Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

kvietocek7
3. dec 2009

s tym lietanim suhlasim s uankab, jednoducho pokial to nie je neviem ako surne urcite je lepsie pockat kym si dietatko vobec zvykne na prostredie zemske 😀 a potom to vo vzduchu.Ved je to aj tak vsetko nevyspytatelne - turbolencie,prostredie v lietadle air condition a pod.. Este ze to tym lietadlom nemame na dlhu trat. Mne uuuuplne stacia 2h a uz pri vzlietnuti sa tesim na pristatie 😝 .
a ako ma kazdy na to iny nazor tak je kazde baby originalne -inac citlive a to iste aj tehu. Rozhodnutie je jednotlivo na kazdom.
Aj pocas tehu ziadna slava. Smutny pribeh-poznam babu co letela tiez iba kratky let a nohy jej zmeraveli, spuchli az sa musela pri chodzi von z lietadla podopierat jej priatela, no a koniec? chybali este aspon dva tyzdne aby baby prezilo. Stalo sa to len pred 3mes. Skusenosti je nadostac aby sa iny poucili a v tom to asi bude,ucit sa na chybach inych lebo v tom je asi ta nepisana mudrost 🙂
no to som sa zas filozoficky rozpisala 😀 😀

peppapig
3. dec 2009

kvietocek, trombozu v nohach nemusi dostat jen tehulka 😔 Ted mi to nedochazi, ta zena umrela?

rimmel
3. dec 2009

ani mne to nejak nedoslo 😀

mircek
3. dec 2009

pep suhlasim,silne slova..neuveris,ja som dokonca proti trestu smrti...ale toto je tema ☹
si matkou,poznas ake to je,ked placu..aj ty places,ked sa smeju,dala by si tomu malemu celi svet..a potom pride niekto a ... spravy daco..neviem ci je horsie ,ze to spravy vlastna matka,ci dakto cudzi..
Ako pises,nic nie je iba biele,alebo iba cierne,no VZDY je dolezity VYSLEDOK a tomu dietatku,co sa v brusku riadne vyvinulo cez to vsetko,ako s nim bolo zaobchadzane,tak tomu argumenty nepomozu ☹

zajtra letim..prenasali ste niekto v prirucnej plechovky tie velke okruhle Heroes?Do kufra uz nemozem dat ani chlp 😉 A praskove mliecko snad tiez nevybuchuje...?

hathor1231
3. dec 2009

caute,
tak to tu trochu naburam...

mate niekdo CTF? ja sa neviem nejako rozhodnut,ktoru banku vybrat. v lloydske nemaju saving (nechcem riskovat,ale sporit). tak dajte viediet,ak mate. poslite IP,ak vam vadi pisat o tom takto verejne 😉

mircek
3. dec 2009

hathor aj ja som sa uz na to pytala a bolo mi povedane,ze ak tu neplanujes ostat a pridavat tam malinkej dake peniazky,tak si banka za tie roky zoberie take poplatky,ze este mozes doplacat...
Ak ma dakto inu skusenost...budeme iba radi 😉

newyorkgirl
3. dec 2009

baby vy tu mate teda temy 😕 kvietocek take ani nepis ja letim v 7mes tehu vo februari, tak dufam ze zvladneme, musim tam aj naspat 😀 uz sme dostali vysledky z Downovho, sme OKI, low risk, tak som rada... dneska upratujeme, aj by som cosi napiekla, ale hruza des, kolko mam prace a este aj do skoly prezentacia aj esej, rovno pred vianocami na paradu 😠

hathor1231
3. dec 2009

mirecek,ale ved account si tu nechat mozem,nie? staci nechat nejaky account a pridavat tam pravidelne peniazky 😕 ci?

rimmel
3. dec 2009

tiez suhlasim s hathor...

mircek
3. dec 2009

neviem..ja som, to nakoniec nezalozila....neviem,ci pamatam dobre,sa mi zda,ze pepa pisala,ze ona tiez dava peniazky..

uankab
3. dec 2009

hathor, daj to do penaznych fondov, nedavaj to do akciovych, ak ti mozem teda poradit... ja viem ze na penaznych su smiesne uroky, ale neplatia sa tam poplatky a tie peniaze dostanes spat... sice otazne je aku budu mat hodnotu, avsak pri akciovych sa moze stat, ze este ty budes platit tej spravcovskej spolocnosti, ak sa akcie tak hlboko prepadnu (vid nedavna situacia)...
my sme to spravili tak, ze sme zalozili separatny ucet pre magdalenku v banke, a tam jej odkladame peniazky... nie je to sucastou toho CTF, pretoze tam by sa nam to neoplatilo davat kvoli urokom... a dalsia vyhoda je ze s tymi peniazmi vies narabat, s CTF nedokazes robit nic...

slovakia13
3. dec 2009

reimmel
to som zistila az teraz ,ze mlieko strieka.uz odsavacka pripravena pri posteli 🙂 a naozaj mala dost rychlo pribera 😉
zatial mala vytahala vsetko mlieko az na dnes ....a mala sa uz prestala tvarit ,ze ju chcem utopit pri kupani 😵

mircek
3. dec 2009

hmm uankab,dobry napad... 😉

kvietocek7
3. dec 2009

pep k tomu pribehu nacrtla som to v skratke, teda nie ta baba ale baby zomrelo. Ona potom isla k lekarovi dat sa prezriet ci je vsetko ok (bolo to tu v UK)a skonstatoval, ze vsetko vyzera byt ok. Lenze este pocas noci ked sa vtedy vratila od lekara sa necitila dobre a ked rano opat isla s tym ze jej je na nic ani neciti pohyby tak pri ultrazvuku zazila to co by hadam niktora tehu nechcela. Pravdepodobnostou je ze sa to nastartovalo uz pocas letu ked mala tie problemy -opuchy. Ale ked uz tak tak ani tromboza nie je nic moc... ani ta sa nemusi stastne skoncit...

new -jooj strasit nechcem, ale stava sa.... a aj sa stalo ☹ ...Tak ty teda musis byt riadna odvaha! v 7mes tehu a letiet?? fiha, no to teda je uz co povedat.Asi to musi byt nieco surne inak neviem... opatrnosti nie je nikdy dost

a to CTF -jasnacka, su to vsetko iba lakadla zo vsetkych stran ponukaju 250li, ale neskor sa pride na to,ze je to dobra haluz. Preto aj my sme urobili ako uankab je to vyhodne a flexibilnejsie,prehladnejsie pre mna osobne.Klasika sporiaci ucet a je to.Co tam po 250 lib ked sa moze niekedy v buducnosti stat ze este budem musiet niekomu dopalcat ci vratit many.

slovkia - ale ak mas nadprodukciu tak pri odsavani sa tvori viac mliecka.Skor skus len trosku postlacat prsnik nech nech sa to vyfontankuje 😀 a skus prilozit. Problem je,ze babenka tie prudy striekania mliecka este nevedia spracovat a tak hltaju vzduch cim sa im nafucia crievka. A tiez je potrebne nechat spravne odgrgnut - no ale to asi vies. Bolo by asi dobre keby si malu dojcila par hodin z jedneho prsnika a potom z druheho. Nie klasicke -normalne dojcenie chvilu jedna a potom druha strana.
tiez netreba pit feniklove ci anizove caje, aspon na nejaky cas.

slovakia13
4. dec 2009

kvietocek
ja od zaciatku kojim najskor iba jeden prsnik 2-3kojenia a potom druhy.....problem boli asi tie caje ,pila som detsky ....
mali sme super noc ,mala nemala zachvaty placu 😉 asi trosku pomohlo to odstriekanie (odstriekam naozaj minimum ,len aby mohla mala v pohode tahat)

rimmel
4. dec 2009

slovakia tak to je super 🙂 inak krasne fotky 😵

slovakia13
4. dec 2009

no rimmel tvoj maly tiez kockos 😵 😀

gaby0205
4. dec 2009

Caute kocky, tak som spat po skuskach 😀 myslim ze dopadli dobre

Slovakia ako sa citis? pobolieva ta este nieco tam dole ? len tak zvedava lebo teba zasivali dole ci nie? toho sa ja bojim 😒

hathor1231
4. dec 2009

gaby,boj sa 🙄 mna zasila ta ... tak na ...,ze idem na operaciu,pod celkovu anestezu 😠
extra antika,ti poviem... 😝

saza007
4. dec 2009

caf gaby, super, ze uz mas po skuskach. Teraz ti to bude letiet, ani sa nenazdas, a bude februar, marec 😀
Mna nesili vobec, nebola som nadtrhnuta... ( a to bol maly dost velky, ale ono to nezavisi len od velkosti)

Hathor - juj, dufam, ze operacia dobre dopadne, nech to mas coskoro za sebou.

hathor1231
4. dec 2009

ahoj,seza.
ja som sa natrhla,hlavne kvoli tomu,ze som rodila bez vody,hnus 😝 strasne to rezalo,prosto tam ta voda chybala 😝

a ta operacia bude najskor o 1,5mesiaca. takze 1.sex si dame,ked bude mat mala rok 😅 😝 snad to uz nepokazia... 😝

wild.horses
4. dec 2009

hathor... tak to sme na tom s tym sexom podobne 😀
nech ti ta operacia dobre dopadne!!!!!

hathor1231
4. dec 2009

wild, to sme normalne ze panny 😅 😅 😅

dik,baby,bojim sa im roztiahnut nohy 😝

wild,co eshop?

papam hipp 1.stage presnidavku,doki mi ju zatrhol. chcela som jej dat skusit aspon na dudlik. neva,dostane cez mliecko 😵
posledne dni mam straaaasnu chut na ovocie a dzusiky, zeby som pocala z ducha svateho 😕 😀

wild.horses
4. dec 2009

work in progress
dnes som objednala prvu obrovsku objednavku plienok 😉

wild.horses
4. dec 2009

ozaj, uz ste nachystane na mikulasa?

hathor1231
4. dec 2009

😀 sex 😀
kupim uhlie na grilovanie a napcham mu ho do bielych tenisiek 😀 dam si vinko a nakojim malu,nech si uzije 😀 to by bolo skor za trest 😀

tak daj vediet,ked sa doprogressujes 😀

slovakia13
4. dec 2009

gaby
sice sa bojim tam dole pozret (chcem byt v tichej nevedomosti,co so mnou dorobili 😀 )ale neboli nic,asi som sa rychlo zahojila aj koli katetru v nemocke 😉
hathor
ja mozno nikdy nezistim ako ma zasili 😀 nepredpokladam ,ze budem mat sex v blizkej buducnosti 😝 no co uz,mozno som tiez opat panna 😀 😀 😀

slovakia13
4. dec 2009

wild.
ja si kupim nieco fajnove na jedenie ,pustim popolusku zapalim sviecky a to bude moj mikulas 😉 😵

hathor1231
4. dec 2009

slovakia,ja ked som sa pozrela,tak to bolo vpohode,ani som necakala,ze to bude take obstojne... nic velmi nebolelo,len sem-tam som zacala nieco citit ale to bolo az neskor a ked sme sa o to pokusili,tak tam prosto nevosiel 😠 jednoducho tam mam dieru maximalne na ultra slim tampon 😝
aspon sa nebudes ba,ze ta drahy podvedie lebo sa mu nebude chciet cakat 😉

siamske dvojcata zomrali 😔

wild.horses
4. dec 2009

hmm, zomreli 😔
zajtra sme opat sami doma, snad aspon nedelu budeme konecne travit v trojke plus 4 havovia. zajtra je tu v dedine vianocny trh, asi si dam varene vino 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre