Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

hathor1231
4. mar 2010

nyg, chod ku gpmu. jedine cez neho sa dostanes na gyndu (ale to by si musela mat nejaku pohlavnu chorobu 😀 😝 aby si sa tam dostala). ja som tiez isla najprv ku gpmu ked ma to dole bolelo. ak si s tym gp nevie dat rady,objedna ta ku gynkacovi. ak mas chlapa u nas je sestricka,ta ta vysetri a potom (ak suhlasis) aj gp, ked je zenska,tak len ona kukne... asi mykoza,nie? zrejme ti urobia vyter 😉

na ten rodicovsky prispevok vraj treba mat uz slovensky RL dietata a trvaly pobit na SR. my este nemame rodny 😒

hathor1231
4. mar 2010

gaby, mne sa mala pred prasknutim vody straaaasne hybala, akoby sa davala do ready pozicie. uplne sa tam vrtela,tocila a potom az podozrive tichoooo a nic 😅 rup voda a islo sa 😀 a den predtym ako mi rupla voda som praveze necitila bolesti ako predtym, jednoducho ticho pred burkou 😀

hathor1231
4. mar 2010

akurat som testovala vyzivu pre malu a jaksi mi je z nej zle 😅 a mala nic 😅

kvietocek7
4. mar 2010

ahojte
no dnes nam vyzera ze bude aspon trochu slnieckovo 🙂 😎

monikac- to ziadna slava, na tie brusne pliagy co prehanaju su najlepsie probiotika -upravia crevnu floru a vsetko to tam daju do poriadku zatial co GP sa moze utiekat k antibiotikam 😝

a s tym novym rodicovskym
zuzi - sa chcem spytat iba pre informaciu,ze ak teraz poberam matersku tak potom mam zjavne narok na ten zvyseny rodicovsky?

a mamicky co uz prikrmujete poznate nejaku kasicku proti zapcham? kdesi som to zahliadla len si neviem spomenut ci je to hipp,cow gate alebo ktora znacka

mzuzka
4. mar 2010

newyork presne ako pisu baby, aj moja osobna skusenost, prvy krat ku gyndosovi, len na odporucanie GP 😠 ale je este jedna moznost, ist do nemocnice na pohotovost a tam ta pozru, len to treba zvelicit a prifarbit.....

ale myslim ze je to z tych liekov, antibiotika bezne sposobuju mykoticke problemy a zvlast ked si tehu, lebo mas prirodzene vyssie PH, cize mikozy maju raj...

kvietocek, myslim ze ano, ale pokukaj tento clanok

http://blog.etrend.sk/mihalblog/2009/12/05/rodi...

hath aku pouzivas vodu na cajik? ja som hladala nieco podobne ako je u nas Lucka, ale nenasla som nic. Risko obcas mrnci kvoli brusku, tak mu chcem dat par glgov fenikloveho cajika, ale neviem do coho 😒

hathor1231
4. mar 2010

kvietok, akurat idem aj ja radu ku prikrmom 😀 tebe poradit neviem, ja jej dam akurat viacej vody vypit a striedam 'zapekacie' s 'pohanacim' 😀 ked sa mi nevie vykakat,tak jej dam napr. jablko+hrusku+butt.squash 😀 ale neviem,ci nejaka hotova existuje... 😒

a teraz ja 😀
aku robite omacku na pastas? chcem jej urobit 'spagety' a tie kupovane baby omacky sa mi velmi nepacia 😒

hathor1231
4. mar 2010

mzuzka, tu je jedine mix stiav a vody. uz som kukala 😒 takze jedine prevarena voda 😕

kvietocek7
4. mar 2010

zuzi -dik. Tusim ste v Londone. My chodievame do slov obchodu Dukla(pri Goldes Green) tam kupujeme Lucku.Maju perlivu aj bez bubliniek. A este viem ze v polskych obchodoch maju vodu co je vhodna od roku Nalecovianka ci ako sa to napise.Je v modrej flasi a ked ju prevaris tak by mala byt v poho. A ked nic ine tak potom klasika prevarit to by mohlo byt ok.

hat- u nas doma na Sk viem ze maju je od nestle -zdrave zazivanie obilna zo slivkami, ale tu musim vypatrat.Ked davam ovocnu kombinaciu ako spominas tak potom nechce ziadnu zeleninu lebo jasne ze mu chyba sladka chut hrusky a jablka 😝 tak to chcem skusit cez kase.

hathor1231
4. mar 2010

kvietok,ja nastastie taketo problemy nemam. mala mi zmasti cokolvek 😎 a co sa ti nemoze vykakat? ako dlho? nepomoze teda voda a masaz bruska?

kvietocek7
4. mar 2010

hat-nevidim v to zatial problem, ale ako prevenciu proti zapche je dobre matpre pripad aj taku kasu. On mi spapa co mu damvam ale je sem tam trosku vyberavi. Dnes nad ranom sme mali kakacku(trosku sme pomahali cvicenim noziciek a masaz bruska) asi po 5 dnoch.Nebolo to hrozne lebo jeho telicko viacmenej spali vsetko co spapa.

newyorkgirl
4. mar 2010

dobre babule tak budem u GP otravovat no a uvidime, som myslela ze mi len tak proste z brucha vypise na cosi recept, ze ma ani nepozrie no mozno sestricka urobi nejake odbery ale cakat este na vysledky no to neviem kolko teda 😀 a neviem co by ma GP pozeral ked houby tomu rozumie podla mna teda, ked nie je gynekolog... je to tu postavene na hlavu vazne... no nejako zvladneme, ked vsade citam o tych mykozach a tak a byva vraj aj vytok vselijaky a ja nic nemam, tak neviem ci len podrazdena pokozka alebo co...

slovakia13
4. mar 2010

baby to akoze ,ked vybavim malej SK rodny list mam narok na nejake pridavky 😕 ? no asi to kuknem....
som straaaasne hladna a nakup z tesca az o 12 ....
gaby
good luck az nemusis na sweep...midwaifes nemohli,tak do tretice mi to urobil doktor a s uuuplnym kludom mi do zavreteho krcka vrazil jeho 2 palce 🙄 skoro som umrela,ale do 24hod odtiekla voda ,tak splnilo ucel 😀

mircek
4. mar 2010

ste velmi mile,ty exspolubyvajuci boli zo Sniny.Prisli sme po 5 mesiacoch a v dome bola strasna zima,o 4 nad ranom!!! Malinky mi plakal od zimy,drahy sa snazil co najskor zapnut kurenie a rurky boli pomrznute..malinky spal na mne a ja som sa tiez triasla od zimy...ucet za elektriku a plyn nevyplateny,nastastie sme isli hned na druhy den na postu a este nas nevypli...dokonca,ked sme si vyuctovali za veci co pobrali,tak sa ohradili,ze za malinkeho sme neplatili ciastku za energie,tak co chceme...a to boli ludia,s ktorymi sme travili oslavi,ktory boli pri tom,ako mi rastlo brusko a ked malinky prisiel...ja nemam o ludoch ziadne iluzie,ale takyto HYENIZMUS som zalila prvy a dufam,ze aj posledny krat... 😢
#
dnes som volala na ten urad..Kazda mamicka poberajuca matersku tu v UK ma narok ihned po jej skonceni na zvyseny rodicovsky pridavok vo vyske 256 eur mesacne.Staci predlozit slov. rodny list,papier o trvalom pobyte na Sk,od zamestnavatela potvrdenie,od kedy do kedy sa poberala materska....dokonca ja nemusim ist ani na SK,staci,ak mamina predlozi moj obciansky a tieto doklady a vybavia to...Je to do 2 rokov dietata a potom vznika narok na daco mensie..

mircek
4. mar 2010

pardon,po 5 tyzdnoch!!

newyorkgirl
4. mar 2010

mircek ja az teraz citam ze vsak si tu dlhsie nebola mi doslo a citam citam a nevychadzam z udivu, nam sa stalo cosi podobne teda, tiez som po 3 rokoch zistila ze niekto je uplne iny ako sa zda, co s nami byval, potom sa odstahoval, a este na nas kydal po celom meste a to nam dlzil na najme, co neplatil ach skoda reci, ako co sa tyka skusenosti so slovakmi bohuzial nemam dobre, takze nechcem byt blba ale skor sa im vyhybame, teda takym tym co nemaju rodiny, ale su slobodni... ti usadenejsi to sa uz da, ale aj tak mam pocit, ze tu kazdy kazdeho len ohovara a kyda na neho za chrbtom, sme my narod 😖 nic osobne teda, viem ze kazdy je nejaky a najdu sa aj dobri ludia nastastie 😵

slovakia13
4. mar 2010

mircek
dik za info 😉

hathor1231
4. mar 2010

baby, niet nad to zit vo 'svojom' 😵 ja som presne kvoli tomuto nikdy nechela mat 'cudzich znamich' v dome... ked niekto potrebuje prespat,tak jasan. ale zit s niekym v dome,to nie 😖 radsej driet biedu ale vediet,ze ti 'kamarat' nevybieli dom 😅

mirecek,mali ste to nahlasit na policii 😉

idem ja dokoncit malej papu. uz mame 4x prikrm denne 😅 a kazde dve hodky ju kojim!!! kurna,ako moze potom chudnut 😅 😝 dneska mame kuracinku aj mala 😵

mircek
4. mar 2010

dala som zopar foto z dovolenky na Sk,najnadhernejsie vianoce,ake sme zazili...vdaka tomu malinkemu 🙂

cutce
4. mar 2010

ahojky holky,

Muzu se pridat? Ziju v Anglii, ale bohuzel musime s muzem prez IVF

slovakia13
4. mar 2010

cutce
samo vitaj 😉

monika.c
4. mar 2010

tak my sme uz doma od gp a zase ma raz dojal,ze vraj kde mam sapmle/vzorku/ zo stolice?tak neviem,ci som ju mala zobrat do poharika ci co,ale zase sa mi potvrdilo,pokial nebudem umierat a maly mat teploty 40 tak sa gp radsej vyhnem 😒 tak,teraz mam Lukymu zobrat tu vzorku a priniest ju zajtra rano,tak dufam,ze sa mi to podari a ze to bude len virusoveho povodu
kvietocek,probiotika davam malemu uz od piatku a nejako nic,dokonca mam aj Hylak kv.co mu vzdy pomohli a teraz nic,ja uz fakt neviem,z coho to ma ☹
nwg tak to nie je nic moc,urcit to mas z tych atb,ak mas probiotika,davaj si ich,a ist k gp,to ti fakt nezavidim 😲 ja tiez niekedy rozmyslam nad tym,aki su oni mudry,vedia proste vsetko cez pediatriu,gynekologiu az k vseobec.lekarstvu,no proste su to hlavicky 😒

mona12071
4. mar 2010

cutce-ahoj 🙂

newyorkgirl
4. mar 2010

monika.c moj GP ma plno natrieskanych appointments a nechceli ma vziat tak asi pojdem na pohotovost do nemocky tam sa skor dostanem k nejakemu gyndosovi a po hube mi nedaju, max. ma poslu domov bez nicoho ale to je tu normalne sak ja viem,naposledy ked mi Nikolka tyzden zvracala a lekar mi na pohotovosti povedal nech jej dam colu a poslal ma domov, tak som si povedala ze uz tam v zivote nepojdem asi 😅

monika.c
4. mar 2010

nwg,to bude asi najrozumnejsie a popripade im povedz,ci by ti nemohli zobrat aj vyter,za to nic nedas 😉 potom sa ozvi,ako si dopadla

rimmel
4. mar 2010

cola sa na zalud.chripku ma pit 😉 ak teda mala to

mihouk
4. mar 2010

Ahojte baby, meliem z posledneho a vy len vypisujete a ja nestiham citat. Ten maly stupel zase nespi, budi sa kazdu hodinku a stale som neprisla na pricinu. Vcera zacal akonahle som dosla do izby, neviem mozno je cas na vlastnu izbu???? Taktiez mu rastu zuby, inak hlasim uz treti a preco nebyt extra, tak ho nemame hore, ale dolu, fakt divne...
Dnes sme museli ist k GP (nas dobry polsky Dr), lebo este od porodu ma na stranach pri usiach taku divnu kozicku z kliestov, vsetci hovorili ze to zmizne, ale zacalo to byt morke a velmi skarede, hlavne ked je teplo. Dali nam masticku, tak snad to pomoze. A to je dalsia pricina, co ho v noci moze otravovat. Ja uz neviem co dalej, cez den je to mile dite, vela nenaspi a ja sa marne nazdavam ze si to odspi v noci a prd.... ☹

Mircek je mi luto co sa stalo, niekedy sa normalne musis zamysliet nad "ludskym" odpadom, lebo toto urobit rodine s malym dietatom a "priatelom", nemam slov....

Gaby, este chvilku to vydrz, pekne dopec, do chrumkava a ked bude ready, pride vas maly kolacik... mnam, mnam 🙂

Cutce, vitaj, kde byvas???

mzuzka
4. mar 2010

mihouk nic vobec ma nenapada, s cim by som ti poradila :(

kvietocek o tom obchode som ani nevedela, viem o jednom na finchley ale to je presne opacny koniec londyna ako byvam ja.

segra mi vravela, ze mozem prevarit EVIAN, aj ona ho davala, a je to v pohode. hath tu v londyne je tak hnusna voda, ze ani my ju nepijeme, kupujeme si v bandaskach. z tocky pouzivam jedine do varenia, aj to preto, lebo viem ze sa dlho bude varit.

mircek hold vacsinou to tak byva, kamarat alebo rodina, ti urobia tu najneocakavanejsiu spinavost.

new ako si dopadla na pohotovosti?

cutce, ahoj, my sme tiez bolina IVFku a ake krasne svistiky mame na svete 😵

kvietocek7
4. mar 2010

zuzi -ten evian som zabudla tiez pripomenut, tiez je v poho.HV ho odporucaju ked sa musi pit viac vody. Ja ho davam dcerke alebo jej miesam dzus.

miho -ten naburany spanok mozem s kludom povedat su zubky. Ak nechces aby si zvykol na styl spanku co teraz tak skus strazit spanok napr cez den nech urcite spinka aspon 2-3 hodky lebo sa kludne moze stat,ze uz z tolkeho pretazenia nebude chciet spinkat ani v noci. A to v tomto suvise ani nehovorim o nejakom suvislom spanku dlhsom ako 2-3h. Adamko maval styl, ze spinkal 30 min a potom akoby sa nechumelilo vydrzal by aj cely den bez spanku. Ale keby si videla tie noci - no strach a hroza neustaleho budenia sa a tazsieho zaspavania. A to vsetko lebo cez den poriadne nespinkaval. Hovori sa ze dieta je odychnute ked spinka aspon hodinu v kuse. Tak vzdy ked cez den spi a viem,ze sa moze po pol hodke zobudit tak sledujem a v pripade ze sa ide budit davam kocik do pohybu.
Zaver z toho je,ze ked si splni dennu normu noc je pokojna.
Neboj,zubky preckate a zas bude dobre. Len sa psychicky priprav,ze si pospis kao zvycajne. A potieras mu s niecim aj dasienka? Neskusala si ten prasok co sa tu spominal?

mircek -no coment poviem, clovek nie ze pohori ale vyhori pri tych ktorych berie za najblizsich ☹ z toho plynie len jedno poucenie: opatrnost,opatrnost a opatrnost nadovsetko. Lebo za dobre clovek vyjde na zobrotu 😔 a to cloveka s dobrym srdcom a umyslom veeelmi boli....

mirka007
5. mar 2010

Ahojte..prosim vas nerodili ste niektora v Chelsea & Westminister Hospital?

hathor1231
5. mar 2010

baby, som sa akosi divne zobudila 🤐 mam tocaky, boli ma hlava, hrdlo. kurna,sak som nemala kde nieco chytit 😨 ale asi to bude lebo aj mara sa zobudil a hned sa bezal napit do kuchyne. ze sme mali strasne suchy vzduch doma... a aj ja som citila,ze som smadana ale kym sa mala nezobudila,tak ja dobrovolne nevstanem 😀 ale uz je lepsie... dufam,ze sa z toho dostanem. uz by nic ine nechybalo ako byt chora 😠

mihouk,mne mala lepsie spi odkedy som ju 'naucila' spat v postielke. v kociku sa mi stalo,ze sa po 20min budila s krikom 😝 takto si pospi minimalne hodku a zobudi sa vysmiata. ja si mozem nieco porobit lebo inak je to nemozneeee ani tanierom som nemohla buchnut ked konecne zaspala 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre