Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

slovakia13
5. mar 2010

baby ani my uz nespime cez den max 3x po pol hodke a je hore

mihouk
5. mar 2010

slovakia ani my nespime, naposledy spal viac ako 30min, ked sme boi 1x na joge. 20-30 min maximum, ak ovsem nekocikujem, ale aj to ho viac premaha zvedavost ako spanok...

kvietocek7
5. mar 2010

kazde dieta sa vie naucit spinkat to je pravda ale nie sposobom akym je to v tej knihe. Je to dost traumaticke a nie jedna skusenost hovori ze to moze byt instatna kava.Kamoska takto trenovala a aj to zjavne islo ale ked mala jej mala 14 mes museli ju uspavat na rukach!!!! prosim pekna. lebo metoda zaspavania trochu si poreve a od unavy z placu zaspi nevyzera byt jedna z najzdravsich. Kazde dieta sa nauci spat ale na to potrebuje aj cas a vek.

mzuzka
6. mar 2010

slovakia, my sme mali v oktobri pokazene kurenie (bojler) , najskor tyzden hladali suciastku, lebo je to tip bojlera, co sa uz nevyraba, ked nezohnali, landlord dal suhlas na kupu a vymenu bojlera, ale bolo treba cakat aj na povolenie od plynarov a ti kym prisli, neopravitelny bojler zacal vecer pred dnom vymeny po 2tyzdnoch nekurenia a naseho mrznutia sam od seba kurit 🙂 a fachci do dnes. ti co ho boli 2x opravovat, nechceli verit

hathor1231
6. mar 2010

kvietok, asi si to necietala. tam je doslova napisane,ze neodporucaju dieta nechat vyplakat, ci uz preto,ze chce rodicov alebo od hladu/smadu! kniha je dobra na to aby si pochopila preco sa dieta budi, ake ma fazy spanku. nie je to ziadna veda,prosto miminku urobis rezim, teda bude mat naucenu unavu, nie je to o placi,ze ten ho unavy ale ma naucenu unavu a potreba spanku je vacsia ako chut ziapat na rodicov. tiez je veeelmi dolezita atmosfera, dieta sa musi citit lubene a chranene. ak ho hodis do postielky a buchens dverami,tak je jasne,ze bude ziapat odusu. ale ak sa s nim pomaznas,das mu pusu,je to ine...
ja som malu dala do postielky,napapanu,prebalenu, unavenu a do 15min spala! ani nemukla. a to iste vecer,teraz prosto len na nas kuka ze aby sme odisli a nechali ju napokoji...
kazde mimi je ina natura a poviem ti,ze mala dokaze ziapat teda nehorazne ale pri zaspavani je kludna a neplace vobec!!!
ziadny rodic nic neda ak skusi mimi nechat zaspat same. ja som zistila,ze malej to doslova takto vyhovuje a prave hupanie a nosenie ju rusili a nemohla poriadne spinkat.
nerob zo mna sadistu...

monika.c
6. mar 2010

baby,ked sa tu bavite o tom spani,z vlastnej skusenosti mozem povedat a potvrdit slova kvietocka,nas maly bol velky nezbednik v zaspavani a hathor,rezim mal teda super,do roka spaval 2x denne,potom len raz a to vzdy v ten isty cas a vecer to iste,len akosi ma chcel mat vzdy pri sebe 😉 je to zavisle hlavne od jeho povahy a temperamentu,pretoze si myslim,ze nas luky bol a je milovany najviac na svete 🙂 teraz precitame rozpravku,ja odidem z izby a on pekne zaspi 😉 ja len dufam,ze nase druhe babo bude kludnejsie a ze bude spavat ako moja neterka 😵 tu sestra polozi do postielky a spi a to ma len 6 mesiacov a prespi 7 hodin v noci v kuse 😉

slovakia13
6. mar 2010

baby
moja segra tiez polozi a maly spinka .to ja prve 2mesiace hodiny a hodiny nosenia na rukach a teraz mala musi byt na ciciku 😒

gaby0205
6. mar 2010

Ranko babule, hlasim sa, STALE kinderko! normlane mam cely tyzden take zvlastne bolesti ako keby som citila ze a uz je to tu a nic! Tak tie co ste vraveli ze porodim v osbotu tak dufam ze mate pravdu...leeeebooooo ? 😉 tak ja len tak..ozvem sa ak by nejaka news..pekny vikend x

hathor1231
6. mar 2010

slovakia, daj jej este cas. je este primala 😉 potrebuje maminku. dieta je az od 6m schopne rozoznat rozdiel medzi dnom a nocov... a vo stvrtom mesiaci prespavaju miminka najviac. u nas to tak aj bolo, prespavala mi celu noc a k tomu aj cez den 4-5hodin!!!

monika, ja som velmi nepochopila aky ste mali teda problem... ved ti spaval ako ma (2x,neskor raz). teraz precitas rozpravku a spi sam,ved to je presne ako ma byt...

newyorkgirl
6. mar 2010

hathor mozno hovoris o inej knizke nie? ja som citala to co pise kvietocek a ta bola o vyplakavani, teda ma to len tak napadlo, tiez som to nedokazala riesit tak vtedy, ked bola Nika este mensia, nechat ju revat v postielke kym zaspi... ona sice nikdy nepotrebovala nosenie ci hojdanie, ale aby bol niekto pri nej kym zaspi...

nas caka prechadzka bo nemame dobity plyn a tatik v praci, takze padame na postu doobeda kym nam zavru 😅
inak s tym kurenim tu maju problemy tusim vsetci, nam prerabali cele kurenie v lete a potom ked sa zacalo kurit radiatory odchadzali jeden po druhom, co nevedeli zvladnut ten silny tlak noveho bojlera ci co... takze nam este tie povymienali a odvtedy chvalabohu pokoj

slovakia13
6. mar 2010

hat
ona v noci spinka,len cez den je problem.mne to neva ,len nic neurobim....

baby mate skusenosti s water meter? ja platim 56libier mesacne a proste neverim ,ze tolko s malou spotrebujeme.vcera som volala do vodarni a neda sa nic robit ,ze tolko je vyratane na nas dom.jedine dat meter a platit presne za tolko vody kolko spotrbujeme.problem je ten ,ze uz ked sa raz da meter uz sa neda prejst spat .....tak teraz neviem ci dat ,alebo nedat...

saza007
6. mar 2010

Gaby - ja som vravela ze v sobotu alebo v nedelu - este mas 1 den cas. Zajtra ta to isto chyti 😀

Mihouk - nas maly tiez velmi nechcel spavat v postielke. Robila som to tak, ze som ho na obed ulozila, vacsinou pospal asi 30-40 minut a potom sa zobudil s placom. Akonahle som ho zacula, isla som za nim, bez rozpravania obliekla do winter suit, sup do kocika, zastrela som mu vyhlad velkou plienkou vozila zvysok casu (do dvoch hodin total spanku). Vacsinou v kociku este zalomil. Postupne sa tie intervaly spanku v postielke zacali predlzovat, zobudil sa po cca 50 minutach, hodinke. Vzdy ten isty postup. Teraz uz niekedy prespi aj dve hodinky v postielke. (samozrejme nie vzdy).
Tu knihu od Ferbera som necitala, vela ludi ju chvali. je na kazdom rodicovi, cim sa riadi. ja za vyplakavanie nie som, ale je velky rozdiel, ked dieta mrnci 10-15 minut kym zaspi (to je uplne normalne) alebo ked ho nechaju rodicia 2 hodiny revat o zivot mily. Nikdy by som to malemu nespravila. Pochybujem, ze Ferber by radil takyto postup.
ja som maleho na zaciatku uspavala na fitlopte, niekedy aj hodinu. Len mrncal a mrcnal. Potom som si raz po nocnom krmeni musela odskocit na WC, tak som ho hned supla do moses basketu, mrncal asi 5 minut, a ked som sa vratila, sladko spal. Inak by som ho na tej lopte drncala este hodinu. A on chudacik chcel byt v klude v kosiku. To bolo moje osvietenie 😅 Teraz ma skvele obdobie, len co vidi svoj gro bag, tak sa potesi, ze ide spat. ani nemukne.
hathor - u nas to bolo presne naopak, vo 4 mesiaci sa budil dost. Ale to bol jeho major growth spurt. 😅

hathor1231
6. mar 2010

seza, ta kniha je napisana detskou psychologickou a ferber len spolupracuje (on vyvynul metodu ale ona to s nim spisala). vola sa to kazde dieta sa vie naucit spat...
a tam je zasada,ze ak dieta nezaspi do hodiny maju ho rodicia zobrat z postielky von. musi si prosto zvyknut,ze v postielke bude sam a ze sa mu tam nic nestane,odtial je uz len krocik ku spanku. a tiez ho rodicia chodia utisit ak place, v pravidelnych intervaloch (3,5,7,10minut)... v tej knihe sa neodporuca dieta nechat dlho plakat lebo sa to vraj moze pretiahnut na extrem, niektore deti si pomyslia,ze musia plakat dlhsie aby dostali co chcu a su potom schopne revat aj 2-3hodiny!!! jedno vraj zvracalo zakazdym ked nieco chcelo,prosto si strcilo prst do ust!!! takze nase su este zlaticka 😅
a tiez som si myslala,ze potrebuje aby som ju uspavala a prave naopak,ja som ju rusila,ona bola schopna zaspinkat aj sama,bez placu...
mala mi spi uz hodku 😵 ked som k nej prisla a este nespala,tak na mna zamrncala aby som isla prec 😅

podla mna,je dolezite aby boli aj rodicia vpohode,co z toho,ze chodis strhana a unavena? len co si nervozna a male to chyta od teba. nie je nic krajsie ako dieta ulozit,dat mu pusu a ked sa prebudi tak vidiet ake je na seba pysne ze to zvladlo 😵 odkedy mala takto cez den spinkava som aj ja pokojnejsia lebo ju hupat v kociku 45minut aby vobec oci zatvorila a po 20minutach ju zase hupat nech si pospi aspon 30-40minut je hruza,ved tak sa neda nic urobit a hlavne sa budila unavena a nevyspinkana...

hathor1231
6. mar 2010

slovakia, my sme mali na starom pausal- to bolo 120 na 6mesiacov (pouzili sme kolko sme chceli) !!! a tu mame kolko spotrebujeme a platime 60 kazde 3mesiace!!! a to teda nesetrime. sprcha,kupanie malej,pranie,umyvnie,to este marek umyva auto. takze to mas asi dost predrazene. alebo je tam voda taka draha. skoc sa spytat susedov,kolko platia... ci je to fakt take drahe alebo mas len ty moc drahe lebo je to dost brutus 😝 ...

bealondyn
6. mar 2010

gaby moja, ty este furt nic?! 😒 nechcela som ta otravovat mobilom, ze mozno uz si v nemocke, no ale malinkej sa este nechce... inak dnes hra chelsea doma o stvrtej, takze radsej ti to doprajem zajtra! 😀
drz sa papa

newyorkgirl
6. mar 2010

slovakia aj my mame ako vravi hathor cca 20 na mesiac a neobmedzenu spotrebu mame Anglian Water, neviem ci si mozte vybrat, alebo proste zalezi kto je vo vasej area, ja som sa o to nikdy nezaujimala, ale mi to je divne ze platime tak malo a spotrebujes kolko chces a to co ty hovoris to je DES teda, ze sama mas tolko platit... isto si to nejako pozistuj a vybav, sa ti to znizi podla mna aj ten meter teda ked uz...

mzuzka
6. mar 2010

ahojte, mam veliku prosbu, nemohli by ste mi niektora poslat na email prelozeny rodny list ak ho mate v pC? osobne udaje mozete vymazat, ide mi o tvar prekladu, ak nahodou.... nech sa tu s tym nemusim trapit sama ☹

my napr. mame thames water a kto ma 3 a viac deti, tak ma vodu zadarmo....

my zatial spime v pohode, zaspavaju sami spolu v postielke. mozno preto ,ze su dvaja a vlastne su ako aj v brusku, tak mozno preto.

ja kee si spomeniem co vsetko som musela ohladom spania preskat s emanom a co citam tu , tak sa desim, ze ak to niektoreho chyti, jooooj.

gaby nedelne deti vraj byvaju deti pod ochranou boha 🙂 su to vraj jeho milacikovia 😉

mzuzka
6. mar 2010

este som zabudla, ak by sa nasla niaka dobra dusa , co ma ten RL v pC tak tu je moj email renson1@azet.sk

slovakia13
6. mar 2010

nechapem ani ja na starom dome som platila 35 a neobmedzena spotrba 😅
teraz som kukala statement a takym malinkym tam je ,ze ak poberam benefity tak by som mala mat nejaku zlavu v pondelok volam znovu....vobec mi to nepovedali ked som volala v piatok 😠iba stale do okola ,ze su tu velke travniky a preto je tu tak vela.vobec ju neinteresovalo ,ze prave moj dom ma travnik najmensi. suseda mi teraz hovoila ,ze platila presne ako ja ,teraz uz maju water meter mesacne platia 30 a nikdy este nedoplacala .ma 2 deti
asi voda vo walese je zazracna 😠 😠 😠 ked je tak draha

hathor1231
6. mar 2010

mzuzka, aj moja mala ja v nedelu 😀 a veru ju boh chrani,ved to by som ju uz poslala dolu vodou v prutenom kosiku 😀
a isto sa citia v bezpeci,ved maju jeden druheho a dokedy takto mozu spat?
slovakia,isto s tym nieco porob. ved to nie je normalne. nas pausal aj meter vysiel narovnako. ale ty isto nespotrebujes tolko,tak is daj radsej meter 😉 i ked ako by to bolo,isto si to nazenu na chargoch 😝

mona12071
6. mar 2010

ahojte babule moje mam divne bolesti uz asi 4 hodiny neviem ci su to poslove alebo nie mam to nepravidelne ale niektore dost boleli 😒

monika.c
6. mar 2010

hathor,my mame o chvilu 5 rokov,takze teraz uz problem so zaspavanim nemame,ale do 2 rokov som si uzila svoje a najma ked sme sa dojcili ☹ aj ked Luky vecer zaspal v pohode,o nejaku hod.alebo 2 sa zobudil a bolo zle,ked som nebola v izbe,spustil taky cirkus,ze az 😒 potom pomohlo len dojcenie a cez noc sa to zopakovalo aj 3 x,bola som na smrt unavena a preto dufam,ze nase druhe babo bude kludnejsie 😔

monika.c
6. mar 2010

moni,mozno sa ti uz zacali kontrakcie ,tie su najprv nepravidelne a postupne prejdu v pravidelne,v 20 alebo 15 min.intervaloch,ak sa tak nestane,potom to boli len poslickovia,aj ked,pokial ich uz mas 4 hod.na poslickov je to dost dlho,si myslim 😒 mozno zajtra uz budes mat maly uzlicek pri sebe 😉 budem na teba mysliet
slovakia za tu vodu platis fakt vela,my mame anglia water a platime pausal 220 libier za rok 😉

mzuzka
6. mar 2010

HATH neviem do kedy, do kedy budem mat pocit ,ze im to nevadi.podla mna tak max 3 mesiace, ale kam by som dala druhu postielku, to teda netusim, lebo u nas je uz vsetko full. ak nedostaneme tern council house, sme v ..... pretoze vacsi dom platit nestihame ☹

certified copy of an entry pursuant to the birth and death registration act 1953 - nemohli by ste niektora kuknut ako ste prelozili tuto vetu?

ja som to preloziala '' overena kopia zapisu narodeni a umrti podla registracneho konania 1953

ale zda sa mi to take blbe

mzuzka
6. mar 2010

a este sa chcem opytat, kedze mam v angl. RL adresu tu v uK mam ju dat aj do Slovenskleho RL? nebude s tym potom problem, ked budem chciet zapisat deti na trvaly pobyt na sR?

mona12071
6. mar 2010

moni-preslo to po kupely horkej sa mi ulavilo ale myslela som ze uz je to tu aj 2x som bola na velkej wc no a teras je klud
este jedna otazocka babulky moje kedy vam odysla zatka?mne este vobec
ale myslim ze ona nemusi odystdlhu dobu pred porodom moze aj pocas nie?

mona12071
6. mar 2010

tak mne doslo teras za vodu za pol roka 290libier 😠

mihouk
6. mar 2010

Ahojte, akurat som vsetko docitala. Boli sme na dlhej prechadzke a ten kubo nie a nie spat, vseto ho zaujima... a maminka len nadavala, lebo sme kupili novy domcek a ja truba som isla kuknut skratku z Tesca (plne nalozeny kocik) a skratka nikde 20 minut som tam behala a k tomu vsetkemu byvame na kopci. Juj ako ma vsetko boli... 😝 😝 😝
My so zaspavanim vecer problem nemame,nakojim ho a ked este nespi, tak ho dam do postielky a o chvilku je tuhy, len sa casto budi v noci, posledne noci to nebolo az take hrozne, lebo hned ako sa v noci napapal, tak zaspal, ale predtym nechcel ani spinkat ani nic, iba na rukach. No uvidime... a rano o 6 uz culy kuka, ideme do obyvky, tak si na gauci urobi svoj brloh (vseto co dociahne ma pri sebe, strasny bordel) a o 20 min na to chce mliecko a zaspi na mne.
Ale pekna diskusia sa tu rozprudila. Ozaj este by ma zaujimalo o kolkej rano vam pokladiky stavaju????

newyorkgirl
6. mar 2010

mona aj vy dost platite za tu vodu teda...

mzuzka vsak pekne si to prelozila, co sa ti nepaci? 😀 ja by som ti rada pomohla, ale nemam este skusenost teda...

slovakia vy tam mate automaticke zavlazovaky? ze mas velky travnik, tak plat, to je dobre pravidlo 😅

mona ja ani neviem kedy mne nejaka zatka odisla teda pri prvej, takze vsimnut si to ani nemusis a nemusi ti to veru dlho pred porodom, moze aj ked sa to uz rozbehne...

mzuzka
6. mar 2010

mona mne odisla zatka v nemocnici a asi o 10minut so mnou leteli na salu.

ste ma donutili sa kuknut kolko sme platili za vodu my. tak za rok to vyslo 267libier.

no ako tak som ten list prelozila, ale neviem neviem, ci dobre. take vyrazy a taky slovosled som vypotila.... nie som si vobec ista 😒 ak sa mi ozve niektora, co to uz ma s=za sebou, joj, dakovala dakovala velmi...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre