Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

rimmel
25. nov 2009

dadulka mne sa zdalo ze tam kde mi ho vpichli ma pobolieval chrbat ale uz to preslo i ked mam pravdu povedat parkrat ked ma muz masiruje a prejde mi po chrbitici presne v tom mieste kde vpichli, nic prijemne, nemam rada ked ma tam chyta..ani ja sama by som sa tam uz nikdy nechytila 😖

gas mne vobec nepomahal..iba morfin a potom ku konci mi dali epidural

rimmel
25. nov 2009

no ja osobne by som uvitala kebyze maly spi v jeho ale potrebuje mamicku plus je tak nauceny nakolko sa narodil priskoro a zaspavat sa naucil na cece takze s tym nic nespravim a vyplakavat ho teda nenecham 😝 vsetko ma svoj cas 😉

bissau
25. nov 2009

kocky drza otazka aky olivovy olej pouzivate pri kupani vasich babatiek?

ja po tom epidurale nemam na chrbte absolutne nic. No ale prisla som na to ze v Kanade sa epi. dava trosku inak. No teda zavadza sa rovnako ale do ruky ti daju take tlacitko a vzdy ked zacinas citit kontrakcie tak iba stlacis a pridas si tej umrtvovaciej latky. Takze ja som si bola panom toho kolko si toho do seba napumpujem 🙂 Zo zavadzanim mal vasci problem moj manzel ako ja. Ten ked videl tu ihlu tak ho skoro zlozilo 🙂

rimmel
25. nov 2009

bissau ja prikupani ziadny nepouzivam, ved naco? ani po kupeli zbytocne tym narusim prirodzenu tvorbu mazu 😉

ale ak chce aj tak dat doporucim kupit v lekarni 🙂

mircek
25. nov 2009

panensky bissau,panensky 😀

mircek
25. nov 2009

ved toto aj mne dali..toto tlacitko a este je tam taka poistka,aby si sa sama nepredavkovala,tak iba najskor po 15-tich minutach si to mohla stlacit...a tiez nic som nemala,ziadne nasledky...epidural THE BEST!!!

bissau
25. nov 2009

mircek 😀 tak teda panensky na stastie moje decka nemaju problemovu pokozku ale ked sa narodili tak vysuseny boli dost. Hlavne mladsi ked sa narodil 13 dni po termine tak z ruk sa mu koza normalne olupovala 😝

loki01
25. nov 2009

ahoj holky, tak jsem zjistila, ze jak jsem byla v pondeli v nemocnici, tak jsme mela trace bilkoviny v moci, ani mi to doktroka nerekla, jen jsem to nasla v papirech...tlak se mi ani neobtezovala merit..a zacaly mi otikat prsty i na rukou...to jsem si vsimla jeste pred tou bilkovinou, takze vim ze fakt jo a nestresuju 😖 Ja uz toho mam po krk fakt 😠

uankab
25. nov 2009

slovakia blahozelam ku krasnej dcerke 😵 😵 😵 drzkajte sa !!!

inak som uuplne zufala z toho ekzemu, uz ho mame vyse mesiaca 😒 ... ma cerveny zapaleny flak pod krkom, tiez na zhybcekoch... ked som na to dala kortikoidnu masticku, tak to zmizlo a za par dni sa to zasa objavilo... denne ju aspon 3x natieram celu, kupem v oilate, no vobec neviem co s tym... co davate vy na baby ekzem? dnes som jej na noc obliekla sleepsuit s organickej bavlny, ako keby ju to malo spasit.. 😅

wild.horses
25. nov 2009

nasmu mini uz ekzem pomaly odchadza, klop klop.
pri takom malom mimi sa vela veci robit neda. aspon aloe vera a podobne...
pri mimi mazat a davat pozor do coho sa oblieka. aj preto...kvoli malemu predavam organic vecicky a kozmetiku, nielen z presvedcenia 😉
nam dali kydrokortizonovu masticku, len 1 percentnu a epiderm, zatial zabera. velike klop klop 😉
nech to rychle prejde!

uankab
25. nov 2009

wild, co je epiderm? nam tu masticku dali 0.5%, ked som ju pouzivala tak to zabralo hned po par aplikaciach ale akonahle som ju vysadila, tak sa to vratilo spat.. vam sa to nevracia, ci si len teraz zacala?

minius
25. nov 2009

Slovakia GRATULUJEM k malickej prekrasnej Mii, nech ste obe zdravucke a malicka dobrucka 😀 . Inak dakujem za informacie o porode, uz sa pripravujem 😖 😉

Gaby dufam ze je ti uz trosicku lepsie. Ale tie bolesti mozu byt aj s tou nizkou placentou, ci nie a ked je to jedno s druhym aj ja by som asi preplakala cely den.
😕

peppapig
25. nov 2009

Slovakia, krasne jsi to zvladla, well done 🙂 Musim rict, ze je to az zastrasujici, jak tehulky posilaji stale domu ☹

loki...hele byla jsem na te blbe ambasade snad pres 2 hodiny, uz jsem pak ztracela chut se jich neco ptat. Takze netusim, zda bude mit trvale bydliste, ono je to trvale bydliste dulezite k ziskani obcanky, ale u deti fakt nevim. Angl. RL i apostilu jsme samozrejme preladala, ale urednice na to kuk a povida, ze je to ok, ale ze maji predtisteny form, kde se to jen dopise (tabulkove vypada uplne stejne jako angl. one), takze ztrata casu 😠 O cz pasu taky nic nevim, pac ho pro M nechci, ma anglicky a cesky nepotrebuje, navic cz pasy pro deti vydavaji na hrozne kratkou dobu, takze bych zbytecne jezdila do Londyna. Jeste jsem ti chtela napsat, ze se to vsechno da vyridit na obecnim urade v CR v meste tveho bydliste. Good luck

mihouk
25. nov 2009

Chcem sa spytat, vsimla som si ze maly trosku pokasliava, nie vela, ale vsimnete si to. Co robit v takom pripade, je este malinky a iba kojime. Doktor by mi na 100% povedal Calpol, ma vyznam tam vobec chodit??? Co robite vy???

dankag
25. nov 2009

baby caves
ja som dajako busy plus hrozny den, hadka s manzelom, teraz spat nemozem

slovakia gratulujem este raz, malicka je krasna
ale veru ti poviem ze som ostala kludnejsia ked som si precitala ako tvoj porod prebiehal

moj bol podobny na Sk ale skoncil cisarskym plus to cievkovanie na druhy den, necitlive sestricky, iba ma okrikovali, revala som 2 dni
tak po tvojom zazitku vidim ze aj tak to moze skoncit normalnym porodom

tiez mi malu doniesli az na druhy den, comu by som sa teraz chcela vyhnut, lebo vraj je dvolezite aby sa babo co najskor prilozilo k prsniku, ale ked pises ze na druhy den ti ju dali a vsetko ok, tak super

nechcem ani mysliet na to ze este 6 tyzdnov, toto babo mi strasne skace po mechuri, dnes som bola asi 100 krat na WC, nebavi ma to

mirka007
26. nov 2009

Prosim vas existuje tu nieco ako ze sa date pocas tehu na PN?
Som na zaciatku tehu a byva mi nenormalne zle ,cele dni.Uz som kvoli tomu skoncila aj na infuziach v nemocnici :(
Do prace chodim ale len 3 krat tyzdenne,dnes som mala robit ale nezvladla som to tam,stale zvraciam v kuse aj caj aj dzus aj vsetko.Chcela by som si vybavit PN len neviem ci tu nieco take existuje...

Dakujem za radu.

rimmel
26. nov 2009

ak pokasliava ze kch kch .kratko sucho, a nema ziadne ine priznaky moze to byt bud suchy vzduch alebo ze sa to proste naucil a teraz takto bude kaslat (moj to robil) ja som k lekarke nesla ale volala som tam..zato nic nedas za zavolanie a budes mat pokoj na dusi a budes vediet ze keby daco, spravila si co si mohla..calpol preco ze by povedal? ved to je paracetamol..odkedy sa parecetamol dava na kasel 😀 😀 ja som vlastne volala nhs ked maly kaslal...kaslal taktko niekolkokrat denne, inak fajn, v noci fajn..preslo to..

newyorkgirl
26. nov 2009

mirka asi nejaky sick note, mozno aj dlhodoby... vsak lekar by ti mal dat hadam papier... ja som mala toto tehu tiez take nevolnosti, pri prvej menej a teraz tiez vsetko pomaly slo zo mna, takze som si veru nevedela predstavit, ze by som este chodila do prace... mne to tak o mesiac preslo, tak sa drz 🙂

jaj babulky, ja tiez nejako casovo nestiham, je pred vianocami, mam vela prace so svojim pidi businesom, k tomu skola, kde same projekty, domacnost...manzelik furt v praci, uz to len zosuladit 😀

hathor1231
26. nov 2009

mirka,ak mas normalneho gp,tak pytaj sick. ono to patri k tehotenstvu,tak preco by ti to nemohol uznat... ved ked cele dni v sebe nic neudrzis,ako mas pracovat.... este som citala tusim na direct.gov),ze by sa malo dat vybavit,aby si pracovala poobede,ak su to ranne nevolnosti....
drz sa. ja som nastastie neblinkala,ale zle mi bolo...

rimmel
26. nov 2009

hatror ale ranne nevolnosti ja som citala ze by sa ani nemali volat ranne nakolko sa vyskytuju v hociktoru hodinu pocas dna..? 😕 ci nie? ja neviem nemavala som 😀

uankab
26. nov 2009

rimmel, mas pravdu, mne bolo zle vzdy vecer 😀 ... nastastie som grckala len niekolkokrat, nebolo to take zle...
nika, ako sa mate? ako ste dopadli u toho pediatra?

bissau
26. nov 2009

Ahojky,

Fuuuj tak to obdobie mam uz nastatie za sebou. Dve predosle tehotenstva sa mi ani negrglo no jednoducho parada a toto posledne ..hroza bolo mi zle viac ako 5 mesiacov a to cely den. Stale som vracala a bolo mi na odpadnutie co pri dvoch detoch bola teda naozaj zabava ☹ Teraz ma zase pre zmenu ide zozrat palenie zahy a chodenie na WC. Mala ma stale blbu polohu a tak mi boxuje do mechura a panvovych kosti. No uz len 3 tyzdne a uz snad bude iba lepsie 🙂

cathryn
26. nov 2009

ahojte 🙂 tak my sme 4 dni po termine a stale nic...uz ma aj depky chytaju 😒 viem,ze to nie je este dlho,ale moj maly je velmi aktivne dietatko,tak sa bojim,aby sa neomotal okolo pupucnikovej snury a nemal nejake problemy...sweep mame az v utorok...skusila som uz asi vsetko...ale malemu sa vobec nechce... ☹
je mi z toho na nic...a k tomu som cele dni sama,manzelik pracuje od 8 rana do 9 vecera(musia teraz tahat kvoli vianociam) a mna doma z toho ide porazit...

dadulka2000
26. nov 2009

ahojte
cathryn,.... nezufaj a drzkaj sa,.... vyloz nohy, citaj, relaxuj. ono to raz isto pride 😎

newyorkgirl
26. nov 2009

cathryn presne ako pise dadulka, napusti vanu a relaxuj 🙂 ked prenasas 4 dni predstav si takych 14 😀 malicky pride, ked bude pripraveny, tak je to najlepsie, ked sa porod spusti kedy sa ma, sam od seba 😉

hathor1231
26. nov 2009

volaju sa ranne lebo niektore baby vstanu a frcaju 😀 ale urco je to rozdielne. ja som negrcala vobec,ina len rano,dalsia vecer... pointa je v tom,ze na ten cas by si mala byt doma z prace a chodit do nej,ked si ok... ak to ma nejaky denny ritual 😉 ak blinka cely den,nech nechodi celi den 😀 ale je to nespravodlive,ved to je clovek bez sil a este ze do prace 🙄


zuzi,jasan,ze nic moc.... prosto este nevedia a asi ani nebudu vediet.... 😝 len ked sa to horsi....
a inak,mame prvy zubok 😀 ma tri dni a je dole naboku 😀 a mala je nervozna... 😝

boli sme vonku,fuka ako blbe....
uz sa hlasi...
pa

rimmel
26. nov 2009

no baby ja som sice nevracala vobec ale mne vzdy prisla hocikedy cez den taka unava ze som si proste musela ist lahnut a spat!! esteze som nepracovala iank neviem ako by to dopadlo 😒 😀

gaby0205
26. nov 2009

Mirka uplne ta chapem aj mne bolo stale zle ale Dr ma nevypisal na pN 😒 ono tu je to nejake divne! ale mozno ak s nim budes mat uprimnu konverzaciu tak ta pusti na pN. Skus to.

minius uz mi je lepsie 😉 vcera som a dnes som bol av nemocnici lebo som mala nehorazne bolesti, tak ma tetsovali.moja mala je v poriadku ale mne nasli urine a kidney infection tak budem na antibiotika 7 dni 😒 co nie som velmi happy. Bolesti pomaly ustupuju 🙂

Hanthor to uz ma prvy zubok? 😀 jej tak to mas radosti teraz..ani nespavate dobre co?
Cathryn neboj uz nie dlho! drzime palceky!

mircek
26. nov 2009

hathor aj mojmu vysiel prvy zubok a tiez vlavo dole 😀 😀 😀 vsetko mame oslintane 😀
mne bolo zle iba ked som si umyvala zuby-od zubnej pasty 😀 takze iba raz za mesiac.... 😉 😀 😀

mirka007
26. nov 2009

No problem je ze ja pracujem v noci.Od 6 pm do 3 am...a ide ma tam porazit...uz neviem kolko krat som sa musela vypytat z prace domov,vzdy mi tam pride zle. :(
Ja vraciam v kuse :( od kedy sa zobudim az kym nejdem spat...uz mi na to davali aj nejaku injekciu do svalu ale pomohlo mi to len na 1 tyzden :(
Dnes som zistila ze uz som schudla krasnych 6 kg :( o chvilu budem ako mumia..biela som jak stena a pochudnuta.
To z toho ze skoro vsetko vyvraciam,dokonca aj tekutiny ako caj atd.Kvoli tomu som skoncila minuly tyzden v nemocnici na emergency.Tak mi prislo v praci zle,hlava sa mi zatocila a len biele pred ocami.A tam mi hned davali infuzie,ze som strasne dehydrovana a dali mi tam tu injekciu...a este sa ma pytali ze no a vy co ste robili preboha?Ze vysoka dehydratacia atd...a ze ci vobec nejem a nepijem....no ja jem aj pijem len nic sa mi neudrzi v zaludku :(
Mimochodom dnes som mala ist zase do prace ale nejdem....co ste vy robili proti tomu aby vam nebvyvalo tak zle?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre