Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

newyorkgirl
19. aug 2010

@mzuzka ked tak skus dat to sedadlo vycistit niekde do cistiarne ten flak....

slovakia13
19. aug 2010

vidim ,ze rozoberate kociky ja som max.spokojna s mojim cybex callisto 🙂 http://www.mamasandpapas.com/callisto/

slovakia13
19. aug 2010
slovakia13
19. aug 2010

baby chcem spaaaaat 😢
monika dufam ,ze kniha pomoze....lebo sa zblaznim 😝

mrk11
19. aug 2010

baby, tak som to overovala na Slovensku, tak to nie je vymyslom Slovenska, ale je to legislativa Europskej komisie. Vlastne predtym to bolo tak, ze ste si mohli poziadat, ale od 1.5. mozete spadat len pod legislativu jedneho statu, skoda len, ze v UK nic take ako rodicovsky prispevok neexistuje.

ozxaj, baby, skuste si teda pozistovat, ci este mate narok na prispevok na dieta pri narodeni a ten priplatok, neviem, ci sa to nevztahuje aj na to, dufam, ze nie a ze nebudem nieco vracat.

Viete mi niektora poradit, na ake benefity mame narok v UK? Ja viem len o child benefit (ten budu myslim rusit od januara vsetkym, ktorych uhrnny prijem v domacnosti je na £40.000 rocne, ale to som len niekde zachytila, to nemam overene, tak ziadna panika, ktorych sa to tyka), potom viem o child a working tax credite a to je vsetko.

mona12071
19. aug 2010

@slovakia13 skus a uvidis 🙂 neboj pomoze 😉

hathor1231
19. aug 2010

@slovakia13 ja som akurat vstala 😅 som si nachvilu lahla lebo mi bolo blbo,ale uz sa mi aj dieta budi,tak hor sa do prace 😀 v kuchyni mam ako po vybuchu z varenia obeda, potrebujem umyyyyyvacku 😀 neznasam umyvanie riadu 😝 zase mi blbne srdenko,ach jo... 😒 aj vecer som sa citila ako pred infarktom 😖

hathor1231
19. aug 2010

@mrk11 o com ja viem,tak ako pre par je len child tax, child benefit. lebo na housing asi narok nebudete mat lebo muz bude zarabat. u nas je to tak blbo,ze ak aj nie si schopny dat dokopy napr 600libier na prenajom,manzelka je na materskej alebo dokonca na neplatnej materskej,tak aj tak to nedaju lebo stale niekto z rodiny pracuje a staci 150libier tyzdenne mat na vyplatu aby si si bol schopny zariadit byvanie-ale kazdy council to ma ine... working tax jedine tvoj mm. ak budes mat maternity tak sa to s working taxom neda spojit... jedine ak ked nastupis potom do prace... ako benefit sa berie aj ta maternity karticka do NHS lebo mas zadarmo lieky a vysetrenia (zubara napr) do roku dietata...
ale ako par toho neni vela,ked je mamicka single,tak to uz je ine,ale zase tam treba chapat,ze je to na jednej hlave nie na dvoch... vsade sa pise zarobok oboch dohromady...

newyorkgirl
19. aug 2010

@slovakia13 ale pozeram na FB, ze vy mate tych kocikov tiez viac ze jo 😉
@hathor1231 riady poznaaaame, tiez to neznasam, ostatne mozem robit doma hocico ale riady nemusim... teraz myje svagrinka a manzel sa tomu uspesne vyhybam 😀

baby dnes by mi mala konecne vyjst ta ZUMBAAAAA dufam, ze to nebude zrusene zas jak naposledy 😖 a ze to prezijem o osmej vecer tam hopsat...

kivec
19. aug 2010

Ahojte zienky,
Pozeram, ze dnesna debata bola venovana kocikom. Ja som kupila kociar Graco cez inzerat za 40£ 😀. Je obrovsky a tazky 😝, ale sluzi, kupila som ho hlavne koli autosedacke - vajicku, a s tym som maximalne spokojna. Ale teraz bidujem na Ebay na ten terenny kocik, trojkolku, (Jogger Pushchair Motiv Jogette Buggy) aby sme mohli chodit na prechadzky do lesa.

@newyorkgirl - Budem ta nesmierne obdivovat, ak dnes pojdes na tu zumbu. 😉 Mna by na take aktivity teraz nikto nenahovoril. 😀

@elixia - to naozaj chcete ist domov? ☹ Myslis, ze si najdete pracu? (Teda tvoj manzel.) Lebo to je nas hlavny dovod, preco sa domov nehrnieme, my by sme sa urcite nezamestnali. 😒

elixia
19. aug 2010

@newyorkgirl jeej, zumba..ja som hladala uz davnejsie,ale tu v okoli o nej snad este ani nepoculi.. 🙂

No na umyvanie riadu bud umyvacku alebo sikovneho manzela...moj povedal,ze ziadnu kupovat nebudeme a on nema s tym ziaden problem, kym som chodila do prace, tak som ani nevedela,co je to umyvanie riadu 🙂

@kivec nevravim,ze hned...no my tu zostat neplanujeme ani nechceme, kupili sme doma byt, radi by sme ho este zrekonstruovali, takze este co to nasetrit tu a potom ma tu uz zrejme nic neudrzi. Ja verim,ze aspon jeden z nas si pracu najde....uz nas ta samota tu nebavi a chyba nam rodina...Ale zas, takto odchadzame uz dva roky 😀 😀
Vy uz mate 6 tyzdnov??? 😕 to kedy ste stihli??? 🙂 mne teraz taaak pomaly ide cas, sa mi zda,ze do konca este tooolko vela..

newyorkgirl
19. aug 2010

babule uz som zas dozumbovala dneska, vraj sa tam treba nahlasit dopredu, ze maju plno, tak ma to caka az ma SK potom 😎

kivec
19. aug 2010

@elixia - Tak to mate motivaciu ist domov, ked mate vlastny byt. My doma nic nemame a uz sme aj dost dlho prec z domu (uz zo 7 rokov), tak sme si uz zvykli.

@newyorkgirl - skoda, tak ta budem obdivovat nabuduce. 😉 😀

newyorkgirl
19. aug 2010

@kivec si sa predcasne tesila 😀 my mame tiez doma byt, novostavbu, na horsie casy sme kupili, ze ktovie... 😅

orionka1
19. aug 2010

ahojte , nie je tu ziadna mamina v northamptonshire ? plsss

etuska
19. aug 2010

@kivec
tak to ti verim,ze ste uz udomacneni-my sme tu len 2 roky a este by sa mi na SVK nechcelo... 🙂
@newyorkgirl
si moja "krvna skupina"-ja snivam o tretom adoptovanom babatku odjakziva-aj MM je o tom informovany-ako sa zatvari ked pride na lamanie chleba netusim.... 😀 -ale to tretie dieta pod podmienkou ze budeme mat vlastne byvanie-takze si este pockame....

newyorkgirl
19. aug 2010

@etuska ja by som mala aj 10 deti keby som to zvladla vychovat 😀 😀 😀 moj muz povedal, ze ked vyhrame v loterii tak potom 😎 ja by som rada tretie este nase, hoci ten porod 😒 ale urcite si zariadim nejaku dcerku este 😀 😀 😀 teraz to neriesim, to je taka hudba dalekej buducnosti... vy sa satkujete? citam v pase pises o satke.... mne sa tam maly strasne potil, tak som to vzdala a to ju mam tenku jerseyovu...

etuska
19. aug 2010

@newyorkgirl
ja mam lanovo-bavlnenu-super material-ale nosim uz len obcas-je to ring-sling-dost to zatazuje jednu stranu a Šimi je uz dost tazky,tak premyslam,ci investovat do klasickej tkanej satky,alebo radsej kupit ergonomicke nositko 🙂

etuska
19. aug 2010

@newyorkgirl
viac ako nosenie ma chytilo latkovanie 😀

newyorkgirl
19. aug 2010

@etuska ja rozmyslam nad manducou, uvidim teraz doma v Tn, tam mam kopu kamosiek co nosia deticky, tak sa poradim... bru nocku

etuska
19. aug 2010

@newyorkgirl
bru noc 😵

slovakia13
20. aug 2010

@newyorkgirl mame 2 jeden letny cybex a obaby na zimu . povodne som chcela ten druhy predat ,ale este pockam 🙂
kedy sa idete dovolenkovat na SK?
@orionka1 ja som juzny wales 😉
@hathor1231 vcera som aj ja mlela z posledneho a teraz otrasna migrena 😝
@mona12071 zacala som ju citat a je super 😵 teda ja robim milion chyb pri uspavani 😝 ,tak sa idem polepsit 🙂

mona12071
20. aug 2010

@slovakia13 aj ja si myslim ze je super vobec tam niesu drasticke rady ako vyplakat dieta praveze naopak hodne stastia a som zvedava ci ti pomoze dufam ze hej 😉 drzime palecky aj s Davidkom 😅

mzuzka
20. aug 2010

ahojte ahojte 🙂 o akej knizke rozpravate? ja mam trilogiu od muhlenovcov, tiez velmi prijemne pisane knizky. take zo zivota,maju 14 deti ,tk vedia o com pisu 🙂

chlapi odisli s prvou varkou, tak mam chvilu cas. boze,ked som vyzbierala v celom dome hracky, tak sa mi oci vyvratili. rok im nic nekupim som sa zapovedala 🙂

co sa tyka kocikov, tak vam jednojcatovym mamickam zavidim. ja moc nemam z coho vyberat. na hlboke sme mali Jane s matrixami, to bolo jedine prakticke riesenie dostupne na trhu.a bola som obmedzena tym, ze som nemohla mat ziadny kocik vedla seba, lebo by som nevosla do domu. terazs uz budem moct mat aj taky.chvalabohu. prve singlovky na hlboky sme mali Brotax vogour 3 ,ale tie boli pekne len na hlboky. no tak uvidim co dalej, teraz mam prechodne ten Jane trojkolku pre dvojicky a singlovky babypoint. ale vzdy som tuzila po STOKKoch, len boli nekrestansky drahe, kupit dva, teraz sa konecne zacali predavat na ebay za rozumnu cenu.

cutce
20. aug 2010

ahojky, muzu se zeptat? mi ted rozmyslime nad tim jake pleny budeme pouzivat. Jake pouzivate vy od narozeni ty latkove nebo pempers?

mzuzka
20. aug 2010

@cutce ja osobne pampersky a dakujem vynalezcovi tohto zlepsovaku 😀 keby som to mala prat pre dvoch, no neviem... ale viem ze niektore dvojickove maminy aj take pouzivaju 🙂

cutce
20. aug 2010

mzuzka: dekuju, tak ja jsem si i myslela, ze ty budes pouzivat pampersky jelikoz mas dvojcky, to bych pouzivala i ja 😅 a jak to prosim te zvladas a jeste jsi tady na konikoci 😅 😀 , ja se bojim, ze nebudu zvladat ani to jedno 😅

uankab
20. aug 2010

@cutce , my latkujeme 😉 ... huggies som pouzivala prvy mesiac, a odvtedy uz len latkove cez den, asi 3 mesiace dozadu sme presli na latkove aj v noci.. jednorazovky davam len ked ideme niekde na dlhsie prec...
a co sa tyka kociarika, nedam dopustit na Mutsy 4 rider, je uuuplne skvely a to som fakt narocna na kociky 😉

cutce
20. aug 2010

@uankab : a co je lepsi? nebo jaky v tom vidis rozdil? A proc jsi nepouzivala latkovky hned ze zacatku? promin spousta otazek, vid 😅

mrk11
20. aug 2010

@hathor1231 dakujem za info

dnes som tu len na minutu, ozvem sa az v pondelok. Dnes sme s Eli povane ku kolegyni na obed, len je to az v Tooting, tak sa ucestujeme, hlavne nech Eli v metre spinka, lebo nas vyhodia, ked chyti nervy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre