Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

gabi1860
2. máj 2013

no a ake stare mas dietatko? pretoze red book pytaju urcite len od malych babetiek si myslim ci???

kvietocek7
3. máj 2013

@14bibi ahoj, k tomu prepichovaniu, v UK to lekari nerobia, ale v tych Clair obchodoch. A zo skusenosti mozem povedat, ze ovela mensie trapenie pre dietatko je nastrelenie. Nam prepichoval pediater na Sk lebo som si myslela,ze to je naj, ale nastrelenie je ovela setrnejsie a ony aj dodrziavaju sterilitu.Takze ak by som sa mala rozhodnut este raz, tak rozhodne nastrelit. To s tym ockovanim, nie som si ista ci sa musis niecim preukazat. Kamosky davali nastrelovat a nic take nepotrebovali.Mozno to zalezi aj od obchodu.

emily84
4. máj 2013

@14bibi my sme tiez boli v Clair obchode, ked mala Emily 6 mesiacov, pekne nastrelili obe naraz, plackala len chvilku, a nemali sme ziadny problem. Skontrolovali red book, sterilizovali uska a dali nam domov aj roztok na cistenie.
Dokonca sme dostali aj nalepku 🙂 Takze velmi spokojna.

pipi909
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kunkalka1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
shania7
31. júl 2013

ahojte,
mamicky z wednesbury,west bromwich a okolia...
hladam kamaratku,mam 4 rocnu dcerku,mozme zajst na kavu,alebo len tak pokecat.....07915820857

irin12
22. aug 2013

Ahojte ziadna tehulka? ta co to? mam termin 29.12.2013 😀 bude to chlapcek 🙂

peta10141014
27. aug 2013

@jancikes ahojj ja tu byvm oblisku no aky bol porok a co nemocnica ja ma ist tiez tam rodit

peta10141014
27. aug 2013

kto rodil v St.George hospital London tooting???????????,ja mam termin 31 oktobra mam velky strach je to moje prve baby....Aka je tam starostlivost pri porode???????,,dakujemmmmmm 🙂 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

mamasama
28. aug 2013

Ahojte mamicky.. Niekto z Blackpool?

talluah84
25. sep 2013

Zdravim mamicky, niektora z Northamptonshire?🙂

peta10141014
2. okt 2013

Ahojte ja by som sa chcela opytat ci este davaju niejake peniaze pre dieta z nemocnice že vraj to dava midvife niejaku poukazku viete otom niekto:?????????????? dakujem

luciebx
2. okt 2013

@peta10141014 ja rodila pred 3 roky tu v UK a od midwife sem teda zadnou poukazku nedostala... tak nevim zda se neco zmenilo..

wolfkris
3. okt 2013

Ahojte Babule... asik to sem nepatri a za to sa vopred ospravedlnujem... 😉 Chcem sa len opytat ci tu nie je najaka mamicka z okolia Ilford-Seven Kings-Goodmayes-Newbury park.... Budem velmi rada ked sa niektora ozvete..je mi tu kusok smutno samej a rada by som stretla nejaku spriaznenu dusu 😅

majkauk
16. okt 2013

ahojte baby mozno trapna otazka lebo viem ze rozhodnutie je len na mne ale chcem sa opytat ci niektora z vas neletela po 30.tyzdni tehotenstva na sk,ci je tam nejake riziko pre mna alebo pre babo,dakujem za odpoved.

easly
18. okt 2013

@cutce ---- ahoj az teraz citam ,vobec som tu nechodila od vtedy . NO bolo to hrozne ked nam vypadol syn,vtedy mal skoro 3 roky ,no nastastie je uplne v poriadku 🙂

uankab
18. okt 2013

@majkauk ahoj, a preco letis tak neskoro domov? kde chces rodit?
moj manzel je pilot a urcite by ma do lietadla nepustil... ak niekto "slahne lietadlom o zem" (priciny rozne, moze byt burka, silny vietor alebo menej skuseny pilot), naraz ti moze vyvolat porod... a ver mi, letusky su trenovane na vsetko mozne, ale porod urcite nie 😉
na druhej strane maju aj tehotne maminky ktore lietaju z ostrovov do nemocnice, ale tie maju specialne potvrdenie od lekara, a let je velmi kratky... rozhodnutie je kazdopadne na tebe..

kvietocek7
18. okt 2013

@majkauk riziko urcite je -opuch noh a nasledna tromboza,tlaky ktore mozu vyvolat predcasny porod a podobne... no a urcite musis mat papier od gynekologa inac sa ani nikam nechystaj pretoze ta na check in vobec nemusia pustit 🙂

kvietocek7
18. okt 2013

@majkauk s tym papierom som prehliadla si este len v 20tt? lebo v 30uz taky papier treba tak iba tolko som chcela poopravit 😉

majkauk
19. okt 2013

🙂

majkauk
19. okt 2013

@uankab ahoj chcem rodit na sk,myslis ze by som mala letiet skor ako v tom 30 tyzdni?

uankab
19. okt 2013

@majkauk v tom ti neporadim, to je uz rozhodnutie na tebe.. podla mna treti trimester je dost rizikovy... bez lekarskeho potvrdenia tusim mozes lietat do 28tt, nie?

zuzka0903
19. okt 2013

@uankab lietat mozes do 26tt potom ta mozu poziadat o potvrdenie od GP ze nemas ziadne potiaze. V principe je to na tvoju zodpovednost. Tak to bolo Aspon pred 6 rokmi ked som ja rodila v UK. Porod Bol ok v uk s porovnanim s sk porodom sa mi zdal v uk viac o mne co chcem a citim. Sk porod Bol o lekarovi co chcel on somnou

manecka
19. okt 2013

@peta10141014 Ahoj, velmi sem nechodievam, ale zaujala ma tato tema. Aj mne sa narodil syncek v St. Georhe hospital v Londyne. Isiel nakoniec cisarskym a na lekarsku starostlivost sa nemozem stazovat 🙂

zuzka0903
19. okt 2013

@manecka ja taktiez neprispievam bezne. Rodila som v Newham General Hospital v 2006 a vsetko OK. midwife ma pocuvala co chcem, pytala sa ake utlmovaky mi moze dat ci chcem, pri nastrihavani ci ho vobec chcem a uplne v klude bez nervozity. V 2011 som rodila na SK a tam sa o mna nezaujimali z mojho pohladu ako dalsia v poradi. Rychlo napichat, nekricat, odrodit a sup na izbu

happyfrog80
19. okt 2013

@majkauk ak je to 30 tyzden tak preco nie,ved si vyziadaj od midwife papier ze mozes letiet,do Ameriky lietaju aj vo vyssom stadiu s papierom ,len pri dvojickach uz je to ridk po 30 tyzdni ,dokonca v Amerike si lietaju v 38 tyzdni 2 hodinove lety na Aljasku som vycitala tak preco by si nemohla ty na Sk ?

happyfrog80
19. okt 2013

@majkauk ja si to nemyslim,najdi si anglicke forum o lietani vo vyssom stadiu tehu ,sama vies ci mas rizikove abo bezproblemove,ak bezproblemove tak preco neletiet aj neskor ,asi budes mudrejsia ked sa tuna nebudes pytat lebo ti to nikto neodporuca len ja 😀 ...ja mam prestudovane americke fora o tomto a cufujem sa ze Aljaske spolocnosti odporucaju lietat v 38 tt dokonca aj v 39tt tam spomenula.Kratke lety su ok .Horsie tie dlhsie a kazda odporuca teple ponozky do lietadla 😉

manecka
19. okt 2013

@zuzka0903 Skoro ako ja 🙂 , maly sa narodil v 2007. Do nemocnice sme prisli skoro rano a tam zistili, ze maly je otoceny zadkom dole. Akurat sa menili sichty lekarom, ale indicka lekarka cakala so mnou este 2 hodky po sichte, aby ma odrodila. No neviem, ci u nas by sa to tak stalo. Ale neviem to posudit. Len ked pocujem pribehy, ako to u nas funguje tak som aj rada, ze sa maly narodil v Londyne.

majkauk
19. okt 2013

@happyfrog80 dakujem trosku si ma upokojila,zatial je to bezproblemove tak uvidim ako to bude dalej a potom sa rozhodnem ci letiet skor alebo az v tom 30.tyzdni,pri prvom som v 32.tyzdni sadla do auta a cestovala 2 dni na sk co si myslim ze bolo pre mna a babo vacsie riziko a vsetko chvala bohu dopadlo dobre az na to ze som rodila sekciou ale to kvoli laparoskopii co som mala pred porodom.

anjelik0912
31. okt 2013

ahojte je tu niekto kto rodil v Halifaxe??? davaju klistir tu v UK alebo nie? dakujem vam za odpovede

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre