Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

eviska83
31. dec 2009

ahojte,
bissau - aj ja sa pripajam ku gratulaciam a zelam hlavne vela zdravicka

Nech čerti od Vas smolu odnesu a choroby stratia Vasu adresu. Velke prijmy ,nizke dane a sexu tak primerane! ...prajem vsetkym pocas celeho roku 2010 za celu nasu rodinku !!!!

mihouk
1. jan 2010

KRASNY NOVY ROK PRAJEME VSETKYM!!!

Chcem sa opytat, ako zistite ci vase dieta dostava dost jedla, ked je iba kojene??? Uz viem ze ked je hladne, tak ma zelene kaki, ale nas maly ma nieco mezdi a hrozne to smrdi. Viem, ze hovinka smrdia, ale iba kojene by az tak nemali. Neviem zacinam byt paranoidna, ci mu je mliecko dostacujuce, predsa uz ma 5mesiacov, tak neviem ci zacat prikrmovat, ci nie, rada by som vydrzala do 6mesiacov, ale nie na jeho ukor.... Nejake rady prosiiiim.

dadulka2000
1. jan 2010

dobre ranko sa praje
uspesny NR 2010 vsetkym prajem, hlavne plno zdravicka a radosti z deticiek a zivota.

my sme prave vstali,.... vcera sa oslavovalo do 3.00 hod rana, tak sme si vsetci prispali dneska. dokonca aj Ellie potiahla do 10.30. super bolo 😀, nasmiali sme sa, pripili si 2x (na slovensky NR a o hodku neskour na anglicky NR)

vcera manzel doniesol to nove auticko,.... jupiiii, tak sa idem vytesovat. big family car 😅

vonku je krasne slnecno tak sa pojdeme prejst a podaktori aj prevetrat opite hlavy,.... haha.

hathor1231
1. jan 2010

NYG,pytali sa,napisala som a k tomu len tolko,ze sa na slovensku aspon nechvalia baby friendly, brestfeeding support a podobne... ak maju natresk,tak je nefer aby na to doplacala rodicka a dieta... a uz som napisala,ze tam nepojdem a nabuduce si starostlivost zaplatim.

mihouk, ja som tiez riesila to iste... pribera ti? ak ti pekne pribera,tak to neries. ja som malu najkojila (tiez robi to iste-pozera na vse okolo a nechce sa jej cuckat) a potom si este odstriekam to zadne a dam jej to,ide to hrooozne tazko ale prave to je to najlepsie... ja malej davam baby rice (pure) do MM. do 60-80ml jej dam len stvrt cajovej lyzicky a v utorok mame app u pediatra,tak sa ho chcem spytat,ci jej uz mozem dat ozajstnu... nechcem to tlacit,ona ma zdrav.problemy a nechcem jej telicku len pritazit... niekto to neriesi,tak je to len a len na rodicoch ako sa rozhodnu. porozpravaj sa s hv,nech ju odvazi. pozri jej aj ci nema soor alebo take nieco,reflux a tak...
a to smradlave hovino, u hv mi povedali,ze je to znak infekcie, a gp mi povedal,ze hovino ma smrdiet,ved je to hovino 😒 ale mali sme testy na infekciu a boli neg... po par tyzdnoch to preslo...
a ak pyta castejsi,tak daj,mozno len rastie a potrebuje viac... malej ponuknem a ona si len 2-3krat cucne a to je viac naskodu...
nejdu aj jemu zubky? 😕

ako ste stravili novy rok???

nedaju sa mi pridat fotky,su moc velke a mne sa ich nechce zmensovat 😀 tak dajte IP s menami, ak mate FB 😉

hathor1231
1. jan 2010

a este som sa chcela pochvalit,ze mi uz nevypadavaju vlaaaasky 😀 😀 😀 😀 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😀
ked si umyvam,tak to uz nieje taka hruuuza,je to vnorme,nic estra ako predtym,ze mi od strachu 'ritku stiahlo' 😀
a tiez mam tu povestnu druhu ofinu,looks funny 😅 pepp,uz viem preco si sa tak smiala 😅 😅 😅

dadulka2000
1. jan 2010

hathor,... kukla som foto na FB, malicka je zlatucka,.... len tak dalej.
ja si neviem predstavit, ze za chvilu ma to caka od znova 🙂 🙂
dnes od rana ma pali zaha,... to bude tym ponocovanim a hltanim piateho cez deviate vcera v noci 😝

slovakia13
2. jan 2010

ahoj herecky
tak malinka sa budila iba nakrmenie-mozno naozaj rok 2010 bude lepsi 😉 😵

ste tu spominali hathor alebo kto to zlte v hlavicke ,tak moja mala ma take iba v oboci.myslela som ,ze to sa este stale supe od narodenia 😕 co na to davate?
a chrapti nam v prieduskach,modlim sa aby sme neochoreli do tych kolik . v kazdom pripade ideme k GP 7. tak uz mam zoznam s vecami co nas trapia 😔 nejak sa to nakopilo za posledne dni 😒 alebo moc malicku sledujem

slovakia13
2. jan 2010

a este ,ako rychlo vam zabrala ta gripe water? infacol som prestala davat ,mala z neho dost grckala

slovakia13
2. jan 2010

inak nasla som este tento ergo nosic :
http://www.ergobabycarriers.com/babycarriers/ca...
len tie ceny 😝
alebo potom ta satka:
http://babies-kids.pricegrabber.co.uk/baby-carr...
myslim ,ze kvietocek ma taku
baby poradte ergo nosic ,alebo ta satka

hathor1231
2. jan 2010

ahoj,slovakia.
ja som dala len olivovy olej 5hodin pred kupanim,pri kupani som jej dala samponik a vycesala hrebenom. nam sa to stratilo po druhom pouziti 😵 tak som rada... aj mne sa zdalo,ze som jej to videla aj v oboci,ale nic tam nema... tak sa jej to stratilo samo... daj si na tamponik ol.olej a sup na obocie proti smeru rastu chlpkov. mala je este malinka,tak sa ti nebude tak mrvit ako moja mala,my sme ju museli drzat dvaja 😀 chcela poziet,co jej to robim 😀
nam gw uspesne zabrala az ked sme mali cez 3mesiace, z infacolu tiez grckala,ale zabral lepsie ako gw a grckanie preslo po asi 2t...nemas pupika alebo flatulina?

idem sa naranajkovat,este by som spinkala len malej sa nesce 😲

slovakia13
2. jan 2010

hathor
ja som hore uz od 5 hodila som sprchu,ranajky lebo co nestihnem takto rano uz potom neurobim 😀
pupik ani nic pod nemam ,ale segra poslala v baliku
mala este spinka ,inak je strasne zlata ked si naprazdno cuca -mliaska to na celu izbu 😵

mzuzka
2. jan 2010

krasny novy rok vam prajem aj ja. pomalinky citam starosti, co mate s miminkami, mna to uz veru za chvilu caka tiez....

ja uz som oficialne od decembra na materskej, som zvedava co budem doma tolko robit. aspon dufam ze sa stihnem nudit a budem dost dlho do porodu cakat, lebo vcera mi tvrdlo brusko, ale po magneziu to preslo. zrejme som len bola pretazena, bol to trosku narocny tyzden.

slovakia som zvedava ako pochodis s tym zoznamom u GP, kedze je to tu tak ako je.

a ta infoska hovno ma smrdiet ma pobavila.... este ze mame anglicke zdravotnictvo, inak by sme to mi zaostale slovenky ani nevedeli.

hathor1231
2. jan 2010

slovakia,ja som si malu naucila,ze ked vstaneme,tak ju (napapanu,cistucku) dam do postielky,pustim cot mobile a musi tam vydrzat minimalne 30-40min 😵 zozaciatku vedela pomrnkavat po 20tich min,ale dneska zvladla hodku bez placu a to som ju este ja musela vziat 😵
aspon sa vklude naranajkujem,umyjem a nezacinam den hned hrrrrr 😒 nie je nic horsie...

mzuzka,cauko. davno si sa neozvla 😀 co budes robit? zranica+telka,pc+gauc- wc= super den 😀 😀 😀 chod na FB nakrmit rybicky alebo si zaloz farmu 😀 keby si mala mensie deti,tak mas o zabavu postarane,ale co ked ti este teba obriadnia 😅

a u gp neukazuj zoznaaam 😀 sa na teba pozrie ako na blbca 😀 z vlastnej skusenosti viem,oni su totiz neni schopni zvladnut jednu jedinu vec (myslim problem),ved na to im tych 10min ledva staci a ty hned vytiahnes zoznam 😀 to si budes musiet dat app od rana do obeda 😀 😀 😀
a 'hovino ma smrdiet' no comment 😝 na vazeni ma huckaju,aby som chodila ku gp a nakoniec som najvacsi blb ja 😀

kvietocek7
2. jan 2010

ahojte
vonku pekne svieti vyzera ze bude pekne 🙂
zahliadli ste tu novinku zo zvysovanim rodicovskeho prispevku?no to teda vraj sa zvysil az na 250 eur ale smola nie pre vsetkych a tiez len do druheho roku zivota dietata 😠 😠 otras tomu hovoria spravodlivost -rovno povedane ze sa netyka nikoho kto nepracoval nejako 270dni pred porodom, ani zahranicnych mamiciek ☹

tiez mam zauzivane ako spomina hath baby rano pekne dat do svungu a zostava v koliske pokial stihnem spratat izbu a dat sa do poradku teda + este dcerku. Inac nehrozi,uci sa aspon trosku byt samo a je to fajn.Spociatku sa mu tiez nepacilo ale postupne si zvykol 🙂

slovakia-tie ergo nosice su dobre ale tie ceny nie velmi pritahujuce 😝 tiez som po nich sliedila este pri dcerke dokonca sa mi podarilo si to s nou odskusat v John Lewis ale nosice su nosice a satky len satky-myslim ze satky su poddajnejsie a nosice viac pevnejsie. Preto aj kamoska -je taka zanietena na nosenie deti- tak najskor mala satku a na sk si kupila tento ergo nosic ked jej maly mal 10mes-teda uz mal pevne drzanie telicka. Inac v John Lewis su cenovo dost predrazene maju tam ten ergo nosic okolo 80libak nie viac aj satku.
zoznam u gp tiez zo skusenosti nehrozi ved ony su zostresovani riesit hadam dve veci naraz 😀 😀 skor asi zvazit v com by mohla poradit lepsie ak je dobra HV tak sa s nou poradit

mihouk-tak ako sa mate s tymi kakackami? stale na zeleno? skusala si sa poradit s annag?

mihouk
2. jan 2010

Kvietocek, uz sa to sa nasimi kakackami lepsi, ideme do zlta, ale stale je to ako hovorime "co prd to sprt". Mozno to bola ta vianocna hromada cokolady, zatial som ju vypustila a uvidi sa. A davam si zalezat, aby pil poriadne, ale je to makacka, tak ako hathor-ina Nicol, Maxima zaujima vsetko ostatne, dokonca manzel musi byt uplne ticho, lebo inak sa otaca a rozdava usmevy na vsetky strany, je to zlate, ale z toho sa asi nenaje....
Mam niekde ulozeny clanok o prispevkoch, musim sa k nemu vratit, lebo si ma nepotesila ze na to nemame narok...

A ako ste na tom vy?? Zubky sa uz risuju, alebo ako my iba kopec slin a zub ziaden??

mihouk
2. jan 2010

Slovakia kukla som fotky a Mia uz teraz vizera ako male sidielko, taka vymyselnicka....krasna.

newyorkgirl
2. jan 2010

my sa budime do zasnezeneho rana posledne dva dni sa cez den roztopi a vecer troska zas napadne 😀 ma to napadlo... dadulka vy chodite do nursery ked mala ma 3 rocky? my zaciname teraz 5teho tak som zvedava... ten sneh ma napadol, lebo teraz ked sme tam boli naposledy na play session, deticky mali v triede stolik so SNEHOM a hrali sa v tricenkach pekne ako s piesockom, potom sa triasli ako osiky, tak neviem, mam take zmiesane pocity.... kto chodite do nursery? wild aj maly mal zacat ci sa mylim? musim pohladat tu nasu skolkovu teeeemu 😀

mihouk ako pise hathor ak priberate tak to netreba riesit mozes pockat s prikrmovanim 😉

slovakia, si pridala fotocky, mala je taka chutna, aj ja uz chcem, my mozme trenovat tak s baby annabell co nikolka dostala od jeziska 😀 co sa tyka toho ergo nosica to je pre vacsie deticky isto, nie pre taketo male ako mas ty... ten TK Maxx si neskusala co? je tam ako to close ale nie za 50 ale za 17 libier to co mam ja, ale to uz som ti pisala... a co kocik, skusali ste, este v nom placka?

my sme dnes zas sami bez tatika ako kazdy vikend, aj zajtra, tak rozmyslam ci pojdeme na prechadzku do mesta, tusim sa to vonku topi tak nebude smyklavo, ale mam obavy z haldy ludi vsade zasa... bola som na silvestra troska po nakupoch este a nasmu drobeckovi som v BHS kupila uzasny tigrikovsky outfit aj topanocky na jesen, straasne chutne a sora tam bola do pokladni pomaly na pol hodky co maju 50percentne zlavy...

slovakia13
2. jan 2010

new
akurat som kukla ,ze ergo je pre vacsie babetka 😒 u nas v TK MAXX ho nemaju.kocik trenujeme kazdy den aspon na hodinku a pomalicky si zvyka ,len buda musi byt dole 😀 ,tak minule som urobila kompromis buda dole a plastenka do dazda na kociku 😀 sice svietilo slnko ale mala mohla kukat 😵
aj tvoja je kocka 😵
mihouk
radsej by som bola keby bola take kludne babo,ale aj tak ju lubim,teraz si uz aj pokecame 😀 😀 😀
a ta tvoja posledna fotka nema chybu 😵 neviem si predstavit mat 2babetka 😵
mzuka
vychutnavaj si matersku ,lebo potom mat dvojmo kolikove veci 😝 si neviem predstavit.....prajem az vas to obide 😵

slovakia13
2. jan 2010

kvietocek aku mate farbu? uz som definitivne rozhodnuta

wild.horses
2. jan 2010

nyg...my sa chodievame raz-dvakrat do tyzdna hravat do nursery. Na 3 dni do tyzdna tam pojde az od marca-aprila. No, uz sa mi to krati ☹
pa.s.

dadulka2000
2. jan 2010

ahojte
my prave prerabame Elke izbu, montujeme novu postielku (pre babatko), vsetko presuvame, potom uz len poriadit ten bordel okolo a je to. sme ready 🙂

NYG, Ellie zacala chodit do preschool minuly term, tak teraz od 5teho len pokracuje. velmi sa jej tam paci a je z toho nadsena. uvidis ze aj tvoja bude. mozu tam robit messy play (co doma ma zatrhnute 😅 ), plno pesniciek ovlada. super to je, a o to lepsie ze tento term ma 12.5 hod hradeny vladou, tak sa na to dost usetri. 🙂

slovakia, a co nepozries takeho veci na Ebay alebo Amazon?? tam ta vyjdu za facku, a uvidis ze je to skoda penazi na tych par mesiacov - myslim tym platit plnu ciastku, ked nemusis (to je moj nazor) 😉

slovakia13
2. jan 2010

dadulka
kukam ,len to co chcem je aj tam v takych istych cenach 😝 .....

slovakia13
2. jan 2010

inak mala spinka uz podozrivo dlho,az sa zacinam nudit 😨 😀

rimmel
2. jan 2010

baby ja zacinam tento sept.vysku a maly bude musiet ist do nursery..ja som v par nursery pracovala a poviem vam otrasne nieco...rozmyslame ako to vyriesime, ci bude niekto chodit k nam domov a postara sa o syna alebo pojde syn do nursery co ma muz v praci(skola) ze su tam super dve pani a malo deticiek , ze sa im tam dobre venuju..no ja neviem..mamahovori ze to bude lepsie tam, ze mu casrychlejsie ubehne ako doma s nejakou zenskou ktora na neho moze srat 😒 taka som z toho nestastna i ked to bude iba 3krat tyzdenne a nie na cely den..ale aj tak ..sak je malinky bude mat iba rok a pol ☹ ☹ ☹

mona12071
2. jan 2010

ahojte koceny este si na mna pamatate?uz dlho som tu nebola 😀 zdravim vsetky maminky a skoro maminky a zelam vam len to naj v novom roku 🙂

newyorkgirl
2. jan 2010

slovakia, keby si chcela mozem ti to kupit u nas a poslat, predsa len usetrenych vyse 30 libier neni malo 😖 ale ako chces, dnes idem tym smerom asi do tesca a nextu, tak sa len pozriem, ci to u nas maju, ake farby, este jeden carrier tam maju, teraz si nespomeniem ako sa vola, to je ale taky ako baby vak... ten stal 19 tusim

dadulka, ty mas manzela slovaka? bo uz v tom mam troska bordel, ze kto s kym 😀 nasa nevie skoro vobec AJ tak mam troska obavy, ale s detmi je rada, len sa nevie branit, ked jej niekto robi zle alebo nieco berie, a niektore anglicke decka su ako uragany, no vidim ze tie prve dni tam budem "na strazi" lebo neverim tym babam, same 18tky "pani ucitelky" a potom uvidime, mam z toho take zmiesane pocity, ona sa tam tesi, ale poznam uz jej povahu a nechcem aby bola z toho nakoniec smutna....

dadulka2000
2. jan 2010

NYG, neboj Nikolka sa rychlo aklimatizuje a anglina sa na nu nalepi, ani nebudes vediet ako. ja mam muza anglicana, tak mala steboce oboma jazykmi, je to bohove ako prepina medzi slovencinou a anglinou. vidis tvoja ma silnejsiu slovencinu,.... moja to ma tak 60:40 (anglina vedie), preto sa tesim ze 11.1. pride maminka a aj my sa chystame na SR na par mesiacov, pokial budem na MD. 🙂

catherine2505
2. jan 2010

caute baby,vsetko dobre do noveho roku!!!!!!
Slovakia,neviem ti poradit ohladom satiek na nosenie babetka,ale ked moja dcerka bola mala tiez v kociari moc nechcela byt a to z jedineho dovodu:ked das kociar na lezato stale tam zostavaju popruhy,ktore aspon na nasom kociary nie su odnimatelne tak som jej tam poskladala deku nahrubo a teraz tam vyspi lepsie ako v postielke.Uz ju nic netlaci,tak je to fajn,za pokus to stoji a usetri to peniazky,skusit mozes a uvidis.

kvietocek7
2. jan 2010

new -ja mam tiez tu istu situaciu ze doma hovorime iba po slovensky a som velmi zvedava na ten disaster ked mala pride do kolektivu inej reci a podobne tiez je tipek ze sa nebude natahovat s hrackami a radsej ich prenecha druhym. Ona pomaly posplieta nejake anglicke slova ale to vela neznamena.Nevie sa este tak prebijat a vydobit si svoje -no uvidime.

slovakia - no to teda asi nieco bude vo vzduchu ved aj maly mi spinkal v kuse 2 a pol hodky co povazujem za zaaazrak. Som straaasne rada lebo potom je aj pokojnejsi. My mame pistacio farbu. Ta satka nepatri medzi tie lacne ale urcite svojim sposobom aj preto lebo to niele len kus latky ale je uz prisposobena. Ked som na nu zamierila tak som tiez popretriasala cely net ale fakt som ju nedokazala najst lacnejsiu nez ju ponukala
http://www.naturalbabyshower.co.uk/vmchk/carrie...
vratane postovneho. Zvazovala som ci ju fakt vyuzijem za taku cenu a ine okolnosti. Prave som ju mrkla na ebay a tam je teraz na bid uz pouzita za 21lib teda tiez lacnejsie sa tazko zozenie.
Ale ak si Mia zvykne na kocik a nebudes ju chciet nosit tak to je na zvazenie za tu cenu.
Uz som ju teraz pouzila 2x tak ze maly bol posadeny tvarickou odomna a tiez som spokojna. Mame este carrier z mother care chcela by som pripadne aj ten vyskusat na porovnanie ale sama citim ze aj mne satka vyhovuje viac.
Ved ak sa da tam kde byvas zbehni si napr do John Lewis a vyskusaj si na sebe ci by si bola spokojna s pouzivanim carieru alebo pripadne satky.

mihouk- tak to je fajn ze sa vam to pomalicky upravuje. My sme s tymto chvala Bohu v poho-davam pozor co zjem 😀 lepsia volba pre mna ako sa motat po tych trenovanych gpakoch.
Iba maly je neunavny lebo papa kazde 2hodky 😝 hlavne po pol noci je ochotny sa casto a pravidelne zobudzat 😝 .

newyorkgirl
2. jan 2010

kvietocek tvoja dcerka je novembrova ako nasa? bo tie povahy ake podobne 😀 no uvidime co skolka prinesie...

baby ja prave dopekam dalsie kokosky a vanilkove rozky, dosli zasoby, no po tychto vianociach uz budem riadna gula 😀

idem o chvilku na nakupy potravin, dostala som chut na mexicky gulas so syrom a hraskom, tak sa ide varit 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre