Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

gaby0205
12. nov 2009

no ono to je minimum materskej zo zakona...vsetky moje tehu kamosky maju lepsie materseke ako ja ..aj moja byvala robota mala lepsiu maternity policy ako tato robota... ale nevadi, nejak to zvladneme.Moj manzel ma celkom dobru pracu tym nevravim ze zarabame vela..plaitit mortgage a billy v centre Londyna nie je najlacnejsia zalezitost 😒

dadula s tou svokrou to mas super, ozaj usetrite dost a ozaj je v dobrych rukach 😉

wild.horses
12. nov 2009

tak potom moja firma je asi ina... prvych 13 tyzdnov full pay, 13 tyzdnov half pay a zvysok ako zo zakona, ale to som tu uz pisala 😉

eviska83
12. nov 2009

Ahojte
Slovakia- tak este stale nic??? inak gratulko - tak uz si teta- tak teraz sup na mamu 🙂
Ja som to prave vcera koli tax creditu pocitala- dostala som za 9 mes 8115£- ja si myslim ze celkom pohoda 🙂 Aj aj zostavam doma 12 mes a potom na part-time
A baby co stresujete? Jasne ze vsetko sa da zvladnut- ja ma 3 drobcov a nestazujem sa 😝 😝
gaby- prepac ,ale neda mi to - strasne mi to udiera do oci - robit sa pise s i nie y 😎 😎 😎

rimmel
12. nov 2009

my dostavame ako rodina benefity a tax credit a vseho vsudy mame mesacne cca 650 libier co neni vobec zle 🙂

dadulka2000
12. nov 2009

Evi, jasne ze to zvladnem,.... len teraz som si uz zvykla na klud pri velkej slecne a hura od znova 😀 , nastastie Elka bude aj nadalej chodit do preschool (na tie svoje 3 hodky) tak planujem dat babatko spat a seba tiez 🙂) viem, trapne plany ktore nevyjdu 😀 😀
ani nam v praci nedaju viac materskej ako musia,.... spiny 😝

gaby0205
12. nov 2009

wildhorses to mas super s materskou 😉
eviska dik ja som taky polepet co popletie skoro vsetko 😀
rimmel to s tymi benefot mas tie zdobre...a ty si pred tym nerobila? a tvoj manzel pracuje? je tam nejaky limit prijmu ktory nesmieme dosiahnut aby sme maly narok na take podobne benefity ..sice ty si v skotsku a myslim ze tam je to lepsie..
jasne ze zvladneme...vsetko zvladneme 😝

eviska83
12. nov 2009

Dadulka- ach tie plany 😀 😀 to som planovala aj ja a namiesto toho ked je andrej v preeschool tak sedim za pc- 😝 😝 a drobci spia 🙂 🙂
no ja som tiez zvedava kolko nam daju ked budem robit 16 -20hod/tyz 😖

rimmel
12. nov 2009

gaby nie rok pred porodom som v UK nepracovala i ked 4 roky predtym ano..resp daco som ten rok mala odpracovane ale nie vela. Manzel robi ,jasne, ale pracuje v skolstve a ako vieme, ti ako aj na sr vela nezarabaju ale on jeho pracu MIJULE a nikdy by za nic na svete nemenil a ja si to tiez iba vychvalujem, summer holidays volno, plus dalsie hols plus doma mi je o 5 kazdy den a piatky o 1 no proste zuuuuzoo 😀 a ano je tam limit prijmu resp od tvojho prijmu ako rodina sa odvodi tvoj prispevok. 😉

dankag
12. nov 2009

ahojte
ja som tiez po 30
no u nas to bolo takto
robila som ucto ale v uctovnickom tyme ako sales receivable, roboticka super, tiez som mala len tu zakonnu matersku 6 tyzdnov 90%.... tak sme jednak kvoli tomu aj kvoli pocitu vacsieho bezpecia, rodina blizko.............. sa vratili na Sk
s anglickou materskou nam na sk bolo sveta zit
ale akosi to tam nevyslo
tak sme spat tu od aug, po 2 rokoch na sk
tiez som si myslela ze po roku teoreticky by som isla spat do roboty alebo na part time....... ale mi to akosi nedalo, dufam ze po tomto druhom budem psychicky skor ready, aspon na nejaky part time
ako sa to...........clovek mieni pan boh meni
takze ja uz nic neplanujem
ako bude tak bude

newyorkgirl
12. nov 2009

babulky poradte nejaky online store na maternity clothes, u nas v meste je jeden obchod dorothy perkins a tam vsetko s kratkym rukavom, to veru nie je na zimu pre mna 😖 neviem preco ani next, ani asda, nikto nema tu maternity section 😖 a celkovo nejako neviem najst poriadne nohavice a topy 😒

rimmel
12. nov 2009

bloomingmarvelous alebo vertbaudet 😉

uankab
12. nov 2009

ahojte, slovakia blahozelam k tete 🙂 ...
ja mam matersku tiez len 6tt 90% platu a potom zakonna - tiez som bola prva, ktora vobec na matersku sla... a do roboty sa spat nevraciam, kedze sme sa prestahovali prec... no co uz, aspon budem s Magdalenkou doma, celkom sa tesim, ved je to najkrajsie obdobie 🙂 ... akurat ze nas manzelik bude musiet zivit 😅
inak sa mame celkom dobre, nebyt faktu ze uz 4 noci sme poriadne nespali, Magdalenku vzdy rozboli v noci brusko, tak cvicime nozickami ale placka a strhava sa zo spanku, tak nakoniec vzdy skoncila u nas v posteli a ja som rano vstala ako mechom prastena a plus dolamana, kedze ona zabrala vacsiu cast postele a ja som sa musela krcit na 20 cm...
teraz spinka v kociariku 😵
new, www.bloomingmarvellous.co.uk, maju krasne maternity aj detske vecicky... su sice dost drahy, ale maju obcas vypredaje, ale naozaj kvalitne veci... ked som bola tehu, tak som tam pravidelne nakupovala, v Norwichi maju obchod, lebo sli do likvidacie a vsetko bolo za babku, akurat potom ich niekto zachranil a funguju dalej.

mircek
12. nov 2009

newyorkgirl pozri na strankach Mamas & Papas a Mothercare,maju kraasne vecicky 😉

Ja mam na Valentyna 32 a druhe babatko planujeme o 3 roky,dala som si implantat,chceme ist na svadobnu cestu(oneskorene) a to uz dufam,ze budem na Sk.

Cestujeme o mesiac na Sk z Edinburgu Ryanairom.Vie niektora,ako je to s branim mliecka pre babo do lietadla?Uz sa mi prestalo robit moje mliecko a ten moj hlados..

dadulka2000
12. nov 2009

newyorkgirl - aj peacock a newlook (tam su nizsie ceny) maju pekne maternity oblecko - resp. vydrz - poslem ti potom moje v januari 🙂. ak to vygooglis, tak oni maju aj webove stranky.

dadulka2000
12. nov 2009

mircek, normalne si vezmes flasku so sebou a na kontrole z neho trosku opacis, nie je s tym ziadny problem. na letisku ti ju vsade bez problemov ohreju ak budes potrebovat 🙂

rimmel
12. nov 2009

mircek my byvame v edinb..vykde ste?🙂 s tym mlieckom neviem....leteli sme ale ja som kojila..ale myslim ze by to malo byt OK ved je to jedlo pre babo....

uankab
12. nov 2009

mircek, veru si mliecko zober so sebou, nerataj ze ti Ryanair da co i len horucu vodu 😠 ... mate pre maleho anglicky pas, ci sa Vam uz podarilo vybavit slovenske doklady? my ideme az v januari..

rimmel
12. nov 2009

baby a ako sa vybavuju slov.doklady pre maleho my mame iba anglicke..i pas...??

uankab
12. nov 2009

rimmel, pozri si stranku slovenskej ambasady, tam to je presne napisane... musis vyplnit ziadost, prilozit vsetky doklady plus rodny list babatka osetreny apostilom...

rimmel
12. nov 2009

ok dakujem 🙂

mircek
12. nov 2009

dadulka je pisane max 200 ml,nebude problem,ked zoberiem aj 2 flase? + nejaky ten cajik...?

rimmel ja som 30km od New Castle,lietali sme cez Manchester,ale teraz prvy krat skusame aj z Edinburgu.Uvidim prvy krat skotsko..

dadulka2000
12. nov 2009

mircek, no to neviem na 100%, ved si zober jednu uz spravenu flasku a potom len mliekovy prasok do plastoveho kontajnera - a to si zalezes vriacou vodou na letisku po kontrole,.... tak som to ja robila. kazdy vysiel vzdy v ustrety. neboj nic,.... radsej ti daju vodu ako by mali pocuvat revajuce babatko 😀

mircek
12. nov 2009

rimmel ked uz mas anglicky rodny list,posles ho do Milton Keinys,aby nan dali peciatku(apostyla).Potom so sobasnym listom,vasimi rodnymi listami,vasimi dokladmi a vyplnenou ziadostou(je na stranke ambasady) zanesies na ambasadu a cakas na slovensky rodny list,ktory vybavuje jedina matrika v Blave a trva to 3-4 mesiace.Oni ti zavolaju,ak im na ambasadu pride maleho rodny list aty,alebo tvoj drahy s pasom pojdete si ho dat zapisat £3.
Alebo si das ziadost o nahradny cestovny doklad ,ten ti spravia na pockanie a rodny list si budes vybavovat na Sk,ale to im tiez trva vecnost..

mircek
12. nov 2009

no,spravim to tak,ze po kontrole si dakde v rest nacapujeme 😀 😀

eviska83
12. nov 2009

mircek- my ked sme leteli tak sme mali 2 plne termosky teplej vody + 2 fase s cajikom- nikto nam vobec problemy nerobil 🙂 My sme brali vic pre pripad meskania - a oplatilo sa - v Krakove nas evakuovali a cakali sme 2 hod von 😒

gaby0205
12. nov 2009

no musim povedat ze nohavice v mamaps & papas co som si kupyla su super a lacnejsie ako co som si kupyla v new look, ale obe mam rada. No a ako baby spominali ani nevahaj a kuk na bloomingmarvelous lebo oni su uplne fantasticky, vobec nie su drahy! ja tam mam skoro vsetko od tial jinsovu suknu za £28 a na zlave som si kupyla dvoje saty za £13 each a potom som si nakupyla tricka a sportove gate..ozaj skvele ceny 😉
no s tymi dokladovackami uz sa tesim...mala som night mare ked som vybavovala doklady na svadbu na sk s anglicanom a este aj do kostola 😖 a to som si myslela ze uz dufam nikdy viac...hm...asi nie

uankab
12. nov 2009

gaby, bloomingmarvellous su ovela drahsi ako v case ked som tam kupovala veci ja... 😵 ... vtedy tym ze rusili obchod mali brutal zlavy... teraz uz nemaju resp maju minimalny sale, mozno po vianociach budu robit sale... aj z mamas&papas som mala rifliky, akurat ze pustali farbu, inak sa dobre nosili... 😉

rimmel
12. nov 2009

gaby!!! ty si ako dlho uz v UK ? lebo nic v zlom ale ta gramatika :D :D :D si uz asi zabudla po slovensky 😝 ale mile je to ja sa tu na tom rehocem 😵

gaby0205
12. nov 2009

rimmel uz budem 11rokov 😝 ale sk mi nikdy nesla, diktaty na 3 a bola aj 5ka...a tom som zo skoly utekala aj vysku som nechala na sk..no teraz dohanam ja blba skusky mam o 3tyzdne tak sa drvim ako besna aj v praci na prestavkach 😒

uankab, ako mi nemame vela peniazok ale ozaj si myslim ze ono ten obchod nie je drahy...ved pekne ryfle za taku cenu ako v New look a ako vravim ja som si tam kupyla jeans suknu za 28, poprda ma stala menej tam ako v mothercare... a mamaps & papas je trocha drahsie tak to ano...holky majte sa mi krasne..ja idem na veceru s mojou byvalou sefkou comi je tu ako anglicka maminka a taaak sa tesim na nu lebo som ju 100 rokov nevidel..pekny vecer

uankab
12. nov 2009

gaby, veru ti diktaty nesli 😀 ... no je drahsi oproti tomu co ho poznam ja, jednym casom tam mali BOGOF akcie, suknu mam za 8 libier, svetrik za 15 a podobne 😉 ... ale ked neberiem ten extrem ktory tam bol, tak maju krasne veci za rozumne ceny 😉 ... o dva tyzdne ideme do Norwichu a uz tam mam naplanovany vylet 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre