Pôrod v Anglicku. Ako prebieha? Aké máte skúsenosti?

mima3114
17. máj 2007

Ahojte.zakladam tuto temu lebo som v 37 tt,cize o chvilu ma caka porod a zijem v Anglicku,takze by som chcela vediet ako to tu prebieha.Baby,ktore mate skusenosti s porodom v UK,tak sa podelkte o tie skusenosti so mnou.velmi ma zaujima ako to tu prebieha,ci si mozeme vybrat polohu ako chceme rodit a pod.

kivec
17. sep 2010

@elixia - 😀 tak deti ti poziciam kedy len budes chciet, ani nevies, ako rada. 😀 Dnes som mala 3x chut zavriet sa niekde do zvukotesnej miestnosti a kricaaaat! Eliska ma taky silny hlasok, ze ked place, tak mam pocit, ze mi niekto vrta vrtackou do hlavy. A ona place stale, ked nespi alebo nie je na mne prisata. 🙄 No a Estherka tiez potrebuje vela pozornosti, nie je z tych deti, co by sa same zahrali.No a popri tom treba aspon navarit, aj ja musim aspon nieco do seba hodit. Upratovanie mi nehrozi, snazim sa ignorovat ako to u nas vyzeral, ine mi neostava. Inak vsetky aktivity okrem kojenia mam s kvalitnou zvukovou kulisou a la ,,vrtacka do hlavy." Obcas sa k tomu prida Estherka, ked trucuje, tak mam krasny duet, rozrobeny obed, kopec neumyteho riadu a vsade bordel a to su presne tie chvile, kedy sa mi chce kricat. 😝 😀 Prave dnes som mala takyto den. Teraz konecne v pokoji veceriam, ale citim sa tak vystresovana, ze mi ani neberie. 🙄

elixia
17. sep 2010

@hathor1231 no, esteze to nie je naraz, lebo to by nas uz smiech nacisto presiel...

@kivec moja, tak to mi je luto,mas to tazke. Nebolo by riesenim dat Estherku do skolky? Ved takto sa z toho o chvilu zblaznis, zrejme ked Eliska citi,ze si vystresovana, tak place a je nervozna este viac...a stale dookola.

kivec
17. sep 2010

@elixia - Veeelmi rada by som ju dala do skolky, aj je by sa tam pacilo. Ale nemozeme si to dovolit. A na part time zadarmo ma narok az od 3 rokov. ☹ No nic, musim len vydrzat. Nastastie nie kazdy den je taky zly. 😉

elixia
17. sep 2010

@kivec aha, to som nevedela,ze az od troch rokov je...Tak sa aspon sem prid postazovat, niekedy aj to pomaha 😉

kivec
17. sep 2010

@elixia - Ja viem, ze to pomaha, preto sem chodim. 😉 Aspon niekomu sa mozem vyzalovat. 🙂

mickey85
18. sep 2010

@elixia no na drobceka to veru nevyzera 😀 peknu vahu uz ma. Treba ti nieco skusat, aby si cim skor sla 😝
Ja som uz v tej posteli nevydrzala, stale sa prehadzujem a este aj hlad ma dohnal vstat a ist sa najest. Tak teraz tu sedim a pijem si cup of tea 😉 Zda sa, ze dnes ide byt celkom dobre pocasie.
@kivec veru kedykolvek sa tu prid postazovat, nas to este len caka 😉 . Prave vcera som volala s kamosku zo SR, co uz ma dve deti, tak mi povedala, ze mi vobec nezavidi. Myslela tie zaciatky, ona ma totiz uz prvacku a potom 10mesacnu dcerku, takze dobre zabehnuty stereotyp kazdy den.

kvietocek7
18. sep 2010

@kivec neboj,to prejde,ja som mala presne podobne pred rokom ako ty 😒 jednoducho na vsetko sama 😖 kazde dietatko si vyzadovalo svoje a tak mama pre vsetko musi byt vzdy ready ako pises jedneho do satky a s druhym na playgruop ci na spievanie. Tak sme museli jednoducho fungovat lebo dcerka deticky potrebovala. Je to dost vycepravajuce ale zas kazdy den je iny. A ked vidis,ze mala je happy medzi detickami tak aj na bolest ci stresy zabudnes 🙂 . My sme museli vsade chodit autom tak to bolo tiez o drzku kym sme sa vobec vychystali a nastartovali auto 😵 Nuz ale nic 🙂 aj ked ma to stalo more stresov poviem ze sa oplatilo 😅
Aj ked som chcela vsetko postihat to sa vzdy jednoducho nedalo, islo ma urvat ked som si pomyslela a videla kolko toho este mam stihnut 😠 a vsetok ten plac co nam synator pridaval a chcel byt tiez iba prisaty, no hotovy horor. Satka mi velmi pomohla. On bol tvz. na mne a mohla som sa aspon co to venovat dcerke,aspon jednou rukou 😅 ach joo 😕 tiez nechcel spavat,nuz ale esteze rastie 🙂 Je to ine kafe mat dve deticky a byt na to sama 😖 ale aj ked to znie vselijako nestazujem sa 😉 vidim,ze tym musime prejst a vsetko je v poho 🙂 maju sa strasne radi a aj sa zahraju 🙂 a to je podstatne

kvietocek7
18. sep 2010

@kivec a tak som si povedala ze pre teraz su deti a ostatne potom 🙂 🙂

monika.c
18. sep 2010

ahojte dievcata,dlho som tu nebola,nejako ani ja nic nestiham a to mi Luky do skoly chodi 😒 inak dievcata,naozaj vas obdivujem,mat dve deticky dva roky po sebe,ja som z mojich tiez niekedy na nervy,ale myslim,ze to asi kazda maminka 😒 a ked vas este aj manzel vytaca,tak to uz fakt stoji za to ☹
@kivec ja mam s tymi kileckami opacny problem,nie a nie schudnut,uz my ostava len zacat asi behat alebo korculovat alebo aerobik,to je asi najpravdepodobnjesie,lebo behanie a ja nejde nejako dokopy 😅
u nas je pekne slneco,tak prajem krasny slnecny den 😉

kivec
18. sep 2010

Joj zienky moje, dakujem vam za povzbudenie. 🙂 Hned mi je lepsie, ked si precitam, ze v tom nie som sama. 😉

@kvietocek7 - Veru, my tiez vsade musime chodit autom, a tiez je to horor sa vychystat. 😀 Presne viem, o com pises. Ale teraz uz mavam veci stale v aute, takze mi uz treba nalozit len deti a seba a hned je to jednoduchsie. 😉

@monika.c - Budem ta nesmierne obdivovat, ak si najdes cas na cvicenie pri dvoch detickach. Potom das nejake tipy. 😉

dadulka2000
18. sep 2010

ahojte,
@kivec
@monika.c ja som cvicila tento pondelok, utorok, streda a stvrtok vzdy vecer som sa na aerobik odpelhala,... super bolo. uz sa tesim zase od pondelka ako sa ide na to. zaktivovala som si membership tak ho vyuzivam. 😅

dnes sme mali nadherny slnecny den a boli sme ako rodinka na plavarni a potom v parku. detickam sa moc pacilo a aj nam.... len sme vsetci utahani teraz 😝

kvietocek7
18. sep 2010

@monika.c a ako zvlada Luky skolu? vsetko ok? a ako ste zvladli prvi den? 😕 ja tiez musim nieco s tymi mojimi brusnymi pneumatikami nieco poriesit 😅 behanie absolutne nehrozi 😝 bleee to fakt nemusim, tak skusim bike alebo sa potrapim s brusakmi 😒 😵
pocula som svetochvaly na tu zumbu ale v nasom meste som to zatial nezahliadla

@kivec tak tomu ver, ze nie si sama a hlavne ked zijeme daleko od svojich rodin a blizkych co nas sem tam pridu na chvilu potesit 😉 ja som mavala dost slabych chvil ked som vsetko chcela postihat, ale vtedy som si povedala, ze to jednoducho nepojde musim sa rozhodnut ci budem neustale upratovat ci varit aby bolo ok ked pride manzelik z prace, alebo budem pre deticky ked to najviac potrebuju. Tak som upozornila manzelika,ze sorry, ale nech sa nachvilu rozluci upratane navarene, lebo popri nasich drobcoch to v urcitych dnoch nebolo fakt mozne 😒 Teraz je uz zas inac a da sa aj varenie ci pratanie,lebo aj deticky uz povyrastli 🙂

@dadulka2000 to si dobra musis mat super kondicku ked este aj okolo deticiek + 4x v tyzdni aerobik waaau
a ako dlho ti trva jedno cvicenie aerobiku?

kivec
19. sep 2010

@dadulka2000 - si teda dobra,obdivujem ta. Od kial prosim ta beries energiu?

@kvietocek7 - Ved to, len si musim zvyknut na to, ze nebude vsetko tip top. A ako ste to riesili s manzelom, ked si nestihla navarit? Moj manzel ma velmi tazku pracu a nema si tam ani kde kupit jest, takze pride domov vyhladnuty. 😒

mona12071
19. sep 2010

ahojte ako sa mate dlho som tu nebola ,mam toho teras vela bud malicky alebo fotenie uz mam uplne vsetko doma a fotak a aj studio bude v pondelok tak mozem naplno zacat s profi fotenim a este kazdu stredu skola robim si na to aj papiere tak sa tesiiiiiiiiiiiiiiiiiiim co mate nove ja mam v pondelok volat o rl tak som zvedava idem vas rychlo troska docitat 😉 mm,

dadulka2000
19. sep 2010

@kivec
@kvietocek7 cvicenie je 1hodku, ale to su take advance classes 🙂 , ja to milujem, mna ten aerobik dobije energiou 😀 . aj ked sa zacinalo tazko po 1.5 roku nic nerobenia. ale treba mi odburat "skryte" zasoby co som nasyslikovala pocas tej doby darebacenia.
@mona12071 kde byvas - ze by sme vyuzili tvoje profi sluzby 🙂

erika9
20. sep 2010

ahojte ja som ties v uk . ked som bola asi v 7 tizdni tak som krvacala hned som isla do nemocnice a chceli mi robit vnutorny ultrazvuk to preto lebo tak na brucho nebolo vidno lebo bolo malicke . ale ja som sa nedala lebo to velmi bolelo tak mi chcely urobit nabuduci tizden a isla som zase ale aj tak som sa nedala velmi do bolo neprijemne mala som stoho ako panicky strah a tak mi doktorka povedala ze ked mi jeto neprijemne tak oni mna ktomu nenutia .ale ja sa bojim ked pojdem rodit tam to asi musim vydrzat nie??poradte lebo ja mam stoho vecsi strah ako z porodu

mona12071
20. sep 2010

@dadulka2000 byvam v Londyne 😉

mona12071
20. sep 2010

@erika9 to vobec neboli ale vobec oproti porodu je to prechadzka ruzovim sadom vazdne to neboli len je to neprijemne ale neboli to

mona12071
20. sep 2010

@erika9 a pre malicke vsetko len aby som vedela ze je v poriadku neber ma v zlom ale je to troska nezodpovedne treba vydrzat vela veci len kvoli nasim malickym a toto je nic

mrk11
20. sep 2010

ahojte, my sme po preprsanej dovolenke na sk, ale stastlivo sme prileteli, to je hlavne, pozeram, ze ste vela pisali. mame uz nejake nove babatka????

mona12071
20. sep 2010

@mrk11 ahoj zlaticko tu bolo krasne ako naschval ked si tu nebola ako ste sa mali ?no kenecne ste tu heheh Davidko sa na vas tesil 🙂

mona12071
20. sep 2010
mrk11
20. sep 2010

@mona12071 no vidis a kym sme tu boli, tak sme sa nemohli stretnut, lebo prsalo skoro stale tu. Mate nejaky den volny tento tyzden? dosli by ste na Ealing? Kedy idete na Slovensko?

mona12071
20. sep 2010

dneska mam volat do bratislavy na matriku tak uvidime ako pochodime no tento tyzden by to aj slo 😀

mirka007
20. sep 2010

@elixia - ahoj ,chcela som sa len spytat,ze uz som na tej stranke v Milton Keynes,a pytaju sa kolko dokumentov chcem legalizovat,ja im mam poslat ten short birth certificate (ten cerveny ) alebo ten Certified copy of an entry ( ten rozpisany ),to neviem,a ze na aku adresu to mama zaslat,ved to tam nie je napisane alebo to nemozem najst,boze ja som hrozny tatar ze 🙂

saza007
20. sep 2010

zeny - leteli ste uz niektora domov s Ryanair? Chcela by som vediet, ci je povolene zobrat si buggy az k lietadlu? Mam booknuty let a budem cestovat len s hand-luggage, takeze nechcem, aby mi ho zobrali hned na check-in. Plus drobec este nechodi, takze ho v podstate aj dost potrebujem.

elixia
20. sep 2010

@mrk11 ahoj,vitaj spat 🙂 Ako ste zvladli let, vsetko ok?

@mona12071 skoda,ze nie si niekde blizsie, ja by som taak chcela nejake pekne tehu fotky ☹ Vela veci sa uz dnes da cez net vybavit, len skoda ze toto napriklad nie 😀

elixia
20. sep 2010

@mirka007 tak to ti neporadim, netusim zatial ako vyzera ten RL. Adresa tam urcite niekde je, hladaj contacts alebo tak e nieco....

elixia
20. sep 2010

@saza007 sice s kocikom este nie, ale Ryanairom lietame stale a urcite viem,ze mamicky si beru kocik az k lietadlu..jedine,ze za posledne tri mesiace sa nieco zmenilo 🙂

mona12071
20. sep 2010

@elixia no skoda spravila by som ti pekne fotky akurat cakam na delivery maju mi priviezt cele studio co mam objednane 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre