Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

mona12071
25. júl 2011

@mrk11 ahojky ako sa mate co malicka?skusala som ti aj volat .Docitala som sa ze ste v karantene aspon to budete mat za sebou 😉 pozdravuj malicku

mrk11
25. júl 2011

ahoooojte

mame da;lsie novinky, Ela ma kiahne, je bodkovana ako lienka, chudatko moje, sa vyskrabava, a aj mame antihistaminika a aj cooling gel, ale je akoby do nej voslo 100 certov a neskutocny temperament ma. Vsade citam, ako deti drzat v klude a v posteli, ked maju kiahne, Eli sa este nezastavila. Mam od zajtra kvoli tomu off z prace do konca tyzdna.

mrk11
25. júl 2011

@mona12071 ja viem, ze si mi volala, az sa hanbim, ze som sa neozvala spat, ja nemozem dvihat sukromne hovory, ked pri mne niekto sedi na korekturach a volala si mi akurat v pracovnej dobe. Ale nic si z toho nerob, ja malokedy dviham telefon aj cez vikend, jednoducho mam telefon niekde, kde sa ja nenachadzam, u mna naozaj najlepsie funguje vsetko cez sms, tie sa snazim rano po ceste do prace vybavit, a co nestihnem, tak na ceste z prace v metre, lebo potom sa na mna vrhne tato opicka a nezastavim sa az kym nejdem spat.

mona12071
25. júl 2011

@mrk11 jasneeee uplne rozumiem a ako sa mate 🙂

mrk11
25. júl 2011

@mona12071 mame sa asi takto: unavena som, nevyspana, Ela vypije viac ako 1 liter mlieka cez noc, od rana od 3 byva hore aj kazdych 15-20 minut, nemozem ju oducat teraz, ked je chora, ale vkuse nieco, ak nie zuby, tak nejaka viroza, ak nie ona, tak ja, este sme nemali tyzdne, odkedy som spat v praci, aby nieco nebolo. Ela je ako 100 certov, je velmi sikovna, ale aj hyperaktivna a je neunavitelna a neskutocne rychlo si dobija baterky. Zacala so zvlastnymi manierami, tak ideme zaviest tvrdy rezim, lebo v jasliach si ju neskutocne chvalia ake je to dobre dievcatko a ako pekne jedava a ako sedipri jedeni a neodbieha ako ine deti ako sa pekne hra, aka je dobrucka a doma je pravy opak, takze ideme skusat vsetko mozne. A vy ako?

mona12071
25. júl 2011

no nam zacali aj niekedy nervicky ale on je viac kludas po tatinkovy vecer musi mat rospravky aspon na 1 hodinu a presedi ich ale je tiez teras dost na baterky len je lenivy rospravat vobec sa mu nechce 😖 mlieko sme odnaucili neviem asi 3 mesiace tomu uplne a vyspim sa uz celu noc ale bolo to tiez peklo rev jak neviem co ked chcel mlieko ale kazdym dnom sa to posuvalo a posuvalo az prespal celu noc

mona12071
25. júl 2011

@mrk11 jo a zacal pistat ked mi nieco zoberiem alebo ked mu nieco nejde 😠

mrk11
25. júl 2011

@mona12071 hej tiez mame obdobie vzdoru, a pistania a revu a schovavania veci za chrbat a kricania: moje, moje (anglicky), a samozrejme aj sa po nas ozenie, a aj nam jednu bachne, ked uz nevie, ako dalej, takze tieto nervicky musime nejako spracovat, myslim, ze tymto obdobim prejde kazde dieta, a bude to trvat snad aj do puberty 🙂)) potom puberta, potom bude obdobie: ja som zjedla vsetku mudrost sveta a snad sa dozijeme, ked nastane medzi nami mier 🙂))

Ela rozprava nejake slova anglicky, nejake slovensky, ale nie je to na rozhovor, po svojom toho narozprava romany, aj sa snazi vyslovovat niektore slovicka, ale vela jej aj nerozumiem, lebo ja som k anglictine hlucha, to skor spozoruju ini a ja potom, ze fakt, naozaj.

Drzte sa, idem spat, unavena som ako kon.

hajatanufus
26. júl 2011

@mrk11 ahojky diky za rady ja som na sk uz od velkej noci napisala som manzelovi aby im zavolal a dal im potrebne udaje este raz diky dufam ze to urobi aj ked teraz asi spi lebo casu je dost malo my sme im tie prijmy neposielali lebo sme nevedeli ze to treba kazdy rok teraz uz budeme vediet este raz diky a inak ako sa mate? co mala v jaslickach a ako sa ti dari v praci ja sem na forum uz moc nechodim lebo mi velmi nevychadza cas a teraz som bola aj par dni bez netu inak tie peniaze nam uz asi stopli z coho som nestastna lebo to znamena ze nemam peniaze na zivobytie ani na letenky takze sa zase vsetko komplikuje a ja sa uz potrebujem vratit do uk 😠

hajatanufus
26. júl 2011

@martina_uk ahoj s tym pocasim je to aj u nas tak neda sa ist ani von len sem tam lucinka uz nenosi plienky len na noc a rachel nosi klasicke latkove takze ju pri prebalovani davam na nocnik a tiez sa pekne vykaka alebo vypiska takze aspon tam trochu usetrim to tel . cislo nevadi uz mi dala mrk dufam ze tam manzel zavola citam si prave na stranke hm revenueale len cez prekladac ze sa robili od aprila nejake zmeny tak asi aj preto nam zastavili peniaze dufam ze to rychlo vyriesime a ze nam to zase zacnu normalne vyplacat asi si mala pravdu s tou postou zrejme nieco posielali na staru adresu ale my sa uz k tomu nedostaneme no nevadi teraz im uz nahlasime aj adresu a bude dobre a kde to mate ten domcek?

martina_uk
26. júl 2011

@hajatanufus dom mame pri piestanoch, dost daleko od nasich comu sa moc netesim ale tak co narobime... hypoteku ani podobne veci nechceme.. my si skor davame zivotne poistky so setrenim ako keby sme si mali vzat hypoteku.. a ako sa ma babatko v brusku?

aninna
28. júl 2011

Babenky ja som v 6 mesiaci a tiez budem rodit v Uk a som spokojna zatial zo starostlivostou aj stym aky su namna vsetci mily a tym nemyslim na nic zleho a uklidnuje ma pocuvat ze vsetko je v poriadku.Myslim pozitivne a verim v nekomplikovany porod..tiez som 2 krat krvacala a na pohotovosti mi zadarmo urobili scan kde sa ukazalo ze dietatko je v najlepsom poriadku a vysvetlili mi ze to sa este odplavovala stara krv z periody takze potom od tej doby som mala klud som uz po 2 scane a chodim uz len na bezne kontrole kde je zatial vsetko ako ma byt..baby treba mysliet pozitivne a nebat sa toho..vtedy sa to podari bez komplikacii..ja tomu verim..be strong 🙂

hajatanufus
28. júl 2011

@martina_uk babatko sa ma dobre teda aspon myslim naposledy som bola na scane pred 4 tyzdnami to mi robili ten 4d morfologicky a pohyby citim aj ked slabe ale citim neviem sice kedy pojdem do poradne kedze sa to teraz trocha skomplikovalo koli tym peniazom ale verim ze sa to coskoro vyriesi 🙂 inak ja mam svokru pri hlohovci takze to chapem ako ste daleko boli sme ju pozriet 5.7. ked bola z lidl ta akcia listok za 6 eur po celom sk tam aj spat tak bola velmi stastna no vlaky boli fakt preplnene no my sme nastastie este stihli kupit miestenky

etuska
28. júl 2011

ahojte kočky,
ktora z vas ma skusenost s registered childminder?
potrebujem childcare pre synceka na 4 mesiace-hladala som na neta kalkulacku,ale tak chcu vediet info ohladom vouchers ktore poskytuje zamestnavatel.
viem ze ak ma rodina nizky prijem tak preplatia childcare az do vysky 80% ak sa nemylim 😕 😕 😕 😕 😕 😕

mircek
29. júl 2011

Ahojte mamicky a buduce mamicky 😀
Som staronova dopisovatelka a skusam najs odpoved aj tu medzi Vami,pretoze pocas pobytu v Anglicku ste mi vzdy VEEELMY pomohli 😉
V januari sme sa na stalo vratili z UK po 4 rokoch, hned si muz podal ziadost o davky v nezamestnanosti na Slovensku.Po 6 mesiacoch mu ich nepriznali z dovodu 😠 CENTRUM ZAUJMOV BOL V ANGLICKU!!!! 😠
Neuspeli sme ani po odvolani sa !
Prosim Vas,vie mi niektora poradit,ci sa daju davky z Anglicka /JSA-Jobseekers allowance/ vybavit spetne v Anglicku...zo Slovenska???

calistka
29. júl 2011

@mircek

To get Jobseeker's Allowance you must be:
•available for, capable of and actively seeking work
•aged 18 or over but below State Pension age
•working less than 16 hours per week on average
•in Great Britain

takze predpokladam, ze nie, kedze tm uz nebol v britanii, ked bol nezamestnany

calistka
29. júl 2011

@mircek inak ale na slovensku sa mu musi rata aj zamestnanie v eu...celkovo ale musi mat odrobene aspon 2 roky za posledne 3 roky.....viac mozes najst tuto:
http://www.socpoist.sk/davka-v-nezamestnanosti/...

Základná podmienka nároku na dávku v nezamestnanosti – poistenec v posledných troch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie bol poistený v nezamestnanosti najmenej dva roky, t. j. 730 dní. Predpoklad nároku na dávku v nezamestnanosti je podmienený dobou účasti na poistení v nezamestnanosti.

Za obdobie poistenia v nezamestnanosti sa považuje doba
...
b. poistenia, resp. zamestnania alebo samostatnej zárobkovej činnosti nadobudnutá v členských štátoch Európskej únie, Európskeho hospodárskeho priestoru alebo Švajčiarskej konfederácie, ktoré sa preukazuje formulárom E 301 alebo prenosným dokumentom PD U1 vydaným príslušnou inštitúciou členského štátu,

etuska
29. júl 2011

@mrk11
nevies mi prosim poradit ohladom childcare?
hladam kalkulacku podla kt. si vyratam kolko by nam vratili lebo potrebujem na 4 mesiace opatrovatelku pre synceka-hladam samozrejme :registered childminder:

mrk11
29. júl 2011

@etuska zavolaj si na HRMC tax credits, lebo sa od aprila menili zakony a aj platia zase menej, a netusim, ci tie kalkulacky, co su na webe, maju naozaj up-to-date, ale taku kalkulacku myslim najdes aj na hmrc web stranke. Ja som si tam telefonovala a v podstate mi vypocitali. Ale ak childmindra, tak to mozes nahlasit maximalne 7 dni pred nastupom k nemu, skor ti to tam nedokazu zaregistrovat, nepusti ich system. A do mesiaca by ti mali zacat vyplacat peniaze. Dufam, ze to aspon takto pomohlo. Mne vsetky kalkulacky, co som si ponachadzala spravili bud velke oci, a vyslo mi v reale nieco uplne ine.

mrk11
29. júl 2011

@etuska pozrela som si tvoj prispevok vyssie, mylis sa, bolo to az do vysky 70 percent, ale zase sa to menilo, ato by ste museli mat celkovy prijem asi do 25K a nie preto, ze ty si bola na materskej, lebo tam musis aj uviest predpokladany zarobok na dalsi rok. Teda ak nie si tu vedena ako slobodna mamicka a nie si na benefitoch.

etuska
29. júl 2011

@mrk11
dik za info
no mali sme dost nizky prijem minuly rok-kedze som bola na materskej rok-teda tie 3mesiace som nemala ziaden prijem a od decembra idem opat na matersku 😵
ja by som uz s tou pracou aj sekla a ostala radsej doma,no ak este potiehnem september-december-tak mi zamestnavatel bude opat platit 9 mesiacov matersku co nie je na zahodenie lebo ako som si vsimla-na konci danoveho obdobia sa to da odratat,kdezto Maternity Allowance nie
....ale mam v tom este hokej tak hladam infosky

kristinka29
29. júl 2011

dobry den chcela by som sa opytat ako sa vybavuje porodne na slovensku ked som porodila nasu kristinku v uk,tu aj zijem,uz som aj bola na SVK ambasade vybavit rodny list pre nasu malicku len musim cakat zo 3-4 mesiace tak neviem aky je vlastne postup vopred dakujem

monkka21
2. aug 2011

ahojte.chcem sa spytat ci musi ist bianka s nami na ambasadu ked jej ideme vybavovat vycestovaci doklad.a ze ci sa tam musime objednat vopred lebo na stranke je pisane ze nieje potrebne,ale zase dva mesiace dozadu tam siel kamos si to vybavit a oni mu povedali,ze sa ,musi objednat,tak teraz neviem.a co vsetko potrebujem zo sebou ake doklady?dakujem vam maminky 🙂

kvietocek7
2. aug 2011

@kristinka29 ahoj,poslala som ti IP.

@monkka21 ked je to raz tak potom onak najlepsie si zavolaj na ambasadu nech ti povedia co maju za nove moresy-ci sa zas objednava alebo bez toho.Ale dietatko tam vobec nemusi byt, ked mate vsetky doklady aj s foto tak uz vobec nie.

monkka21
2. aug 2011

@kvietocek7 no ja mam len anglicky rodny list malej.slovensky sa este vybavuje zatial.no este musim vyriesit ako ju odfotit.teda skor urobit foto kedze neviem si nadstavit na tlaciarni pasovy format fotky.nemas neaky navrh?chvalabohu ze aspon ju tam nemusim tri hodiny teperit.

kristinka29
2. aug 2011

@monkka21 na ambasadu sa netreba objednat len zavolat pre istotu den vopred ci tam budu zo sebou si zober pasy tvoj a tvojho muza(priatela) z jednou kopiou,rodny list z kopiou,ten birth certifikate z peciatkou z apostilu ale nie original len tu copiu co tam je tvoje meno aj partnera aj z kopiou hlavne aby si mala z kazdeho dokumentu prefotenu kopiu a peniazky zhruba 60£

kristinka29
2. aug 2011

@monkka21 nemusi ist z vami len rodic pokial ste manzelia

radlinka
2. aug 2011

@monkka21 ahooj moja, presne zavolaj si na ambasadu, ja im neverim na 100 %..raz tocia tak a potom onak. A tu su dost busy. Potom sa mozes spytat na tu fotografiu malej. Da sa to urobit v roznych programoch a vyrezat profilovu fotku ako do pasu. Ak nie, tak si zajdite k fotografovi, nech vas raz cvakne a jeto...ved ti musia spravit format na pas, nie ? mozno sa ti do buducna este zide. 😉

monkka21
2. aug 2011

@kristinka29 ten vycestovaci doklad je taky drahy?

monkka21
2. aug 2011

@radlinka no musim to poriesit neako s toou fotkou 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre