Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

rimmel
11. nov 2009

gaby neboj to nic neznamena ze si kompli..ja som mala ukazkove tehu, dokonca ani ziadne nevolnosti a toto sa mi stalo 🙂 drzim palce vsetkyym joooj zavidim vam! 🙂

newyorkgirl
11. nov 2009

slovakia, supis uz si teta teda blahozelame, tak sup si na rade 😀

monitor dychu my sme nemali a ani neplanujem kupovat pri druhom, ale viem ze vacsina ludi to mava, neviem, ja to nejako neriesim.. pri prvej to bolo, kupit monitor dychu, dat odobrat pupocnikovu krv a neviem co este...

rimmel mna pycha nalavo ako vajecnik, ze by sa mi maternica roztahovala iba do jednej strany? 😀 😀 😀 toto su ine bolesti tak neviem, teba po porode to stahovanie vazne tak bolelo? mna vobec teda...

idem kocky ja sedkat do skoly o hodku az do 9pm bleee vonku pekne no co uz tatinko bude s Nikolkou gazdovat 🙂

rimmel
11. nov 2009

nyg ano tieto ligament pains su na bokoch..neboj coskoro ta moze aj druhy bok pichat 😉

http://www.webmd.com/baby/pregnancy-round-ligam...

kuk na link 😉

rimmel
11. nov 2009
dankag
11. nov 2009

Ahojte
tu su baby zijuce v UK teda dufam
mam termin zaciatkom januara, tak som chcela zistit ci je tu niekto na tom podobne
ide niekto rodit do St Mary v Londyne? pri Paddingtone? nejake ohlasy/skusenosti na tuto nemocnicu?
zatial som len pocula ze je to tam ok
my sa chceme prestahovat do High Wycombe, tak ak pripadne niekto chodi tam na prehliadky alebo nieco o tejto nemocnici pocul, please dajte vediet
rada by som nejaku slovenku/slovanku spoznala v High Wycombe alebo v okoli
dik

gaby0205
11. nov 2009

no rimmel dik za link, uz som aj kukla a cetla..ibaze mne to trva dlhsie ako par minut ☹ napriklad dnes asi takych 45min..na ceste do roboty ked som isla peso 8min walk to tube a potom ked som vystupila z tube 15min peso a stale velmo pichalo..hlavne na jednej strane 😒 ale dik za link pomohol..zase som o nieco mudrejsia 😀
Danka som z London ale West _west kensington, bromton, Earls court..a tu nemocnicu nepoznam...ale snad nebude zla.

rimmel
11. nov 2009

gaby ja kes som tieto pains mala tiez mi trvali dlho..nie iba par minut...no ale co narobime cele tehotnestvo bolesti sem bolesti tam, vseliakeho druhu...ja som si vzdy povedala ze pokial nekrvacam vsetko je OK 🙂

wild.horses
11. nov 2009

slovakia... gratulujem s segrinmu babu.
loki... my byvame nedaleko hull 😉

dankag
11. nov 2009

gaby
v ktorej budes rodit?

gaby0205
11. nov 2009

rimmel pravdu mas, kazdy den sa kontrolujem ci nekrvacam a zatial Phe phew phew nic 🙂 ale ti ebolesti ma nebavi...ja neviem ale vela mojich kamosiek co su tehu si uzivaju tehotenstvo a maju radi brusko..no mna byt tehotna nebavy 😒 nemam rada prechadzat tymi fazami..nemam rada ze mam velke brusko, nevies dobre spat, hybat sa..vstko boli 😒 ale osm rada a velmi sa tesim na malu s manzelom 😅

danka rodim v Chelsea and Westminster hospital..leboje blizucko mna. Zevraj je to jedna z naj v lOndyne na maternity ale ked som tam bola na tour tak som bola dost sklamana..hlavne tym ze je tam vela mamieciek v jednej izbe s babetkami 6x 😒

mircek
11. nov 2009

gaby ja som raz pozerala zensky magazin a davali rozhovor s tehulkami a jedna vravi:"ja by som bola tehotna stale"
Skoro mi oci vypadli...ja som nevedela spat na chrbte,bola som hned unavena,tazko sa mi islo aj do maleho kopceka,davat pozor na stravu,nemotorny sex,oblecenie xxxxxL 😀 😀 😀

Mna tiez nebavilo byt tehu 😅

mircek
11. nov 2009

och,slovakia,gratulujem si tetusa!!!
A ako mste to takto zariadili,ze naraz? 😉

dankag
11. nov 2009

gaby,
coze 6 na izbe?
no ja mam toto stretko myslim buduci tyzden, tak som zvedava
hej o chelsey som pocula chvaly
ale to ti bude jedno kolko zien tam bude ved tu aj tak pustaju domov na 2-3 den
a dvolezitejsie je ze tam su doktori v pripade komplikacii a nie len midwife
v mojom pripade v tom High Wycombe su vraj len midwife, tak neviem co mam robit, ci prist rodit do Londyna ci co

rimmel
12. nov 2009

danka ano pustaju domov skorej ale tieto dve noci boli v mojom pripade total horororororroro! ☹
aj ja sa pridavam ku gratulaaciaam 🙂
gaby ja ta chapem..ale tipravdu poviem hned by som do toho znova sla 🙂 clovek zabudne na to zle..ja uz somaj zabudla ake bolesti pri porode som mala haha

gaby0205
12. nov 2009

no tak danka ja ta chapem aj ja by som radsej do nemocnice kde su Dr v pripade...ale snad to nebude potrebne pre nas..fingers cross!

no musim sa priznat vcera sme bali debatu s manzelikom a chceli by sme aj dalsie len sme rozmyslali ako na to aby som nebola tehu 😀 ze by sa stal zazrak ? 😀 😀 hmmm ale tak ako vravis asi na vsetku tu bolest a nevolnost zabudnem ked uvidim moju malu..preto rozmyslame ze kupyme kocar pre dve baby viete take tie moderne co jedno je pod druhym ?? aby sme mali hned 2in1 a nie zadarmo platili na nic...keby sa nam postastnilo otehu again soon..

rimmel tak sup s dalsim babetom, ci neplanujete ? 😉

rimmel
12. nov 2009

gaby jooooj no planujeme dalsie dve..ale neviem, ci teraz by bola najvhodnejsia doba lebo buduci sept zacina univerzitu a zase o rok odkladat? zvladla by som dve male babatka, deticky? neviem...uz sme mali obdobie s muzom ze ideme do toho ale potom rozum nam nakazal pockat ale ked ja aj tak neviem :D

a gaby nekupuuuj dvojity..bude to otrava to uz radsej ked AK sa vam postasti neskor kupit..a prvy vzdy mozete predat..a ked budes sama, neviem ci byvate na prizemi, my nie, kocar zlozit ..a taky dvojity to nemoze byt len tak..ale co ja viem..zase to az tak zle nemoze byt :D

dankag
12. nov 2009

no ja sa tesim ze tu tak skoro domov pustaju, ak vsetko ok
doma je doma
prve som rodila na Sk a tam som teda tyzden trpela, na izbe sice 2 ale s alkoholickou, bala som sa ist na WC
mala som emergency cisarsky, preto prizvukujem, ze aby bol doktor, pre pripad... nie len midwife
pytala som sa kamosky na ten Wycombe a tam su len midwife a ak by bolo zle tak sup do sanitky a 1.5 hod do najblizsej nemocnice, tak to sa mi nevidi
ale ak vsetko normalne pojde a bez komplikacii, tak domoooov co najskor
no ale kazdemu prajem jednoduchy a rychly porod, ja som to este nazazila, nekrzala ani som nevidela moje babatko ked sa narodilo, je mi to luto, ale uz neriesim, hlavne ze sme obidve zdrave a tesim sa ze tento druhy bude idealny....dufam

gaby0205
12. nov 2009

danka a preco si mala emergency cisarsky?

rimmel noja ti neviem asi mas aj pravdu s tymi kocikmi..musime porozmyslat...a na tvojom mieste by som neodkladala..nebudete mat nejaku pomoc?...mne dojde asi sestrenica ako au pair robyt pre mna lebo ja chcem robyt po 9 mes na part time..a studium ?vela mojich kamosiek studuje..vratane mna a v pohode..sice som neurobila 2x skusku 😀 ale nejak ma to nesere..ono skoro stale je nevhodna doba..stale tam nieco je ale cim strasie budeme tym viac odkladat budeme 😒

baby a kolko mate vlastne rokov? ja som po 30tke 😒

dadulka2000
12. nov 2009

dobre ranko kocky

gaby, aj ja,.... 34, stare paky uz. 😀 (ale citim sa stalen na 17) , ty pracujes?

gaby0205
12. nov 2009

no jasne ja by som sa nudila doma..robym od 8.30 to 5.30-6pm kazdy den, weekends free. Soma finance accountant ale robota je nudna 😉 chcela by som nieco ine robyt ale tato mi dobre plati a nemam tu ziadne stressy..pohoda.. a ty dadulka? ozi co robyte ostatne?

SLovakia ako sa citis?

dadulka2000
12. nov 2009

ja som v praci na part time - po rocnom navrate z materskej, takze len 3x do tyzdna - idealne spojenie materskych a prac. povinnosti. a som transport planner 😎 , celkom v pohode, robim simulacne modely na PC pre cestnu dopravu.
gaby kedy iden na MD? mne sa to uz krati,... od 10.12 beriem dovolenku a MD zacina 1.1.2010.... ach jaj.
😲

gaby0205
12. nov 2009

no to este neviem termin mam 5.3.09 a skusim byt v praci tak do konca Januara. mozno druhy tyzden vo feb pojdem na MD. Ale ja mam inac prisernu matersku baby..ono totiz tu nikdy ziadna zenska tehotna nebola a tak mam minilanu statutary maternity ☹ hruza... 6week 90% platu a dalsich 6month £120 a week potom asi nic. No ked som vravela sefom ze by som chcela lepsiu matersku tak mi vraveli ze mozu my dat 3xsalary lump sum v den ked sa vratim na full time! po 6mesiacoch! a musim pracovat 6mesiacov ak nie tak tu 3x salary musim vratit!! 😠 no hruza..strasne som bola sklamana so sefov lebo ja si s nimi dobre vychadzam aj boli happy ked som im vravela ze som tehu ale po par mesiacoch ked zistili co to pre nich znamena tak uz tak happy neboli 😒 no a tak ja tu lump sum of 3x salary nedostanem lebo to odmietnem kedze chcem robyt part time..tak mozno po matersekj odidem ak mi to firma nepovoli ist napart time...budem hladat druhu robotu...no co uz!

rimmel
12. nov 2009

gaby mas pravdu..ked ja fakt neviem..planujeme ze dokoncim skolu 4roky a nejak v posl.roku by som otehotnela a po mojej skole planujeme ist zit na slovensko.....tak neviem..ci potom zase daco nebude vhod..doriti co mam robit ? :D cize myslis ze by som to zvladla dve deti? a ked budem tehu a unavena kto mi pomoze? lebo my tu ziadnu rodinu nemame,prestahovali sme sa z anglicka do skotska ked uz som bola tehotna,prave koli mojej skole lebo ju mam zadara 🙂
ps. mam 24 rokov

slovakia13
12. nov 2009

ja stale 2v1 😝 v sobotu mi urcite budu robit ten sweep 😢

slovakia13
12. nov 2009

gaby ja mam matersku ,tak ako ty 6weeks 90% a potom 6 mesiacov 123 des

rimmel
12. nov 2009

a ja matersku vobec nemam :D (nemala som odpracovane pozadovane mnostvo hodin nakolko sme dost cestovali a nepracovali a nic nerobili haha sme lenivci)

dadulka2000
12. nov 2009

babky ja idem mat matersku tak isto,.... 90% z platu prvych 6 tyzdnou a potom do 9 mesiacov to minimum 123£ tyzdenne. no mne to nevadi,... aj tak ostanem doma rok a potom spat na part time.
slovakia drzkaj sa,.... oddychuj teraz a uzivaj si "slobody" este kym sa ti da. ja si to z dvoma detmi ani predstavovat nechcem 😀

gaby0205
12. nov 2009

joj rimmel ty si mladunka, tak to chapem to mas cas podla mna...kludne studuj a potom uvidis..tak nestresuj s druhym babetkom....ked budes ready tak sa stane
no ja tu ziadnu rodinu nemam tiez, moju sesternicu si zavolam az ked moja mala bude mat 5-6mes lebo skor jej platit ako au pair nechcem ked sa mozem o nu ja starat...pokial nerobim tak poho..dve deti zvladneme..ked nase mami zvladli zvladneme aj mi..kuk na slovakia ta je slobodna mamicka a ked ona zvldne tak aj mi..inac ta obdivujem slovakia ! a este ze si taka pozitivna..ja si neviem predstvyt nemat mojho manzela pri mne...lebo on mi strasne pomaha, podporuje ma a stara sa omna.On je take zlato moje 😀

dadulka2000
12. nov 2009

gaby,.. to je super ze ta podporuje a stara sa o teba.
aj ten moj, ale dakedy to az prehana a ide mi s tou starostlivostou na nervy (alebo zeby u mna ucinkovali tehotenske hormony?? 😀 )
nam strasne moc pomaha muzova mama - je super, a stara sa o malu ked som v praci (usetri to plno penazi a viem ze je v dobrych rukach - byvala ucitelka 😉 )

peppapig
12. nov 2009

gaby, to je normalni materska, co pises nezalezi od zamestnavatele, on se ridi zakonem, nevim, ale podle me zadny zamestnavatel neda podrizene materskou vetsi nez narizuje pravo 😅 K tomu samozrejme rodiny s velmi nizkym prijmem muzou pozadat o ruzne priplatky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre