 😀 , nie nie chlapi su fakt ze narocnejsi 😅

kvietocek7
4. jan 2012

@diamand byvate tu v uk?ako to zvladas-pomaha ti najstarsi ci ani nie?

adina7
4. jan 2012

@pitipitipa juuuj tak ty si si tych ultrazvukov uzila pekne vela 🙂 Ale aspon si bola kludna ze je vsetko ok..to je fajn ze dvojcatka tak casto kontrolovali..o tom som ani nevedela. Ja sa uz tesim velmi na piatok...vcera som mala obavy lebo som vstala a nebolo mi zle a prsia ma neboleli a celkovo mi to posledne dni nejako priznaky mizli ale zariekla som to a obed mi skoncil vo wc a taha sa to so mnou az doteraz...tak sa z toho tesim ze mi je zle 😀 A velmi sa tesim ze ide so mnou aj manzel...prvy krat v zivote bude nieco take visiet a asi sa viac tesim na jeho reakciu ako na svoju.
Ja som teraz v 9tt ( 8tt+2dni). Vitaminy beriem len mam akurat dilemu ci brat aj 2-3ti trimester,...pocula somz e sa potom rodia velke babatka...tak neviem ci je to nutne..ty si uzivala? A s tym cestovanim este uvidim..podla toho ako sa budem citit a co povie midwife... 😉

adina7
4. jan 2012

@diamand no ja som ostala vystresovana lebo pri predoslom tehu som tiez zacala spinit a nemala som vobec cervenu krv ale len hnedkasty vytok a skoncilo to potratom...tak ale vtedy mi to sprvadzali bolesti podbruska..ale vacsie ako su tie normalne tehu bolesti (aj ked to je u kazdeho individualne) Tak ale vytok uz skoncil tak snad uz bude klud 😉

diamand
4. jan 2012

@adina7 ja ked som bola tehotna s prvym (pred 10 rokmi), tak sa brala kyselina listova na predpis pocas celeho tehotenstva, pri druhom mi ju uz predpisoval iba prve tri mesiace (pred 4 rokmi) a pri tretom uz mi nepredpisovali vobec (pred 2 rokmi), povedali nech si kupim pregnacare - brala som ho pocas celeho tehotenstva a aj pocas kojenia, teraz urobim to iste budem brat cely cas pregnacare

smajka
4. jan 2012

@kvietocek7 - ahooj.mame sa fajn,malicky mi rastie pred ocami 😒 . noo nepresvedcila si ma - pre mna je aj predstava mat 3 zaberak 😀 😀 . u nas je najhorsia hodina okolo 5.30 -6pm. to uz su obaja drobci unaveni, mrncia a vymyslaju. 🙂
@diamand - mas krasne deticky - fotky na mk su super 😉 . trosku ta poznam z rozpravania 😉 , minule som stretla tvoju kamaratku janku v pp v bushey 🙂 musim sa spytat - planovali ste dalsi prirastok??

adina7
4. jan 2012

@diamand Pregnacare? To su nejake tehu vitaminy?

diamand
4. jan 2012

@smajka dakujem, neplanovali sme dalsi prirastok, teda vlastne chceli sme este stvrte ale este nie teraz, ale co uz narobime. Vidis aky je ten svet maly, ty byvas v bushey?

diamand
4. jan 2012

@adina7 ano su to vitaminy pre tehotne aj kojace matky, kupis ich skoro vsade napr. boots, vsetky supermarkety a lekarne

smajka
4. jan 2012

@diamand - ano v bushey 😉 my uz neplanujem tretie, ale keby sa 'podarilo', tak co uz 😀
@adina7 - tiez odporucam pregnacare - pouzivala som pri oboch tehu 😉

adina7
5. jan 2012

@diamand a kolko to stoji? A su rovnake na vsetky tri trimeste, alebo rozdielne?

diamand
5. jan 2012

@adina7 su rovnake, myslim ze jedna krabicka kde je 30 vitaminov stoji okolo £4

mondee
6. jan 2012

ahoj baby...trochu od temy ale neviem kde sa mam to spytat ☹ nepracovala niektora z vas tu vUK v nursery??

smajka
6. jan 2012

@mondee - no zalezi co sa potrebujes spytat - ja som nepracovala, ale rok som praxovala, ked som si robila NVQ.

mondee
6. jan 2012

smajka-chcela som sa spytat podla coho primaju novych uchadzacov,ja nemam ziadne skusenosti iba ako nanny ale s dvoma detmi ma uz ziadna rodina neprijme,uprednostnuju single a bezdetne.skusam nursery ale tam zasa chcu experience a posledny pohovor som pekne dokaslala,mam NVQ 3 ,vsetky potrebne certifikaty a proste mi vsade hovoria ze bez sance

kvietocek7
6. jan 2012

@etuska kde siiii??? uz mate baby???

smajka
6. jan 2012

@mondee - to asi preto ze nemas prax. mozno by som odporucala na zaciatok voluntary work, ziskat nejaku prax, referencie do zivotopisu a ak budu s tebou spokojni, mozno aj pracu ponuknu 😉. zaciatky budu urcite tazke - hlavne v dnesnej dobe, ked vsetci hladaju pracu.. a urcite sa nevzdavaj - skusaj dalej, posielaj cv- cka.

hajatanufus
7. jan 2012

@adina7 ahojky citam to tu trosku spatne gratulujem k babatku spominala si ze nevies ci brat vitaminy aj v 2-3 tr. neviem sice ake beries ale ja som brala cele tehu pregnacare akurat prvy trim som brala len kys. listovu dal dr. na predpis inak to pregnacare beriem aj teraz ked kojim a vsetky tri deticky som mala take normalne sice pri prvej som brala vit z cr lebo sa tam aj narodila ale pri druhej som brala cele tehu len to pregnacare a narodila sa3290 a teraz maly mal 3480g co si myslim ze nie je velke dieta takze ja vitaminy len odporucam lebo ja som pravdupovediac velmi zdrave veci pocas tehu nejedla vsak uvidis ake vselijake chute budes mat a spatne sa nad tym len zasmejes 🙂 drzim palce nech ti vsetko dobre dopadne a vlastne dnes je sobota tak uz mas asi scan za sebou tak si to idem precitat ze ako to dopadlo 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre