Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mircek
12. nov 2009

uankab doklady uz mame,ja som dala malinkeho zapisat do pasu,je to lepsie,lebo to plati az do 15 rokov a bezo mna drobec aj tak nebude cestovat.A netreba na to fotky a take blbosti.

rimmel
12. nov 2009

inak k tomu sobasnemu listu..ked chcem Slov.dokladypre maleho..musi to byt slov.sobasny list? lebo taky nemam..musim ho dat overit tou apostilou tiez?

dankag
12. nov 2009

ahojte
k tomu cestovaniu
ja mam malu tiez len v pase zapisanu

tak pred rokom som nemala ziadne problemy s tekutinami, ked som mala pri sebe vodu vo flasiach a prasok v tej nadobke
teraz musis pred nimi z tekutiny odpit, ale vacsinou nie su prisny pri detoch, ked to vidia vo flasiach
ja som to robila tak ze som mala nachystane 2 flase
mala som trochu prevarenej studenej vody v 2 flasiach a mala som horucu prevarenu v termoske
ked sa lietadlo pohlo, tak som z tej horucej doliala do studenej a mala som tak akurat teplotu, do toho sup prasok a mliecko bolo akurat

mircek
12. nov 2009

rimmel apostylu ti treba iba na anglicky rodny list.Ja nemam skusenost s anglickym sobasnym a urcite si zavolaj na ambasadu,oni su tam mile a poradia ti...

rimmel
12. nov 2009

ok asi tak spravim ,zavolam a hotovo dakujem 🙂

peppapig
12. nov 2009

slovakia, kde jsi? Gratuluju, ze ses stala tetou 🙂 Ja teta asi nikdy nebudu, moje segruska nechce mit deti, cizi miluje, ale vlastni nechce 😢

rimmel
13. nov 2009

peppapig neboj, ked stretne toho praveho bude chciet ja tomu verim 🙂

dankag
13. nov 2009

ahojte dievcence
ked bola rec o tych papieroch
inac dik za info o rodnom liste, to som nevedela ako funguje
ale
beriete niekto nejakek davky zo slovenska?
myslim rodicovsky prispevok?
pekny den

rimmel
13. nov 2009

dankag my nie....ale nebolo by odveci :D

dankag
13. nov 2009

mircek
ste obaja slovaci? lebo mi hej

rimmel
myslim ze so slovenskym rodnym listom mas normalne na to narok
ale iba na rodicovsky prispevok, nie detske pridavky
rodic. prispevok je okolo 4500, teda este hovorim v Sk, a detske pr 640 Sk, co je tu bennefit, takze na to nie je narok, ale ten rodicovsky myslim ze ano
okrem toho u nas davaju ten jednorazovy prispevok 25000 Sk, ale myslim ze ked tu dostanes ten jednorazovy prispevok - zabudla som ako sa vola - child trust something - tak na toto na sk nemas narok

vie niekto o tom nieco viac?

rimmel
13. nov 2009

danka ano ten child trust sme si este nevybavili haha nejako nato furt zabudame....no musim si teda ten slov.rodny list vybavit to by bolo super kebyze aj zo sr nam idu peniazky hmmm dik za info 😉

domi123
13. nov 2009

ahoj maminy,tehule.

mam jeden oznam pre tehulky a maminy v Londyne
ak ma niekto zaujem napiste mi ja podam spravu

mili a drazi,

tuhle jsem se poptavala na facebooku predbezne kdo ma zajem o ucast na Mikulasske Besidce, a zadne reakce se nekonaly.

Inzerovala jsem to take na Pohybech a prisly dve odpovedi.
Planovany termin Besidky je 5.12 sobota v St Johns,
Lewisham W...ay, SE8. Je to kostelni hala kterou velice dobre znam.
Standardni poplatek za pronajem je 20liber na hodinu, takze je potreba
mit co nejvetsi ucast, aby se rozlozily naklady na co nejmensi castku
na kazdeho ucastnika. Hala ma kapacitu 100lidi, ma kuchynku, zachody,
topeni atp. (prikladam nejake foto)

Mel by nekdo zajem pomoct s pripravou?

Ale predevsim: kdo by se eventualne hodlal zucastnit (zatim nezavazne - pro kalkulaci ceny vstupu)?? Pocitam tak cca od 2-4pm??

Podrobnosti
programu muzu na pozadani zaslat ale jsou zatim predbezne, klasicka
nadilka od certa a mikulase + nejaky hry, tanecky, pisnicky, souteze,
vytvarno, prskavky, bublifuk, pernicky atp.

Preposilejte znamym dle libosti a hlavne reagujte zpatky at mam predstavu jestli ma smysl se do toho poustet.

Diky

Pavla Ezeh3 Gateway House221 Kender
StreetLondon SE14 5JQTel: +44(0)77 4942 7095 (mobile) +44(0)20 7358 1332 (home)http://www.spoon.bloguje.czPS: preposilam kopii i svobodnejm, pokud by se chtely zucastnit/pomoct/zajit na kafe/chat +
uplne na zaver pridavam jeste HODNE stary adresy z majlu co tu mam
schovany z msn a podobne. Sorry za nevyzadanou postu. All the best

gaby0205
13. nov 2009

Ranko babule..

rimmel k tomu sobasnemu listu..no ja som si brala anglana na sk a takze mame sk sobasny list..ale dali sme si ho apostolovat anglictinou na obvodnom urade v bratislave, ked sme dosli spat do UK a odniesli na register office tak sme sa pytali ci musi byt prelozeny do angl a oni ze nemusi vidia apostile...takze sme nic dalej nerobili...

no a ktym davkam na sk..tak som nakontaktovala ministerstvo prace soc. veci a rodiny kde mi pani s oddelenia povedala ze ja ako zijuca v uk ale s sk nationality mam narok na ..citajte dolu email od tej pani..

gaby0205
13. nov 2009

Dobry den,

takze niektore otazky som Vam zodpovedala v predchadzajucom liste. Zo Sr mate narok na:

- pripavok pri narodeni dietata,

- priplatok k pripavku pri narodeni dietata,

- pridavok na dieta, ak Vam nevznikne narok vo VB,

- rodicovsky pripavok, po skonceni poberania vo VB, po splneniu urcitych podmienok,

- ak si budete uplatnovat dve posledne, dieta musi byt prihlasena na trvaly pobyt v SR.

S dalsimi otazkami sa prosim obratte na pracovisko BA V, Mgr. Monika Magathova, Magathova.Monika@upsvr.gov.sk

gaby0205
13. nov 2009

ale neviem kolko Eur je each prispevok ..tak to musim vsetko pozistovat alebo ak niekto uz zistil tak nam dajte vediet 😉

rimmel
13. nov 2009

gaby...napr taky child benefit dostava automaticky kazda matka..cize potom narok na pridavok na dieta vlastne nemame ziadna ci sa mylim?

hmm a tie dve posl..tak to nehrozi ze dieta bude mat TP na slovensku..

no asi to treba osobne tam napisat kazda mame ine podmienky ci sme v inej sit..ale dik gaby 🙂 wow ale bolo by to super..

inak mozno taka blba otazka...na sr, dokedy matka pobera pridavok na dieta..viete ked sa odstahujeme na sr a maly bude mat 5-6 rokov, budeme mat narok? 😀

dadulka2000
13. nov 2009

rimmel - pridavok na dieta mas tu 20£ tyzdenne (ak si o to poziadas), na sr je to okolo 500 sk mesacne
tusim pridavok na dieta sa pobera pokial je skolopovinne - asi do 18 rokov, ale je mozne ze sa mylim a aj pokial je student na VS tak ma matka narok na pridavok na dieta tiez (treba sa pytat bab co su na sr) 😀

etnicka
13. nov 2009

ahojte kocky, po dlhej dobe som sem zasa nakukla 🙂

k tym prispevkom:

prispevok pri narodeni dietata a priplatok k prispevku su spolu okolo 860 eur. Vyplacaju sa po 28. dni dietata. Treba mat slovensky rodny list, potvrdenie od pediatra a potvrdenie od gynekologa o tom, ze matka chodila do tehotenskej poradne. Tie potvrdenia su sucastou tlaciv, ktore treba vyplnit, daju sa stiahnut z netu.

pridavok na dieta je smiesnych 16 eur mesacne, takze radsej si berte ten z Anglicka, to je okolo 80 libier mesacne. Na Slovensku sa vyplaca do 18. narodenin dietata, alebo do doby, kym ukonci studium, max. do 26 rokov.

rodicovsky prispevok sa ma od januara zvysovat na 250 eur, ale len zenam, ktore pred materskou boli zamestnane, alebo si platili DNP. Plati sa do 3. narodenin dietata, alebo do 6., pokial je postihnute.

rimmel
13. nov 2009

dadulka child benefit mne sa zda ze ma kazdy automaticky..? ci nie?

katica5
13. nov 2009

ahojte,
ten pridavok na dieta sa ma poberat z Uk ak ste tam pracovali alebo partneri ak pracuju v Uk ale budu potrebovat papier ze to v UK poberate

mihouk
13. nov 2009

Ahojte, chcem sa opytat ako vizera ten child trust found, lebo sa mi nezda ze by sme nieco take dostali, tak chcem ci je to tlacivo ci co? Dik

Slovakia drzime palceky nech vsetko dobre dopadne.

mircek
13. nov 2009

danka sme obaja slovaci

aj toto uz mam vo veci vybavovania...sure start si poziadete na job centre,je to 500£ a mate stastie,ked vam to neschvalia,lebo potom si mozte poziadat na Sk o tych 25000 sk a tam potrebujete aj tento papier,ze ste to tu nedostali.+ tie potvrdenia,co babenky pisali....nam ziadosti o prispevky automatycky poslali s rodnym listom z Blavy aj tam uz bola potvrdena matrika 😉

mircek
13. nov 2009

mihouk Child trust found sek ti pride automatycky po schvaleni Child Benefitu,sek na 250£ zanesiete do banky a ked bude mat 18 rokov,moze si ho mladenec vyzdvyhnut. Ale toto neviem,mi tu tak dlho nebudeme a neviem ci poplatky z banky nebudu vecsie ako tie many..Zrejme to zavisi od toho,ake budu podmienky pri podpisovani zmluvy,ale aj tie si banka moze casom zmenit...

dadulka2000
13. nov 2009

rimmel, ja si to uz napamatam,... ale ked sa babo narodi tak sa tusim vypisuju papiere na IR a ziada sa o to,... ale to uz bolo davno ked som to ziadala (3 roky dozadu), budem musiet zistit co a ako teraz opat.

mihouk
13. nov 2009

Mircek, ten sure start sa odvija od prijmov? Inak teraz som bola na slovensku a normalne som si poziadala o tych 25000 a uz mi aj manzel volal ze sme to dastali na ucet a aj ta pani na pracaku mi hovorila ze na to narok mame.

Vie niekto ci mame narok na rodicovsky prispevok v SK po skonceni materskej tu UK a navrate do prace??? A ci mam na nieco narok z UK ak by som sa do prace nevratila???

rimmel
13. nov 2009

myslim ze Ch.B dostava kazda automaticky..ziada sa o Working family tax credit a child tax credit a podobne..aspon my sme to tak mali 🙂

mircek ani my tu tak dlho nebudeme ale maly si to vzdy moze prist vyzdvihnut 😉

dadulka2000
13. nov 2009

mircek, ja som nasej malej dala 250£ pred tromi rokmi do banky,... a teraz tam ma az 180£ 🙂 🙂, takymto tempom do jej 18tky budeme doplacat 🙂. je fakt ze ja jej tam ziadne ine peniaze nepridavam,....

rimmel
13. nov 2009

a este viem je ze je 500libier neviem ako sa to vola...dostanete to bud par tyzdnov pred porodom alebo po porode, na nakup vybavicky..my sme to nedostali, nemali sma narok uz neviem preco ani ako sa to vola 😖

dadulka2000
13. nov 2009

rimmel ale o ch.B. musis niekde aj tak poziadat - ved tam davas svoje udaje o banke kam ti potom posielaju peniaze. oni to daju kazdej mamicke - ale musi sa o tom ziadat predsa 🙂

dadulka2000
13. nov 2009

tych 500 je sure start - ako pisala mircek,... to davaju len socialnym pripadom,.... tiez som si o to teraz poziadala,.. ale je mi jasne ze to nedostanem,... tak potom s tym zamietnutym papierom poziadam o porodne na sr,.... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre