Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

klapinka
11. júl 2010

baby neviem ci alergia, kupili sme niveu 30 faktor a toto bolo 3 krat co sme sa natierali, predtym 2 krat ziadna reakcia...takto to nejako vyzera..

@radlinka o migrene, zopar krat som skoncila na kramaroch, pocas vysky som si uzila svoje, ale aj na stredne.... znicoho nic a bum uz som bola hore birdy... v prvych 3 mesiacoch tehu som si odbila migreny viac nez dost, od vtedy mam relativne klud, len co bude ked sa babo narodi netusim...ale mam nadej po menopauze to vraj prejde.... cca 25 rokov 😀 😀

elixia
11. júl 2010

@radlinka som sa pobavila na tej sexualnej vychove 😀 No neviem, ked sa tolko tej sexualnej vychove venuju, co ich tam vlastne ucia, mne sa totiz zda,ze stretavam akosi privela deti co maju deti...pripadne este len cakaju...a najlaepsie su tie s cigaretou v ruke..akoze taaaku by som jej jednu dala 🙂 Ja som tiez presvedcena,ze svoje dieta tu do skoly dat nechcem...

klapinka, aspon nadej mas,ze to skonci... 😀 to mas ako hypoteku....25 rokov budes splacat,ale potom ten pocit uulavy 😀 😀 no dobre, mozno blbe prirovnanie 😀 Aj ta nejako stipu alebo svrbia tie flaky?

klapinka
11. júl 2010

@elixia no o cigarete nieco hovor, mynule sme sli z maternity nemocnici a pred vchodom mamka v zupane asi 35 rokov a fajcila si jedna radost. taku chud som jej mala s tymi tehu papierami dat pohlave. 😠

😀 😀 ze ako hypoteku 😀 😀 .. tak to uz mam cca 10 rokov splatene.. skoro napoly je moje 😀 😀 , ale hej mam nadej ze to raz skonci.

Sipu, iba ked sa to obtiera o triko, pod pazuchov. inak celkom pohoda. natierame s aloe vera, ktore nam rano skoncilo 😉 , ale mame este E45 co je tiez na sunburn, a tiez po opalovani nejaky sainsbury krem, tak stale mazeme. No nejde mi do hlavy ako nas mohlo tak naflakato opalit 😕 😅

klapinka
11. júl 2010

och aka chyba minule.... 😅 😅 a ze chud- chut... juuj ale mi dnes ide 😕

lena13
11. júl 2010

peppco zitra ti napisu tu polivku,mam teploty tak si jdu lehnout at to zitra v praci preziju 🙂

radlinka
11. júl 2010

@klapinka - ani nehovor, ja tu mrchu uz nechcem, som si vytrpela dost. ☹ to vie cloveka poriadne znicit....ja som bola aj na EEG u neurologicky, ze preco mam bolesti hlavy a tie ostrasne stavy na zvracanie...ale dala mi take lieky z ktorych sa mi chcelo stale spat, tak som zacala uzivat vela organickych veci, tekutin, klidek a vitaminy. Ty nie si niekde v Midlands ? 😕

radlinka
11. júl 2010

@elixia - no aj ja som sa pobavila ked som to pisala a pocula od anglickych deti.... 😅 😅 ked raz budem musiet rozhodnut ci dat dieta do skoly alebo nie, tak jednoznacne nie. Sukromne skoly su strasne nakladne a tiez nurseries a pre-schools, platia neskutocne peniaze za nic. Proste da sa vybavit cez council, aby tvoje dieta mohlo doma zostat dlhsie, lebo v nasich krajinach sa chodi v 6-7 rokoch do skoly, tak mi hovorili rodicia z inych krajin.
My sme kedysi mali susedov z australie a oni decka nedavali vobec do skoly, zevraj si to vybavili, lebo aj tak maju vyucbu doma a ucila ich matka a chodili len na preskusanie. Aby boli v kolektive a medzi kamaratmi, davala ich do roznych kruzkov ako plaveckych a pod. a chodili na vylety...takze fajn napad 😉

radlinka
11. júl 2010

@klapinka- skusala si sudocream ? je na detske zadocky ale aj na pokozku a pomaha aj na spaleniny. Najlepsia je podla mna vychladena smotana alebo cisty biely jogurt, namazat na noc a oddychovat a zober si jeden paralen ak mozes...no ale tieto prirodne veci su velmi ucinne, mas to dost cervene. 🙂

klapinka
12. júl 2010

@radlinka aj ja som pre migrenu absolvovala kde ake vysetrenia, ale ja mam ten problem, ako mi zacne mirena ja uz nemozem ziaden liek, ci cipku, vsetko ide vonku. Musim cakat kedy sa organizmus sam vysporiada. Vzdy som dostala lieky, ktore by mali zmiernit bolest. Naposledy som tazko znasala aj infuziu, 6 hodiny tiekla a stale som mala ten papierovu nadobku pri puse. Vysadila som z jedalnicka kyslu kapustu hoci milujem segedinsky gulas, obmedzila cokoladu, kavu iba prilezitostne, alkohol taky tak, sem tam vinko na omocenie pier.

sudocream, mam vzorku z bounty clubu, ale neskusala som. Pomaly prechadzaju tie flaky a postupne to hnedne. Dnes sa zastavim v shope a kupim aloe vera, ten nam zabera celkom dobre.

@elixia co si vsetko nakupila pre maleho?? Oplatilo sa?

newyorkgirl
12. júl 2010

ahojte koceny.... tak depka prec, aspon zas na chvilu hadam... ale ste sa tu rozkecali, nestiham ani docitat...
dnes mame ist na to ockovanie tak to asi budem musiet nejako prezit, ja furt neviem... stale tomu nechapem preco tuna tie vakciny su tak rychlo po sebe 2,3 a 4mes. ked doma su 3, potom o 6 tyzdnov a potom az o 6mes.dalsia davka... tak mi je luto toho maleho organizmu, chudatko...
teraz mi je hej, ked tu mam svagrinku, ze jo, tak ta mi pomoze, pokecame a tak... co sa tyka kamosiek, mam tu nejake slovenky, s jednou sme sa teraz tak zacali viac stretavat, vidim, ze tu mame velmi podobne osudy, muzi v praci a my same s detmi doma a vacsinou izolovane od ludi... ja mam tiez pocit ze pre UK women sme nejaky odpad z eastern europe a ledva cosi precedia cez pery, ked sa maju s nami bavit vobec... tiez mavam depky z SK ked sme tam, idem na 2 tyzdne a mam dost a rada sa zas vratim sem, myslim, ze to ma kazdy take dilemy, tazko doma, tazko prec... uvidime, co bude, nechavam to tak zatial.. doma by bol ten nas "spolocensky" zivot isto lepsi ako tu, menej by som sedela doma zavreta s detmi...

cutce
12. júl 2010

ahojky:

ja ma problem, ja bych asi nedokazala byt stastna ani v Cechach, kdyz jsem tam tak chci zpet do UK a kdyz jsem tu chci do Cech. Ja uz jsem se smirila s tim, ze domov uz nema, teda respektive mam dva domovy 🙂

peppapig
12. júl 2010

Holky pri pondelku a hned tak negativne 😔 U nas je ticha domacnost, vcera jsme se chytli, ja jsem obcas hrozny general, co se vychovy tyka a pak to tak dopada, udelam z komara velblouda 😒
@klapinka uz ti to zmizlo?

Ja jsem si asi dva tydny dozadu objednala oblecko pro me a malou v sale, ale po delivery ani stopa. Jdu tam volat, toto ja na on line shopping nemam rada, clovek si to porad musi hlidat a hlavne nezapomenout, ze neco objednal 😒

elixia
12. júl 2010

klapinka tak to potom asi nebola alergia,len vas tak funny opalilo,ktovie preco 😀 Nejake oblecko a hracky som kupila, nie ze by sme toho uz nemali dost, ale jeden pan tam mal plne skatule krasnych veci cistych, vela z nich boli uplne nove,zrejme to pri tom mnozstve nestihli vynosit...a 50p za kus, vacsinou Next..no nekup to 😀

peppapig my napodobne 😀 Sme sa vcera pochytili asi o 11 vecer..aby nahodou vikend neskoncil pekne 😀 😀 A tiez len preto,ze ja som zase vyletela a asi mu to uz lezie na nervy...som vysvetlovala,ze za to nemozem, ze to hormony....no nechape 😀

klapinka
12. júl 2010

@elixia ved to nekup to 😀 . My nemame ani jednu hracku doma. Tiez ma minule napadlo ze by som mala mozno kupit cumlik 🙂 . Ja uz pozeram iba po plienkach, lebo ci potom budem mat casu netusim. Aj ked stale mi mm povie, vyskusame tie co mame a potom dokupime.

Baby tie nase hormony 😵 . Ja som mala strasny tyzden, plny placu.... same otazky a ziadna odpoved. Ale more mi ich odfuklo tak som rada, ze mam na chvilku pokoj 😉 . Maju to s nami tienase polovicky vesele. 😉

Flaky pomlay ustupuju, ale teraz mam skarede na prsiach, akoby lem od plaviek, nepali to, ale je to skarede az dordove. Ponatierala som E45, snad to trosku zaberie.

mona12071
12. júl 2010

ahoooojte ako sa mate?tak ja som k dnesnym narodeninam dostala krasny darcek od malickeho zacal sa prevracat na brusko 😀 je to sikulka ale tie noci mi pripadaju horsie a horsie a padam uz na hubu ☹

cutce
12. júl 2010

Moni: vsechno nejlepsi k narozeninam. Ten je silkulka 😀 😀 😀

mona12071
12. júl 2010

no vidim ze tu riesite zivot uk-sk 😒
no je to dilema ale domu by som sa asi nevratila
ja tu mam tiez malo ludi s ktorimi sa stretavam nakolko su tu holky vetsinou bez deti a tie su stale v praci
co sa nemozem stazovat mam susedu slovenku ma 13 mesacnu cerku tak si niekedy poklabosime zajdeme na kavicku a ako prave susedy-nemas kavu/cukor?olej? 😀 😀 😀 😀 😀 😀
jo a este nez som porodila sme nemali auto tak mna viezla ona do nemocnice zbombardovala muza musel prist z prace k detom a ona isla somnou do nemocnice 😀 😀 😀 😀

holky porozmyslajte o tom stretku bolo by to fajn 😉

mona12071
12. júl 2010

@cutce dakujem 🙂
ja som ho dala na play mat a pomaly upratovala otocim sa na neho a on na brisku 🙂 najprv som si myslela ze sa mu to mozno nahodou podarilo ale otocila som ho skusal to no neuspesne a za chvilku zasa no je to sikulka 😀

z_vesela
12. júl 2010

moni - vsetko naj k narodeninam..

no vidim elixia ze sme stravili vikend podobne..tiez na car boot sale sme boli..len ja to oblecko kupovat nemozem ked nevieme co to bude...🙂..najhorsi tah asi bol zobrat draheho, ktory mi zakazdym tlkol do hlavy ked som chcela nieco kupit ze vsak mi nic nepotrebujeme lebo vsak nam ludia vela veci podavaju..tak to some zvedava kedy tie dodavky s tymi vecami o ktorych on hovori dorazia!

no s tymi hormonami ani nezacinajte..drahy mi zahlasil ze druhe urcite nebude lebo o s mojimi naladami uz nevydrzi...asi fakt to so mnou mava a on chudak si to zlizne.. 😀

radlinka, urcite musime hodit 'Birmigham stretko..uz sa na to tesim 😉).

cutce
12. júl 2010

mona: jej tak to mas dobry, ja mam ty slovenky kamaradky kolem 40 minut cesty 😒

elixia
12. júl 2010

mona Happy Bday🙂

z_vesela ved biele,zlte,zelenkave sa stale da aj ked neviete co to bude 😀 ja si tiez stale vypocujem,ze naco nam to je...a ci potrebujeme dalsie a tak... 😀 My sme museli kupovat uplne vsetko, nemame co dostat od nikoho, mozno zopar veci od rodiny,ale ta je daleko,takze sa nemozem spoliehat.. Vzdy ked spomeniem ze este to alebo ono mi treba dokupit, pocuvam len ze naco..nase dieta by kludne mohlo byt hole,bose podla neho 😀

radlinka
12. júl 2010

Caute babenky
tak ja sa citim stale na nic, pod psa ako pri prechladnuti alebo chripke a este zacalo aj prsat, takze mi to energiu nedodava. 😔 ale inak okej....vikend bol fajn, relaxacny. 🙂

@klapinka - no co uz narobime, civilizacna choroba, len sa z toho dostat, ja som citala ze zaberaju injekcie, len to treba vybavit u doktora. moj vie pisat len tabletky, takze v tom stave neprijmem nic do zaludka, ako ty spominas...presne ten isty syndrom eeee . Ty si v LON ?

@mona12071- krasne narodeniny zelam, krasny datum, uzite si to naplno :D 😵 😵 😵

@z_vesela - jasne hocikedy, ked ti to bude vyhovovat aj s baby mozes prist 😉 Len ta nechcem do toho silit, aby som ta zbytocne nezatazovala...je toho aj tak vela na cloveka ze ano 🙂

@elixia - hlavne ze mas z toho radost, to je dolezite 😉 ty vies najlepsie co tvoje dieta potrebuje a co ti chyba 🙂

radlinka
12. júl 2010

Baby, ak budete robit nejake letne stretko, tak kludne napiste kde a kedy...ja by som sa rada dostavila a trosku sa odreagovala a pokecala v reale, na dobrej coko, cappuccinku ci kolaciku 🙂 🙂 🙂

cutce
12. júl 2010

@radlinka: ja si myslim, ze je spousta veci co chlapi nechapou 😀 😀 😀 😀

ja bych taky dorazila, ale Birminham je prilis daleko 😖

newyorkgirl
12. júl 2010

tak sme doma z poradne, vazime 5,7kg zas sme 1,1kg pribrali za mesiac tak som rada... ockovanie sme odlozili, lebo som si proste nebola ista, ci ho chcem dat tuna... tak povedal nech sa potom ozvem, ked sa rozhodnem, som rada, ze ma do nicoho netlacil a povedal ze CIM VIAC VAKCIN TYM LEPSIE VRAJ PRE DIETA, co ja mam teda opacny nazor, co uz 😀

radlinka
12. júl 2010

@cutce - no ja sa prisposobim, skor je to tazke zorganizovat, kedze kazda byvame v inej county a na druhom konci krajiny 😅 😅 😅
Ja som sa chcela stretnut aspon s niekym, kto byva v okoli Bhamu, resp. v strede anglicka 🙂

@newyorkgirl - vitaj spat, som rada ze sa citis lepsie 😉 . Risko je teda poriadny chlapisko :D to fajn, ze ta do nicoho nenutili, je to len tvoje rozhodnutie ...mozes ho dat ockovat aj doma 🙂

cutce
12. júl 2010

@radlinka: to je mi jasne, mozna pristi rok az budu na materske, ted pri praci je toho strasne moc 😀

elixia
12. júl 2010

@radlinka ja to mam asi hodinu do Bhamu, ak by bolo stretko v lete,aj by som snad mohla prist

radlinka
12. júl 2010

@cutce ja viem, v praci je toho vela, ale v pohode mozno by aj do LON prisli viacere, ktovie 🙂 🙂 🙂

@elixia - ja mam do Bhamu 1.5 hodky vlakom...takze asi tak 🙂 ale ked by este niekto rad prisiel tak hocikedy aj v auguste, bo bud.vikend zase hlasia onicom 🙄

radlinka
12. júl 2010

@elixia inak mne najlepsie vyhovuje sobota a prisla by som na Bham New Street priamo vlakom a potom by sme si sli posediet na nejaky dobrotu, ja mam strasne rada sladke a verenu cokoladu 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre