Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

kvietocek7
17. máj 2010

vidim ze sa to tu opat hemziii gratulaaaciami 🙂 🙂 🙂 dalsi anglicky slovacisko 😅
tak vsetko naj newyg 🙂 🙂 🙂 🙂 nech ste zdravi a hlavne vam dlho vydrzi mliecko 🙂 🙂 VITAJ RISKO 🙂 🙂
a super super sice si si ponadavala 😀 😀 ale zvladla si bez epi 😉 😉 (ved co ta tu uz dlhe mesiace citam aj som si myslela ze by si to mohla bez epi zvladnut). Ja som si tiez pohromzila ale som happy, ze ziadna epi nebola, hoci som v poslednych chvilach kricala ze uz nech ma hoci aj rozrezu na cisara.Tak ma ukecali asi ako teba, ale vsetko bolo nakoniec chvala Bohu ok. Druhy porod mi tiez dal zabrat viac ako prvi 😝
a okrem ineho ta epi vela pozitiv fakt nema .... Mamka ta ti musi byt asi aj paf, ze si prisla z porodnice akoby na pockanie. Asi dobry nezvyk, vsak?

miho -tak ako co noveho? spinakte, papate dobre? a uz aj behate?

hat-ja som prave vcera citala kopec clankov o tom ci dat dietata na nozicky -teda ho postavit ked sa uz same dviha-a tiez sa na mnohych miestach vysoko neodporuca,nakolko sa moze nespravne naucit chodit. Nasledne zo zataze mozu vznikat aj ploche nohy a ine problemy. Tak si myslim,ze nielen spravna obuv ale aj predcasne stavanie deticiek na nohy moze sposobovat take trouble.Ale inac dobry clanok 😉

gaby0205
17. máj 2010

New tak aj mi sa pripajame s Livi, gratulujeme. Risko vytaj medzi nami 😀

Hat mlieko mam ale nie dostatok tak som sa rozhodla prikrmovat raz za den a to prede tym ako ide Livi spat okolo 9pm spava lepsie.

pekny vecer babule x

etuska
17. máj 2010

Nyg-Risko je veru krasne baculate babatko 😵 -nadherny chlapcek 🙂

mihouk
17. máj 2010

Kvietocek, maly ma take hrozne obdobie, iba stale chce byt so mnou, mrnci, je to dost unavne ☹ , ale zaroven vymysla, este nechodi, len zrychluje lozenie, schody hore ho este nelakaju, celu telku mame dochytanu od malych prstekov, lebo vie ze akonahle sa tam priblizi, tak sa vypina a to ho bavi. Stale hovori mama-mama, ne-ne, tata vie ale nechce sa mu, tata hovoril stale asi tak 3tyzdne dozadu, teraz sa s tebou hada, ked mu povies tata, on na to ne-ne mama-mama a najnovsie vie ako robi konik. Spanie je kapitola sama o sebe. Kamoska niekde citala ze spavanie s rodicmi (co-sleeping) je teraz velmi IN a my ideme s dobou 😝 😝 😝 Este to velmi neriesim, lebo zaciatkom jula ideme na Sk, takze ho nechcem pomotat, ked sa vratime ide do vlastnej izby.
A vy co?? Co robite, vy asi napredujete rychlejsie, Evicka ho uci co?

wild.horses
17. máj 2010

nyg...gratulujem. malinky je naaadherny!!!!
mihouk...my tiez stale spime spolu s mladym a kojime v noci. separation anxiety mal hrozne silnu okolo 12 mesiacov. islo to az tak daleko, ze jeho vlastny otec sa ho nemohol ani dotknut aodomna sa nehol ani na krok, bol ako prirasteny ku mne asi 3 tyzdne.
teraz je uz absolutne ok, aj skolku ma rad a uziva si ju.
drzim palce

newyorkgirl
17. máj 2010

babule moc dakujeme za gratulacie, sme to prezili nejako 😒
mne vcera o deviatej vecer vo vani odtiekla voda, tak sme sa zbalili pomaly a nachystali, a pred desiatou sme boli v nemocke... midwife ma vysetrila a hovori ze som na 5cm a ja som mala strasne slabe kontra, tak som rozmyslala, ze co ta epi, a slovakia bola jedina o kom som vedela ze mal EPI, lebo mna hned ta midwife odhovarala, ze to sa do chrbta tam ku mieche picha a ze musim lezat, mozem byt ten den ochrnuta a bludy proste vsetky RISKS, ktore som davno vedela aj tak... no tak nam nechala par minut s muzom a ja som si povedala, ze OK zatial budem mat gas... v porovnani s prvym vyvolavanym porodm, mi to fakt prislo OK, tak som myslela, ze ked sa to pohlo samo, bude to jednoduchsie a mozno fakt bez EPI bude pohoda... na lopte sa mi nedalo sediet, tak som len chodila okolo postele s muzikom, ten mi hrial krize a dychala som sem tam ten plyn... potom neskor ked to pritvrdilo tak som si musela uz lahnut, lebo som chodit nevladala, vobec sa mi nezdalo ze ten gas pomaha, mne to prislo ze bolesti citim, ale sa tak sustredim na to dychanie a potom som taka opita ze to je taka porucha vnemu... neskor som to uz nezvladala, prisli ma pozriet a hovoria ze som tak 7-8 a to uz ma dost tlacilo do konecnika... dali mi nejaku injekciu na oddychovanie medzi kontra, tak cez kontra som dychala plyn a potom som bola ako odpadnuta, no divne to bolo cele teda... 😀 pytala som sa stale muza, kolko je hodin, midwife ze kolko som cm a ako dlho este, no hruza... je pravda, ze midwives asi 3 sa vystriedali boli strasne zlate hovorili mi relaxacne techniky, velmi mi pomahali... no a potom sa zacali zhasinat svetla a ja ze teda konecne budeme tlacit, moje vykupenie, no to boli uz 3 hodiny rano, co mi prislo nekonecne, lebo aj to vraveli ako som prisla ze to moze trvat pol hodky ale aj niekolko hodin cele este.... Niku som vytlacila na 3 razy tak som sa tesila ze wow konecne to bude finished... no a teraz prislo to najhorsie... oni mi kazali tlacit len cez kontra a ja som ziadne v bruchu proste necitila... a ked som tlacila tak doprazdna, tak to neslo, hlavicka ma strasne tlacila a ja som nevladala a nemohla tlacit, to bol taky hrozny pocit beznadeje ze az... tak konecne chapem ked niekto povie ze dlho tlacil, lebo ta posledna pol hodka bola desnaaaaaa, myslela som ze to nikdy neskonci fakt, preto si myslim, ze oba porody som mala komplikovane v inych smeroch... som nesmierne rada, ze to mam za sebou a ked ho vytiahli a dali mi ho na brucho tak som dakovala bohu ze to mam za sebou ze az... aj tym midwifkam a hovorim ze ich obdivujem, ze maju taky hard job, lebo clovek v tej bolesti je niekedy vselijaky a oni to musia psychicky zvladat a fakt keby rodim na SK tak chcem asi osobnu dulu pri porode, lebo oni presne vedia co kde ako, manzelik bol velka opora ale to tak masaz krizov, podat vodu, gas a drzal ma za ruku, podporoval slovne, ze to zvladnem, ze uz sme blizsie k riskovi a tak, ale oni vedeli co robit aby som to "prezila"...
tak baby ja ked za nejakych sto rokov budem mat posledne vybavujem cisara asi 😅
prominte ze je to chaoticke, ale som fakt nevyspata este 😀 starostlivost hodnotim super naozaj, ale hovorili ze noc predtym tam mali plno a vcera zas skoro nikoho, takze som mala stastie... na to aky je maly velky, nemam ani nastrih a ani jeden stich, co na SK by sa mi isto stat nemohlo, tak dufam, ze sa rychlo zahojime a rychlo pride mliecko, lebo maly je hladosko poriadny cucko teda 🙂 newborn vecicky su nam ledva dobre, ciapky 0-3 male, cize mozme kupovat 3-6 😅

etuska
17. máj 2010

Nyg-tak super ze to uz mas za sebou 😝
Ja som zvedava na ten moj porod-kedze maly bude asi tiez riadny valibuk 😝 Uz som aj MM vravela ze zvazujem Epi a nejako ma neodhovara 😝
Tak sa drzkajte a hlavne si oddychni.Si velka bojovnicka,ze si to tak super zvladla a este aj bez nastrihu.klobuk dolu 😵

newyorkgirl
17. máj 2010

etuska, fakt treba pocuvat svoje telo a ja som vedela, ze ten koniec nezvladnem, strasne som bola vycerpana oproti Nikolke... aj ten porod prvy mi trval od prasknutia vody po porod 6 hodin a tento 6,5 co mi prislo teda dlhooooooo 😅 😅 ja som to baby hovorila, ze mne to moje deti daju vyzrat na porodnej sale 😀

etuska
17. máj 2010

Nyg 😀
ja som mala pryv porod 4hodinovy (od "pustenia vody") 😝 -a to bola Miška take akurat babatko 3,2kg 😝
No bezim do sprchy,lebo ma taaak bolia krize 😝
bru nocku

slovakia13
17. máj 2010

NYG
sorry 😉 ale uz sme spinkali a zvuky boli vypnute 😀 😀 😀 ale super ste to zvladli aj bez epi 🙂

mate niektora kocik lunamix? neviem sa rozhodnut ci silver cross alebo lunamix 😅

mona12071
17. máj 2010

new -zvladla si to suuuuper este raz gratulujem
holky ked pocujem kolko hodin ste rodili tak ja si pripadam ze som asi jedina od prasknutia vody som mala porod 18 hodin a to kontra po 5 minutach a az po niakych 12 hod som dostala epi nakolko som sa nemohla skor dostat na izbu bolo plno 😠

slovakia13
17. máj 2010

mona
ja som bola na tom tiez tak nejak .kontra jedna za druhou uz o 23 zacali aj tlaky a mala sa narodila az na druhy den 14.38 ja si nemocku pochvalujem aj starostlivost bola super 🙂

mihouk
17. máj 2010

Wild, ze 3 tyzdne 😅 😅 uz to mame aj mesiac-dva, odkedy sme sa stahovali. Je pravda ze je so mnou 95% casu, lebo MM vela pracuje, aj tuto sobotu som mala private job, tak som sa tesila ze chlapi budu mat pansku jazdu a drahemu zavolali z roboty a uz bol maly u mna v aute. No snad to coskoro prejde a on nebude taky mamin cecok, lebo ked je medzi detickami, tak sa hra, ale obcas len tak pride v strede hry a musi ma objat 🙂

New, super si to zvladla, este raz gratulujeme 😀 😀 😀

mickey85
17. máj 2010

ahojte baby, super ze som nasla toto forum. Ja som tiez v anglicku v southamptone, sice rodit budem v portsmouth. Je tu niekto z okolia?
Zajtra ma caka scan, vedeli by ste mi poradit, na co sa mam pytat, co sa vlastne v 20tt zistuje? Dakujem.
Ja si to tu neskor docitam, aby som bola in 🙂

kvietocek7
17. máj 2010

mihouk -no to teda,to obdobie iba mama - co spominas je u nas dost caste 😝 aj Adamko ked ma sajbu tak nikto neuspeje.Je to fakt narocne -ale prezijeme 😉 Spanok to same a to iste, tak to riesim,ze ked uz nevladzem nechavam ho pri v noci pri sebe. Inac sa snazim aby ked sa rano prebudi zistil,ze je v postielke. Myslela som si,ze sa budi koli hladu ale vobec nie, tak dufam,ze uz ked zacne viac telesnej aktivity stvornozkovanie ci chodenie tak snad ho unava polozi a konecne prespinka tuzobnych aspon 4-5h. V premiestnovani -takmer to iste. Preplazit sa preplazi kde sa mu len zapaci, uz sa aj z toho jeho hupkania sa na kolienkach akoby startoval 😀 -posunie sa vpred-ale potom skonci pri plazeni. Hoci ked ho postavim, ma iny zaujmavejsi obzor drzi sa, ale nechcem aby sa to v nom pomylilo kedze uz mozno skoro sa zacne stvornozkovacka. Evicka ,ta mu vela rozprava, chces adamko tuto hjacku alebo tuto? a tak mu ukazuje, sem tam zaspieva pochomolene pesnicky, ale najradsej ho rozosmieva specialnym sposobom zacne kricat,piskat a on ma z toho zabavu,ze sa obidvaja idu zajst od smiechu 😅 No a on sa ju potom snazi napodobnit 😅 😀

z_vesela
17. máj 2010

Ahojte...

akurat sme doma z NCT classes..a musim povedat ze boli naozaj dobre..najprv som si myslela ze to bude len o networking ,ale naozaj sa zda ze budu aj uzitocne..

new - tak co by si odporucala pytat epi alebo nie? ked ja som z toho uz jelen..radsej pytat aby som dlho cakat nemusela, alebo uvidim ze co a ako?aj ked musim povedat ze 6,5 hodiny oproti tym co maju 12 -18 hodin neznie zle..nam dnes povedali ze nam zelaju aby to travalo tak 8...tak ja uz fakt neviem..len dufam ze taketo veci su dedicne a pojde to tak jednoducho ako mojej mame 😉..

vitaj mickey..tak uz nie som len ten 'zelenac' - niekto pride aj po mne 😉).

mickey85
17. máj 2010

ahoj z_vesela...tak ja som uuuplny zelenac, konecne som sa registrovala aspon na nejake forum a zhanam info. Velmi sa tesime na babatko, obidvaja sme slovaci a moc toho neviem, ako to chodi v UK, sice neviem ani ako to chodi na SR 🙂
Tak sa veeelmi potesim, ked budem citat vase skusenosti. Ty uz mas za sebou ten hlavny scan, ako to dopadlo?

mihouk
17. máj 2010

Kvietocek, takze aj vy ste in v co-sleeping 😝 , najlepsie bolo vcera, isla som spat, maly v postielke, zobudim sa, cecok vonku a maly pri mne, nic medzi si nepamatam, ale tiez sa viac-menej snazim, aby spaval v postielke, no ked sa neda, tak sa neda 😅
To lozenie som myslela stvornozky, lebo u nas sa nelozilo-plazilo, u nas sa skakalo na zadku a potom hned stvornozky a zatial mu to staci. Musi by super ked sledujes tych dvoch sa hrat a smiat, idem sa popukat ked a Maxim rehoce a vidiet to dvojmo 😀 😀 😀 😀

Mickey vitaj 🙂

Z vesela, a ty si sa kedy pripojila, zda sa mi to uz dobre dlho, no ale pamat mi nesluzi na moju obranu. 😝

kvietocek7
17. máj 2010

newyg -tak ti teda poviem,nacisto podobne akoby som sa citala s tym tvojim porodom. Midwifes,manzelik a to vsetko okolo toho pochodovanie okolo postele,tlacenie u mna 40min bolo fakt nekonecne 😝 ...Ja som ten gaz and air nechcela, lebo jedna kamoska mi spominala presne to co pises,ze aj ona bola z toho poriadne oblbnuta 😝 takze to ani netlmi bolest skor oblbne zmysly.
Ale super ste zdravi a bez komplikacii.Dobre sa vyspinkajte 😉
vesela -presne ako hovori newyg skus viac vnimat telo . Ono tym,ze to utlmi bolest memusis citit kontra a potom. je tazke nieco ovladat. Kamoska pri prvom mala epi a teraz ked sa jej nedavno narodilo druhe tak bola bez epi a povedala ze je to max rozdiel lebo sa viac citila a dokazala to aspon ako tak ovladat.

kvietocek7
17. máj 2010

mihouk -no to co-sleeping ze je in to pocujem teraz prvi krat, pre mna je to uz krajnost lebo som bola taka vystavena,ze fungovat aj cez den popri Evicke zacinalo byt nonsens 😝 . Jeeej jj tak aj vy potom mate taky iny styl akoste zacali stvornozky, lebo evicka ta absolutus ani plazit ani stvor rovno sa postavila na nozicky a zacinala chodit. Az spatne ked uz chodila tak sa tiez tak cudne posuvala,ze si podsadla nozicku 😀 S Adamkom trochu cvicime na fit lopte aby sa mu spevnoval chrbatik tak aj z toho ma dobru zabavu 🙂

peppapig
17. máj 2010

Caute babule, nejak jsme dneska busy...nakup jidla (nanavidim), park, vareni, obehavam obchody s kolama (chystame se poridit nove kola plus traier pro M, jsem tlusta jak vepr od doby, co M neni v kocaru, protoze prochazky at uz dlouhe jsou chuzi sneku, takze zadne spalovani kalorii nehrozi) a jeste jsme stihly fish&chips u te nasi slane zatoky 'plaz' 🙂 Konecne bylo dneska pekne teploucko, koukala jsem predpoved na konci vikendu zatim hlasi 23'C woop woop

new...jeste jednou gratuluji, Risko je uzasny chlapik. Preji hodne zdravicka a krasnych rodinnych chvil. Porod jsi zvladla na jednicku a je super, ze vas hned tak pustili domu. Jak se na bratricka tvari Nikolka? Oddychujte x

Co sleeping je fajn vec, ale nam to docela dalo zabrat. M spala krasne sama do 6 mesicu, pak prislo stehovani a s nim i separation anxiety, nove prostredi, takze zacala spavat s nama a pak jsme se ji horko tezko 'zbavovali' skoro 2 roky. Ja jsem nemela ani srdce ani nervy na to nocni rvani, kdyz jsem M zpet pokladala do cotbed. Takze drzim pesti holky

mickey, vitej. My zijeme v Sotonu 🙂, rada se seznamim (neznam tu zadnou ceskou dusi)! Pres konika jsem se seznamila s jednou kockou ze Slovenska (Natalia), taky ziji v Southamptonu, ale jeste jsme nemely sanci se setkat. Tak muzeme naplanovat neco ve trech 😉 Proc nebudes rodit v Princess Ann? At ti vyjde scan a vse je v poradku!!!!

mickey85
18. máj 2010

tak to je super peppapig, musime nieco zorganizovat, velmi rada sa s vami stretnem. Prave sa vyberame do Portsmouthu, mame appointment na 10:30. O Princess Ann nic neviem, ty si tam rodila? Mala som zname, co rodili v Southamptone a neboli spokojne, ale ta princess ann je asi nejaka sukromna, ci co.

mona12071
18. máj 2010

tak holkyyyy uz mamedatum svadby 30.october 😀 😀

natalia777
18. máj 2010

ahojte baby, mona gratulujem obcas vas tu citam hlavne ked som bola tehotna 🙂 tak gratulujem ku svadbe a kde sa budete brat?

mickey ja som ta zo southamptonu co pisala peppapig a musim ti povedat, ze som rodila v princess ann hospital a bolo to super nemozem povedat jedno krive slovo 🙂

natalia777
18. máj 2010

a new gratulujem k Riskovi 🙂 mala som uz chut na dalsie tehotenstvo 😀 ale po tvojom popisani porodu som si spomenula na tu bolest opat tak asi si pockam este takych 5 rokov 😀 😅 ale super ze si nemusela byt zosita lebo mna to bolelo asi viac ako samotny porod, to hojenie potom bolo strasne 2 tyzdne som nesedela na riti 😅

monika.c
18. máj 2010

new,este raz blahozelam k Riskovi,je to naozaj kus chlapa 😉 nas tie porody tu nejako trapia 😖 ja som si myslela,ze tiez uz to horsie nemoze byt,kedze prvy mi vyvolavali,ale veru tento bol horsi ☹ aj co sa tyka bolesti aj tlacenia ☹ bolesti zhruba po 5 min. som mala od vecera od 8.OO,do nemocnice sme prisli pred 23.00 a potom nastali naozaj krute bolesi ☹ lezat som nemohla,ani sediet,tak som presene ako ty len okolo postele kruzila a chodila kazdu chvilu na wc,aj do sprchy,midwife sa cudovala,ze co sa ja chcem teraz sprchovat,ved sprchuje sa az po porode,ale mne to bolo jedno.no a potom,ked mi o polnoci napichli atb a ja som musela lezat,tak som veru dychala aj ja gas and air,aj ked som bola z toho nacisto mimo,citila som sa ako opita,vravim muzovi,ja to nechcem,ale nejako ked som mala tie kontrakcie tak som to furt dychala,potom sa mi muz smial,ze vraj nechcem,nechcem a potom som dychala ako o dusu 😒 by som mu priala mat tie bolesti ☹ a tlacenie?tiez hroza,Lukasa som vytlacila na 3 X a teraz,som si myslela,ze sa to tiez neskonci ☹ a mozno preto ma boli cely spodok,lebo som tlacila ako o dusu.fakt jedine pozitivum porodu bolo,ze ma nenastrihovali a ani som sa nepotrhala.takze ja uz mam rodenia dost 😝 uz musim aj ja nejake foto pridat
mickey vitaj a na scane sa pytaj na vsetko,co ta napadne,je to scan,kde pozeraju vnutorne organy ako srdiecko,zaludok,oblicky dopisem potom,prisla midwife

lena13
18. máj 2010

nyg mooooc gratulujeme,jaky je krasnoucky Risko

monika taky velka gratulac ke svatba

lena13
18. máj 2010

tak ja se taky pridam od prasknuti vody do porodu zhruba 17hod,celkove 26hod a nakonec cisar ....vykoupeni 😀

peppapig
18. máj 2010

baby jak vy to delate, ze zadne nastrihy a siti po porodu. Me sili teda penou dobu, nebolelo a musim rict, ze po porodu doma jsem se velmi rychle zahojila. Hihi nwe me jsi porodem neodradila, spis chci to mimco vic a vic 🙂

mona, budes se vdavat tady nebo na Slovensku?

mickey, ja si na Princess Ann (NHS, nic soukromeho) nemuzu stezovat, pece, porod, pristup, pokoj...vse bylo fajn, dokonce jsem tam chtela jeste zustat, ne ze bych potrebovala pomoc s malou, ale proste se mi tam libilo, stale nas obskakovali a ptali se, zda je vse v poradku, to bajecna dovolenka 😅 Druhe detatko (stale je na planu) bude urcite zas v Sotonu. Nemas to do Portsmouth zbytecne z ruky, my to mame ted z domu do porodnice 10 minut (off peak samozrejme).

peppapig
18. máj 2010

leni, ty sis holka uzila pri porodu co, ale Claudinka je krasna panenka, tak to za to stalo vid 🙂 Haha u nas to bylo jinak, silne kontrakce, otevreni a M venku po hodine od prasknuti vody 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre